Dodaj do ulubionych

Pan Obajtek

16.03.21, 10:45

Ponieważ polska mafja użyła swojej największej siły, czyli niszczącej propagandy, tzw. szczujni, do zniszczenia pana Obajtka, warto popatrzeć dlaczego i czy jej się uda.

Wiadomo już, że był sprawdzany przez mafijną prokuraturę.

"...
podkreślił - został sprawdzony przez CBA i prokuraturę pod kątem swojej działalności biznesowej.

- Kontrola zaczęła się w 2011, skończyła się w 2013 (roku), prokuratura umorzyła postępowanie. I zostałem sprawdzony z całego swojego życia zawodowego do 2013 roku - wszystkie konta, wszystkie przelewy, wszystkie akty notarialne.
..."

"... Obajtek podkreślił też, że nie łamał prawa nie ujawniając swoich zeznań podatkowych, gdy pełnił funkcję szefa ARiMR. „Prawo mówi wprost. Nie są one zeznaniami jawnymi. W żadnym wypadku nie łamałem prawa. Tak samo robili poprzedni prezesi ARiMR” - wskazał."

"O kompleksową kontrolę majątku i ponowne sprawdzenie oświadczeń majątkowych wystąpił we wtorek do CBA prezes PKN Orlen Daniel Obajtek - poinformował jego pełnomocnik mec. Maciej Zaborowski.
...
Adwokat podkreślił, że oświadczenia majątkowe jego klienta były wielokrotnie badane przez różne służby, w tym m.in. przez CBA i prokuraturę za czasów rządów poprzedniej koalicji....""... Prezes Orlenu wyjaśnił, że to, czym się zajmuje, to budowa "potężnego koncernu multienergetycznego", a tego rodzaju działalność zawsze uderza w czyjeś interesy.

- (Budujemy koncern), który będzie dywersyfikował dostawy, dywersyfikuje dostawy ropy, który będzie rezygnował z pewnego kanału pośredników. To jest uderzenie w bardzo duże interesy, to są interesy miliardowe.
Od samego początku, będąc w Orlenie, a jestem już przeszło 3 lata, buduję koncern z pewnymi sukcesami. Zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat (wynoszące) ok. 26 mld zł.
Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk wynosił 1,7 mld zł. Przerywa się pewne interesy, pewne grupy wpływów - mówił Daniel Obajtek...."


" ...
robimy strategiczne procesy dla państwa, .. połączyliśmy Energę, .. kupiliśmy Ruch, kupiliśmy Polskę Press, czego do tej pory nie mogą mi zapomnieć. A opozycji przeszkadza przede wszystkim kwestia fuzji Lotosu — powiedział Obajtek. Jak podkreślił, fuzja Orlenu z Lotosem jest strategiczną z punktu widzenia interesów państwa.
Zapytany, czy właśnie w kwestii planów dotyczących fuzji Orlenu z Lotosem upatruje źródła ataków opozycji i części mediów, Obajtek odparł, że tak. „To jest niczym innym, jak jedną wielką nagonką, to pewne zlecenie” - mówił.

- Robienie tak dużych fuzji, to przecięcie pewnych interesów, centralizacja zakupów ropy, to pomijanie pewnych pośredników, to centralny zakup, to wprowadzenie wielu systemów, procesów optymalizacyjnych, a na tym pewne grupy będą tracić ... "www.polskieradio24.pl/130/5553/Artykul/2697854,Uderzylismy-w-miliardowe-interesy-Daniel-Obajtek-o-przyczynach-atakow-medialnychwww.pap.pl/aktualnosci/news%2C834144%2Cdaniel-obajtek-wnioskuje-do-cba-o-kompleksowa-kontrole-jego-majatku.htmltvrepublika.pl/Ataki-na-prezesa-Orlenu-inspirowane-przez-sfery-biznesowe-Obajtek-opozycji-to-odpowiada,114336.htmlW przypadku prezesa NIK mafji prawie wyszło. Pokłócił się z PiScią ale pozostał porządnym człowiekiem.
Zdaje się, że w przypadku prezesa Orlenu im nie wyjdzie. Pepe się cieszy.

*

E. U.
Zu Ende
Obserwuj wątek
   • zimna-wodka Upodlenie. 16.03.21, 12:17
    herr7 napisał:

    > Ja też uważam, że nie chodzi tu o uczciwość lub jej brak, ale o to że ten pan w
    > ielu nastąpił na odcisk.

    Wniosek jest prosty: można kraść byle nikomu nie deptać po odciskach. Ważne, że kradną nasi.

    Pytanie - czy ktokolwiek z partii rzadzącej zdaje sobie sprawę do czego ta partia doszła.

    Rok 2015: "bedzie uczciwie i transparentnie, żadnego nepotyzmu, żadnego kolesiostwa, będziemy patrzeć na ręce swoim i bezwzględnie tępić nieuczciwość w naszych szeregach"

    Wygrane wybory, jedne i drugie, rok 2021:

    "Kradniemy i będziemy kraść. "Słychać wycie (okradanych) - znakomicie." Bo mamy władzę i możecie nam skoczyć. Wyjcie dalej bo jesteście bezradni. A my chapiemy i bedziemy chapać - bezczelnie, oficjalnie, tak na żywca. Masz pińćset to się odpierdol, najgorszy sorcie, komunisto i złodzieju."
     • zimna-wodka Re: Upodlenie. 16.03.21, 18:48
      Nie. Pissowska kURwa jest doskonale przewidywalna. Jak MY leżymy w gównie po same uszy to nie leżymy tylko dumnie stoimy, nie w gównie tylko na straży wartości. I zawsze dla Polski i Polaków.
      Jeśli ktoś jednak widzi i czuje to gówno to znaczy, że chce waaadzy, że szczuje a może nawet chciałby zarobić choć część tego co nasi kradną.

      Ciekawsza jest argumentacja gównojadów.
      1. Obajtej jest czysty jak łza tylko źli Niemcy nie chcą fuzji z Lotosem. A wtóruje im opozycja antypolska tylko dlatego, że jest antypolska.
      2. Obajtek jest czysty itd ale tym razem chodzi o przejęcia mediów (póki co lokalnych)
      3. Obajtek to geniusz bo zrobił super zysk w Orlenie.

      Jest to tak głupie, że nikt nawet z tym nie polemizuje. A szkoda bo może cokolwiek by dotarło do ludzi typu "piSSowska kURwa' (o ile cokolwiek do nich może dotrzeć).

      Po kolei:
      Wywalenie Obajtka w celu zablokowania fuzji jest bez sensu bo następca to zrobi. Po to zostanie powołany.
      W biznesowy charakter przejęcia mediów nikt nie wierzy. Nie wierzą sprzedający bo nikt przy zdrowych zmysłach nie wywaliłby całkiem sporych pieniedzy na interes skazany na zagładę. Nie wierzy opozycja (wiadomo). Nie wierzą zwolennicy bo we wszystkich ich radosnych komentarzach króluje zachwyt, że wreszcie będą mogli przeczytać o sobie to co chcieliby przeczytać. Biznes nikogo nie obchodzi bo Orlen ma z czego dokładać.
      Orlen ma imponujący zysk. A z czego bierze się imponujący zysk monopolisty? Z dojenia maluczkich. Im więcej monopolu tym więcej dojenia. Ale klakierzy będą zachwyceni nawet płacąc rachunki na stacjach.
      Na marginesie - za peło Orlen nie miał zysku bo Tusk go zmusił do jechania po kosztach. Chyży ruj nie chciał dobijać gospodarki w czasach kryzysu wysokimi cenami paliw.
      Teraz drenować kieszenie można. Jest pińćset jest drenaż.

      Aby dokończyć temat CBA. Oczywiście się nie czepią Obajtka bo nie mają powodu. Stare sprawy są za stare a w nowych Obajtek jest kryształowy prawie jak Banaś.
      To nie on wydał 5 mln na pałać tylko jego brat. Pracowity brat wywalił swoje 60-letnie zarobki i ma do tego prawo. Nie pełni funkcji publicznych więc CBA nic do niego nie ma.
      Dworek remontowały za państwowe pieniądze fundacje. Obajtek nawet o to nie prosił. Fundacja prosiła, dostała, wyremontowała. A jak oddała to miała taki obowiązek - w końcu nie jej było. Obajtek nawet może być pokazany jako przykład działania charytatywnego. W końcu nie wziął od fundacji pieniedzy za wyremontowanie swojego domu a mógł.
      Mieszkanie Obajtek kupił z rabatem bo jest operatywny. A temu akurat nikt nie zaprzeczy.
      Kasę dla dawnych (a może i obecnych) wspólników Obajtka dawał NCBiR, który nie podlega Obajtkowi.
      Inwazja dawnych (a może i obecnych) przyjaciół biznesowych na spółki skarbu państwa to rzecz naturalna. W Pcimiu rodzą się wielkie talenty bo Pcim tak ma. Nie można nikogo dyskredytować tylko dlatego, że pochodzi z Pcimia.

      Bo tak jakoś się składa, że ludzie związani z waaadzą mają szczęście w życiu. Potoki ze szczęściem zainicjował bezdomny rozdający samochody a potem poszło - AK-owiec na wymarciu podarował kamienicę, brat podarował pałac, deweloper postanowił NIE zarobić na mieszkaniu, fundacja wyremontowała za państwowe itd.
      Errata. Zaczęło się wcześniej. Kościół darował pewnemu panu działkę (a raczej sprzedał za półdarmo). Jest to jedyny przypadek we współczesnej historii Polski żeby kosciółł coś komuś dał; szczególnie nieruchomość. Ale dał.
      Zupełnie przypadkiem obdarowanym okazał się Pan Premier Pinokio. A potem poleciało.
      • mateusz572 Re: Upodlenie. 16.03.21, 19:00
       A wszystko dlatego, że Polacy wolą ośmiornicę niż ośmiorniczki.

       PS. Dobrze, że jesteś. Masz twardy charakter. Ja z niejakim pepe49 nie mogę rozmawiać bo mam ten sam odruch co Dorota.
       • zimna-wodka Re: Upodlenie. 16.03.21, 19:16
        mateusz572 napisał:

        > A wszystko dlatego, że Polacy wolą ośmiornicę niż ośmiorniczki.

        Nie wolą. Nie wiedzieli w co się pakują. A i teraz część nie chce wiedzieć.


        > PS. Dobrze, że jesteś. Masz twardy charakter. Ja z niejakim pepe49 nie mogę roz
        > mawiać bo mam ten sam odruch co Dorota.

        Rany, mam wielbiciela! Szkoda, że jesteś facet.

        A że gadam z piss-kurWą. Bo bawi mnie pokazywanie elementarnych błędów w logice, prymitywizmu myślenia, durnego walenia łbem w mur argumentów. Czasem mam nadzieję że to COŚ wykaże choć ciut inteligencji i wyjdzie nieco poza partyjne przekazy dnia. Wiem, że to nierealne ale wierzę w ludzkość.

        A najfajniejsze jest to, że burzę samozachwyt, to uwielbienie dla własnej głupoty. I cieszą mnie argumenty, że jestem komunista, ubek, esbek, pieszczoch PRL-u, nomenklatura albo resortowe dziecko, ruska onuca itp. Jeszcze tylko nie zarzucano mi, że jestem Niemcem ale cierpliwie czekam.
        >
        • mateusz572 Re: Upodlenie. 16.03.21, 19:54
         No ale trzeba mieć już taki charakter aby walić tak głową w mur. Przecież wcale nie burzysz w nim samozachwytu. Ten samozachwyt a zarazem zachwyt obecną władzą głeboko jest zakorzeniony w niejakim pepe49. Niezależnie od tego co ta władza sobą reprezentuje. On ma na plecach kluczyk, którym się go nakręca. Jak jest nakręcony to grochem o ścianę. Dlatego podziwiam. Ale trzym się ciepło. Może inni coś pożytecznego z tego wyniosą.
         • dorota_333 Re: Upodlenie. 16.03.21, 20:19
          Przypisujecie Pepemu intencje, których on (najprawdopodobniej) nie ma. To nie nawiedzony i oczadziały tylko chłodny kłamca propagandowy.

          A najlepiej takie indywidua przemilczać. Żywi się tylko odzewem, jaki powoduje.
          • zimna-wodka Re: Upodlenie. 16.03.21, 20:46
           dorota_333 napisała:

           > Przypisujecie Pepemu intencje, których on (najprawdopodobniej) nie ma. To nie n
           > awiedzony i oczadziały tylko chłodny kłamca propagandowy.
           >
           > A najlepiej takie indywidua przemilczać. Żywi się tylko odzewem, jaki powoduje.

           Dorota , myśl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

           Wytłumaczę bo to trochę zawiłe. Kiedyś fascynował mnie wczesny PRL. Bo o starożytnej Mezopotamii wiedziałem więcej niż o niedawnych latach. Wiec ściągałem wszystko co było dostępne, także propagandę.
           Więc trochę się otrzaskałem, trochę popatrzyłem na to co jest dzisiaj tylko na innym tle. Tamto tło było lepsze bo wyraźniej na nim widać o co biega. Dzisiaj trudniej ale też można.
           Ogólnie: dzisiaj propaganda jest skierowana do:
           1. wielbicieli
           2. niezdecydowanych
           3. ludzi takich jak ty
           4. ludzi takich jak ja.

           Ad 1. Dostarcza argumentów do przekazywania treści dalej. Ot, taki sposób rozmnażania.
           Ad 2. Dostarcza argumentów na to, że jednak nie jest tak bardzo źle, a jeśli jest bardzo źle to może być gorzej. Nawet tak źle jak było wtedy kiedy nie pamiętasz albo wtedy kiedy pamietasz ale wmówiono ci, że świat jest inny niż był.
           Celem jest stworzenie przekonania, że jednak MOŻE mają rację, może jednak... Nie wiadomo ale MOŻE... I jest OK - zostajesz zneutralizowana. WYCOFAJ SIĘ! bo może jednak oni...
           Ad 3. Trochę jedziesz Herbertem. "Kwestia smaku" to cudowna rzecz ale chybiona. "odwrócić się, wycedzić szyderstwo ..." I tylko tyle. Wycofaj się z walki bo to poniżej twojej godności, bo nie będziesz się babrać..." Chuj z tym czemu, ale WYCOFAJ SIĘ!
           OK Zostajesz zneutralizowana.
           Ad 4. Nie wyszło z 1,2,3 - ostatnia szansa. Zrozum, że jesteś bezradny; nic nie możesz zrobić. Twoje działanie jest skazane na klęskę. Nic nie rób bo to nie ma sensu. WYCOFAJ SIĘ!!!

           Jak widzisz waadza nie chce twojej miłości ani nawet akceptacji. Owszem, mile widziane ale konieczne nie jest. Po prostu nie przeszkadzaj. Obraź się, "wycedź szyderstwo", uwierz w bezradność, chuj z tobą. Po prostu WYCOFAJ SIĘ!

           Tu, na tym forum pisowska kurwa odwalała robotę w tematach 1-3. Od tematu 4 był szczurek. Teraz szczurek zamilkł więc kuRWa przymierza się do tematu 4.

           A taki jestem mądry nie tylko ze wspomnień z młodości ale i z lektury sióstr Karnowskich. Dokładnie wszystko co piszą siostrzyczki możesz wrzucić na jedną z tych 4 kupek.
           • dorota_333 Re: Upodlenie. 17.03.21, 10:26
            Ciekawa analiza, nie rozkminiałam tego nigdy tak dokładnie. I rzeczywiście masz rację. To są taktyki neutralizacji - i jeśli się powiodą, to zostanie tylko jeden, oficjalny przekaz.

            Ale mnie dyskusja z Pepem kojarzy się z grzebaniem w świeżej kupie. I to nie patykiem, ale własnym palcem. Żeby rozbroić kolejne kłamstwa, to musisz się zniżyć do poziomu uznania ich z argumenty do rozbrojenia. A Pepe działa dokładnie tak jak pisowska władza: zawsze wykazuje złą wiarę. Skłamane (na różne sposoby) jest wszystko lub prawie wszystko.

            Dlatego jestem skłonna kwitować go frazą : nie pierdol. Lub przemilczać.

      • pepe49 Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 16.03.21, 20:52
       zimna-wodka napisał:

       > Errata. Zaczęło się wcześniej. Kościół darował pewnemu panu działkę (a raczej s
       > przedał za półdarmo). Jest to jedyny przypadek we współczesnej historii Polski
       > żeby kosciółł coś komuś dał; szczególnie nieruchomość. Ale dał.
       > Zupełnie przypadkiem obdarowanym okazał się Pan Premier Pinokio. A potem poleci
       > ało.

       Szczujnia do kłamstwa się nie przyzna. To podstawy.
       Kręci, komentuje już wykazane kłamstwa. Dokleja stare. Z nadzieją, że nikt się nie ruszy, bo wszyscy się już przyzwyczaili. Lej wiadro GWna, musi się coś przykleić.

       No to proszę:


       dorzeczy.pl/kraj/103172/gw-atakuje-morawieckiego-cir-to-niedopowiedzenia-domysly-i-nieprawdziwe-sformulowania.html

       wpolityce.pl/polityka/447387-rzecznik-archidiecezji-wroclawskiej-o-dzialce-morawieckich


       dorzeczy.pl/kraj/103293/To-ona-wycenila-dzialke-Morawieckiego-Kim-jest-Marlena-Joks.html

       m.fronda.pl/a/wyborcza-klamala-ws-dzialki-morawieckiego-jest-sprostowanie,130141.html


       https://media.wplm.pl/thumbs/ODMweDYwMC9jY183OGFlZS9wLzIwMTkvMDcvMTYvODI1LzQ3OS8xYmU2MTZhNTZlMjU0YjkzYTZiMmY4MzZkYzk2ZGIxYy5qcGVn.jpeg


       *

       U. E.
       Wiadomo. Nic dobrego.
       • zimna-wodka Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 16.03.21, 21:10
        pepe49 napisał:
        ........

        Kurwa kurwie łba nie urwie. Nie 100 razy więcej tylko 20 razy więcej.

        Dla nieznających tematu - każdy rzeczoznawca majątkowy, który się uważa za dobrego w swoim fachu, rozmowę z klientem zaczyna od pytania "a ile ma być?". I stara się uczciwie zarobić na swoje wynagrodzenie.

        Była taka jednostka gdzie zarząd żarł się między sobą. Było ich trzech, każdy chciał co urwać dla siebie.
        Chodziło o nieruchomość więc każdy zamówił operat. Powstały trzy na przestrzeni pół roku a wynikały z nich kwoty 8mln, 14 mln i 16 mln. Do wyboru.

        I jeszcze. Już na początku XXI w kręciłem się przy kupnie mieszkania. Gdzieś właśnie w 2002 roku cena przyzwoitego m2 w Warszawie to było ok 4000 zł. Dzisiaj to 12 000 zł.
        Trzykrotny wzrost ceny nieruchomości w WARSZAWIE. Na zadupiu - tam gdzieś leży działka Pinokia - wzrost centy20 krotny i to wg operatu zamówionego przez Pinokia po to żeby udowodnić, że nie jest bogaty.

        Piękne.

        Ale może i tak. Kościół był hojny i dał. Tylko po chuja p. Pinokio przepisał tą działkę na żonę? A czemu w ogóle ma rozdzielność majątkową? Czyżby swoje ciężkozarobione chciał mieć tylko dla siebie? Nie ufa matce swoich dzieci? Toż to wzorowy mąż i ojciec.

        Czyli: "kurwa kurwie łba nie urwie".
        • pepe49 rzeczoznawcy 16.03.21, 22:11
         Kiedy gmina gwizdnęła pepemu kawałek działki na drogę, proponując 20% wartości, pepe poszedł na udry. Niezależny rzeczoznawca, poproszony o pomoc przez gminę, wycenił działkę na 30%. Postęp.
         To się nazywało operat szacunkowy.
         Zawierał ceny działek m. in. z odległości 30 km.
         Wiadomo, będzie dobry operat, będzie zleconko z gminy na następny. Kumpel kumpla.
         Od tej pory pepe nie lubi rzeczoznawców.

         Dlatego się nie dogadamy.
         Co najwyżej możemy próbować nie przeklinać.
         Za dużo wymagam?

         A działkę panu M. wyceniała działaczka komunistyczna, mająca poglądy typu z-w&co. Jest w linkowanym artykule. Zdradziła za kasę?

         *

         .
         .

         • zimna-wodka Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 28.03.21, 14:15
          stasi1 napisał:

          > Właśnie Morawiecki ufa żonie dlatego ma z nią rozdzielność majątkową i wszystko
          > co zarobił oddał jej. Gdyby nie ufał zostawiłby sobie

          Niekoniecznie. To co zarobił do czasu rozdzielności jest wspólne. Może to błąd młodości.
          To co zarobi od czasu rozdzielności jest tylko jego.

          Ale żona nie musi być biedna. Od 2008 prowadzi działalność gospodarczą. Do tej działalności p. Pinokio dołożył "swoje" działki i już są własnością żony. Na czym polega działalności pani żony - nie wiadomo. Ale jedno jest pewne.
          Jak znam uczciwość tego towarzystwa pani Morawiecka NIE korzysta z pozycji p. Morawieckiego przy prowadzeniu interesów. Swoich i tylko swoich interesów.
          • pepe49 Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 17.03.21, 22:05
           damkon napisał:

           > Pepe podjął się obrony zaszczuwanego
           >
           > zaszczuwanego czy do cna skorumpowanego? smile
           >
           >
           >

           Skoro pana O. sprawdzały różne policje za PO, bezlitosne wobec wrogów, a potem za PiS, które też są bezlitosne wobec swoich (sprawa prezesa NIK) to jestem spokojny o swoją reputację, jeżeli pana O. bronię.
           A, że pan zw się zapluł bo mu się przekleństwa zdublowały w buzi, to tylko dobrze świadczy o mafijnej propagandzie. Czytasz gw, newsw., okopr., onet, itepede, dobijasz tefałenem i masz amok w sobie.

           Co ja robię? Nic. Napisałem na temat sprawy p. O. wszystko w pierwszym poście, wszystko inne to było wycie nienawiści.

           Propagandą jest wszystko co ktokolwiek powie na temat tej sprawy, bo wszystko będzie użyteczne albo dla białych albo dla czerwonych. Można albo się nie odzywać w ogóle albo wybrać.
           Uważam, że warto się odezwać i obrywać, bo nie można bandytów zostawiać w przekonaniu, że mogą wszystko i nikt nic nie burknie, ze strachu, że go zwyzywają.
           To i tak nic. Potem przyjdą bić, wyrzucać przez okna, a co bardziej aktywni spłoną żywcem. Była taka pani w Warszawie, która wojowała na papiery z Mafją, uważając, że to są normalni ludzie i w sądzie i w urzędzie sobie poradzi. Spłonęła żywcem. Pani Jolanta Brzeska.

           Póki można, trzeba nie odpuszczać.

           Tak to widzę.

           *

           U. E.
           .. ....
           • damkon Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 17.03.21, 23:41
            pełna zgoda Pepe, że powoli musimy się przyzwyczajać, że pisząc publicznie o panu Obajtku powinniśmy używać formy pan O.

            Uważam także, że już niebawem o bardzo wielu czołowych przedstawicielach tzw. "dobrej" zmiany będziemy mówili: pan K., pan Z., pan S., pani Sz. itd.... smile
            • pepe49 Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 18.03.21, 01:05
             damkon napisał:

             > pełna zgoda Pepe, że powoli musimy się przyzwyczajać, że pisząc publicznie o pa
             > nu Obajtku powinniśmy używać formy pan O.
             >
             > Uważam także, że już niebawem o bardzo wielu czołowych przedstawicielach tzw. "
             > dobrej" zmiany będziemy mówili: pan K., pan Z., pan S., pani Sz. itd.... smile
             >


             Oj, pisałem też o pp zw i d.
             Niepoprawna maniera.
             I to nie było o Panu.

             Ale się teraz ... zdenerwują.

             *

             .

             P. S.

             Ciekawe, co będzie, gdy pisowcy nie zechcą wyskakiwać z okien po dobroci.
             Albo, gdy wygrają następne wybory.
             Uff

             P. S. II

             A zwrócił Pan uwagę, że na informację o tym, że peowskie i pisowskie policje badały mocno pana O,. żaden peowski stronnik w dyskusji nic nie rzekł? A postów już parę ładnych poleciało.
             Sprawa ich nie obchodzi.

             Nienawiść!
             Kasa! Posady! Oddajcie!
             Pissowskie ku.wy!
             Nienawiść! AAAA!!!!!

             Gadaj tu z takimi.
             • damkon Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 18.03.21, 02:01
              Niepoprawna maniera.

              coś się obawiam Pepe, że ta Twoja "niepoprawna maniera" pewnie już niebawem stanie się niczym innym, jak zwykłym przymusem zgodnie zresztą z wymogami obowiązującego prawa i tzw. zasadą anonimizacji osób oskarżonych polegającej właśnie na skróceniu nazwiska do inicjału... smile
              • pepe49 Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki 18.03.21, 05:25
               damkon napisał:

               > Niepoprawna maniera.
               >
               > coś się obawiam Pepe, że ta Twoja "niepoprawna maniera" pewnie już niebawem sta
               > nie się niczym innym, jak zwykłym przymusem zgodnie zresztą z wymogami obowiązu
               > jącego prawa i tzw. zasadą anonimizacji osób oskarżonych polegającej właśnie na
               > skróceniu nazwiska do inicjału... smile
               >

               To już się dzieje.

               - Sławomir N.
               🥳

               *
               .
               • damkon Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki 18.03.21, 07:25
                To już się dzieje.

                - Sławomir N.


                Zgadza się!

                dzisiaj jest Sławomir S. a już niebawem lista nazwisk pisanych za pomocą inicjałów wprost eksploduje. Będzie można przeczytać we wpisach Pepego nie tylko Daniel O. ale także, Mateusz M., Zbigniew Z., Beata Sz., Jacek S.; Andrzej D. i oczywiście sam herszt Jarosław Polskę Z. K... smile
                • zimna-wodka Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki 18.03.21, 12:38
                 Pan X ex Tymoteusz Szydło ma pracę. To dobrze. Pan X pracuje u p. Obajtka. OK - mnie to wisi. Ale fajne są dwa artykuły na moim ulubionym portalu sióstr K.

                 W pierwszym czytamy o oświadczeniu pełnomocnika pana X:

                 [i]Syn obecnej europosłanki PiS poprosił o pomoc swoją matkę, która miała szukać pracy wśród znajomych, nie przedstawicieli spółek Skarbu Państwa. W bieruńskiej spółce szukano pracownika, kandydat przeszedł normalny proces rekrutacji. [/i]

                 W drugim:

                 Wyjątkowe obrzydzenie wywołuje u mnie patrzenie na osoby, które drwią z nowej posady Tymoteusza Szydło. (....) To jest ich mentalność, w głowie im się nie mieści, że można być synem premiera i iść do normalnej pracy. Bez żadnej protekcji.

                 Kto dzisiaj odpowiada za przekazy dnia?
             • zimna-wodka Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 18.03.21, 02:31
              pepe49 napisał:

              >
              > Ciekawe, co będzie, gdy pisowcy nie zechcą wyskakiwać z okien po dobroci.

              Nie będą skakać to bedą siedzieć. Ich sprawa co wybiorą.

              > Albo, gdy wygrają następne wybory.

              A, tu jest się czego bać.


              > Nienawiść!

              Bo najgorszy sort tak ma.

              > Kasa! Posady! Oddajcie!

              Właśnie. Pokażcie, że jesteście skromnymi patriotami co to dokładają ze swojego do wspólnego dobra. I zrezygnujcie z kasy i posad. A przynajmniej przestańcie kraść albo choć kradnijcie z umiarem.
              Bo na razie to wspólne dobro dokłada do was. Nie zawsze dobrowolnie dokłada.

              > Pissowskie ku.wy!

              A czemu liczba mnoga? Na razie zidentyfikowano jedną. Pisowska kurwa jest na razie unikalna. Brak towarzystwa?

              > Nienawiść! AAAA!!!!!

              Tu się nie zgadzam. To nie ja wkręciłem piSSowskiej kurwie jajeczka do maszynki do miesa.


              > Gadaj tu z takimi.

              No to nie gadaj. wróć do starych zwyczajów czyli pepe, niepierDDoll.

              PS. to był cytat z samego siebie. Dzisiaj już nie pepe tylko piSSowska kuRRwa.
              • pepe49 Niezasłużona nobilitacja 18.03.21, 05:42
               zimna-wodka napisał:


               > PS. to był cytat z samego siebie. Dzisiaj już nie pepe tylko piSSowska kuRRwa.
               >
               >

               Czyli uszlachcenie.
               Drogi zw.
               Pepe pamięta od jakiego momentu czerwony propagandzista zaczął tym sposobem pepego uszlachcać.
               Od kiedy pepe przypomniał chyba 30-sto letnią piosenkę punkrockowego zespołu Prowokacja, "Matki zbrodniarki, wyrodne matki..." o matkach zlecających szpitalom zabicie swoich dzieci.

               Pepe zapewnia zw, że pisowcy, którzy mówią - "jesteśmy za życiem, spójrzcie!"
               po przecinku dodają - "ale przecież pozostają przypadki, w których kobieta może przerwać ciążę, np. gwałt."
               Jak to przyjemnie zwalić na kobietę.
               Pepe prosi czerwonego o nie zrównywanie go w tym wypadku z pisowcami.
               Piosenka zespołu Prowokacja siedzi od 30 lat w głowie pepego a nie "pisowców".

               To było nie na temat wątku, ale czerwony propagandysta słowa tutaj na temat nie dopisał.
               Pepe się przystosowuje do maniery polemisty.

               *

               U. E. musi zostać zakończona.
               Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska jak najszybciej z tego wyszła.
               Pomimo twardej proeueckiej postawy PiS, PO i starej komuny.

               • zimna-wodka Re: Niezasłużona nobilitacja 18.03.21, 12:16
                pepe49 napisał:

                > zimna-wodka napisał:

                > > PS. to był cytat z samego siebie. Dzisiaj już nie pepe tylko piSSowska ku
                > RRwa.


                > Czyli uszlachcenie.

                Czyli co? Co to uszlachcenie? To od słowa "szlachtować"?

                PisSSowskiej kurwie do reszty odbija?

                > Drogi zw.
                > Pepe pamięta od jakiego momentu czerwony propagandzista zaczął tym sposobem pep
                > ego uszlachcać.

                PiSSowska kuRRwa znów o szlachtowaniu? Na mózg padło? No, nie - mózgu brak. To na co padło?


                > Od kiedy pepe przypomniał chyba 30-sto letnią piosenkę punkrockowego zespołu Pr
                > owokacja, "Matki zbrodniarki, wyrodne matki..." o matkach zlecających szpitalom
                > zabicie swoich dzieci.

                Pissowska kurwa jedzie punkiem? Niebywałe. Jak tak można? Jazda obowiązkowa to Martyniuk.


                > Jak to przyjemnie zwalić na kobietę.

                To nie jest wątek o kobietach. To wątek o Obajtku, który na razie nie jest kobietą choć w jego przypadku wszystko jest możliwe.

                > Pepe prosi czerwonego o nie zrównywanie go w tym wypadku z pisowcami.

                Mogę nie zrównywać. W tym przypadku. Ale piSSowska kurwa taką pozostaje choć sama uważa się za kuRRwę wybitną.

                > Piosenka zespołu Prowokacja siedzi od 30 lat w głowie pepego a nie "pisowców".

                W głowie piSSowskiej kuRwy nic nie siedzi. Próżnia doskonała.

                > To było nie na temat wątku, ale czerwony propagandysta słowa tutaj na temat nie
                > dopisał.

                Proszę piSSowską kuRwę o kierowanie swoich uwag do czerwonego propagandysty. Nie znam człowieka.

                > Pepe się przystosowuje do maniery polemisty.

                Czyżby piSSowska kuRWa miała zamiar przestać pierdolić?

                A w ogóle to zacznę pisać piSSku. Wygodniej. Czasem mogę przypomnieć co to znaczy o ile będą pytania.
           • zimna-wodka Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 18.03.21, 00:08
            pepe49 napisał:            > Uważam, że warto się odezwać i obrywać, bo nie można bandytów zostawiać w przek
            > onaniu, że mogą wszystko.

            Oto, to , to... Po to piszę w odpowiedzi piSSowskie kuRRwie.


            > To i tak nic. Potem przyjdą bić, wyrzucać przez okna, a co bardziej aktywni spł
            > oną żywcem.

            Czy jest na sali psychiatra? PiSSowska kuRwa też człowiek (prawie) wiec trzeba jak kazał Hipokrates.,
         • zimna-wodka Re: Szczujnia się potyka. Pan Morawiecki. 17.03.21, 00:38
          pepe49 napisał:

          > Pepe podjął się obrony zaszczuwanego. Wiadomo, napierw zaszczują dużych, potem
          > średnich, potem pepego. Trzeba coś zrobić.

          Gorzej. Bo mogą wsadzić do pierdla a jest za co. Póki co "kurwa kurwie łba nie urwie" więc spoko. Jeszcze trochę można przytulić z państwowego. No może więcej niż trochę.

          A dalej ból. Kurwa ufa kurwie bo mają wiele wspólnego. Ale jak kurwa orchroniarka pójdzie w odstawkę to kurwa ochraniana może mieć przejebane.
          Kurwy się boją. I pepe się boi. Cóż, taki los piSSowskiej kuRwy. Pytanie tylko czy piSSowska kurwa (ex pepe) już zdążyła przytulić tyle coby starczyło na dlużej czy dopiero wyciąga łapki po nieswoje.

          Na zlodzieju czapka gore, oj gore.
  • vivi86 Re: Pan Obajtek 19.03.21, 18:23
   Czemu niby kradł? Nie wierzycie Obajtkowi? Wszak w stosownych tematach tu co druga w wieku 19 wyprowadziła się z domu, a od 16 zasuwa na cały etat smile Wy się podorabiałyscie mieszkań, a Obajtek nie mógł 😁?/
   • zimna-wodka Re: Wytęż wzrok i na załączonym zdjęciu wskaż 19.03.21, 22:01
    dorota_333 napisała:

    > ... nieruchomość, która NIE jest własnością Daniela Obajtka (dla ułatwienia: w
    > lewym dolnym rogu):

    Ufff. To centrum. Ale nie zamieszczaj takich fotek z Mokotowa bo mi serducho nie wyrobi jak się dowiem, że pan O kupił moje (jak mi się wydawało) mieszkanie i to z wkładką (czyli ze mną). Kupił, czy dostał od brata, czy od bezdomnego - nieważne. Mokotów omijaj!
  • dorota_333 Paciorek do zmówienia wieczorem dla Pepego 19.03.21, 22:24
   Nadziejo dla Polski

   Nadziejo wszystkich Polaków

   Który chcesz po prostu dobra naszego narodu

   Którego kapituła nagrody świetnie wybrała

   Który masz ogromne możliwości

   I niezwykłą determinację

   I coś takiego, co daje Pan Bóg

   Co trudno zdefiniować

   Co pozwala Ci mobilizować ludzi

   I jednoczyć ich wokół jakiegoś celu

   Który działasz obecnie na terenie Międzymorza

   Który potrafisz wszystko wszystkim załatwić

   Który zacząłeś od folii

   Który jesteś atakowany, i to takimi brudnymi sprawami

   Uderzony odgrzewanym kotletem

   Człowieku Wolności

   Którego nikt nie zastraszy

   Który nie zrobi ani kroku w tył

   Który jest krystalicznie czysty

   Który sam się wydałeś w ręce kontrolerów CBA

   Który chcesz pokazać, jak bardzo nie masz nic do ukrycia

   Który zostałeś dotknięty koprolalią

   A nie objawem złej kultury osobistej

   Który słyszysz na swój temat kłamstwa

   I zmanipulowane informacje

   Który naruszyłeś potężne interesy

   Który nie masz nic do ukrycia

   I odpierasz zmasowane ataki

   Który uczynisz jeszcze dużo więcej dla Polski

   Plany będą niedługo przedstawione

   Naprawdę ambitne, daleko idące

   W dalszym ciągu prospołeczne

   I prorozwojowe

   Nadziejo dla Polski

   Nadziejo wszystkich Polaków

   Człowieku Wolności   tiny.pl/rn3tc
   Proszę codziennie odmawiać.

   Do mnie przemawia szczególnie: Który sam się wydałeś w ręce kontrolerów CBA. Amen.
   • zimna-wodka Re: Rośnie popularność p. Obajtka 01.04.21, 00:16
    Pan Obajtek NIE spotkał się z Lewandowskim.

    Robert Lewandowski został uznany za najlepszego kopacza piłki. Jest to największy sukces w uznawaniu jaki odnieśliśmy od czasu kanonizacji Wojtyły (i równie bez sensu). Z tej okazji niejaki Du*a zaprosił Lewandowskiego do siebie i dał order. Związek KK Orderu Odrodzenia Polski z kopaniem piłki u Niemca, dla Niemca i za pieniądze Niemca jest zagadką , nad którą nikt się nie zastanawia.

    Media za to zwróciły uwagę na zegarek p. Roberta jaki miał na ręku podczas spotkania z Du*ą . Bo drogi.

    Inne media zwróciły uwagę na zegarek p. Roberta jaki miał na ręce podczas gali "the best" bo jeszcze droższy.

    A mnie zastanawia: czemu na galę "the best" został założony zegarek droższy niż na spotkanie z Du*ą. Może dlatego, że ranga imprez była różna a i różna była proweniencja osób uczestniczących w tych imprezach.

    A jeśli tak to JAKI ZEGAREK ZAŁOŻYŁBY ROBERT LEWANDOWSKI NA SPOTKANIE Z OBAJTKIEM?

    Możliwości widzę trzy:

    1. Taki jak na galę. Bo Obajtek to "Człowiek Wolności". A Wolność p. Robert kocha i rozumie bo dzięki niej może kopać piłkę tam gdzie dobrze za to płacą.
    2. Taki jak na Dudę. Bo i Obajtek i Du*a to postacie zbliżone. Wiele je łączy - tu wymienię tylko stosunek do uczciwości.
    3. Żadnego. Dla bezpieczeństwa. Bo to jednak drogie zegarki (nawet ten tańszy).

    Odpowiedzi proszę kierować na adres PKN Orlen.
    • dorota_333 Re: Rośnie popularność p. Obajtka 01.04.21, 12:17
     Głosuję na opcję nr 3. Choć tylko kopacz, to facet ma na tyle rozumu, żeby nie ryzykować (musiałby podawać rękę Obajtkowi).

     > Związek KK Orderu Odrodzenia Polski z kopaniem piłki u Niemca, dla Niemca
     > i za pieniądze Niemca jest zagadką

     Słuszna uwaga. Nie pomyślałabym w ten sposób (ale elektorat PiS tez na szczęście nie pomyślałby).
     • zimna-wodka Wszystko mogę? 03.04.21, 11:59
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki zaalarmował szpitale, by "ograniczyły wysokie przepływy tlenu" oraz bardzo rozsądnie nim gospodarowały. - W najbliższych dniach możemy mieć do czynienia z sytuacją, że cysterna nie dojedzie do szpitala, zatem pozostanie on bez tlenu - napisał szef Wydziału Zdrowia.

      Kwestię możliwych niedoborów w placówkach poruszał już w ubiegłym tygodniu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. "Już brakuje tlenu w szpitalach, a szczyt III fali pandemii dopiero przed nami. PKN Orlen musi PILNIE zwiększyć produkcję tlenu technicznego i dostarczyć go producentom. Nie ma na co czekać! Stawką jest życie tysięcy chorych" - pisał na Twitterze.

      Państwowa firma na apel polityka odpowiedziała, że obecnie odbiory tlenu są realizowane zgodnie z założonymi harmonogramami,
  • deluc Re: Pan Obajtek 21.03.21, 08:40
   @pepe49 - wg mnie Obajtek śmierdzi na milę. Owszem, podejmuje on i podejmował rozsądne działania w zakresie ekspansji Orlenu i spółek państwowych (na takie przynajmniej wyglądają). Tylko do tego nie trzeba być ekonomicznym geniuszem ale ogarniętym absolwentem Wydziału Zarządzania. Dlaczego PIS postawił właśnie na niego ? Jest przesłanka za moją tezą, że PIS to miernoty, które doszły do władzy tylko dlatego że PO to jeszcze większe miernoty ... Przekaz, ze strony PIS-u "jesteśmy uczciwi ..." zgrzytał już od jakiegoś czasu, a teraz jest nie do obrony (jak się broni Obajtka, to jak można krytykować takiego Adamowicza ?)
   • dorota_333 Zakamuflowana opcja rosyjska 21.03.21, 11:48
    > podejmuje on i podejmował rozsądne działania w zakresie ekspansji Orlenu
    > i spółek państwowych (na takie przynajmniej wyglądają)

    Orlen przy fuzji z Lotosem będzie musiał zbyć część aktywów (sprzedać lub "wymienić"). Przynajmniej część weźmie węgierski MOL, a on odsprzeda je... komu? No, zgadujemy?

    www.money.pl/gospodarka/fuzja-orlenu-z-lotosem-byly-wicepremier-ostrzega-ze-zagraniczne-koncerny-wykorzystaja-nasza-slabosc-6616235068561984a.html
   • pepe49 Re: Pan Obajtek 21.03.21, 13:44
    deluc napisał:

    > @pepe49 - wg mnie Obajtek śmierdzi na milę. Owszem, podejmuje on i podejmował r
    > ozsądne działania w zakresie ekspansji Orlenu i spółek państwowych (na takie pr
    > zynajmniej wyglądają). Tylko do tego nie trzeba być ekonomicznym geniuszem ale
    > ogarniętym absolwentem Wydziału Zarządzania. Dlaczego PIS postawił właśnie na
    > niego ? Jest przesłanka za moją tezą, że PIS to miernoty, które doszły do władz
    > y tylko dlatego że PO to jeszcze większe miernoty ... Przekaz, ze strony PIS-u
    > "jesteśmy uczciwi ..." zgrzytał już od jakiegoś czasu, a teraz jest nie do obro
    > ny (jak się broni Obajtka, to jak można krytykować takiego Adamowicza ?)


    Ponieważ Orlen za czasów PiS ma kilkadziesiąt mld zł zarobku więcej w tym samym czasie, przyjmuję, że jest uczciwie i dobrze zarządzany.
    To jest zaleta w porównaniu z czasem PO/PSL, kiedy albo Orlen był tragicznie źle zarządzany, albo okradany na te kilkadziesiąt mld zł. Może jedno i drugie.
    Może przygotowywany, poprzez obniżenie jego wartości, do sprzedaży jakiejś zagranicznej firmie. Podobnie jak Lot.

    Teraz czerwona propaganda, a może jednak mafijna propaganda wychodzi z siebie, żeby człowieka, który dobrze zarządza Orlenem zniszczyć.

    Ponieważ pan Obajtek był sprawdzany za mafijnych rządów i nic nie znaleźli, więc sprawa zamknięta.
    Pozostaje medjom mafijnym tylko wbudzić u wyborców niechęć do p. Obajtka, bo jest bogaty. Dość dobrze ulokowane uderzenie, bo elektorat PiS jest w dużej części biedny i rozniecenie zawiści mogłoby się udać; PiS głosy by stracił.
    Z drugiej strony, biedni nienawidzący bogatych to frajerzy już głosujący na mafję, która nimi gardzi i ich okrada. Więc te medja w dużym stopniu gadają do własnego elektoratu.
    Mam wrażenie, że na PiS głosują ci biedni, którzy chcą się dorobić, bogatym dorównać i aby ich dzieci lepiej żyły. Może się niekoniecznie ta kampanja mafji udać.

    Mafijni są twardzi. Odrzucili propozycję nadania p. Jolancie Brzeskiej honorowego obywatelstwa Warszawy. Nic by ich to nie kosztowało, nieco obłudy. Odrzucili nawet obłudę. Tak, my mamy samorząd, sądy i bandytów palących ludzi żywcem. A nawet policjantów zadeptujących ślady. I co?

    Propaganda mafijna bazuje na nienawiści, zaszczuwaniu. Tutejszy pisarz z tamtej strony wiernie przepisuje co należy:

    "Pan X ex Tymoteusz Szydło ma pracę. To dobrze. Pan X pracuje u p. Obajtka. OK - mnie to wisi. Ale fajne są dwa artykuły na moim ulubionym portalu sióstr K.

    W pierwszym czytamy o oświadczeniu pełnomocnika pana X:

    Syn obecnej europosłanki PiS poprosił o pomoc swoją matkę, która miała szukać pracy wśród znajomych, nie przedstawicieli spółek Skarbu Państwa. W bieruńskiej spółce szukano pracownika, kandydat przeszedł normalny proces rekrutacji.

    W drugim:

    Wyjątkowe obrzydzenie wywołuje u mnie patrzenie na osoby, które drwią z nowej posady Tymoteusza Szydło. (....) To jest ich mentalność, w głowie im się nie mieści, że można być synem premiera i iść do normalnej pracy. Bez żadnej protekcji.

    Kto dzisiaj odpowiada za przekazy dnia?".

    Ano, to był właśnie mafijny przekaz dnia. Człowiek ukrył swoje znane nazwisko, został jednym z tysięcy przedstawicieli handlowych, człowiek kompletnie szary i bez znaczenia. Nie, musieli zacząć go niszczyć. A potem taki jeden z drugim bałwan bez wstydu i własnej trzeźwej myśli to powtarza.

    Ad rem.
    Mamy dobrą firmę, która zarabia i płaci podatki w Polsce. Mamy przyzwoity, stateczny katolicko-demokratyczny rząd.
    Odmiana po poprzednich szaleństwach.
    Szanujmy to.

    Komentarz, który polecam:

    m.youtube.com/watch?v=U6hDgNn3bhw


    *

    U. E.
    Jak zwykle. Wystaczy. Szlus.


    P. S.


    > ny (jak się broni Obajtka, to jak można krytykować takiego Adamowicza ?)

    Pan Adamowicz był człowiekiem z mafijnej strony, który się wyłamał i nie rezygnując z robienia interesów zaczął tworzyć swoją formację polityczną. Ponieważ organizował ją z czerwonych samorządowców, zabierał mafji kasę. Więc szczujnia ruszyła. TVN i inne ścieki wykazywały, że pan Adamowicz jest złodziejem. A potem ktoś go zabił, ktoś podobno podszczuty przez telewizje, które oglądał; "formacja samorządowa" nie powstała.

    Można krytykować obu panów, tylko, że pana Adamowicza za lepkie ręce a pana Obajtka? Podobno za brzydkie słownictwo.
    • zimna-wodka Re: Pan Obajtek 21.03.21, 17:07


     Toż to czyste pierdolenie piSSkura. Nie wiem, nie rozumiem. Bo nawet piSSkur powinien nie przeczyć sam sobie. A przeczy. Powinien rozumieć to co krytykuje - nie rozumie a krytykuje.
     PiSSkur się zdradził, że paraliżuje go strach. Władza się zmieni i piSSkura podpalą uduszą albo wbiją na pal. Nie, piSSkurze, lewactwo takich rzeczy nie robi. Katolicy owszem, nawet się w tym lubują.

     Zbijmy parę rzeczy:

     > Ponieważ Orlen za czasów PiS ma kilkadziesiąt mld zł zarobku więcej w tym samym
     > czasie, przyjmuję, że jest uczciwie i dobrze zarządzany.
     > Teraz czerwona propaganda, a może jednak mafijna propaganda wychodzi z siebie,
     > żeby człowieka, który dobrze zarządza Orlenem zniszczyć.

     Pozostaje medjom mafijnym tylko wbudzić u wyborców niechęć do p. Obajtka, bo je
     > st bogaty. Dość dobrze ulokowane uderzenie, bo elektorat PiS jest w dużej częśc
     > i biedny i rozniecenie zawiści mogłoby się udać; PiS głosy by stracił.


     Orlen ma zysk bo kroi ludzi na cenach. Biednych też bo i biedni mają samochody. Ale biedni lubią Obajtka bo to ich Obajtek, zajebał ich pieniądze i ma dużo (ich pieniędzy).
     ( W swoim czasie był pik na ropie, Tusk wziął za mordę Orlen i kazał jechać po kosztach. To i zysku nie było. Dzisiaj Obajtek może szaleć bo lud trzeba kroić - za dużo się rozdało).
     >
     > Ponieważ pan Obajtek był sprawdzany za mafijnych rządów i nic nie znaleźli, wię
     > c sprawa zamknięta.

     Jak wynika z kontekstu "sprawdzania". Obajtek poręczył majątkiem kredyt, coś się omskło, sprawdzali czy Obajtek nie poręczył czymś czego nie miał. Ze sprawdzania wyszło , że za bardzo nie ZAWYŻYŁ swojego majątku więc mu odpuścili.
     Ale dzisiaj nikt nie spodziewa się, że Obajtek ZAWYŻYŁ swój stan posiadania w oświadczeniach majątkowych i trzeba patrzeć w drugą stronę.


     > Mam wrażenie, że na PiS głosują ci biedni, którzy chcą się dorobić, bogatym dor
     > ównać i aby ich dzieci lepiej żyły.

     Bo to rozsądne. Wystarczy zapisać się do piSS i bieda z głowy. Obajtek może być wzorem - od zera do milionera. Pierwszy milion (i to nie cały) zajebał rodzinie. A potem poszło - worek ze szczęściem sam się rozwiązał. Dał (nie)bogaty brat, dali bogaci rodzice, dał NCBiR, dał skarb państwa (via fundacje), dał deweloper. Nie do końca wiadomo czy lista darczyńców jest pełna - pewnie pojawią się inni jak ktoś zsumuje wartość tych nieruchomości.


     > Mafijni są twardzi. Odrzucili propozycję nadania p. Jolancie Brzeskiej honorowe
     > go obywatelstwa Warszawy. Nic by ich to nie kosztowało, nieco obłudy. Odrzucili
     > nawet obłudę. Tak, my mamy samorząd, sądy i bandytów palących ludzi żywcem. A
     > nawet policjantów zadeptujących ślady. I co?

     I jajco. Brzeską pewnie spalili czyściciele kamienic - przynajmniej to do nich podobne. Jest już skwer nazwany jej imieniem, jakaś tablica pamiątkowa. Za mało?

     > Propaganda mafijna bazuje na nienawiści, zaszczuwaniu. Tutejszy pisarz z tamtej
     > strony wiernie przepisuje co należy:
     >
     > "Pan X ex Tymoteusz Szydło ma pracę. To dobrze. Pan X pracuje u p. Obajtka. OK
     > - mnie to wisi. Ale fajne są dwa artykuły na moim ulubionym portalu sióstr K.
     >
     > W pierwszym czytamy o oświadczeniu pełnomocnika pana X:
     >
     > [i]Syn obecnej europosłanki PiS poprosił o pomoc swoją matkę, która miała szuka
     > ć pracy wśród znajomych, nie przedstawicieli spółek Skarbu Państwa. W bieruński
     > ej spółce szukano pracownika, kandydat przeszedł normalny proces rekrutacji. [/
     > i]
     >
     > W drugim:
     >
     > Wyjątkowe obrzydzenie wywołuje u mnie patrzenie na osoby, które drwią z nowej p
     > osady Tymoteusza Szydło. (....) To jest ich mentalność, w głowie im się nie mie
     > ści, że można być synem premiera i iść do normalnej pracy. Bez żadnej protekcji
     > .
     >
     > Kto dzisiaj odpowiada za przekazy dnia?".
     >
     > Ano, to był właśnie mafijny przekaz dnia. Człowiek ukrył swoje znane nazwisko,
     > został jednym z tysięcy przedstawicieli handlowych, człowiek kompletnie szary i
     > bez znaczenia. Nie, musieli zacząć go niszczyć. A potem taki jeden z drugim b
     > ałwan bez wstydu i własnej trzeźwej myśli to powtarza.
     >

     PiSSkur nie rozumie? Pan X składa oświadczenie, że poprosił mamusię o załatwienie roboty. Oburzony piSSowczyk napisał, że pan X nie prosił nikogo o załatwienie roboty. No i przekaz dnia się rozjechał.

     "Człowiek kompletnie szary i bez znaczenia" był księdzem i to nie byle jakim. Na jego inauguracji (czy jak się to tam nazywa) były najwyższe władze partyjne i państwowe a przede wszystkim kościelne. Była transmisja w TVP i wielodniowe zachwyty piSSkurczyków okraszone zdjeciami.
     Pan X wlazł na świecznik a może tam został wciągnięty przez mamusię. Ale tam jest. Razem z dziećmi Tuska czy Wałęsy, Martusią Kaczyńską (czy jak się teraz nazywa), Moniką Jaruzelską, Aleksandrą Kwaśniewską itd.
     Tyle, że ci inni znaleźli się na świeczniku tylko z powodu znanego rodzica. Pan X wlazł tam z wielką pompą, sam wykrzyczał światu jakiego to p. Szydło ma wspaniałego syna. I teraz ma.

     A jak "przypadkiem" pan X trafił do firmy p. Obajtka (którą to firmę wspomaga datkami NCBiR)? Właśnie przypadkiem. Może już nie tylko nieruchomości należą do Obajtka ale i firmy. Może już 80% z nich należy do Obajtka i trudno zaczepić się gdziekolwiek poza Obajtkiem. Ciekawe.     > Można krytykować obu panów, tylko, że pana Adamowicza za lepkie ręce a pana Oba
     > jtka? Podobno za brzydkie słownictwo.

     Adamowicz miał 3 mieszkania (chyba). Akurat piSSkur nie wierzy, że dostał kasę od rodziców. Obajtek sam już nie wie ile ma. PiSSkur wierzy, że dostał od rodziców, brata i w ogóle skądś. Wszystko jedno skąd i jak - bo jest uczciwy.

     Nie może być nieuczciwy (wg piSSkura). Kurwa kurwie łba nie urwie.

     Dle niekumatych piSSkur = piSSowska kuRRwa
     • zimna-wodka Zwykły, szary człowiek (Tymoteusz S.) 21.03.21, 17:34
      Zainspirowany przez piSSkura wymyśliłem sobie rozmowę kwalifikacyjną pana X (ex Tymoteusz szydło). Bo chyba ją miał skoro "bez żadnej protekcji). Rozmowę prowadzi Łowca Talentów (A)

      A: Witamy, panie Tymoteuszu!
      X: Ja już jestem Zdzicho....
      A. Dobrze , panie.... Zdzichu. To proszę powiedzieć co skłoniło pana do pracy w naszej firmie.
      X.: Mamusia.
      A: To wiem. Ale pytałem CO a nie KTO.
      X: Mamusia.
      A. No dobrze... A jakie ma pan doświadczenie zawodowe?
      X. Byłem księdzem...
      A. Taaaak... To może: co pan umie?
      X. Znakomicie odprawiam roraty. Nawet biskup był zachwycony choć on nie lubi tak rano...
      A. Taaaak... A ma pan jakieś doświadczenie w handlu? Sprzedawał pan coś?
      X. Nieeeee. W zasadzie tak... Odpusty sprzedawałem.
      A. Taaaak. Ciekawe.... Miał pan sukcesy?
      X. Nieeeee... Konkurencja duża. I cenowo i w ogóle. W sąsiedniej parafii promocje były - trzeci odpust za 50%...
      A. Dobrze. Co pan wie o folii ?
      X. O folii? Nie rozumiem...
      A. Folia. Produkujemy. Przezroczyste takie...
      X. Jak Duch Święty?
      A. No może nie aż tak. Ale przezroczyste. Rozumiem, że ma pan samochód, prawo jazdy. Trzeba sporo jeździć, wie pan.
      X. Nie.
      A. Co nie?
      X. Nie mam samochodu ani prawa jazdy.........
      A. Taaak.... To już tylko kwestia wynagrodzenia. Ile pan chciałby zarabiać?
      X. Nie wiem..... Co łaska?
      A. Co łaska to nie. Może być tak jak ustaliliśmy z Mamusią?
      X. Jeśli z Mamusią to dobrze.
      A. To witamy na pokładzie! Proszę teraz odpocząć, wymęczyłem pana. Tylko jeszcze proszę wpaść do kadr, podpisać umowę i zostawić numer konta.
      X. A kiedy mam przyjść do pracy?
      A. Pośpiechu nie ma. Odpocznie Pan, może trochę Mamusi pan pomoże w ogródku, Tatusiowi... i w ogóle...
      X. A to dziękuję.
      A. To my dziękujemy. Nasza firma bazuje na takich ludziach jak pan. Kompetentnych, zaangażowanych, pracowitych itd. Bardzo jesteśmy zadowoleni z umowy z panem.
      I jeszcze proszę przekazać Mamusi, że dotacja wpłynęła a następna w drodze. Proszę nie pytać o szczegóły, Mamusia bedzie wiedziała.
      • pepe49 zapłodnieni literacko 21.03.21, 20:54
       W wątku o panu Obajtku pani dorota napisała wiersz, pan z-w opowiadanie. Rysownik z "Gazety Wyborczej" wspomniał czasy satyrycznego "Krokodyla".
       W ramach "wytwarzania atmosfery".

       Zadanie wykonane. Atmosfera została wytworzona.
       Na przyszłość pepe zaleca Espumisan. I troszeczkę mniej zimnej wódki przy niedzieli.

       *

       U. E. musi zostać zakończona.
       Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
       Albo oprócz wszystkiego innego będziemy musieli żyć w takiej, hm, atmosferze.
        • zimna-wodka Re: zapłodnieni literacko 22.03.21, 00:42
         Strawić można a nawet znaleźć sens. A to wcale takie trudne nie jest.
         W końcu sam najjaśniejszy stwierdził, że Obajtek "ma takie coś, taki dar od Boga". I już wiadomo kto narozrabiał - Bóg.
         Bóg miewa pomysły różne, czasem dziwne. Np lubi majdrować przy rękach. Wykombinował z Midasem ale wyszło chujowo. To myślał parę tysięcy lat; opracował klej do smarowania rąk i wypuścił prototyp czyli Obajtka. I pewnie znów chujowo wyjdzie.

         Bóg tak się Midasa wstydził że wrobił w temat Dionizosa. Bez sensu zupełnie. W końcu wszyscy wiedzą, że bogów greckich nie ma bardziej niż nie ma Boga żydowskiego.
         Ciekawe komu Bóg podłoży Obajtka. Bedą jaja jak wyjdzie, że Obajtek to robota Hindusów - taka Kali w wersji AD 2021 z łapkami z cjanopanu.
          • zimna-wodka Re: zapłodnieni literacko 22.03.21, 20:50
           pepe49 napisał:

           > Wreszcie coś od pana zw, które i jest bajką (to bez zmiany) i się przyjemnie cz
           > yta (gigantyczne przyjemne zaskoczenie).

           Jeśli sprawiłem pisKurowi radochę to najmocniej przepraszam. Nie było to moim zamiarem.
           • zimna-wodka To mnie rozwaliło 25.03.21, 18:25
            1. W grudniu 2019 roku Daniel Obajtek kupił pierwszą swoją działkę na Mazurach.

            2. Wśród dokumentów finansowych, które reprezentujący Daniela Obajtka mecenas Maciej Zaborowski udostępnił dziennikarzom, odnaleźliśmy dwie umowy dotyczące zakupu działki. Pierwszą, warunkową umowę z 28 września 2020 roku i drugą umowę przeniesienia własności z 3 listopada 2020.

            3. Jak wynika z dokumentów zakupu obu mazurskich działek Daniel Obajtek wykazał się przed notariuszami posiadaniem kwalifikacji rolniczych. Zapewnił, że od co najmniej 5 lat osobiście prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni prawie 10 hektarów użytków rolnych w Stróżach w gminie Pcim, Borkowie Lemborskim i Choczewie.

            To kto jest prezesem Orlenu? Bo Obajtek to sieje , orze.... Fakt - może także doi (i to by wiele tłumaczyło)

            www.money.pl/gospodarka/deweloper-od-mieszkania-ze-znizka-jest-sasiadem-daniela-obajtka-na-mazurach-6621922900724640a.html
            PS. W artykule jest jeszcze parę ciekawych szczegółów. Polecam.
            • dorota_333 Re: To mnie rozwaliło 25.03.21, 20:42
             Kilka smaczków, rzeczywiście. Zatoka Świń na Kisajnem (ładna okolica Giżycka) i znamy już dewelopera, który wybuduje flagową inwestycję tysiąclecia: dwie srebrne wieże.

             No i prezes będzie miał wygodnie: jego odkrycie, Daniel, w sąsiedztwie siostrzenicy Marty. Jakie imprezy będzie można robić.

             A rolnicze kwalifikacje O. dziwić nie powinny: on ma coś takiego od Boga, że ma wszystkie możliwe kwalifikacje. Kiedyś będzie na wózku widłowym pracował.
  • stasi1 Re: Pan Obajtek 28.03.21, 09:59

   >
   > "... Prezes Orlenu wyjaśnił, że to, czym się zajmuje, to budowa "potężnego konc
   > ernu multienergetycznego", a tego rodzaju działalność zawsze uderza w czyjeś in
   > teresy.
   >
   > - (Budujemy koncern), który będzie dywersyfikował dostawy, dywersyfikuje dostaw
   > y ropy, który będzie rezygnował z pewnego kanału pośredników. To jest uderzenie
   > w bardzo duże interesy, to są interesy miliardowe.
   > Od samego początku, będąc w Orlenie, a jestem już przeszło 3 lata, buduję konce
   > rn z pewnymi sukcesami. Zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat (wynoszące) ok.
   > 26 mld zł.
   > Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk wynosił 1,7 mld zł. Przerywa si
   > ę pewne interesy, pewne grupy wpływów - mówił Daniel Obajtek...."
   >
   >
   > " Skoro z tym Orlenem jest tak dobrze to czemu akcje Orlenu pod panowaniem Obajtka staniały o połowę?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka