Dodaj do ulubionych

Bawaria ???

IP: 212.244.59.* 28.02.02, 14:40
Witam! Wybieram się niedługo na tydzień do Bawarii zwiedzić tamtejsze zamki.
Gdzie można znaleźć tani nocleg w okolicach Monachium i Salzburga? Którędy
jechać żeby było jak najwięcej pięknych widoków?
Obserwuj wątek
    • miriam_73 Re: Bawaria ??? 07.03.02, 14:17
      Koniecznie (jeśli jedziesz samochodem) zrób taką pętelkę od Monachium w
      kierunku na Ga-Pa odbijasz do Ettal i Linderhofu, stamtąd przez góry i lasy
      zahaczając o kawałeczek Austrii do Fuessen i Schwangau (zamki Hohenschwangau i
      Neuschwanstein) i stamtąd do Monachium. Droga na Salzburg jest dość nieciekawa
      ale po drodze można zatrzymać się w Prien i popłynąć stamtąd na Herreninsel na
      Chiemsee. Salzburg to oczywiście odrębna bajka - trzeba poświęcić m.in. 1
      dzień; podobnie zresztą jak i na Monachium (polecam Nymphenburg i Residenz - są
      piękne). W Monachium trudno o tanie noclegi. Jeśli jesteś zmotoryzowana to ew.
      w grę wchodzi Etap Hotel na obrzeżach; w Salzburgu i okolicach - najlepiej
      szukac przez Ośrodek Informacji Austriackiej (tel. w Wwie 6468707) - przeslą
      ci informatory z namiarami na różne typy kwater; ew. w grę wchodzi internet
      (szukaj po hasle Salzburg lub Salzburgerland. Bawaria jest piękna acz bardzo
      niedoceniana. Moje inne typy na duuuużo zwidxzania i moc wrażeń w tym regionie
      (ściślej Bawaria plus Frankonia) to także Norymberga, Regensburg (czyli
      Ratyzbona), Bamberg, Wuerzburg, Noerdlingen, Dinkelsbuel i oczywiście
      Rothenburg nad Tauberem.
      • Gość: logistyk zgadzam sie w pelni IP: 212.244.106.* 07.03.02, 20:04
        ja zjechalem cala bavarie
        jesli pojedziesz do gar. partenkirchau z monachium to kilkadziesiat km przed w
        prawo skrecasz i i przy tamtej drodze tez jest zamek

neuschwenstein to cudo, troche sztuczne ale mi sie pdooba
        2 razy hbylem i kiedys tez pojade

Ratyzbona to stare maisto
        ladnu kosciol - moze katedra - nie pamietam

stare maisto

extra

znowu sierozmarzylem

ja blisko w tym roku jade

slowacja

ostatnio zcechy
        kiedys austria

trzeba jezdzic i zwiedzac zamki
        pom,ieszkac nie zmona
        to chociaz obejrzec

pozdrowka

miriam_73 napisał(a):

> Koniecznie (jeśli jedziesz samochodem) zrób taką pętelkę od Monachium w
        > kierunku na Ga-Pa odbijasz do Ettal i Linderhofu, stamtąd przez góry i lasy
        > zahaczając o kawałeczek Austrii do Fuessen i Schwangau (zamki Hohenschwangau i
        > Neuschwanstein) i stamtąd do Monachium. Droga na Salzburg jest dość nieciekawa
        > ale po drodze można zatrzymać się w Prien i popłynąć stamtąd na Herreninsel na
        > Chiemsee. Salzburg to oczywiście odrębna bajka - trzeba poświęcić m.in. 1
        > dzień; podobnie zresztą jak i na Monachium (polecam Nymphenburg i Residenz - są
        >
        > piękne). W Monachium trudno o tanie noclegi. Jeśli jesteś zmotoryzowana to ew.
        > w grę wchodzi Etap Hotel na obrzeżach; w Salzburgu i okolicach - najlepiej
        > szukac przez Ośrodek Informacji Austriackiej (tel. w Wwie 6468707) - przeslą
        > ci informatory z namiarami na różne typy kwater; ew. w grę wchodzi internet
        > (szukaj po hasle Salzburg lub Salzburgerland. Bawaria jest piękna acz bardzo
        > niedoceniana. Moje inne typy na duuuużo zwidxzania i moc wrażeń w tym regionie
        > (ściślej Bawaria plus Frankonia) to także Norymberga, Regensburg (czyli
        > Ratyzbona), Bamberg, Wuerzburg, Noerdlingen, Dinkelsbuel i oczywiście
        > Rothenburg nad Tauberem.

• miriam_73 Re: zgadzam sie w pelni 08.03.02, 10:38
          O tym właśnie zjeździe w prawo mówiłam - najpierw po ok. 6 km jest Ettal -
          cudowne barokowe opactwo i obłędne likiery i ciemne piwo robione przez mnichów
          (można kupic "na wynos") an następnie Linderhof - piekny zameczek Ludwika II
          (szczególnie polecam spacer po parku do kiosku mauretańskiego) a stamtąd można
          na skróty (bez wracania na trasę przez Ga-Pa)dotrzeć do Fuessen i Schwangau.
          W Ratyzbonie jest jedna z najpiękniejszych gotyckich katedr w Europie, ponadto
          piękny średniwoieczny ratusz, most, Zamek Thurn-Taxis i pare innych ciekawostek.
          • Gość: KasiaFL Re: IP: 212.244.59.* 08.03.02, 14:15
            Wielkie dzięki za informacje. Jedziemy samochodem. Nasza trasa to Norymberga,
            Ratyzbona, Monachium .... i stamtąd napewno zamki o których wspomniałaś, być
            może Augsburg (bo chyba warto?), potem okolice jez. Chiemsee, jez. Konigssee
            Salzburg i do domu. Interesują mnie noclegi po drodze!!
            Słyszałam o zamku Burghausen - czy warto tam jechać?
    • miriam_73 Re: Bawaria ??? 08.03.02, 16:37
      Augsburg jest też bardzo ładny. A Koenigssee - wow!! Jest super, zwłaszcza rejs
      statkiem i pobyt ma półwyspie St. Bartholomae. Warto też będą w tej okolicy
      wjechać na Kehlstein do willi Hitlera. Pomijając konotacje historyczne - widoki
      przy dobrej pogodzie są obłędne.
      Zarówno w Norymberdze, Monachium i Augsburgu są Etap-Hotels. One należą bodajże
      do sieci Accor, płaci się za pokój a nie za osoby. W Norymberdze polecam wizytę
      na położony kawałeczek od Starego Miasta starym cmentarzu Św. Jana (Johannis
      Friedhof)- są tu pochowani m. in. Duerer i Stwosz - oraz w otwartym zaledwie
      parę miesięcy temu Centrum Edukacyjnym mieszczącym sie w jednym z budynków z
      epoki brunatnego reżimu tzw. Kolosseum. Niesamowita ekspozycja.
      Do Moanchium do centrum nie pchajcie sie samochodem, bo cholery można dostać w
      korkach. Jest duży parking w pobliżu dworca, na terenie gdzie przyjeżdżają
      autobusy. Stamtąd można albo podejść albo podjechać metrem lub s-bahnem do
      samego centrum (2-3 przystanki).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka