Dodaj do ulubionych

imprezowanie w Kobyłce

26.06.12, 13:16
Co sądzicie o ostatnich imprezach w Kobyłce? dzień dziecka, dzień kobyłki, perły baroku, teraz strefa kibica... czy nie za dużo tego biorąc pod uwagę ilość prac jakie przydałoby się wykonać na terenie naszego "całego obszaru" miasta.
Obserwuj wątek
  • owieczka1 Re: imprezowanie w Kobyłce 26.06.12, 13:39
   Impreza typu Dzień dziecka powinna być na terenie szkoły ( w szkole,przedszkolu) a nie na jakimś placu gdzie dzieci Kobyłkowskie mało skorzystają bo nazjeżdża się ludzi z pobliskich wiosek i oni się bawią i dziwne że 2h czeka się w kolejce żeby dziecko poskakało lub zjechało z dmuchanego zamku .
   Miasto wydało kasę nie na swoich mieszkańców

   co do perły baroku to szkoda słów , niby 18 czerwca z biletami ? a można było wejść i bez, po co wprowadzają w błąd .

   Najgorsza kicha to ta strefa kibica
   • ciekawa-zycia Re: imprezowanie w Kobyłce 26.06.12, 14:15
    Ciekawe co inni o tym sądzą.
    Mam wrażenie, że z naszego miasta się robi jakieś "wiejskie jarmarki".
    Rozumiem ważne dla miasta jubileusze, ale po co co tydzień, dwa tygodnie takie imprezy. Czy ktoś zdaje sobie sprawę z kosztów dla miasta? Może dla niektórych mieszkających w pobliżu placu 15 sierpnia jest to zakłócanie spokoju. Nie wiem czy ktoś jest tego świadomy.
    Ostatnia impreza pokazała, że była nieliczna grupa osób, może koncert wilki kogoś przyciągnął... ale czy to nie oby przesada z tymi imprezami.
    • ikonopis01 Re: imprezowanie w Kobyłce 26.06.12, 16:17
     Troszkę wcześniej wpisałem wątek " strefa absurdu im. Barei" . Można porównać opinie. To wszystko te imprezy i inne "cuda wianki" jako żywo przypominają filmy St. Barei . Nasz burmistrz po prostu "leci misiem"
     • omasta11 Re: imprezowanie w Kobyłce 26.06.12, 23:36
      Te wszystkie imprezy sa po to aby przyciągnąć ludzi ale po co, by wydawali pieniądze na głupoty w stoiskach z zabawkami. Ja mieszkam niedaleko parku i imprezy mi nie przeszkadzają. ale o jedną, dwie jakby było mniej to może starczyłoby na jakiś chodnik np na ul. Marmo bo chodników brak i to potwornie brak.....ale przecież chodnikami chodzą tylko zwykli, szarzy, niewidoczni ludzie:(
      Szkoda Pani Burmasterze, szkoda.
      • ciekawa-zycia Re: imprezowanie w Kobyłce 27.06.12, 09:25
       Nie widziałam wcześniejszych podobnych wątku, ale to oznacza, że naprawdę jest to zauważalne wśród mieszkańców i Pan Burmistrz mógłby lansować się w inny sposób.

       Inicjuje imprezy bez zastanowienia... szkoda, że innych prac tak nie planuje wówczas mieszkańcy byliby bardziej zainteresowani, szczególnie mieszkający w bocznych ulicach, zaniedbanych osiedlach, nękających przez wodę/zanieczyszczenia/psy bezdomne czy złe warunki dojazdu.
       Nie da się już na to patrzeć, ale widocznie nasze władze świetnie się bawią. Obrzydliwe i nieszczere. Centrum miasta jest zadbana a inne miejsca wyglądają jak wiejskie zagrody. Do tego ta przesadna współpraca z kościołem i obnoszenie się z tym... spodziewałam się innego zarządzania miastem i jestem bardzo rozczarowana.

       Tutaj mieszkają nie tylko ludzie rozrywkowi czy zapatrzeni w kościół ale inni, którzy chcieliby również coś dla siebie od miasta a nie patrzeć w kółko na to samo....       • madeleine28 Re: imprezowanie w Kobyłce 27.06.12, 15:37
        Wreszcie ktos poruszyl temat nie do ruszenia-kosciol
        Jak przychodzi niedziela, to parkuje sie na wysepce, na pasach, w trzech rzedach. Dno Dno Dno. Nie ma policji, nie ma jak przejechac, jest zagrozenie. Nikt sie tym nie interesuje,
        Nie jestem przeciwna wierzacym, ale mam wrazenie, ze bardzo bardzo dziwnie wszytsko dziala w tym miescie. I tak, pod tym wzgledem jak moja poprzedniczka jestem potwornie rozczarowana.
        A co do imprez i innych takich....
        w Zielonce duzo mniej sprzedaje sie mieszkan, a wladze i autobus zrobily i drogi.....u nas nie ma nic. A mieszkancow przybywa w takim tempie, ze za chwile na PKP Glownej Kobylce nie bedzie jak wsiasc a nie z Zielonce czy w Zabkach.
        m.
        • lyrica Re: imprezowanie w Kobyłce 27.06.12, 15:55
         Oo właśnie - parkowanie "wiernych" przyprawia mnie o wzrost ciśnienia. Ruszając w niedzielę z domu zawsze zastanawiam się czy przypadkiem nie ma akurat mszy albo co gorsze końca mszy. Poruszałam nawet ten temat na "kolędzie";) Powiedziałam księdzu, że co z tego że ktoś jedzie na mszę jak grzeszy łamiąc przepisy drogowe i stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi;) Przyznał mi nawet rację i podobno problem ten widzą - właśnie ostatnio zauważyłam jakiś parking na terenie ogrodu przy plebanii.
         • netkobylak Re: imprezowanie w Kobyłce 27.06.12, 19:35
          Co do parkowania to również trzeba zrobić zorganizowaną akcję. Pisma do policji, do burmistrza czy tam do odpowiedniej komórki w urzędzie no i zdjęcia dostarczane policji. Jeśli dostarczymy zdjęcia policja musi się zająć sprawą.
          • omasta11 Re: imprezowanie w Kobyłce 27.06.12, 19:50
           netkobylak napisał:

           > Co do parkowania to również trzeba zrobić zorganizowaną akcję. Pisma do policji
           > , do burmistrza czy tam do odpowiedniej komórki w urzędzie no i zdjęcia dostarc
           > zane policji. Jeśli dostarczymy zdjęcia policja musi się zająć sprawą.


           Wiecie co trzeba zrobić...tym wszystkim zafajdanym parafianom przykleić na maskę karnego kutasa. Ładnie po mszy by lecieli do domu aby szorować autko......to ich na pewno nauczy.
            • ciekawa-zycia Re: imprezowanie w Kobyłce 28.06.12, 10:28
             tym wszystkim powinny się zając władze miasta a nie szukają tylko zaczepki i okazji do kolejnych imprez. ja osobiście mam tego już po wyżej uszu, pomijając, że jak są imprezy to wyłączone są dojazdy do miasta, nie można załatwić żadnych spraw.
             nasze władze są wpatrzenie w kościół a nie zajęci pracami jakie należałoby realizować w naszym mieście. nie mam nic przeciwko kościołowi ale należy rozdzielić kwestię wiary a zarządzanie miastem. zgadzam się równie z przedmówcami, że nikt nie reaguje na parkowanie gdzie popadnie w obrębie kościoła... za dużo jednak się kreci wokół tego... perły baroku itd. co to jest, gdzie my jesteśmy....
             ostatnio nie słyszałam o żadnej inicjatywie poważnej w mieście, tylko imprezy z byle powodu i perły baroku. czy oby władza nie odwraca uwagi od ważnych spraw....

             • sebku1 Re: imprezowanie w Kobyłce 28.06.12, 15:34
              Jak zwykle krajanie potraficie tylko narzekać, jasne, że są sprawy ważne i ważniejsze ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność, nie można się zaszufladkować bo są drogi do zrobienia wiem, że są i też bym chciał, żeby były na bieżąco naprawiane albo raz a porządnie zrobione.

              Ale nie mówcie, że NIC nie jest robione!!! i przy tych pracach też będą utrudnienia z poruszaniem się po mieście :P a nie tylko przy imprezach!!!

              cytat ze strony urzędu:

              Informacje o planowanych remontach i budowie dróg

              Od lipca możemy spodziewać się w Kobyłce trudności związanych z planowymi pracami drogowymi. Dokładne ich terminy oraz zwiazane z nimi zmiany w organizacji ruchu bedą ukazywać się na naszej stronie w "Aktualnościach".
              Prace skumulują się w miesiącach wakacyjnych, tak by wykorzystać czas zmniejszonego natężenia ruchu drogowego.


              Lipiec – sierpień.

              Żymirskiego, odcinek od Konowrockiego do Pieniążka, wymiana chodnika, obrzeży i nakładka asfaltowa.

              Lipiec – sierpień.

              Słowackiego, odcinek Orszagha-Pieniążka, nakładka asfaltowa.

              Lipiec – sierpień.

              Przyjacielska, fragment- nakładka asfaltowa.

              Od 1 lipca

              Zagańczyka, odcinek dwa ronda – Mickiewicza. Jest to inwestycja powiatowa z udziałem środków finansowych Kobyłki – 500 tysięcy zł.

              Jesienią ruszą prace przy dwóch ulicach: Chopina i Matejki - budowa drogi wraz z odwodnieniem.
              • ciekawa-zycia Re: imprezowanie w Kobyłce 28.06.12, 17:23
               to nie jest narzekanie tylko realne spojrzenie na rzeczywistość co się dzieje w naszym mieście w ostatnim okresie.... to przesada.

               informacje na stronie to jedno a zobaczymy w realu postępy prac. chwalić się można na wszystkie sposoby.
               • omasta11 Re: imprezowanie w Kobyłce 28.06.12, 21:40
                ciekawa-zycia napisała:

                > to nie jest narzekanie tylko realne spojrzenie na rzeczywistość co się dzieje w
                > naszym mieście w ostatnim okresie.... to przesada.
                >
                > informacje na stronie to jedno a zobaczymy w realu postępy prac. chwalić się mo
                > żna na wszystkie sposoby.


                Popieram, a wyliczenie czterech ulic i jednego chodnika to śmiech na sali a nie robota, bo podejrzewam ze ta robota zostanie wykonana tak ze płacz nie pomoże, ani modlitwy w niedzielny poranek.
                 • netkobylak Re: imprezowanie w Kobyłce 29.06.12, 06:58
                  Czyżby urząd zaczął zatrudniać klakierów do monitorowania forum?
                  Jest też napisane (na stronie urzędu):
                  "6. Ze względu na wzrastające koszty utrzymania miasta zakłada się wzrost partycypacji
                  mieszkańców w utrzymanie miasta. W związku z powyższym przyjęto następujące założenia co do
                  wysokości stawek podatków lokalnych:
                   poziom podatku od nieruchomości od budynków i gruntów, nie związanych z prowadzeniem
                  działalności gospodarczej, od osób fizycznych i od osób prawnych, będzie kształtował się tak, aby w
                  perspektywie 2012 – 2014 doprowadzić do poziomu maksymalnego wynikającego z przepisów
                  prawa;"
                  Tak czy inaczej mamy prawo oceniać pracę urzędu. I to że połechtali Cię informacją o remoncie 2 ulic nie spowoduje, że inni również muszą być zadowoleni.
                  • ciekawa-zycia Re: imprezowanie w Kobyłce 29.06.12, 09:10
                   Popieram autora "netkobylak".
                   Przecież płacimy podatki od nieruchomości i inne powinności to co za łaska naprawić ulice. To jest wręcz powinność urzędu miasta. Może niedługo będziemy co łaska jeszcze przekazywać dla urzędu, kiedy okaże się, że miasto ma długi... coś też o tym słyszałam.

                   Władze miasta powinni poczytać głosy mieszkańców, nawet inne wątki wskazują na zbytnią rozrzutność burmistrza na niepotrzebne i zbędne imprezy. Skoro mamy sponsorów a urząd niby nie ma pieniędzy na remonty dróg itp to kwoty od sponsorów przeznaczmy na cele modernizacji miasta. Można! wszystko się da.

                   Polecam stronę urzędu miasta. Fotorelacja z ostatnich imprez na tle kościoła nasze władze.. co za słodycz. Żenada, kompromitacja, wstyd. Jesteśmy ukierunkowani tylko w jedną stronę.
                   Szkoda, że tak mało powagi w tym wszystkich.

                   Za dużo tego i czas się obudzić oraz zająć poważnymi sprawami dla dobre nas wszystkich.
                   Liczę, że w okresie jesienno zimowym nie będziemy się poruszać samochodami w błocie i wodzie. Mieszkańcy będą mogli spać spokojnie, że ich posesje nie zostaną zalane. to są priorytety a nie jakieś imprezy. Niedługo będziemy obchodzić urodziny i imieniny księży, burmistrza itd.

                   Szkoda gadać.....


                 • ciekawa-zycia Re: imprezowanie w Kobyłce 29.06.12, 09:20
                  sebku1 napisał:

                  > prawda, że łatwo się siedzi tyłkiem przed laptopem i wytyka wszystkim, że ciągl
                  > e mało i mało.

                  My nie wytykamy, że za mało tym razem ale za dużo właśnie imprez...... stop! i proszę wziąć się do pracy dla dobra mieszkańców a nie tylko kościoła i nierobów.

                  Nie wierzę, że Tobie to nie przeszkadza. dużo osób o tym mówi na mieści, a forum pewnie czyta tylko garstka.
                  • sebku1 Re: imprezowanie w Kobyłce 29.06.12, 19:58
                   imprezy mi nie przeszkadzają, przynajmniej coś się dzieje, kiedyś był festyn raz do roku albo rzadziej na starym wichrze i odpust w kościele... nie w zupełności mi to nie przeszkadza, tym bardziej, że dokładają się do tego sponsorzy, którzy chcą się zareklamować, gdyby się nie dokładali to by UM nic nie zorganizowało.

                   I uprzedzę wasze pytanie i odpowiem, tak też mi przeszkadza, że w Kobyłce nie robi się dróg, ścieżek, tuneli, parkingów, rond, świateł, czego tam jeszcze mogę sobie zamarzyć. Są plany, będzie wolniej, ok, oby było!
  • free_uczesany Re: imprezowanie w Kobyłce 28.06.12, 14:36
   Igrzyska dla plebsu i odwracanie uwagi od ważnych dla miasta spraw. Kobyłka podupada i mam nadzieję, że włodarze zmienią coś w tej kwestii Nie chcą przecież usiąść na taczki podczas kolejnych wyborów samorządowych.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka