Dodaj do ulubionych

ile za bilet dla psa?

IP: *.smsnet.pl 11.05.06, 12:42
Ile placi sie za bilet dla psa?czy jest on traktowany jak dodatkowy bagaz?
latam,co roku do Egiptu na miesiac i zawsze mam problem,co zrobic z psem,a
pies jest duzy ,bo wazy ponad 30 kg,wiec nie kazdy ma ochote zajmowac sie
takim bydlakiem;)ile moze kosztowac bilet lotniczy dla psiaka?
Obserwuj wątek
    • iberia30 nie rozumiem, 11.05.06, 13:23
      skoro przynajmniej raz w roku lecisz samolotem, to chyba wiesz, ze cena biletu
      zalezy od kilku czynnikow:daty wylotu, daty powrotu, linii lotniczych, miejsca
      wylotu itd.Moze zapytaj w tych liniach w ktorych zazwyczaj kupujesz bilet dla
      siebie ile kosztuje bilet dla psa i czy jest mozliwosc lotu z psem.
        • konkretniekarol Re: nie rozumiem, 17.08.06, 09:41
          Gość portalu: r napisał(a):

> twoje posty az sie prosza o komentarz,dziewczyna zadaje normalne pytanie a ty
          > go nie rozumiesz.chyba wielu rzeczy nie rozumiesz.jedna z nich jest definicja
          > uprzejmosci.zrelaksuj sie i przemysl czy warto zabierac glos jak nie ma sie nic
          > ciekawego do powiedzenia.

A dlaczego owa dziewczyna zamiast pomyśleć pół sekundy, wpisać coś w google,
          poszukać w cennikach albo wykonać 2-3 telefony zadaje pytanie na forum? Ja tego
          nie rozumiem - co to za impuls rządzi ludźmi, że nie widzą narzucających się,
          prostych sposobów na rozwiązanie ich problemu, tylko pytają na forum. To chyba
          syndrom jakiejś chronicznej niezaradności, by nie użyć mocniejszego określenia...
          • kszynka Re: nie rozumiem, 17.08.06, 11:33
            konkretniekarol napisał:

>To chyba
            > syndrom jakiejś chronicznej niezaradności

nie to chyba nie to
            znam wiele, wiele ludzi którzy nawet nie słyszeli o forum
            :-)
          • aniajawo Re: nie rozumiem, 17.08.06, 12:47
            konkretniekarol napisał:

> Gość portalu: r napisał(a):
            >
            > > twoje posty az sie prosza o komentarz,dziewczyna zadaje normalne pytanie
            > a ty
            > > go nie rozumiesz.chyba wielu rzeczy nie rozumiesz.jedna z nich jest defin
            > icja
            > > uprzejmosci.zrelaksuj sie i przemysl czy warto zabierac glos jak nie ma s
            > ie nic
            > > ciekawego do powiedzenia.
            >
            > A dlaczego owa dziewczyna zamiast pomyśleć pół sekundy, wpisać coś w google,
            > poszukać w cennikach albo wykonać 2-3 telefony zadaje pytanie na forum? Ja
            tego
            > nie rozumiem - co to za impuls rządzi ludźmi, że nie widzą narzucających się,
            > prostych sposobów na rozwiązanie ich problemu, tylko pytają na forum. To chyba
            > syndrom jakiejś chronicznej niezaradności, by nie użyć mocniejszego
            określenia.
            > ..

no to racja - ja tez bylam tym zainteresowana i znalazlam info na internecie
        • iberia30 Re: nie rozumiem, 17.08.06, 11:55
          Gość portalu: r napisał(a):

> twoje posty az sie prosza o komentarz,

naprawde??

>dziewczyna zadaje normalne pytanie a ty go nie rozumiesz.

????a to ciekawostka dropsa ...
          ciekawe jakbys odpowiedzial na pytanie:ile kosztuje czerwony samochod?

>chyba wielu rzeczy nie rozumiesz.jedna z nich jest definicja
          > uprzejmosci.
          bardzo chetnie komus pomoge ale do tego aby komus pomoc sa potrzebne pewne
          informacje, przepraszam, ze nie jestem wrozka, teraz jestes content?

>zrelaksuj sie i przemysl czy warto zabierac glos jak nie ma sie nic
          > ciekawego do powiedzenia.

proponuje abys moze najpierw sam/sama pomyslala o swoim relaksie zanim
          anstepnym razem napiszesz cos na forum...
      • mala_nicki Re: ile za bilet dla psa? 11.05.06, 14:59
        A po powrocie z psa zastaniesz same resztki :/ Nigdy nie polecałam takich
        hoteli, tam się męczą psy.Nie potrafią się zająć, a dobre warunki sa tylko na
        zdjęciach. POza tym w wakacje takie hoteliki są przepełnione i bywa, ze psy
        nawet jeść nie dostają
        • Gość: titta Re: ile za bilet dla psa? IP: *.botany.gu.se 17.08.06, 13:41
          Bez przesady. Moze psy nie sa szczesliwe - bo tesknia, ale wszystkie tego typu
          miejsca z ktorymi ja sie spotkalam byly prowadzone przez ludzi kochajacych
          zwierzaki, ktorzy nie zrobili by krzywdy. Moje bydle mialo nawet taka swoja
          ulubiona pania, ktora nie zamykala go w boksie tylko pozwalala mu sobie
          towarzyszyc caly dzien. Jedyny problem byl w tym, ze uczulony na pchly (a
          zawsze sie jakies trafily) odtawal wysypki i wygryzal sobie siersc sie drapiac.
          Naspewno mial lepiej niz stres bycia zamknietego w klatce przez kilka godzin
          lotu i dwa tygodnie w upale.
    • tierralatina Re: ile za bilet dla psa? 11.05.06, 15:58
      Placisz jak za nadbagaz. Czyli kosztowac Cie bedzie sporo. I wczesniej musisz
      kupic specjalna klatke posiadajaca certyfikat IATA (tez spory wydatek). No i -
      oczywiscie - bierze sie pod uwage wage psa wraz z klatka.
      • Gość: cube Re: ile za bilet dla psa? IP: *.spidernet.net / *.spidernet.net 17.08.06, 01:48
        po pierwsze musisz wyrobic psu tzw paszport. otrzymasz go u weterynarza. Pies
        musi przejsc wyszystkie badania, i musi byc zaszczepiony. (w przypadku
        niektorych szczepionek obowiazuje tzw czas karencji, co oznacza ze za sprawe
        podrozy psa musisz zabrac sie duzo wczesniej). nastepnie musisz kupic specjalna
        klatke do przewozu zwierzat. Dostaniesz ja w sklepach zologicznych lub u
        weterynarza. I teraz cena za transport psa to cena jaka musisz zaplacic na
        lotnisku za nadbagaz. Waha sie ona w granicach 5 euro za kilogram. i co
        najwazniejsze w tym wszystkim, twoj ulubieniec nie jedzie z toba na fotelu,
        tylko w luku bagazowym, gdzie przezywa meczarnie. Wiec reasumujac, po pierwsze
        spory wydatek, a po drugie narazasz zwierzaka na ogromny stres. Wiec chyba
        lepiej go zostawic pod opieka znajomych w domu niz zabierac go ze soba.
        Pozadrawiam
        • Gość: ACM ale glupoty niesprawdzone... sprawdz to! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 22:13
          po pierwsze - jezeli pies podrozuje poza terytorium UE NIE JEST WYMAGANY
          PASZPORT dla zwierzaka. Natomiast wymagane jest: miedzynarodowe swiadectwo
          zdrowia wystawione przez powiatowego lekarza weterynarii oraz wazne swiadectwo
          szczepienia przeciwko wsciekliznie. (przypominam iz lecimy w tym przypadku do
          Kairu) /// po drugie - jezeli wybierzesz przewoznika o wyrobionej renomie, nie
          narazasz pieska/kotka na meczarnie (!?). No ale jezeli wybierzesz jakiegos
          tureckiego badz egipskiego dziada to faktycznie nie zazdroszcze. W renomowanych
          liniach sa opracowane cale pakiety specjalnych usluch skierowane rowniez do
          transportu zwierzakow /// ceny - za jakosc sie placi, fakt. wiec mozesz wyslac
          zwierzaka dziadem i zaplacic malo (lecz drzec czy doleci)) albo wysuplac nieco
          wiecej i miec pewnosc ze pies doleci w dobrej kondycji. Pozdrawiam :-)
    • Gość: Ania Re: ile za bilet dla psa? IP: *.chello.pl 11.05.06, 21:55
      Mam powazne wątpliwości czy jakakolwiek linia lotnicza pozwoli Ci podróżowac z
      tak wielkim psem. A jesli już, to na pewno nie będzie on mógł siedzieć pod
      Twoim fotelem. Prawdopodobnie zostanie potraktowany jako bagaż.

Nie znam przepisów wszystkich linii, bo każda ma swoje pod tym względem, ale
      np. SWISS i LOT pozwalają zabierać zwierzątka do 6 albo 8 kg. A więc kotki
      domowe i nieduże pieski.
      I nie płacisz za nadbagaż, a za przewóz psa. Jest jednak subtelna różnica
      między walizką, a psem!
      Do tego jeszcze zwierze musi być zamknięte w klatce, w której moze normalnie
      stać, obrócić się i położyć. A klatka ma okreslone maksymalne wymiary, wiec
      odchudzenie psa do tych 8 kg i tak nic nie da.
      • siamlady Re: ile za bilet dla psa? 16.05.06, 11:42
        Pies powyżej 12 kg W KAŻDEJ LINII nie miesci sie w limitach dozwolonych na
        pokład, i moze latac niestety tylko w luku bagażowym.
        Bardzo odradzam tobie fundowanie Twojemu pieskowi takiej bardzo ryzykownej
        podrózy.
        Znane sa dość tragiczne przypadki kiedy linia niewystarczajaco zadbala o
        warunki przewozu psa.
        Ponad to potrzebujesz: paszport UE dla psa ( wcześniej czip, badania,
        aktualizacja szczepienia ) i badanie weterynaryjne lekarza wojewódzkiego nie
        wcześnie niż 2 dni przed wylotem w przypadku podróży psa poza UE ( Egipt).
        No i sprawdz czy przy wylotach do Egiptu nie jest potrzebna kwarantanna.
      • Gość: ilecka. Re: ile za bilet dla psa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.06, 12:36
        Taka podróż to męczarnia nie tylko dla psa, ale i dla właściciela. Moja
        koleżanka wiozła psa w luku bagażowym(duży pies) z meksyku do mediolanu,
        przesiadka w paryżu, była nieźle spanikowana, oka nie zmrużyła, strasznie sie
        martwiła, bo linie też nie zachowały się jak należy, nie było żadnej gwarancji,
        że po przesiadce w paryżu pies będzie załadowany, poza tym, jeśli się nie mylę,
        jak sa przesiadki to nie można ponownie wystartować tak od razu, tylko musi
        minąć jakiś czas, niestety nie wiem ile. Tyle co wiem.
    • Gość: ni3zapominajka Re: ile za bilet dla psa? IP: *.stalowa.pilickanet.pl 11.08.06, 08:23
      Czesc, zadzwoń sobie do Cargo 22-606 77 77, oni obsługują LOT , pies musi mieć
      odpowiedną klatkę, a płaci się w zależności od wagi psa x 2 po 46 zł za kg, mój
      pies waży 8 kg, więc będe musiała zapłacić ok. 1000 zł. (nie spotkałam się aby
      tanie linie lotnicze przewoziły zwierzęta) aha wcześniej się dowiedz jakie
      szczepienia wymagane są w Egipcie bo mogą Cię wrócić z Egiptu
    • thin.pavulon Re: ile za bilet dla psa? 11.08.06, 08:33
      Już ci mówię, bo ostatnio leciałem z psem mniej więcej takiej samej wielkości.
      psu musisz wykupic normalny bilet, do tego np. do Hiszpani musiałem zapłacic za
      kzdy kilogram psa 14zł, dolicz koszt klatki która musisz mieć bo pies bedzie
      leciec w luku bagażowym. klatke najlepiej zamów u weterynarza( pies musi sie
      swobodnie w niej obrócić). Dolicz jeszcze koszty szczepień(nie wiem jakie są
      wymagane do Egiptu)i tzw. czipowanie. niektóre kraje, np. Wielka Brytania
      wymagają jeszcze kwarantanny.Koszty nie sąż małe także się zastanów
    • Gość: adalbert Re: ile za bilet dla psa? IP: *.acn.waw.pl 16.08.06, 23:00
      poje..ło ci??? psiaka do egiptu ciagnac??? masz w rodzinie giertycha? ze jetes
      sadystka?
      po 1 pies musi miec miedzynarodowa ksiazeczke weterynaryjna..masz cos takiego ??
      nie wiem jak wygladaja egipskie procedury ad. kwarantanny zwierzat wjezdzajacych
      do tego kraju?
      znam europejskie i sa nieraz cholernie wqwiajace> (szwecja chociazby)
      • java84 Re: ile za bilet dla psa? 17.08.06, 19:10
        a po co w ogole pies w Egipcie? bedziesz z nim zwiedzac piramidy??? myslisz, ze
        cie wpuszcza z nim do muzeow? a co do kwarantanny, to uwazaj, bo moze po
        powrocie do kraju beda go chcieli przebadac, czy niczego nie zlapal nad Nilem?
    • Gość: ania Re: ile za bilet dla psa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.06, 23:19
      mam ten sam problem,wyrosniete zwierzatko domowe i duzo wyjazdowych
      planow,generalnie zrezygnowalam z podrozy samolotami,bo taka wycieczka to
      koszmarny stres dla zwierzakow.zaplacisz troche wiecej za benzyne,ale zobaczysz
      kawalek europy po drodze.polecam portugalie na takie wycieczki.dobra
      praca,dobry klimat i relax
    • Gość: gosc ja bym nie brała psa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.06, 23:28
      Mieszkałam jakiś czas w Egipcie i zastanawiałam się nad sprowadzeniem tam swojego psa.
      Jak usłyszałam kilka dramatycznych opowieści, to zrezygnowałam. Nie ręczę za prawdziwość owych
      historii, ale osobiście wolałam nie ryzykować.

Zdarzało się, że pies spędzał nawet kilka dni na lotnisku o owej klatce, bo zdaniem urzędnika
      brakowało jakiegoś zezwolenia. Nie liczyłabym też na to, że w takiej sytuacji zwierzak dostanie coś do
      picia lub jedzenia.

Najbardziej drastyczna opowieść: zamkniętego w klatce psa na lotnisku w Kairze zjadły szczury.

Zastanawiam się też jaka jest temperatura w luku bagażowym. Obawiam się, że bardzo niska...

Psom często podaje się na drogę środki uspokające i/lub usypiające. To chyba też nie jest za fajne..
      • nightmaress Re: ja bym nie brała psa 17.08.06, 04:22
        > Zastanawiam się też jaka jest temperatura w luku bagażowym. Obawiam się, że bar
        > dzo niska...

Masz racje - temperatura nie pozwolilaby zwierzakowi przezyc, ale tylko gdyby
        ktos chcial go przemycic jako zwykly bagaz.
        W momencie, gdy w luku bagazowym ma leciec zwierzak wstawia sie specjalny
        "przedzial". Technicznych szczegolow nie znam, ale moje kocisko nie zmarzlo - a
        musze podkreslic, ze jest wyjatkowo cieplolubne :)
        (Nie leciala do Egiptu ale znacznie dalej i na stale).
        • Gość: Lubiacy psiaki Re:A ja bralem IP: *.sympatico.ca 17.08.06, 07:39
          Kilka lat temu sprawa przedstawiala sie nastepujaco (loty LOT-em na linii
          atlantyckiej}:
          - na pokladzie mogl leciec i przebywac z wlascicielem tylko jeden piesek o
          wadze do
          5 kg, bez klatki ale za zgoda kapitana, z aktualnymi zaswiadczeniami
          weterynaryjnymi. Za bilet placilem niestety 50% normalnego biletu
          - pod pokladem (oczywiscie juz w specjalnych kontenerkach} mogly leciec bez
          problemu inne pieski.Oplata zalezala od wielkosci klatki - za sredniej
          wielkosci psa okolo 25% ceny normalnego biletu. Warunki chyba byly dobre
          bo widzialem po wyjsciu psiaki w dobrej kondycji. Przewaznie wlasciciele
          dawali swoim pupilom przed podroza srodki uspokajajace przepisane przez
          weterynarza.
          Teraz juz niestety nie latam ze swoim puplem ale nie mysle aby przepisy na
          polskich liniach mocno sie zmienily.
          I tu uwaga - o zgode kapitana trzeba bylo sie starac na kilka dni przed podroza
          aby byc pierwszym. Latalem z pieskiem 6 razy przez Atlantyk, dwa razy
          zaplacilem pelne 50% ceny normalnego biletu, cztery razy zalatwialem
          roznymi "polskimi" metodami co wyszlo mi znacznie taniej.
      • java84 Re: ile za bilet dla psa? 17.08.06, 19:14
        well, you understood the matter perfectly! the woman wants to take her dog for
        a month to Egypt and is asking about the costs. I wrote her exactly what you
        suggested that coming back from Egypt would be a problem- the dog would be
        likely to have caught some disease in Africa and might not be allowed to enter
        back Poland.
    • Gość: O. to nie najlepszy pomysł IP: 129.35.231.* 17.08.06, 09:49
      Zabieranie psa do Egiptu jest bardzo złym pomysłem jeśli nie chcesz, żeby dla
      psa była to podróż w jedną stronę, bo praktycznie to tak to będzie wyglądać. W
      przypadku kota, na pewno tak jest, więc nie sądzę, żeby pies był traktowany
      inaczej.
      Akurat w przypadku Egiptu musiałabyś wykazać dodatkowo, że był zaszczepiony i
      że szczepionka działa, czyli badanie przeciwciał, a zdaje się, że najbliższe
      laboratorium, które może wykonać takie badania jest w Izraelu.
      • izoldas1 Re: ile za bilet dla psa? 17.08.06, 11:40
        Pies do 8 kilo moze lecieć na pokładzie/ ale wcześniej trzeba sprawdzić jaką
        linią sie leci i jakie mają "obwarowania". W Locie nie ma problemu. Mój pies
        waży 2,5 kilo i pani w Locie wyliczyła mi bilet do Madrytu da psa na 200 zł.
        • aniajawo Re: ile za bilet dla psa? 17.08.06, 12:45
          a w Polsce trzeba miec paszport dla psa? W W. Brytanii tak, i mozna zabrac psa
          do prawie wszystkich krajow europejskich, ale pol roku wczesniej trzeba zaczac
          wyrabiac paszport. I z Londynu z pieskiem mozna leciec tylko LOTem i BA, piesek
          leci jako cargo.
    • robur1978 Moze cos bardziej konkretnego 17.08.06, 16:38
      Jakies dwa miesiace temu orientowalem sie jak sie sprawa ma z przewozem psa
      samolotem do Irlandii. Byc moze do innych krajow jest podobnie, pomijajac
      oczywiscie niezbedne badania wet.:
      Pies moze leciec do IRL tylko LOTem z opiekunem i tylko z W-wy, (zadne tanie
      linie). Okolo 4 godziny przed odlotem musisz jechac z psem na terminal Cargo i
      tam zostanie odprawiony - bedzie lecial normalnym samolotem rejsowym tyle ze w
      klatce w luku. Klatke musisz zapewnic samemu koniecznie przestrzegajac zasad co
      do wymiaru - poltorej dlugosci psa X dwie szerokosci X wysokosc psa stojacego i
      glowa nie moze walic w "sufit" klatki. Oplata liczone jest w zaleznosci od wagi
      klatki z psem, jej wymiarow i do tego dochodzi jeszcze oplata paliwowa.
      Szczegoloow nie pamietam, ale z tego co liczylem na mojego psa wazacego okolo
      22 kg zaplacilbym mniej wiecej 2500 zl + bilet dla siebie.
      Jesli mialbym ten problem wyszlo mi na to ze dokladajac jakies 400 Euro wynajme
      w IRL samochod, pojade po psa do PL wroce do IRL i jeszcze kupe innych rzeczy
      sobie z domu wezme. W kazdym razie na pewno nie bede placil co najmniej 3000 zl
      LOTowi. Mam nadzieje ze cos pomoglem. A swoja droga widzac belkot
      kilkudziesieciu osob wczesniej i prawie zadnych konkretnych informacji
      odechciewa sie nawet czytac tego.

Kontakt z cargo na lotnisku w Warszawie: tel. (22) 606 8088.
    • Gość: Olka Re: ile za bilet dla psa? IP: *.sympatico.ca 17.08.06, 18:06
      Studentko, nie bierzesz pod uwage uwarunkowan kulturowych: w krajach arabskich -
      a Egipt do takich nalezy - nie kocha sie psow... To wlasnie psy pogonily
      Mahometa kiedy uciekal z Mekki do Mediny (622 r. - jesli mnie pamiec nie myli),
      wiec psy sa zwierzetami nieczystymi, o zlych intencjach. W przeciwienstwie do
      kotow...
      Biorac pod uwage takze inne wpisy na forum - ZOSTAW PSA W DOMU, jesli go
      kochasz!
    • Gość: bloks Re: ile za bilet dla psa? IP: *.chello.pl 17.08.06, 22:01
      Po cóż masz w domu "takiego bydlaka"?
      Nie lepiej go wyrzucić?

Dla mnie jest to poprostu członek rodziny, brat mniejszy!
      Nigdy nie nazwałbym psa "bydlakiem"!
      Ale to obrazuje twój stosunek do naszych przyjaciól.

Czasami bardzo trudno jest nazwać dwunożnych - ludźmi.....
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka