Dodaj do ulubionych

Policja wakatem stoi

24.03.23, 19:44
...czyli sukcesy PiS w kolejnej dziedzinie.

"W ciągu dwóch miesięcy w polskiej policji przybyło ponad 8600 wakatów - takie dane uzyskał z Komendy Głównej senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza w wyniku swej interpelacji. Ogólnie w służbie tej według stanu na marzec brakuje prawie 13 tysięcy funkcjonariuszy.
(...)
Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza uzyskał od Komendy Głównej Policji dane o policyjnych wakatach. W piątek poinformował na Twitterze, że według tych statystyk w liczącej 107 109 osób formacji brakuje 12 925 policjantów. Zawiera się w tym między innymi 415 wakatów w 800-osobowym biurze zwalczania cyberprzestępczości oraz 351 wolnych posad na 2054 przewidzianych dla CBŚP.

W samej Komendzie Głównej Policji na 882 etaty jest 146 wakatów, w tym 24 w 56-osobowym Biurze Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej, 40 przypadających na 140-osobowe Biuro Kryminalne, 32 wolne posady w obejmującym 98 etatów Sztabie Głównym Policji.

To stan na 1 marca tego roku."

Dlaczego o tym piszę? Idą doskonałe czasy dla bandytów, znacznie gorsze dla ludzi. O ile bandyci nie wejdą w drogę PiS - powyżej pewnych kwot kradnie tylko władza - to będą mieli Eldorado.

Coraz bliżej Rosji, coraz bliżej.

tvn24.pl/polska/wakaty-w-policji-komendant-glowny-jaroslaw-szymczyk-nie-odpowiadal-na-pytania-o-braki-kadrowe-6859795
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Policja wakatem stoi 25.03.23, 21:01
   Winne są niskie zarobki choć nie tylko. Bo policja dobrze nigdy nie płaciła. Ale było coś co od biedy można nazwać powołaniem. I to dostało w łeb. Przez lata policja odrabiała straty wizerunkowe odziedziczone po milicji, odrobiła, a teraz znów kanał. Policjanci przemianowani na sługusów waaadzy niekoniecznie to lubią. A i szacunku w społeczeństwie mniej a może w ogóle.
   Policja skutecznie dryfuje w stronę milicji i to ma skutki.
   Bandyci tak czy inaczej są bezpieczni. Policja jest zajęta pilnowaniem wiadomego domu na Żoliborzu, babci Kasi, Szczurka z LBO, kościołów itp, zabezpieczaniem kolejnych miesięcznic, ściganiem nastolatek co bazgrzą kredą po chodnikach, pałowaniem tychże, wycinaniem konfetti, tuszowaniem wybryków waadzy i wieloma innymi sprawami ważniejszymi od ścigania bandytów.
   Czyli policji jako takiej już nie ma.
   • cojestdoktorku Re: Policja wakatem stoi 26.03.23, 11:45
    sorry ale to agitka antypisowska

    > Winne są niskie zarobki choć nie tylko. Bo policja dobrze nigdy nie płaciła.


    nigdy dobrze nie płaciła ale teraz jak na polskie warunki dobrze płaci:
    "Średnie zarobki policjanta wynoszą ok. 5200 zł netto miesięcznie, przy czym widełki zarobków oscylują w przedziale od 2800 zł do 9000 zł netto miesięcznie. Jako funkcjonariusze publiczni, wszyscy policjanci są zatrudnieni na umowie o pracę i poza normalną pensją mają zapewnione różne dodatki przysługujące pracownikom służb mundurowych, np. dodatek motywacyjny oraz dodatek mundurowy. Ponadto policjanci mają prawo do wcześniejszej emerytury"
    students.pl/artykuly/policjant/
    do tego dochodzi czesto kasa za dojazdy do pracy, premie a to z okazji świąt, a to z okazji niewykorzystanej kasy w budzecie, do tego trzynastka, do tego oficjalnie to oni maja na L-4 80% a naprawdę 100%
    bo była kłótnia czemu cywile maja 80% a mundurowi 100
    no wiec wprowadzili te 80% ale działa to tak, ze jak idziesz na zawolnienie na miesiac to Twoje 20% które tracisz jest rozdawane na pozostałych, którzy dostaja wtedy ponad100% wypłaty
    wiec jak kazdy w 6-osobowej jednostce pójdzie na dwa miechy zwolnienia to w rzeczywistosci dostanie 80% za te dwa miechy, ale za pozostały okres dostanie wiecej dzieki kolegom któzy poszli na zwolnienie i sumarycznie na koniec roku wszyscy odnotują 100% pensji
    sumarycznie z takiego średniego 5000 na rękę robi się około 6500na rękę (znam przykłady) czyli zwykły policjant zarabia tyle co kierownik w średniej firmie w średnim miescie.


  • cojestdoktorku Re: Policja wakatem stoi 26.03.23, 11:53
   > ...czyli sukcesy PiS w kolejnej dziedzinie.
   >
   > "W ciągu dwóch miesięcy w polskiej policji przybyło ponad 8600 wakatów - takie
   > dane uzyskał z Komendy Głównej senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza
   > w wyniku swej interpelacji. Ogólnie w służbie tej według stanu na marzec brakuj
   > e prawie 13 tysięcy funkcjonariuszy.


   pewnie ze sukces, bo to znaczy ze w Polsce tyle pracy jest ze ludziom ie chce sie schylac po 5000 na rękę miesiecznie w niewdziecznej pracy
   jak kończyłem technikum to na studia połowa ludzi, a druga połowa szła albo do wojska albo do policji - nie dlatego ze chcieli, dlatego ze dla 20-latka po technikum nie było pracy w latach 90-tych, a jak była to taka "5 zeta za godzine" i umowa przedłuzana co miesiac
   tak mała popularnośc policji oznacza ze jest praca w Polsce i niezłe zarobki
   jak tylko bezrobocie wzrośnie wszystkie wakaty sie zapełnią i bedzie czekac "stu na jedno miejsce"


   > Dlaczego o tym piszę? Idą doskonałe czasy dla bandytów, znacznie gorsze dla lud
   > zi. O ile bandyci nie wejdą w drogę PiS - powyżej pewnych kwot kradnie tylko wł
   > adza - to będą mieli Eldorado.


   no jakos tego eldorado nie widac:
   www.policja.pl/pol/aktualnosci/206040,W-Polsce-jeden-z-najnizszych-wskaznikow-przestepstw-w-Unii-Europejskiej.html
   a ta mała ilosc przestępstw tez jest wynikiem niskiego bezrobocia,

   > Coraz bliżej Rosji, coraz bliżej.

   czyli jak będziemy mieli milion etatów w Policji i wszystkie obsadzone to wtedy będziemy dalej od Rosji?
   czyli wyglada ze Rosję charakteryzuje mała ilośc policjantów - musze sobie zapamiętac na kolejne dyskusje


   • cojestdoktorku Re: Policja wakatem stoi 26.03.23, 12:00
    www.bankier.pl/wiadomosc/Przestepczosc-i-wandalizm-w-UE-Polska-na-szarym-koncu-8071256.html
   • dorota_333 Re: Policja wakatem stoi 26.03.23, 14:45
    > czyli wyglada ze Rosję charakteryzuje mała ilośc policjantów - musze sobie zapamiętac
    > na kolejne dyskusje

    Nie, nie o to chodzi. Wyżej pisze o tym Schłodzony, ale powtórzę, rozwijając nieco.

    PiS przekształcił policję państwową we własną firmę ochroniarską, jednocześnie pozwalając na około 10% stanu osobowego w wakatach.

    Schłodzony pisze wyżej, że "policji jako takiej już nie ma" - może to się jeszcze nie zdarzyło, ale jesteśmy na dobrej drodze do takiego stanu. Z jednej strony mamy absurdalnie wysoką ochronę przenajświętszego ciała prezesa; nie da się odzobaczyć tych sznurów samochodów policyjnych w otoczeniu domu na Żoliborzu i szpalerów policji przed wiecem w Pcimiu. Absurdalnie wysoką ochronę wszelkich parteitagów i setek już miesięcznic. A z drugiej strony duża ilość nieobsadzonych etatów.

    Prędzej czy później to musi zaowocować niższym poziomem ochrony obywateli. Policja, która robi za ochroniarzy PiS nie rozdwoi się, a bezpieczeństwo PiS jest w tym państwie priorytetem. I to będzie bardzo rosyjskie: resorty siłowe jako siepacze władzy, a obywatele ścigajcie sobie sami przestępców, jak wam zależy.

    Charakterystyczne są też wysokie niedobory w wyspecjalizowanych komórkach policji: po co w państwie PiS ścigać przestępstwa finansowe czy zorganizowane, przecież "wystarczy nie kraść", prawda? smile

    Dlaczego mnie to tak zajmuje: bo niska przestępczość w Polsce na tle Europy - jak do tej pory - była ogromnym atutem naszego kraju, jednym z już niewielu. Niebogato, ale bezpiecznie; dało się żyć. Teraz może być niebogato i niebezpiecznie; poziom życia gwałtownie spadnie.
   • sendivigius Re: Policja wakatem stoi 27.03.23, 18:10
    cojestdoktorku napisał:


    > jak kończyłem technikum to na studia połowa ludzi, a druga połowa szła albo do
    > wojska albo do policji - nie dlatego ze chcieli, dlatego ze dla 20-latka po tec
    > hnikum nie było pracy w latach 90-tych, a jak była to taka "5 zeta za godzine"
    > i umowa przedłuzana co miesiac

    Nie wiem kiedy konczyles to technikum ale tak do 2010 ( a na prowincji to pewnie do 2016) aby dostac prace w policji (jak i jakakolwiek inna) to trzeba bylo miec dobre znajomosci. Pamietam jak gazety pisaly ciagle o aferach ze praca tylko za łapówki.

    Jak sie budowalo formacje z przekretaczy to teraz sie zbiera owoce. Tak samo zbudowano szkolnictwo, administracje i reszte. Rezultat.
    • cojestdoktorku Re: Policja wakatem stoi 28.03.23, 19:31
     w latach 90tych nie trzeba było żadnych znajomosci, przynajmniej na pomorzu zachodnim
     a w samym roku 1990 można było się do UOP-u po technikum zgłosić, brali praktycznie jak leci, mało kto chciał bo tego typu służby uwazano za skompromitowane (zmiana nazwy niewiele poprawiła) no i pensja na starcie była niewiele lepsza niż na etacie sprzątaczki
  • mateusz572 Re: Policja wakatem stoi 26.03.23, 13:06
   Także wydawało mi się, że stwierdzenie, że policja przez PiS traktowana jest po macoszemu nie trzyma się kupy w kontekście do tego jakie państwo buduje partia rządząca. To tak jakby Łukaszenkę posądzać o to, że nie dba o resorty siłowe. Do Białorusi jeszcze nam daleko, ale resorty siłowe to oczko w głowie partii rządzącej w tym kraju nad Wisłą i Wartą. Przytoczony artykuł można więc potraktować jako zmyłkę. Co miał autor artykułu na celu tworząc i publikując przytoczony artykuł ? Nie wiem.
   • cojestdoktorku Re: Policja wakatem stoi 26.03.23, 14:17
    mateusz572 napisał:

    > Także wydawało mi się, że stwierdzenie, że policja przez PiS traktowana jest po
    > macoszemu nie trzyma się kupy w kontekście do tego jakie państwo buduje partia
    > rządząca. To tak jakby Łukaszenkę posądzać o to, że nie dba o resorty siłowe.

    no, zapomniałem ze chyba od zeszłego roku jak sie przepracuje 25 lat w policji to wpada dodatkowe 1500 miesiecznie
    a jak 28,5 roku to dodatkowe 2500 miesiecznie
    sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/policja-16793593/art-120-a
   • dorota_333 Re: Policja wakatem stoi 26.03.23, 14:46
    Spójrz na moją odpowiedź Doktorkowi wyżej.
  • czerwony_jak_jablko Czuja pismo nosem 27.03.23, 13:49
   Widzialem z bliska prace policjanta w miescie ogarnietym wszechobecna przestepczoscia.
   Zapasy na brudnych schodach z nacpanym swirem.
   Yebac taka prace....
   A po "obaleniu" PiS Poske momentalnie ogarnie fala teczowej "wolnosci" , protestow kazdego przeciwko kazdemu i ukrainskiego bandytyzmu na dolwke. Przestepczosc wzrosnie o 500%.
   • dorota_333 Re: Czuja pismo nosem 27.03.23, 15:03
    > A po "obaleniu" PiS Poske momentalnie ogarnie fala teczowej "wolnosci" , prote
    > stow kazdego przeciwko kazdemu i ukrainskiego bandytyzmu na dolwke. Przestepczo
    > sc wzrosnie o 500%.

    Jakie bzdury smile Przestępczość nie tylko nie wzrośnie, ale ma szansę (minimalnie) spaść - setki policjantów nie będą się zajmować ochroną pisowskiego parteitagu.
    • czerwony_jak_jablko Re: Czuja pismo nosem 27.03.23, 15:41
     dorota_333 napisała:

     >
     > Jakie bzdury smile Przestępczość nie tylko nie wzrośnie, ale ma szansę (minimalnie
     > ) spaść - setki policjantów nie będą się zajmować ochroną pisowskiego parteitag
     > u.

     O, do tego tematu z radoscia powroce.
     Na zywo ogladam, jakie efekty przynosi odchylenie w strone dziekiej "wolnosci".
     Durnie, ktorzy beda na tyle sprytni by naklamac tak zeby odstawic PiS, nie beda w stanie kontrolowac absolutnie niczego przez ladnych pare lat. Ale dobrze- zyj slodka uluda.
    • cojestdoktorku Re: Czuja pismo nosem 28.03.23, 19:33

     > Jakie bzdury smile Przestępczość nie tylko nie wzrośnie, ale ma szansę (minimalnie
     > ) spaść - setki policjantów nie będą się zajmować ochroną pisowskiego parteitag
     > u.

     im dłuzej trwa wojna i im więcej ukraińców którzy tej wojny doświadczyli trafi do Polski tym więcej przestępczosci moze sie pojawić, bo wojna robi z ludzi wilki, musza upłynąc lata w bezpieczeństwie socjalnym by z wilków ponownie zamienili się w owce

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka