Dodaj do ulubionych

Amsterdam - atrakcje

01.01.19, 22:18
Amsterdam co można zobaczyć za darmo ?
Obserwuj wątek
  • aseretka Re: Amsterdam - atrakcje 02.01.19, 11:49
   > Amsterdam co można zobaczyć za darmo ?
   Całkiem sporo... :) Przede wszystkim uroczą Starówkę z Placem Dam, gdzie stoi Pałac Królewski, zabytkowy hotel Krasnapolsky oraz kościół Nieuwe Kerk, w którym odbywają się koronacje oraz śluby rodziny królewskiej. Powłóczyć się labiryntem uliczek wzdłuż kanałów, podziwiając zabytkowe kamienice mieszczańskie z XVII i XVIII wieku oraz zobaczyć kilka z najwęższych domów na świcie (rekordzista przy ul. Singel 7 ma szerokość tylko około metra, wiec jest niewiele szerszy niż drzwi wejściowe). Zobaczyć charakterystyczny biały most zwodzony znany jako Chudy Most (Magere Brug) spinający swa brzegi rzeki Amstel, który obecnie jest jedną z wizytówek miasta. Przespacerować słynną Dzielnicą Czerwonych Latarń (robienie zdjęć jest tam niewskazane). Odwiedzić ogrody przy Rijksmuseum, gdzie podziwiać można niezwykłą kolekcję historycznych elementów architektury holenderskiej, zwiezionych z terytorium całego kraju oraz położony w pobliżu dwóch popularnych muzeów: Rijskmuseum oraz Van Gogha Vondelpark z pięknym ogrodem różanym. Zajrzeć na jedyny w Europie pływający targ kwiatowy Bloemenmarkt na kanale Singel. Zwiedzić kościoły:
   - protestancką świątynię Zuiderkerk z początków XVII wieku, która obecnie pełni funkcję przestrzeni wystawienniczej i muzeum, gdzie prezentowana jest stała wystawa dotycząca rozwoju Amsterdamu na przestrzeni wieków (z kościołem tym związany był Rembrandt, świątynia znajduje się niedaleko jego domu. We wtorki, a w sezonie także w niedziele, można wspiąć się na wieżę kościoła i podziwiać Amsterdam leżący u jej stóp,
   - Westwerk, czyli protestancką świątynię z XVII wieku, w której spoczywają doczesne szczątki najważniejszego artysty amsterdamskiego Rembrandta.
   Posłuchać koncertów dzwonów, które odbywających się przy Wieży Zachodniej w każdy wtorek w godzinach 12:00 – 13:00, przy Wieży Południowej w czwartki w godzinach 12:00 – 13:00, a także przy Starej Wieży w każdą sobotę w godzinach 16:00 – 17:00.
   Odwiedzić szlifiernie diamentów, gdzie można zobaczyć, jak niepozorny diament przemienia się w brylant, a szlifierze chwalą się swoim kunsztem w tej trudnej sztuce, pokazując publiczności proces obróbki. Zajrzeć na Roemer Visscherstraat, która zwana jest inaczej ulicą 7 krajów, gdzie można zobaczyć budowle wzniesione w stylach charakterystycznych dla budownictwa Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Rosji, Holandii i Anglii. Każdy z budynków oznaczonych numerami od 20 do 30 jest swoistym dziełem sztuki, a ich połączenie w tym miejscu robi niezapomniane wrażenie. Zobaczyć Normal Amsterdam Peil (NAP), czyli miejsce, które określa standardowy poziom morza na podstawie wieloletnich obserwacji. Tenże punkt decyduje o tym, które miejsca w Europie znajdują się nad poziomem morza, a które poniżej niego.
   Nie wiem czy nadal tak jest, ale kiedyś za symboliczną opłatą można było zwiedzić Muzeum w browarach Heinekena.
   • pinoyo Re: Amsterdam - atrakcje 02.01.19, 12:40
    Wow :) dziękuje za odp ;)
  • krzysztofziolko1985 Re: Amsterdam - atrakcje 04.01.19, 12:38
   Amsterdam oferuje naprawdę wiele miejsc, które warto zobaczyć. Wiele z nich jest całkowicie za darmo . Nie tylko miejsca są darmowe, tutaj nawet w wydarzeniach takich jak koncerty można wziąć udział całkowicie bezpłatnie i to w jednej z najlepszych na świecie sal koncertowych jaka jest Concertgebouw. Jeśli chcesz zobaczyć jakie jeszcze bezpłatne cudowne miejsca można zobaczyć w Amsterdamie możesz sprawdzić w tym krótkim poradniku https://kwiecien.nl/amsterdam-bezplatne-atrakcje/
  • aga72 Re: Amsterdam - atrakcje 04.01.19, 21:34
   w miescie na wodzie jakim jest amsterdam bardzo popularne sa rejsy po kanalach ktore niestety nie sa darmowe. mozna jednak znalezc darmowe promy. np na tylach dworca glownego mozna skorzystac z promu buikslotermeer ktory plynie do muzeum filmu eye, majacego bezplatna wystawe stala i dalej do ogrodow tolhuistuin rowniez z bezplatnym wstepem. ze stanowiska 7 co kilka minut odplywa prom buikersloterwegveer a najdluzsza darmowa trasa promowa w amsterdamie ktora dostarcza wspanialych widokow konczy sie na przystanku centrum kultury ndsm. rozklad promow jest na stronie maps.gvb.nl/nl/lijnen?query=900-950
  • marcin_bwz Re: Amsterdam - atrakcje 19.08.20, 21:35
   Tutaj masz link do mojej relacji z jednodniowego pobytu... wszystko było za free ;)
   blogwartzachodu.pl/jeden-dzien-w-amsterdamie/
  • marionetkamini Re: Amsterdam - atrakcje 24.02.21, 20:12
   Byłam w Amsterdamie jeszcze przed pandemią , nie wiedziałam szczerze czy warto czy nie, ale zawsze przed podróżą czytam o danym kraju jak najwięcej, szczerze to tu maja świetne publikacje turysta24.eu/holandia,ac463/amsterdam-zwany-wenecja-polnocy,141 Zawsze mozna sie dowiedzieć czegoś nowego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka