Dodaj do ulubionych

Czar parytetów

14.07.09, 18:16
Nie podoba mi sie ten lekcewazacy ton Pana Fedorowicza o parytetach
i aspiracjach kobiet do uczestniczenia w zyciu publicznym.
Jestem mezczyzna i to juz, ze tak powiem w kwiecie wieku. Z moich
obserwacji polskiej sceny politycznej oraz zachowan tzw polskich
elit politycznych moge stwierdzic, ze ambitna, wyksztalcona i
profesjonalna kobieta ma nad mezczyzna o podobnych walorach jedna
zasadnicza przewage. Jest jeszcze uczciwa.
Obserwuj wątek
    • Gość: bezportek Brawo Garfield! IP: *.unassigned.ntelos.net 14.07.09, 23:24
      Podoba mi sie powazny, naburmuszony ton wypowiedzi na temat, cytuje:
      " aspiracji kobiet do uczestniczenia w zyciu publicznym." koniec
      cytatu. Mezczyzna w kwiecie wieku swoje wie, ma porobione obserwacje
      i ni zgruszki ni z pietruszki wyciaga wniosek, ze kobieta jest
      uczciwa, co stanowi jej jedyna przewage nad mezczyzna. Osobiscie,
      bez trudu dam rade wyliczyc jeszcze ze trzy przewagi, ale nie w tym
      rzecz. Skad mianowicie, drogi dziadku, wypsnela sie wam hipoteza
      uczciwosci kobiety jako takiej? Moze w zyciu swym nie spotkaliscie
      ani zlodziejki, ani oszustki, ani komunistki, ale prosze, nie
      traccie nadziei. Zanim zejdziecie z tego swiata, macie jeszcze szanse
      na spotkanie kobiety nieuczciwej. Podpowiadam - idzcie no, dziadku,
      do najblizszej agencji towarzyskiej lub zadzwoncie po towar z
      dostawa do domu. Swiatopoglad wam sie moze nie zmieni, skleroza nie
      minie, ale patos i zadecie przejdzie jak reka odjal.
      • ipomeagwiazdzista Re: Brawo Garfield! 17.07.09, 12:44
        Bezportek, całkowicie się z Toba zgadzam.
        Mistrzu, parytety musza zaistnieć w zyciu politycznym, bo inaczej
        ciagle bedą tylko Kaczyńscy, Gosiewscy, Mularczykowie, Ziobra. To
        jest taki chów wspobny. Należy nam się więcej normalnych kobiet, a
        nie Sobeckich i Rokicin.
    • Gość: k Czar parytetów IP: *.icpnet.pl 15.07.09, 09:15
      A sądziłam, że dalsze dywagacje dotyczyć będą parytetów...a nie uczciwości czy
      jej braku u kobiet. Tak, ów tekst mimo mojego całego zdystansowania do żartów i
      temu podobnych, wydaje się wyśmiewać dyskusję dotyczącą parytetów dla
      kobiet.Cóż, dziś uśmiech po przeczytaniu cotygodniowego wywodu się nie
      pojawił....pojawiło się zmieszanie.
      • krowisia1 Re: Czar parytetów 16.07.09, 13:19
        Może dobrze że zwraca się uwagę na bład polegajacy na "globalizacji"
        parytetów. Jestem za parytetem w polityce i sferze profesjonalnej,
        przeciwna w sporcie:-). Choć jeżeli PZPN był by zobowiązany do
        równego finansowania druzyn kobiecych to właściwie czemu nie?
    • Gość: mptkha FUJ!tet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.09, 23:59
      Dziękuję Panie Jacku za ( potrzebną ) lekkość tego tekstu.
      Całkiem sensownie o parytetach w tvn24 wspomniał Bartek Węglarczyk:
      -Jest bardzo możliwe, że kobiety nie będą chciały w 50% uczestniczyć
      w polityce. Jest to silnie brudna dziedzina.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka