jita 16.08.04, 09:55 Świeże informacje z Irlandii. Zapraszam serdecznie na strone www.naszepodroze.pl Pozdrawiam Justyna Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: cs Re: Irlandia IP: 195.215.5.* 16.08.04, 11:47 ciekawe opisy apropo: nie smakowalo wam irlandzkie piwo ? :o) Ja prawie nic innego nie pije od czasu, gdy posmakowalem Guinessa. W Polsce mozna kupic wszystkie gatunki, ja kupuje Caffrey's i Beamish w puszkach, doskonale. Odpowiedz Link Zgłoś
jita Re: Irlandia 16.08.04, 12:09 > ciekawe opisy a dzięki! :-) > apropo: nie smakowalo wam irlandzkie piwo ? :o) > Ja prawie nic innego nie pije od czasu, gdy posmakowalem Guinessa. Ja o piwie nic nie mogę powiedzieć, bo niestety nie lubię w ogóle :-( Tomek Guinessa nawet wypije ;-) Przywieźliśmy do domu parę ;-) różnych (Guiness, Kilkenny, Murphy's, Beamish, Smithwick's) na spróbowanie. Rodzina i znajomi byli zdegustowani... > W Polsce mozna kupic wszystkie gatunki, ja kupuje Caffrey's i Beamish w > puszkach, doskonale Gdzie? Pozdrawiam Justyna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zainteresowana Re: Irlandia IP: 62.29.248.* 16.08.04, 12:48 Justyna, prosze potwierdz ze bilet na prom to az 508 Euro. Czy to jest cena w ta i spowrotem. Czy uwazasz ze to byla sluszna decyzja. Dlaczego pojechaliscue przez Holandie a nie z Calis? Odpowiedz Link Zgłoś
jita Re: Irlandia 16.08.04, 14:08 Wyjaśniam to w dziale porady Irlandia: Koszt biletu landbridge (Holandia-Anglia i Walia-Irlandia) w obie strony wyniósł nas w czerwcu 508 euro (samochód z kierowcą + pasażer). Ceny na lipiec- sierpień kształtowały się o ok. 150 euro więcej. Po powrocie okazało się, że wprowadzili promocję w tych miesiącach - tym razem koszt to ok. 340 euro. Możesz sprawdzić aktualne ceny np. na: www.contur.pl/ Kto nie chce wjeżdżać do Holandii może skorzystać z przeprawy Calais-Dover lub z eurotunelu - koszty podobne, ale znaleźliśmy landbridge tylko z Dublinem lub Belfastem - i dłużej trzeba jechać przez Wielką Brytanię i wjeżdża się od razu do dużego miasta - a tego chcieliśmy uniknąć. Chcieliśmy się napierw przyzwyczaić do ruchu lewostronnego, a potem dopiero "atakować" większe miasta. Pozdrawiam Justyna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cs Re: Irlandia IP: *.k380.webspeed.dk 17.08.04, 00:47 Kupowalem w Bydgoszczy KillKenny i Guiness w butelkach jest prawie w kazdym duzym supermarkecie Beamish i John Smith ( odpowiednik KillKenny )w puszkach 0.5 L sa w Auchon nie pamietam teraz, czy tez sa w Tesco, mozliwe No i Beamish i Caffrey's znalazlem w osiedlowym markecie o nazwie "Stokrotka" Wszystkie w cenie 4-5 zl, w porownaniu do Irlandii to niedrogo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cs Re: Irlandia IP: *.k380.webspeed.dk 17.08.04, 00:48 a co do moich znajomych, to takze nikt nie trawi Guinessa Odpowiedz Link Zgłoś
jita Re: Irlandia 17.08.04, 11:21 U nas tylko Guiness w maleńkich butelkach (w Gliwicach to jeden hipermarket mamy...) Ale rozeznam sprawę dokładnie i zdam relację :-) Ale fakt - taniej wychodzi w Polsce niż w Irlandii. Whiskey też - Jameson ok. 60 zł, a w Irlandii 20-25 euro. A w osiedlowych to raczej mówi się "jedno", bo wyboru brak ;-) Pozdrawiam Justyna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cs Re: Irlandia IP: 195.215.5.* 17.08.04, 12:57 chcialem juz w tym roku pojechac do Irlandii, dokladniej do Cork i troche stamtad pojezdzic, ale wyszedl Egipt. Po Waszych zdjeciach znowu mi teskno za tym wszystkim. Moze za rok... Odpowiedz Link Zgłoś
jita Re: Irlandia 17.08.04, 15:04 Tak czasem bywa. Ale jak powiedział chyba gen. Eisenhauer Plany są bezużyteczne ale planowanie jest wszystkim :-) Czy jakoś tak... No i co się odwlecze... ;-) Mieliśmy jechać do Irlandii rok wcześniej, ale nie wyszło. Teraz płynąc promem z zepsutym autem też myśleliśmy, że się nie uda. ps. my też już tęsknimy... Odpowiedz Link Zgłoś