Dodaj do ulubionych

Dziewczyny pociechy potrzebuje.

11.10.05, 00:18
Maz ma grypesad. Nie chce do lekarza. A jakby tego bylo malo mam zapalenie
nerwowo w zebie i mnie skreca z bolu. Nie pomaga antybiotyksad.
Nie wiem co w Norwegii moge kupic bez recepty co by pomoglo na bol.
Przepraszam, ze sie tak na forum wyplakuje ale juz mi dzis brak sil.
Obserwuj wątek
    • jan.kran Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 00:39
      Gosia mozesz kupic w seven eleven czynne 24 godziny na dobe ibux albo paracet.
      Sprawdz w gulesider gdzie masz najblizszy a jak nie to napisz na GW pomoge.
      Nawet ma przy sobie paracet jakby co ... Zagladam na forum cala noc. Trzymaj
      sie. Kran.
      • jan.kran Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 00:40
        Naprzeciwko Dworca Glownego jest apteka czynna cala dobe. Moga Co cos
        ewentualnie poradzic.
        Kran.
    • kasiasmom Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 01:03
      Chyba najlepiej cos z ibuprofenem, bo ma dzialanie przeciwzapalne (acetaminofen
      chyba nie). Mam nadzieje, ze Ci szybko przejdzie...
    • gosia_t Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 05:09
      Dzieki.
      Najbardziej mnie martwi moj maz. Trzesie go wlasnie juz pol godziny. A tu do
      goraczki nie przyjezdzajasad. Wpakowalam muj uz 3 ibuxy. Lezy pod 2 koldrami a
      trzesie sie jakby na mrozie lezal. Czasem mnie sluzba zdrowia tu dobija. I mnie
      trzesie teraz ze strachusad.
      • jan.kran Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 05:26
        Trzymam kciuki i doczekajcie jakos do rana. Polecilabym legevakt ale tam sie
        czeka godzinami...
        Sciskam mocno.Kran.

        P.S. NIE bede komentowala norweskiej sluzby zdrowia . W raporcie ONZ jednej z
        najlepsztch na swiecie. Chyba ktos pijany albo nienormalny robil te statystke.
        • gosia_t Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 05:51
          Ja nie lubie narzekac, bo nie moje panstwo.
          Dzwonilam wlasnie na Legevakta i mowie ze nie jestem w stanie meza przywiezc,
          bo go tak trzesie. A oni mi kaza do domowego isc, tyle, ze ja dzwonilam tam juz
          wczoraj i miga mi dac wizyte na przyszly tydzien. A maz chory jest terazsad.
          • jan.kran Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 05:56
            Gosia ja staram sie nie narzekac. Ale place horrendalne podatki i robie cos
            dla tego panstwa.
            Tak bardo chcialabym Ci pomoc...
            Na razie trzymam kciuki . Zapytam sie za dwie godziny moich kolegow co mozna
            zrobic. Ile maz ma goraczki ?
            • gosia_t Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 05:59
              Sadze, ze ma ponda 39. Mie mam termometru. O 8 dzwonie do lekarza. I musza mi
              przyjac meza, bo inaczej to pojde tam dzis z awantura.
              • dorrit Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 11.10.05, 09:30
                Sluchaj, ja w zeszlym roku na wiosne mialam wlasnie taka gwaltowna grype -
                raptem wysoka goraczka - ok. 39,5°, ktora nie chciala spadac po paracetamolu
                czy aspirynie, robilam sobie chlodne kompresy na czolo (polecam), przeguby
                dloni i pod kolanami, po jakichs 2 godzinach spadala do 38,5 czy cos w tym
                guscie; oczywiscie dreszcze non stop, ale uwaga - mimo odczuwania zimna nie
                przykrywaj go za bardzo, przy tak wysokiej goraczce najpierw trzeba obnizac
                temperature!
                No i nie zamartwiaj sie, na razie to klasyczne objawy grypy...

                Czemu maz bral ibuprofen (bo jak sadze ibux to ibuprofen jesli chodzi o
                substancje czynna) a nie aspiryne (500 mg jednorazowo) lub paracetamol (ten
                ostatni polecam w czopkach - dawka dla doroslych 1000 mg)? Jesli toleruje, to
                lepiej niech bierze te dwa ostatnie, skoro to grypa, jak wynika z objawow.
                • dorrit Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 09:32

                  • jan.kran Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 09:38
                    Gosiu i jak ?
                    Lekarz nie przyjedzie w takiej sytuacji a na pogotowiu są kolejki. Ma nadzieję
                    że udało Cisię tym fastlege. Trzymajcie się !
                    Kran.
                    • gosia_t Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 10:26
                      Zaraz idziemy do lekarza. Musialam sie wyklocic z pania przez telefon. Bo w
                      Norwegii mozna 3 dni byc bez zwolnienia od lekarza w domu, ale nie wyobrazam
                      sobie zeby moj maz szedl w czwartek do pracy. Noc okropna. Jeszcze nawet 5
                      minut nie lezalam jak wstalam o 4. A poszlam spac o 2 w nocy. Wiec na 2 dni
                      spalam tylko 4 godziny. A jutro musze isc do szkoly.
                      Mezowi nie moge przetlumaczyc ze powinien do zimnego, lezy pod tymi
                      przykryciami i go trzesie.
                      W Norwegii nie ma albo ja nie moge znalezc aspiryny. Mam troche z Polski, ale
                      on sie boi wziac no i jak mu przetlumaczyc.
                      A pani w aptece wczoraj dala mi wlasnie ibuprofen na obnizenie goraczki.
                      • mon101 Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 12:35
                        Jak po wizycie u lekarza? Ibufren tez powinien obnizyc goraczke, ale bardzo
                        skuteczne sa zimne oklady i jezli malzonek ma sile to chlodny prysznic, choc to
                        nie jest przyjemne w pierwszym momencie. Dziwne ze nie ma w Norwegii Aspirin
                        Bayera w aptece, ale moze byc cos innego z tym samym skladnikiem, w Szwecji
                        Magnecyl lub Treo. Napisz jak sie czujecie!
                        • gosia_t Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 13:03
                          No i jest infekcja, ale lekarz zalecil brac paracetamol i do niedzieli samo
                          przejdzie. Tylko kurcze dzis jest wtorek. Powiedzial,z e pewnie maz bedzie mial
                          goraczke jeszcze pare nocy tak wysoka ale widac, ze cialo walczy. Tylko ja nie
                          wiem jak to przezyje. Ja wiem, ze nie mozna sie faszerowac lekami. Ale kurcze
                          czy paracetamol naprawde pomoze. Nie ma sil do tutejszych lekarzysad.
                          • asia.sthm Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 13:21
                            Gosiu, paracetamol grypy nie leczy, lagodzi objawy tylko.
                            Grype po prostu trzeba przejsc jak juz sie ja ma, a chlop z grypa to gorsze niz
                            wojna, kazda ci to powie smile)) A goraczki sie nie boj, goraczka jest potrzebna
                            aby te wsciekle mikroby gorzej sie poczuly. Do wanny chlopa z letnia woda,
                            poglaszcz go i rosolku ugotuj jak juz czegos zapragnie.

                            Ty lepiej zajmij sie swoja buzia bo zeby i tego rodzaju klopoty same nie
                            przejda.
                            Buzka.
                            • gosia_t Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 13:26
                              Gotuje mu roslo. Ale padam na nos. A jeszcze mnie czeka praca domowa i ciekawe
                              zajecia domowe jak pranie itd.
                              Dzieki za wsparcie kochane.
                              ACha to nie jest grypa tylko zapalneie gornych drog oddechowych.
                              • asia.sthm Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 13:55
                                A to troche inna para kaloszy smile))
                                Jesli do piatku/soboty nie zauwazycie wyraznej poprawy to radzilabym wybrac sie
                                do lekarza , bo jesli to bakteryjne na przyklad to trzeba antybiotyk.
                                Przy naglym _wyraznym_ pogorszeniu tez na nowo kontaktowac sie z lekarzem.
                                Gosiu takie choroby nalezy po prostu przeczekac, moga sie pojawic jakies
                                komplikacje "PO", ale to na ogol zaczyna sie pokazywac innymi objawami.
                                Wiem ze ludzie maja rozne sposoby na "umilenie" sobie chorowania. Jednemu chce
                                sie cieplych potraw czy napojow inny woli zimne, inny nie chce pozywienia i
                                pije tylko wode. Jeden chce moczyc nogi w miednicy i jednoczesnie robic
                                inchalacje np z amolu czy ziolek .
                                Spytaj wiec meza czego on sobie zyczy zeby mu choc troche bylo lepiej. A
                                najlepiej to niech spi . Sen jest najlepszym lekarstwem. No i pic trzeba przy
                                goraczce koniecznie.
                                Jeszcze raz buzka.
                                • jan.kran Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 14:32
                                  Gosiu na pewno w szkole zrozumieją Twoją sytuację jeżeli nie dasz rady czegoś
                                  zrobić albo nie przyjdziesz.
                                  Musisz uważac na siebie również.
                                  Masz prawo zmnienić lekarza , może nie w tej chwili ale na przyszłość. Najlepiej
                                  popytaj sie wśrod znajomycj jaki jest ok.
                                  Ja nie mam lekarza domowego , właściwie powinnam. Ale mam exa na telefon a jakby
                                  co znajoma Polka lekarka przepisze receptę.
                                  Jak chcesz napisz diagnozę po norwesku na pocztę GW ja się popytam bo i ex i
                                  ta Polka są bdb.
                                  Pozdrawiam Gosiu i trzymam za Was kciuki moooooocno.
                                  Ula.
                                  • jan.kran Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 14:35
                                    Bardzo ważne żeby dużo pił ! K.
                                    • gosia_t Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 22:47
                                      No i maz ma goraczke znowu. Ja juz nie mam sily. Te cholerne paracetamole nie
                                      pomagaja. A ja jutro musze do szkoly a do tej pory nie siedzialam nawet 5
                                      minut. Wiem, ze moze za bardzo marudze i wogole przepraszam za to. Ale dobrze
                                      wiedziec, ze jestescie.
                                      • asia.sthm Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 23:05
                                        Gosiu jeszcze raz powtarzam - goraczka jest dobra. Nie uwazaj tej goraczki
                                        jako cos niepotrzebnego . Tto jest samoobrona organizmu aby zwalczyc chorobe.
                                        Powodzenia i nie zamartwiaj sie tak.
                                        • jan.kran Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 23:23
                                          Gosiu ja znowu na nocnej zmianie wiec Cie moge potrzymac za reke.
                                          Nie idz do szkoly to bez sensu. I tak bedziesz myslami wdomu.
                                          Napewno ten dzien czy dwa nadrobisz.W Norwegii na chorego meza mozesz daleko
                                          zajechacsmile)))
                                          Serio , to jest pozytywne w Norge , przynajmniej ja mam takie doswiadczenia.
                                          Jak masz chore dziecko , meza , cos ci sie wali to mozna szczerze powiedziec i
                                          najczesciej pomoga i zrozumieja. Kran.
                                          • gosia_t Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 23:28
                                            Asia wiem, ze goraczka dobra dla niego. Ale nie dla mnie bo czeka mnie nie
                                            przespana noc. Do szkoly musze isc jutro przynajmniej bo ostatnie zajecia z
                                            przedmiotu i musze byc niestey. A potem musze zrobic zakupy jeszcze. Potem
                                            ugotowac obiad. A jak mowie dzis prawie nie siedzialam bo ciagle cos bylo.
                                            Dzieki za wsparcie dziewczyny.
                                            • asica74 Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 23:31
                                              Gosiu, sciskam cie mocno. Asia ma racje, goraczka jest czasami zbawienna...
                                              • gosia_t Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 11.10.05, 23:36
                                                Asiu ja tez cie skiskam mocno. I wogole dzieki, ze sie odezwalas. Naprawde
                                                kochana jestes.
                                                • jan.kran Re: Jak minela reszta nocy??? n/txt 12.10.05, 00:21
                                                  Gosiu chyba rosolek jutro bedziesmile Sciskam Was oboje i mysle ze ta goraczka to
                                                  rzeczywiscie obrona organizmu.
                                                  Kran.
        • gherarddottir Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 14.10.05, 15:55
          Gosia mam nadzieje, ze juz macie sie lepiej!!!! Dopiero teraz dojrzalam ten
          watke, ale juz wczesniej pisalam do Ciebie na gg.
          Ibuprom jest najlepszy bo lagodzi stan zapalny. Antybiotyk czasami trzeba brac
          (w sprawie zeba) nawet do 7 dni i dopiero pod koniec zaczyna dzialac. Plucz
          takze jame ustma szalwia (tak jak pisalam na gg) niby ziola, ale dzialaja
          sciagajaco i przeciwzapalnie i lagodza rozognione dziasla.
          Z mezem jak mu jeszcze nie przeszlo (mam nadzieje, ze juz ozdrowial) koniecznie
          do lekarza!!!! I sok z czarnej pozrezcki i goraca woda (jest w sklepach taki
          syrop).
          Kranie - tez czytalam ten raport i od razu mi sie przypomnialo jak pan
          ginekolog nie umyl rak przed badaniem ani nie zalozyl rekawiczek, a jak mialam
          39 stopni to Pani doktor z legevakty za 175 NOk (chyba juz nie pamietam
          dokladnie) poradzila mi zebym UWAGA!!! chodzila na dlugie spacery i pila tran
          to napewno poczuje sie lepiej!smile))) Myslalam, ze moj maz ja zabije gola reka,
          ale ostatecznie wykorzystalismy te sytuacje jako niezly kawal, z ktorego nadal
          czasami sobie zartujemysmile)

          Gosia napisz czy Wam przeszlo !!!Duzo zdrowka !!!Sciskam
          • jan.kran Re: Dziewczyny pociechy potrzebuje. 14.10.05, 16:22
            Gosiu , odezwij się !
            Ściskam . Kran.
    • ponponka1 Gosiu - trzymaj sie 14.10.05, 17:28
      Ja obudzilam sie dzisiaj z bolem glowy, gardla i nosa. Poszlam do lekarza i
      dostalam zwolnienie do srody, antybiotyk (widac juz efekt strachu przed ptasia
      grypa) i witminy. Posypiam i czytam. Ambitnie chce wypelnic polecenia lekarza smile

      Zrowia zycze

      Cmok (jaki smok?0
      • gosia_t Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 07:33
        Maz juz sie czuje jako tako, niestey ja sie obudzilam z bolem gardla. Normalnie
        tragedia. Plakac mi sie chce juz bo naprawde ile mozna byc chorym.
        Nie jestem zadowolona, ze maz poszedl dzis do pracy bo nie doszedl jeszcze do
        siebie i widac po nim, ze byl chory niestetysad.
        Jak mowie nie lubie narzekac ale opadly mi rece jak mam isc tu do lekarza.a
        rozumiem ,ze dobrze, ze goracka bo organizm walczy. Ale nawet nie przepisal
        lekarz zadnych witamin. I za kilka tygodni znowu moze sie cos przyplatacsad.
        • kasiasmom Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 08:07
          Bierz dalej ten antybiotyk, Gosiu i witaminki tez. Moze plukanie gardla woda z
          sola by pomoglo? Albo acetaminofen w sprayu do gardla? Trzymaj sie cieplutko!
          (A z lekarzami to wszedzie roznie bywa...np tu w Stanach radza ci jesc lodowate
          rzeczy, nawet lody, czasem jak masz bol gardla, ze niby znieczula to troche -
          dla mnie to jest zupelnie nie do pomyslenia!)
          • gosia_t Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 08:18
            Miestey antybiotyk skonczylam w piatek. I mialam go na zaplaenie nerwa w zebie.
            A teraz siedze i kaszle przed kompemsad. Juz mam dosc chorowania. Nic przez to
            nie moge zrobic. A dzis to nawet nie moge posiedziec w domu bo musze do banku z
            rachunkiem isc.
            • kasiasmom Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 08:37
              A bierzesz sobie cos bez recepty na ten kaszel? Mi bardzo pomagal Alka -Seltzer
              Cold (chyba mial dextromethorphan hydrobromide na kaszel i cos tam jeszcze),
              gdy bylam chora i kaszel mi doslownie spac nie dawal - moze dlatego, ze
              rozpuszczalne i szybciej sie wchlanialo. Poza tym rosolek koniecznie, mozesz
              wcisnac troche soku z cytryny (na meksykanski sposob - z limonki) i wrzucic
              troche posiekanego drobniutko zielonego chili - "odetkanie" zatok murowane smile
              Dobranoc i zycze ci polepszenia.
              Ania
            • ponponka1 Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 08:37
              Nie zazdroszcze....Jak pech to na calego....
              W Polsce zimno i dobrze ze mam zwolnienie i zapasy w lodowce. Nie musze
              wychodzic....Ale juz mam dosc lezenia...
              Gosiu, duzo zdrowia zycze smile

              Cmok (jaki smok?)
              • jan.kran Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 08:46
                Gosiu , pijcie sok z cytryny podobno wmacnia odporność.
                I dużo zdrowia Wam Życzę !
                A jak chodzi o bank załóż sobie telegiro. Możesz każdy rachunek przesłać z domu
                przez telefon i za dzień , najpóźniej dwa jest na koncie odbiorcy.
                Ja z tego korzystam ciągle , bo bank ma dla mnie niemożliwe godziny otwarcia a
                poza tym jest szybciej i taniej niż normalne giro.
                Z netu nie korzystam bo się boję choć nie znam ani jednego przypadku żeby ktoś
                miał kłpoty z netowym bankiem w Norwegii.
                Kran.
                • gosia_t Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 09:01
                  W tym problem, ze jako obywatelka polski nie moge miec netbanku. I w tym caly
                  bol, i niestety musze iscsad.
                  • bergo1 Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 09:36
                    Ja sie wtrace, ale jak to nie mozesz miec netbanku??? JA mam od dwoch lat i nie doswiadczylam innej formy placenia rachunkow w Norwegii.
                  • jan.kran Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 09:37
                    Gosia , w tej chwili rozmaawiałam z kolegą Polakiem. Ma prawo pobytu dosłownie
                    od kilku miesięcy i nie ma stałej pracy.
                    Ma konto w Postbanku netbank i telegiro mając tylko polski paszport i
                    TYMCZASOWĄ kartę pobytu.
                    Idź pogadaj z tym Twoim bankiem , jakby co to mogę wpaśc na odsiecz .Jestem
                    świetna w urządzaniu karczemnych publicznych awantur.
                    Może być po norwesku smile)))
                    Kran.
                    • bergo1 Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 09:41
                      No wlasnie kraniku - po za tym maz pewnie ma netbank, wiec z jego konta plac rachunki hehehe - u nas tak jest w wiekszosci smile
                      • jan.kran Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 09:43
                        Cholera ,taki mąż z netbankiem by mi się przydał smile)))))
                        Kran
                        • triskell Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 09:53
                          jan.kran napisała:
                          > Cholera ,taki mąż z netbankiem by mi się przydał smile)))))

                          No i co, Bergo, podzielisz się z Kranikiem mężem? wink

                          A Tobie, Gosiu, życzę szybkiego wyzdrowienia i wysyłam dużo wirtualnego zdrówka smile.
                        • gosia_t Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 09:54
                          Ja mam konto w Sparebank1 Oslo i nie chca mi dac konta internetowego, co mnie
                          bardzo denerwujesad. Wlasnie dlatego, ze mam Polski paszport i nic nie pomoglo
                          tlumaczenie nawet,z e mam staly pobyt.
                          • bergo1 Zmienic bank!!! ntxt co to za dyskriminacja!! 17.10.05, 10:10


                            • asica74 Re: Zmienic bank!!! ntxt co to za dyskriminacja!! 17.10.05, 11:22
                              potwierdzam, skandal z tym bankiem! ja skutecznie sie wykrecalam od opcji
                              banking-on-line, ale jak juz nie mialam sily odmowic i pokazali mi co i jak, to
                              juz nie bylo odwrotu! Tym bardziej, ze nie znosze wszelakiego rodzaju kolejek w
                              bankach, etc.

                              Gosia, zmien bank, na katar: wycisnij 4 cytrynu, dodaj do soku cztery lyzki
                              miodu, wymieszaj i popijaj co jakis czas. Mam to samo co ty, zatoki i gardlo, i
                              troszke mi pomaga. Moze tobie tez pomoze!
                          • gherarddottir Re: Gosiu - trzymaj sie 17.10.05, 13:41
                            Gosia my takze korzystamy z banku w necie - nie wyobrazam sobie latania do
                            banki z rachunkami. Moze zmiencie bank?
                            Wspolczuje Ci strasznie choroby - naprawde jak sie wali to juz na calego.
                            Lez po prostu w lozku i nigdzie nie wychodzc, jak zaplacisz rachunki troche
                            pozniej to mzoe sie nic nie stanie.
                            Duzo witaminy C i cos na rozgrzanie. Zycze zdrowka i sciskam

                            PS Moj maz sie pyta kiedy przyjedziecie?
          • bergo1 kasiasmom 17.10.05, 09:40

            hehe te lody to nawet logicznie brzmia - od dziecka slyszalam, ze na bole gardla to dobre sa wlasnie lody. Bakterie ( czy wirusy - nie wiem ) ponoc najlepiej rozmnazaja sie w cieple - lody je troche "przymrazaja". Tyle ze nie przy kazdej chorobie hihi...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka