Dodaj do ulubionych

Jazda lewym pasem

20.05.09, 12:56
Jak w temacie ... co o tym sądzicie?
Dla mnie jest to bardzo wkurzające, co prawda wielu dróg dwupasmowych w
Wałbrzychu nie ma, ale jak już występują to krew może człowieka zalać. Ludzie
bardzo lubią ten lewy pas a nie potrafię zrozumieć dlaczego. Zdaję sobie
sprawę, że np na Podwalu ten prawy pas jest trochę zniszczony ale jadąc lewym
pasem stwarzają zagrożenie - trzeba ich wyprzedzać z prawej strony. To samo
tyczy się drogi do Świebodzic, Wieniawskiego itp ...
Czekam na jakieś fajne odpowiedzi.
Obserwuj wątek
      • lastwarrior666 Re: Jazda lewym pasem 20.05.09, 13:14
        Po to piszę, ponieważ jesteś może jednym z tych niemyślących, którzy nagminnie
        jeżdżą lewym pasem stwarzając zagrożenie, nie wiedząc że ruch w Polsce jest
        prawostronny. Jeżeli dla Ciebie to są głupoty to po co odpisujesz? zajmij się
        lepiej pożyteczniejszym zajęciem
      • Gość: gosc Re: Jazda lewym pasem IP: *.chello.pl 20.05.09, 13:15
        Masz racje u nas nie ma kultury na drodze i taki burak jedzie sobie
        30 km/h lewym pasem i ma gdzies, ze ktos chce go wyprzedzic,
        przeciez moze to zrobic z prawej strony. Nie wiem czy kiedykolwiek
        zblizymy sie chociaz w minimalnym stopniu do kultury jazdy chociazby
        we Francji, gdzie kierowca widzac auto jadace szybciej, odrazu
        zjezdza na prawo bez zadnych problemow.
        Ale to jest zachod, a my z nasza "kultura", ignorancja, brakiem
        tolerancji pokazujemy jakim jestesmy "zadupiem Europy".
        • lastwarrior666 Re: Jazda lewym pasem 20.05.09, 13:18
          Przynajmniej jedna fajna odpowiedź. Fakt, drogi nie są u nas najlepsze. Też
          czasami zdarza mi się jechać lewym pasem, nie mówię że nie. Jeśli jednak widzę w
          lusterku jadące auto zjeżdżam mu by mógł mnie swobodnie wyprzedzić.
            • Gość: gość Re: Jazda lewym pasem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.05.09, 13:38
              to nie autostrada, na której można wyprzedzać lewym pasem, to po
              pierwsze, a po drugie w mieście obowiązuje przepis 50km/h miejscami
              40km/h, więc jakim prawem ktoś sobie wymyślił, że jak w mieście jest
              droga dwupasmowa, to lewy pas służy do wyprzedzania. Jestem w
              mieście, jadę w mieście i będę jechać, tym pasem, którym mi się
              podoba. A do wyprzedzania i łamania przepisów, to na autostradę.
              • Gość: nika Re: Jazda lewym pasem IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.05.09, 13:48
                Niestety jesteś chyba tłumanem ,przynajmniej z toku twojej
                wypowiedzi jednoznacznie to wynika,więc wszelka dyskusja z takimi
                osobnikami jest bezprzedmiotowa (nie ma sensu bo nic to nie da).
                Normalni kierowcy jak widzą ,że ktoś nadjeżdża z tyłu usuwają się na
                prawy pas ...to logiczne ,kulturalne,grzeczne i przepisowe.A to czy
                ktoś jedzie za szybko to nie twój interes od tego jest policja.
                Pozdrawiam.
                  • lastwarrior666 Re: Jazda lewym pasem 20.05.09, 14:04
                    "nie podniecaj sie tak, lecz spraw sobie lepsze auto i pociskaj lewym
                    pasem do woli, ha ha ha "
                    Właśnie chodzi o to, że jazda tym pasem jest utrudniona i o tym piszę. Chyba z
                    podniecenia to nie potrafisz się skupić i przeczytać ze zrozumieniem co
                    napisałem wcześniej.

ART. 16 kodeksu drogowego

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
                    2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać
                    po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu
                    do nieruchomości położonej przy drodze.
                    NAJWAŻNIEJSZE:
                    3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o
                    czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na
                    prawej połowie jezdni.

Zatem kierowcy, douczcie się trochę. Jeździjcie dalej lewym pasem, nie ma
                    problemu. Tylko kiedyś ktoś was podjedzie z prawej strony i na niego
                    najedziecie. Wina będzie wasza.

Nie obrażaj kolego mieszkańców wsi, bo Ci są bardziej kulturalni od niektórych z
                    was. Nie potraficie konstruktywnie się wypowiadać i odpowiednio argumentując
                    odpowiadać na pytania. Chciałem tutaj podyskutować a nie wyzywać się.
        • Gość: do gościa Re: Jazda lewym pasem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.09, 13:57
          a czy tu są kur/wa takie drogi jak na zachodzie!!!!!!! i kto tu mówi o łamaniu
          prawa czy te tutaj ulice nie łamią prawo te dziury i wyrwy czy to nie zagraża
          bezpieczeństwu na drodze jak jedziesz po czymś tym i się sypie samochód od drgań
          to co to nic oczywiście!!!!!!!!!!zadupiem europy owszem bo takie klepowiska nie
          ulice to są na zadupiu jak na ukrainie im dalej w pole i w las tym równiejsza
          droga ..... a kultura owszem w francji czy na zachodzie ,tu nie ma warunków do
          kultury.
            • Gość: xxx Re: Jazda lewym pasem IP: *.walbrzych.vectranet.pl 20.05.09, 14:49
              Ja jak widze takiego co jedzie lewym pasem 30km/h mimo ze siedze mu na tyle a on
              nic nie widzi(pewnie ukradli mu lusterka)to wyprzedzam go prawym pasem.Bardzo
              czesto mozna to zauwazyc na Podzamczu.Sa dwa pasy w jednym kierunku wiec monza
              prawym go wyprzedzac co wcale nie zmienia faktu ze powinien jechac prawym.gorzej
              jest poza terenem zabudowanym.Aby wyprzedzic z prawej strony musz byc conajmniej
              3 pasy ruchu w jednym kierunku co sie rzadko zdarza.wiec kierujacy lamiac
              przepisy(jazda lewym pasem)zmusza nas tez do zlamania przepisow.
                • lastwarrior666 Re: Jazda lewym pasem 20.05.09, 15:52
                  Powiem Ci tylko tyle, że jak ktoś jest taki zamknięty na wiedzę jak Ty to nie ma
                  sensu tracić czasu na pisanie z taką osobą. Ok, będę jechał Skoro jeździsz tak
                  zgodnie z przepisami 50 km\h to przestrzegaj przepisów do końca i jedź zgodnie z
                  przepisem prawym pasem. Nie ma jak wolisz, jest jak nakazują przepisy.
      • Gość: aaaa Re: Jazda lewym pasem IP: *.walbrzych.vectranet.pl 20.05.09, 21:19
        Każdy ma inny punkt widzenia , ale zasadniczo to powiem tak :
        Ostatnio za wymianę zawieszenia zapłaciłem ponad 3000 , doszłem do
        wniosku że po tej wiosce bede jeździł lewym pasem z prętkością nie
        przekraczającą 50 km , chyba że znajdzie sie jakis sponsor i raz do
        roku wymieni mi zawieszenie . Cytował ktoś przepisy ruchu drogowego
        takie jakie mu pasowało , zapomniał dopisać o ograniczeni do 50 ,
        jak będę chciał sobie poszaleć napewno skorzystam z autostrady .
        • Gość: Wojtek Re: Jazda lewym pasem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.09, 22:39
          Ja tam jeżdżę sobie średnio 80km/h bo to taka prędkość akurat żeby nie człapać i
          nie za wielka żeby przed miśkami zdążyć wyhamować. A co do pasa to jeżdżę lewym
          bo prawy jest zwykle zasrany łatami i dziurami, ale mam coś takiego jak lusterko
          wsteczne i jak widzę, że jedzie ktoś szybciej to ustępuję i jak wyprzedzi znów
          wbijam na lewy. To taki nawyk z jazdy AUTOSTRADĄ czyli najlepszą z istniejących
          dróg (bo większość wałbrzyszan pewnie nie wie co to). Jeżeli ktoś mówi, że
          stosuje zasady z naszych wiejskich szos, a nie z autostradki to jest debilem.
          Jedziesz lewym? Jedzie ktoś szybciej? Ustąp! Najgorsze jest to, że wielu jak
          mówi tak robi i potem jadę sobie do Opola 140 na godzinke a tu nagle ktoś na
          lewym 80 ciśnie. Bardzo często ma rejestracje DB. To jest aż żenujące. Dziś
          miałem śmieszny przypadek jak chłop jechał wrocławską od dworca miasto na lewym
          pasie 50 na godzine, ja go prawym i wbijam na lewy przed niego to on (miał
          lepsze auto:() przyspieszył minał mnie prawym i znów na lewy i do 50:D Więc ja
          go znów minałem, wbiłem na lewy a że prawym ktoś jechał to zwolniłem mu do 10 na
          godzinke:D Wqrwił się, coś tam pomachał pomrugał długimi ale może się czegoś
          nauczył:)
          • Gość: ina Re: Jazda lewym pasem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.09, 22:56
            Wojtku tak właśnie postępuje człowiek myślący brawo. A co do nauczki
            nie łudż się z pewnością się nie nauczył.
            Swoją drogą najbardziej wnerwiający są ci którzy jadąc autostradą
            widząc szybko zbliżający się samochód najpierw go spowolniają do
            swojej predkości a dopiero póżniej łaskawie zjeżdzają na prawy
            brrrrr.Ci pseudokierowcy parkując zajmują dwa stanowiska a skręcając
            w lewo zajmują dwa pasy zatrzymując caly ruch nic tylko debile mocno
            może powiedziane ale to oczywiste .
            • lastwarrior666 Re: Jazda lewym pasem 20.05.09, 23:04
              To z tymi zmianami pasa to wyjąłeś mi z ust. Nie chodzi mi o to, że wszyscy mają
              cały czas jeździć prawym pasem, który jest dziurawy, połatany itp. Jednak tak
              jak Wojtek napisał, po to jest lusterko wsteczne by zjechać komuś, puścić go i
              jechać sobie dalej. Jednak po tym co tutaj wyczytałem gro z was robi na złość
              ludziom twierdząc, że jadą 50 km\h ... nie oszukujmy się, nie jesteście wcale
              tacy z zasadami i przestrzegający przepisów. Gdybyście tacy byli to
              jeździlibyście też i cały czas prawym pasem. Swoją droga zastanawia mnie to czy
              zawsze jeździcie z taką nakazaną prędkością .... nie chce mi się wcale w to
              wierzyć.
          • Gość: kubica Re: Jazda lewym pasem IP: *.wb.energiapro.pl 21.05.09, 11:50
            W mieście wyprzedzanie prawym pasem przy dwóch pasach w tym samym
            kierunku jest dozwolone, więc mi nie widzę na czym Wasz problem
            polega. Gorzej jak jadą lewym pasem poza miastem tu, żeby wyprzedzić
            prawą stroną potrzebne są już co najmniej trzy pasy w tym samym
            kierunku, aby to było zgodne z przepisami. Nie szukajcie wrogów na
            jezdni bo to rodzi patologię.
              • Gość: kubica Re: Jazda lewym pasem IP: *.wb.energiapro.pl 21.05.09, 14:27
                Podajcie mi nazwę miasta ( zaznaczam miasta ) w Polsce, Europie,
                gdzie ktoś Ci zjedzie z lewego pasa na 2-pasmowej jezdni przy takim
                natężeniu ruchu jak na ul. Armii Krajowej, co innego za miastem tych
                jadących lewym pasem od Świebodzic do Wałbrzycha 50km/h karać należy
                mandatami.
                • lastwarrior666 Re: Jazda lewym pasem 21.05.09, 15:12
                  Do Kubicy:
                  Owszem masz rację, że w terenie zabudowanym dopuszcza się wyprzedzanie z prawej
                  strony, jednak powinno to być wyjątkiem od reguły a nie standardem.
                  Po drugie nawet w terenie zabudowanym jest obowiązek wynikający z art. 13 (3.
                  Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech
                  pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej
                  połowie jezdni). Poza tym obowiązek taki wynika także z kultury za kierownicą i
                  uprzejmości dla innych kierowców.
                  Co do tej kultury i uprzejmości drodzy forumowicze, możecie przekonać się po
                  tonie i kulturze wypowiedzi niektórych ludzi wypowiadających się zarówno w tym
                  jak i innych tematach :)

Do Iny: :)
                  • lastwarrior666 Re: Jazda lewym pasem 21.05.09, 15:15
                    Jeszcze jedno. Dlaczego samochody nauki jazdy "L" jeżdżą zawsze prawym pasem?
                    dlaczego tak ich uczą? Jeżdżą przecież przepisowo 50 km\h, zatem wg. myślenia
                    niektórych tu kierowców mogliby jeździć sobie lewym pasem. Gwarantuję, że
                    jeżdżąc na takich zasadach jak wy jeździcie, żadnego egzaminu byście nie zaliczyli.
                    • Gość: gość Re: Jazda lewym pasem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.09, 15:46
                      dobra dobra już tak się nie mądrkuj, bo zacznie Cię głowa boleć od
                      myślenia, skończcie ten temat, bo nudny jest, każdy z osobna ma na
                      ten temat jakieś zdanie, w swoim odczuciu odpowiednie, nie Tobie
                      oceniać i dawać wskazówki, czy też wymagać egzekwowania prawa...
                      gdyby drogi były w odpowiednim stanie, to pewnie wiekszość
                      jeździłaby prawym pasem, a jak prawy jest dziurawy i wybity przez
                      autobusy, to jeździmy lewym i to jest cała filozofia, nie ma sensu
                      doszukiwać się czegoś więcej. Mi bez znaczenia, którym pasem jadę,
                      tzn. prawy wybity, jadę lewym, prawy ok jadę tak jak "powinno się" i
                      jak uczą instruktorzy.
                      • lastwarrior666 Re: Jazda lewym pasem 21.05.09, 16:44
                        Co miałem powiedzieć to powiedziałem. Resztę zostawiam co poniektórym do
                        myślenia. Tak szczerze Ci, ale naprawdę szczerze, że głowa to już mnie trochę
                        boli ... hmmm boli mnie jak sobie pomyślę jak zamknięte i douczone osoby chodzą
                        i jeżdżą po tym świecie. Gdyby droga była a nie jest, a gdyby wrony nie krakały,
                        gdyby kozy nie skakały, gdyby tak psy nie gryzły, gdyby komary nie wkur.wiały,
                        gdyby kromki spadały odwrotnie, gdyby cudowne sny się spełniały ... i tak dalej
                        i tak dalej. Widzisz, bo Polak to taki właśnie jest .... no bo gdyby :)
                        Pozdrawiam i życzę miłego dnia ....
                          • Gość: wałbrzyszanin Re:lastwarrior666 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.09, 20:21
                            Poczytałem,pomyślałem i myślę,że niektórzy nie mają oleju w głowie.
                            1-mieszakam w wałbrzychu bardzo długo i nie przypominam sobie
                            sportowegoa auta ,tym bardziej "nowego" chyba,że ktoś ma na mysli vw
                            golfa gti,calibre albo inne tego typu auto sportowe:)
                            2-może Mi ktoś powie w jakim to aucie zawieszenie kosztuje 3000zł????
                            3-dlaczego na niemieckich autostradach POLACY jadą lewym pasem??też
                            dziury i wyrwy??? mhhh kiedyś często odwiedzałem naszych sąsiadów z
                            racji częstych wizyt jechałem około 170km/h niestety od granicy w
                            Olszynie do okoła 250km od granicy w stone hanoveru jazde utrodniają
                            Polscy kierowcy jadący około 100km/h lewym pasem dodam"trzecim",żeby
                            było ciekaweij...hahhha ileż to razy musiałem hamować przed takimi
                            bo mruganie światłami nic nie dawało.Poprostu szlak człowieka w
                            takiej sytuacji trafia.Ale cóż nauczyłem się śmiać z tych
                            zachowań...poprostu i nie denerwować.Wkońcu "im"się wydaje ,że
                            wszystko jest ok.Mało tego wypowiadają się na forum,że tak ma być!!!
                            Wkońcu on jest królem jezdni.Nie poto spłaca przez 7 lat Fiata Palio
                            wekeend,żeby go byle jakieś auto wyprzedzało!!!każdy ma
                            widzieć "Jego" w "Jego" AUCIE...hahhahaha
        • Gość: gość Re: do pozdro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.09, 08:51
          nie chodzi o to, kto jakim autem jeżdzi, to jego sprawa, na jakie go
          stać, ale na litość boską, jeśli prawy pas nie nadaje się do ruchu,
          to dlaczego ktoś ma nim jechać i niszczyć auto?Dlaczego? Żeby
          sprawić przyjemność tym, którzy szaleją i próbują się popisać? Bez
          przesady. A jazda na autostradzie drogi Forumowiczu to całkiem inna
          sprawa, niż jazda po miastowych drogach, nie porównujmy tego.
          • Gość: on Re: do pozdro IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.05.09, 09:02
            zaczerpnięte od Wojtka:

.... ale mam coś takiego jak lusterko wsteczne i jak widzę, że jedzie ktoś
            szybciej to ustępuję i jak wyprzedzi znów wbijam na lewy....

"Dlaczego? Żeby sprawić przyjemność tym, którzy szaleją i próbują się popisać?"
            to, że ktoś pozwolił sobie jechać szybciej od Ciebie nazywasz szaleństwem? Ktoś
            czarno na białym podaje Ci przykłady z życia, posiłkuje się przepisami
            (ustanowionymi przez prawo) a Ty i wiele innych osób ma swoją teorią .... bo
            droga, to co - wszystkie prawe pasy są tak dziurawe? lewe są takie zajebist.e.
            Skończ już te brewerie, bo w Wałbrzychu są wszystkie drogi wyje.ane i bez
            różnicy, którym pasem się jedzie (tak samo dziurawe)
              • Gość: johasdd Re: do pozdro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.09, 19:24
                ja juz nawet nie mrugam ani nic nie robie tylko po prostu prawym
                wyprzedzam, w miescie to nie problem chociaz trzeba uwazac zeby "lewi"
                nie wykonali nagle manewru w prawo

najgorzej na 4 pasach do swiebodzic ktore sa juz od paru lat w dobrym
                stanie a "lewi" dalej jada lewym pasem z przyzwyczajenia albo moze "bo on
                zaraz skreca do s-c :)"

na szczescie jest pobocze szerokie wiec w miare bezpiecznie mozna tez ich
                z prawej wyprzedzic chociaz to juz zlamanie przepisow a jezdzacy wolno za
                miastem lewym pasem predzej czy pozniej odczuja to nieprzyjemnie
                (wypadek, mandat itp) tak to juz jest i wtedy beda pluli sobie w brode

• Gość: kierowiec Re: Jazda lewym pasem IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.05.09, 22:47
      > Dla mnie jest to bardzo wkurzające, co prawda wielu dróg dwupasmowych w
      > Wałbrzychu nie ma, ale jak już występują to krew może człowieka zalać. Ludzie
      > bardzo lubią ten lewy pas a nie potrafię zrozumieć dlaczego. Zdaję sobie
      > sprawę, że np na Podwalu ten prawy pas jest trochę zniszczony ale jadąc lewym
      > pasem stwarzają zagrożenie - trzeba ich wyprzedzać z prawej strony. To samo
      > tyczy się drogi do Świebodzic, Wieniawskiego itp ...
      > Czekam na jakieś fajne odpowiedzi.

Ja jeżdzę lewym tak około 60 - 70 (czyli z 10-20 powyżej ograniczeń), jeśli
      próbujesz mnie wyprzedzać (a często mi się to zdarza że ktoś próbuje) łamiesz
      przepisy, stwarzasz zagrożenie - ja z tym wspólnego nie mam nic...
      Jedź więc grzecznie za poprzedzającym pojazdem i będzie cacy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka