16.08.04, 09:55
Świeże informacje z Irlandii.
Zapraszam serdecznie na strone
www.naszepodroze.pl

Pozdrawiam
Justyna
Obserwuj wątek
    • Gość: cs Re: Irlandia IP: 195.215.5.* 16.08.04, 11:47
      ciekawe opisy

      apropo: nie smakowalo wam irlandzkie piwo ? :o)
      Ja prawie nic innego nie pije od czasu, gdy posmakowalem Guinessa.
      W Polsce mozna kupic wszystkie gatunki, ja kupuje Caffrey's i Beamish w
      puszkach, doskonale.
      • jita Re: Irlandia 16.08.04, 12:09
        > ciekawe opisy

        a dzięki! :-)

        > apropo: nie smakowalo wam irlandzkie piwo ? :o)
        > Ja prawie nic innego nie pije od czasu, gdy posmakowalem Guinessa.

        Ja o piwie nic nie mogę powiedzieć, bo niestety nie lubię w ogóle :-(
        Tomek Guinessa nawet wypije ;-)
        Przywieźliśmy do domu parę ;-) różnych (Guiness, Kilkenny, Murphy's, Beamish,
        Smithwick's) na spróbowanie.
        Rodzina i znajomi byli zdegustowani...

        > W Polsce mozna kupic wszystkie gatunki, ja kupuje Caffrey's i Beamish w
        > puszkach, doskonale

        Gdzie?

        Pozdrawiam
        Justyna
        • Gość: zainteresowana Re: Irlandia IP: 62.29.248.* 16.08.04, 12:48
          Justyna,
          prosze potwierdz ze bilet na prom to az 508 Euro. Czy to jest cena w ta i
          spowrotem. Czy uwazasz ze to byla sluszna decyzja. Dlaczego pojechaliscue przez
          Holandie a nie z Calis?
          • jita Re: Irlandia 16.08.04, 14:08
            Wyjaśniam to w dziale porady Irlandia:
            Koszt biletu landbridge (Holandia-Anglia i Walia-Irlandia) w obie strony
            wyniósł nas w czerwcu 508 euro (samochód z kierowcą + pasażer). Ceny na lipiec-
            sierpień kształtowały się o ok. 150 euro więcej. Po powrocie okazało się, że
            wprowadzili promocję w tych miesiącach - tym razem koszt to ok. 340 euro.
            Możesz sprawdzić aktualne ceny np. na:

            www.contur.pl/
            Kto nie chce wjeżdżać do Holandii może skorzystać z przeprawy Calais-Dover lub
            z eurotunelu - koszty podobne, ale znaleźliśmy landbridge tylko z Dublinem lub
            Belfastem - i dłużej trzeba jechać przez Wielką Brytanię i wjeżdża się od razu
            do dużego miasta - a tego chcieliśmy uniknąć. Chcieliśmy się napierw
            przyzwyczaić do ruchu lewostronnego, a potem dopiero "atakować" większe miasta.

            Pozdrawiam
            Justyna
        • Gość: cs Re: Irlandia IP: *.k380.webspeed.dk 17.08.04, 00:47
          Kupowalem w Bydgoszczy
          KillKenny i Guiness w butelkach jest prawie w kazdym duzym supermarkecie
          Beamish i John Smith ( odpowiednik KillKenny )w puszkach 0.5 L sa w Auchon
          nie pamietam teraz, czy tez sa w Tesco, mozliwe
          No i Beamish i Caffrey's znalazlem w osiedlowym markecie o nazwie "Stokrotka"
          Wszystkie w cenie 4-5 zl, w porownaniu do Irlandii to niedrogo
          • Gość: cs Re: Irlandia IP: *.k380.webspeed.dk 17.08.04, 00:48
            a co do moich znajomych, to takze nikt nie trawi Guinessa
          • jita Re: Irlandia 17.08.04, 11:21
            U nas tylko Guiness w maleńkich butelkach (w Gliwicach to jeden hipermarket
            mamy...)
            Ale rozeznam sprawę dokładnie i zdam relację :-)
            Ale fakt - taniej wychodzi w Polsce niż w Irlandii.
            Whiskey też - Jameson ok. 60 zł, a w Irlandii 20-25 euro.
            A w osiedlowych to raczej mówi się "jedno", bo wyboru brak ;-)
            Pozdrawiam
            Justyna
            • Gość: cs Re: Irlandia IP: 195.215.5.* 17.08.04, 12:57
              chcialem juz w tym roku pojechac do Irlandii, dokladniej do Cork i troche
              stamtad pojezdzic, ale wyszedl Egipt.
              Po Waszych zdjeciach znowu mi teskno za tym wszystkim.
              Moze za rok...
              • jita Re: Irlandia 17.08.04, 15:04
                Tak czasem bywa.
                Ale jak powiedział chyba gen. Eisenhauer
                Plany są bezużyteczne ale planowanie jest wszystkim :-)
                Czy jakoś tak...
                No i co się odwlecze... ;-)
                Mieliśmy jechać do Irlandii rok wcześniej, ale nie wyszło.
                Teraz płynąc promem z zepsutym autem też myśleliśmy, że się nie uda.

                ps. my też już tęsknimy...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka