Dodaj do ulubionych

Oglaszam konkurs

09.02.05, 19:30
Konkurs.Tylko troche trudno z nagroda bedize smile)musze sie jescze zastanowic
nad ewentualnym zwyciezsca,(sorry za bledy ja pisze okropnie czasem)
No ale do rzeczy. Mamy 5 miesiecy , glosowanie na imie dla mojego
syna/corki,nie wiem jeszcze co bedzie. Raz dziennie oczekuje tu wpisu
imienia, ale prosze nie Wladzio, albo Gienio, , tylko bardziej neutralne,
albo z jajemsmile) imiona moga byc angielskie, albo francuzkie, chinskiesmile)no
nie wiem, polskie tez moga ale takie co na calym swiecie mozna uzyc typu
Sebastian. Ja nie mam pojecia, moj M tez nie wie, wiec jak wam cos do glow
wpadnie to wpisujcie.I meskie i zeniskiesmile
Obserwuj wątek
      • catwoman Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 20:01
        Wiec kochani! Samanty moj nie chcial bo mu sie z ta Foz kojazylo, Jana juz mamy
        w rodzinie, Marie tez, Anien pelnosmile Alexandre tez mamy, Milosz troche trudna
        dla szwedow. Ha,ha no wlasnie Kurt odpada, i Lars-Åkesmile)))))))Bede czytac , co
        dzien i zapisywac!POtem bede z Manfredem (tak moj facet to MAnfred) glosowac, i
        nagrode tez obgadamy wtedysmile)Mamy duuuzo czasu, az 5 misiecy, no nie cale..
      • tamsin Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 20:09
        Basia nic straconego, wez ze dwa kociaki i daj im tak na imie, bo szkoda zeby
        taki zestaw sie zmarnowal wink) Mnie sie podobaja mieskie Kacper/ Kasper, ale
        nielubie imienia Cyprian, jakos mi nie podchodzi i juz. A wracajac do kotow,
        poniewaz nasze kocurki nazwalismy "meskimi" imionami, to stanelo na Walter i
        Tommy, chociaz Tommy mi bardziej na Jacusia wyglada smile))
        • asia.sthm Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 20:16
          A mnie sie Cyryl i metody z Trzema krolami jakos skojarzyli.
          Kacper, Melchior Baltazar = Kasper, Melker i Baltsar

mozesz rozwazyc tez Viking i Robert. Moi synowie sa zadowoleni smile))
            • asia.sthm Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 20:29
              Tak . I mial wybrac imie dla pierwszego dziecka jesli bedzie syn, ja jesli
              bedzie panienka. No i wystartowal z propozycja. Styrbjörn Viking , na co moja
              ukochana tesciowa burknela tylko : stackars unge , zostalo wiec Viking
              Christoffer. Przy drugim bylam pania sytuacji i za opopulna natychmiastowa
              zgoda wyszedl Robert Alexander.
              I dobrze jest ! Obaj nas chwala za znakomity gust. Sa juz dorosli i moga sobie
              zmienic , ale nie zmienia smile)))
              Wiesz co, czasem to planowanie nie zupelnie sensu, bo jak zobaczysz juz tego
              czlowieka po urodzeniu to on bedzie zupelnie inaczej wygladal. Jak kot Tamsin
              smile
          • gherarddottir Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 20:46
            Asia Twoj syn ma na imie Viking???smile

asia.sthm napisała:

> A mnie sie Cyryl i metody z Trzema krolami jakos skojarzyli.
            > Kacper, Melchior Baltazar = Kasper, Melker i Baltsar
            >
            > mozesz rozwazyc tez Viking i Robert. Moi synowie sa zadowoleni smile))
          • jan.kran Re: Imiona dzieci:-)))) 09.02.05, 21:48
            Mloda ma Claire Joanna. Uzywa obu.
            Junior mial byc Jan albo Jean - Pierre. Ex chcial Loki, ale na szczescie
            zajrzalam do mitologii skandynawskiej i sie nie zgodzilamsmile))

Stanelo na Bartosch Jork. Czyli jak sie mowi do Niego po polsku to jest
            Bartoszek a po niemiecku Jork. Nie ma problemu z podwojnoscia imion.

Ja uzywam Urszula Maria a nazwisko mamy dlugie.
            Jak mam wypelnic jakis formularz i wpisac te wszystkie imiona + nazwisko to mie
            reka odpada. Kran.
        • basia553 Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 21:44
          Ktos powiedzial, ze Tadeusz zmiekczony na Tadzik to be. Ale co powiesz na
          Tadziu? To sama slodycz, nie?
          A z twardych meskich proponuje Marek. Kazdy potrafi wymöwic i jest ladne. Taki
          maly Mareczek, to przeciez fajny bobas, prawda?
      • catwoman Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 20:39
        Wszystkie zapisuje pokolei, lista bedzie dluga i od serca widzesmileFaktycznie to
        trzeba moze zobaczyc to male najpierw, ale trzeba miec rezerwe jakassmile
        caluje was, super wspolpraca!
      • gherarddottir Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 20:48
        natalia jest dla mnie zbyt egzaltowane chyba (mam nadzieje,ze nikogo nie
        urazilam) ale to piekne imie tak czy siak
        Moze np Hania?
        mam coreczke przyszywana wlasnie Haniesmile

st0krotka napisała:

> a moze Joanna? (ale sie podlizuje wszystkim Asiomsmile)))
        >
        > imie Natalia bardzo mi sie podoba, dla chlopaka trudniej wybrac
        >
    • gherarddottir Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 20:39
      moje typy:
      chlopiec: zacznijmy skandynawsko: Børge, Bjørn
      Emil, Andrzej, Kaj, Michal, Marcin (cona bialym koniu przyjechal)smile)
      dziewczynka: Gry (bardzo zadkie ale bardzo piekne imie skandynawskie
      oznaczajace swit), Roza, Elzbieta, Pola, Krystyna

pozdrawiam
          • catwoman Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 21:02
            Hahahahahha,to bylo dobre, my mamy taka pisarke w Szwecji Vibeke Olsson.
            Ale Daniel mi sie podoba, zobaczymy co facet moj powie..On lubi takie twarde
            meskie imiona,a ja takie romantyczne..jak Olivier. Tylko jednego co znam nie
            lubiesmile
              • jan.kran Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 21:12
                semantics napisała:

> Moj luby ma na imie Daniel Olivier smile)
                > A ja proponuje Urszulke- w kazdym kraju jest i mozna ldnie "zmiekczyc" na Ulus
                > iu , Uleczko, Ulus.. smile)

Vibeke to popularne norweskie imie. Co do proszku nie wiem.

Semantics ,co do zdrobnien jestes marzycielka smile)) Ja sie ciesze jak Norweg
                choc w przyblizeniu moje imie wymowi i zaåamietasmile)) Zero zdrobniensad((
                Ale i tak mi sie podoba! Urszula Maria.
                • gherarddottir Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 21:17
                  to fakt Norwegowie nie zdrabniaja imion, a jesli juz to robia to bardzo rzadko!

uwazam ze wiele traca !

jan.kran napisała:

> semantics napisała:
                  >
                  > > Moj luby ma na imie Daniel Olivier smile)
                  > > A ja proponuje Urszulke- w kazdym kraju jest i mozna ldnie "zmiekczyc" n
                  > a Ulus
                  > > iu , Uleczko, Ulus.. smile)
                  >
                  > Vibeke to popularne norweskie imie. Co do proszku nie wiem.
                  >
                  > Semantics ,co do zdrobnien jestes marzycielka smile)) Ja sie ciesze jak Norweg
                  > choc w przyblizeniu moje imie wymowi i zaåamietasmile)) Zero zdrobniensad((
                  > Ale i tak mi sie podoba! Urszula Maria.
                  • semantics Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 21:29
                    ja tez uwazam, ze przez to wiele sie traci choc, jak z Tadeusza " Tadzik" powstaje to kurcze jakos nie
                    tak. Imie powinno byc fajne i fajne do zdrobnienia. smile

Co do zdrobnien URszulowych smile W Niemczech mowia wszyscy do mnie Ula a jak mam sie gdzies
                    przedstawic to ladnie po polsku UrSZula a nie UrSula. A co tam jak ja mam wymawiac ich imiona
                    poprawnie ( przynajmniej starac sie) to on i tez moga!

Urszula nie dawaj sie! smile)
                    A jak dalas dzieciom na imie, bo wspomnialas ze jakies trudne?
          • tamsin Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 21:03
            A moze inspiracja najlepszej ksiazki na swiecie: Dzieci z Bullerbyn??
            Byla tam Britta, Anna, Lisa - to dla dziewczynek
            Dla chlopcow: Olle, Bosse, aha i Lasse toz to przecudne imiona smile) Aha, byl
            parobek Oskar w tej ksiazeczce no i chyba Ada. Sam miodzik smile
            • gherarddottir Re: Oglaszam konkurs 09.02.05, 21:16
              nie, nazywa sie normalnie-proszek do pieczenia, ale mnie sie tak jakos to imie
              skojarzylosmile

olvi napisała:

> A mnie z moja przyjaciolka z Norwegii smile
              >
              > To w Norwegii jest proszek do pieczenia o nazwie "Vibeke"?
    • bietka1 Re: Oglaszam konkurs 10.02.05, 01:26
      Moi faceci to Joris i Luca Jakub. Przyznaje, ze bardzo mi sie podoba.
      A ostatnio wpadlam na pomysl, ze gdyby jeszcze kiedys pojawila sie dziewczynka to moze Lotti.
      Chyba od Charlotte?
      Pamietam, ze gdy bylam w ciazy podobalao mi sie wiele imion, ale zadnego nie chcialam dla
      mojego dziecka. Nie wiem dlaczego, moze przez burze hormonow?
      Zycze zdecydowanego wyboru smile

P.S. Jeszcze podoba mi sie Gordian dla chlopca. Tez jest w rodzinie.
      • gherarddottir Re: Oglaszam konkurs 10.02.05, 09:55
        mnie sie bardzo podoba imie Lotta, malo uzywane, ale wydaje mi sie niezywkle
        piekne, tez chyba od Charlottesmile
        Pozdrawiam

W kazdym razie jesli o mnie chodzi to gdy bede miala coreczke kiedys to bedzie
        Lotta lub Gry albo (tu niektorych zaskocze) Wanda - jedno z imion ktore prawie
        zapomniane, ale ma tyle pieknych zdrobniensmile
    • kash0303 A jakie nazwisko? 10.02.05, 02:36
      Jako, ze niedawno (no 10 m-cy temuwink)) tez przechodzilismy przez te meki to
      chcialabym tylko zauwazyc, ze przy wyborze imienia trzeba rowniez brac pod
      uwage nazwisko, zeby to ladnie ze soba wspolgralo lub ewentualnie nie bylo
      wpadek przy inicjalach (znajomi dali coreczce na imie Sandra, a ze nazwisko
      zaczyna im sie na S Mala ma inicjaly SSsad((

A swoja droga my za kazdym razem mielismy ustalone na 100% imie tylko dla
      jednej plci (za pierwszym razem dla dziewczynki, a za drugim dla chlopczyka) i
      za kazdym razem ta ustalona plec nam sie dostalawink))

pzdrfka

Kasia

• basia553 Re: Oglaszam konkurs 10.02.05, 10:44
      A co powiecie na moje imie? Nie jest juz modne, ale w zadnym kraju nie mam
      problemu: jestem Ewa, basiom jestem tylko na forum. No? Ewunia, Ewcia, Ewelinka,
      to tylko niektöre zdrobnienia, ktöre mi sie dostalysmile))
      • maja92 Re: Oglaszam konkurs 10.02.05, 11:25
        Wanda, Ursula, Helen, Ruth, Ciara, Siobhan, Una, Emma sa dosyc popularne dla
        dziewczynek na tym koncuwink)))

Moze "twarde" irlandzkie dla chlopaka: Dermot, Padraig, Conchobar, Fintan,
        Eion, Dara, Sean, Shane

Inne meskie to: Ross, Garrett,

Moi chlopacy to Remi i Jonathan. Remi naprawde jest Remigiusz, ale my nigdy nie
        uzywamy Jego imienia w calosci. A Jonathana skrocilismy do Jono. Ja lubie
        krotkie imiona, ale "Magic" - jak mowia na mojego meza Irlandczycy, bo nie
        potrafia powiedziec Maciek, wybieral dlugiewink))))))))) Nie buntowalam sie za
        bardzo, bo tez mi sie podobaja, tylko ze gdy pisane razem z nazwiskiem to
        Jonathanowi brakuje kratek w formularzachwink))

A moze dla dziewczynki Maja - jak moje - tutaj pisza je Maya???
    • gosia_t Re: Oglaszam konkurs 10.02.05, 18:01
      Ja jesli bede miala dziewczynke ti nadam jej imiona Ida Elisabeth.
      A moj maz dla synka chce Max Power ale to tak z przymruzeniem oka (jest wielkim
      fanem Simpsonowsmile).
      Pozdrawiam.
      • catwoman Re: Oglaszam konkurs 10.02.05, 18:10
        Witam, odrazu z gory mowie, TYLKO NIE BRUNO! Moj byly francoz sie tak nazywa,
        moj facet by ze szczescia nie pekl z powodu tego imienia dla swego
        dziecka.Tadzio tez odpadasmile polskie imiona typu Stasio, Tadzio niestety
        nie..Hanke mam ciotke to ni chce,Michelle bardzo lubie ale moj luby cos nie,
        szkoda..Vikotoria kojazy mi sie z ksiezniczka nasza szwedzka, a ona taka
        nijaka..ale wybredna jestemsmile
          • payuta Re: Oglaszam konkurs 10.02.05, 22:30
            Kiedys,bardzo dawno dawno temu ,gdy bylam jeszcze malutka to moja babcia
            opowiadala mi rozne bajki,przypowiastki i opowiesci ,czytala ksiazeczki.....
            i powiedziala mi ze przed wiekami ludzie,prosci,dobrzy ,biedni ludzie na
            ksiezniczke w Rosji wolali Ksenia tak bardzo pokochalam ta Rosyjska Ksenie
            wtedy ze postanowilam takie wlasnie imie nadac kiedys mojej corce.Corke
            urodzilam,ale imienia Ksenia nie pozwolono mi dziecku nadac.Dziecko mi sie
            teraz burzy ze sie posluchalam i ze ona teraz ma Anna a nie taka Xenia-bo takie
            imie by wolala.
            A dla chlopca to mialam Tadzio,to z noweli chyba Konopnickiej i tam wlasnie
            mamie i tacie urodzil sie Tadzio i on byl sliczny ,zloty i kochany i kiedys
            zima wzial to tata na kulig,tatus go otuli cieplutko i powiozl saniami,ale
            Tadzio sie rozkopal rozlozyl rasie i otwarta buzia lapal zimne
            powietrze,pozniej sie rozchorowal i pomarl rodzicom.I to bylo tak opisane ze ja
            dlugo ,dlugo plakalam i nie chcialam zadnych juz bajek.A imie TAdzio do dzis
            jest dla mnie najpiekniejszym imieniem swiata dla malego chlopczyka.Niestety ja
            syna nie mam,ale gdyby byl-to byl by TADZIO.P.P.
    • thorgalla Re: Oglaszam konkurs 13.02.05, 15:42
      O dzidziusia dopiero sie staram ale juz mam wynotowane propozycje na imiona dla
      obu plci:
      Connan Serenity
      Dorian Selena
      Thor albo Thore Jocelyne
      Aron Madleine albo Madlene (podobnie sie czyta)
      Robin Carrie Ann

Dla swojego dziecka wybralam Thorgal i Trinity.
      Thorgal to postac z komiksu na ktorym sie wychowalam i aby wyprzedzic
      ewentualne komentarze dodam,ze moj maz ma na imie Thorben wiec pasuje.Zreszta w
      Skandynawii istnieje duzo imion,ktore zaczynaja sie od "thor".
    • thorgalla Re: Oglaszam konkurs 13.02.05, 15:48
      Zapomnialam dodac,ze skoro nie mieszkacie w Polsce,warto sprawdzic jak sie
      wymawia dane imie tam gdzie mieszkacie (w Szwecji,prawda?)Bo co z tego,ze imie
      po polsku wymawia sie ladnie ale Szwedzi powiedza je inaczej i moze byc juz nie
      ladnie brzmiace.Mam przyklad z moim imieniem,niby proste Aneta ale Dunczycy
      wymawiaja je miedzy Anjta i Anyta (z dlugim j,y),nie potrafie nawet tego
      powtorzyc i ta wersja mi sie nie podoba.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka