wiki531 23.10.06, 14:55 Tyle jest teraz martwych ciąż, powiedzcie czy przyczyną tego mogą być mężczyźni, poprostu słabe plemniki. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mezatkaap Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 15:34 Ja tak uważam, ale tematu nie zgłębiałam. Na pewno kondycja nasienia ma duuuuży wpływ. Odpowiedz Link Zgłoś
finka77 Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 15:39 Moj maż ma nieprawidłową budowę plemników ,androlog powiedział że szansa na ciążę jest ,ale często dochodzi do poronienia .właśnie przez to że plemniki są nieprawidłowe. Staramy sie rok o dziecko , boje sie że jak w końcu zafasolkuje to mogę stracic dzidziusia. Odpowiedz Link Zgłoś
mezatkaap Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 15:42 Tak, często dochodzi do poronień, niestety Odpowiedz Link Zgłoś
honeybeam Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 15:54 Oczywiście, że tak, bo materiał genetyzny po 50% z każdej strony decyduje o jakości zarodka. Ostatni czytałam nawet, że wiek panów ma niebagatelne znaczenie, a do tej pory uważało się, że nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
iga1001 Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 16:09 Niestety tak. Jestem tego przykładem. Bardzo słabe wyniki nasienia męża. Zachodziłam naturalnie w ciążę ale niestety... Lekarz prowadzący potwierdzał ciążę badaniem BHCG, po czym za kilka dni dochodziło do krwawienia. Badanie męża wskazało przyczynę tego stanu. Ciąża nie mogła się rozwijać, ponieważ parametry nasienia były zbyt słabe. Ale mamy nadzieję Odpowiedz Link Zgłoś
asiunia555 Iga1001 23.10.06, 18:13 Iga a czy mogłabyś napisać które parametry lekarz wkazywał jako może najważniejszą przyczynę? ilość? ruchliwość? moroflogia? jakie Twój M. miał wyniki? czy może wyniki posiewu za tym przemawiały? Odpowiedz Link Zgłoś
to-ja-007 Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 16:41 Srednio pewnie w 50% tak ... Na plodnosc facetow ma wplyw - obciazenie genetyczne, tryb zycia, wiek. Ale te same czynniki moga miec wplyw na plodnosc kobiety. Mozna dlugo dyskutowac o wplywie zanieczysczenia srodowiska, stresu ... Mozna dyskutowac o wplywie np. Czarnobyla ... Zaraz sie pewnie ktos obruszy ale osobiscie sklaniam sie za hipoteza z Czarnobylem bo: Pochodze z malego miasta, gdzie kazdy kazdego zna i moim 2 znajomym urodzily sie dzieci z bardzo rzadkim nowtotworem zlosliwym oka. Nie dosc, ze to niezwykle rzadki nowotwor a tu jeszcze cos takiego sie nie wydarzylo w krotkim odstepie czasu. W miescie nie ma juy praktycznie rzadnego przemyslu a wiec i zanieczyszczenia tez nie ma. Woda jest bardzo dobrej jakosci a powietrze tez nie ma czym byc zanieczyszczone ... Odpowiedz Link Zgłoś
iga1001 Re: Asiunia555 29.10.06, 21:35 Przepraszam, że tak późno, ale dopiero teraz mogę spokojnie odpisać. Badania mojego M powtarzaliśmy 3-krotnie, ich wyniki były do siebie bardzo zbliżone. Mój lekarz jako przyczynę niepowodzeń wskazał głównie: liczbę plemników w 1ml nasienia-4,70 mln; plemniki o budowie nieprawidłowej-94% oraz ponad 90% plemników nieruchomych. Przygnębiające to wszystko, ale się nie poddajemy. M jest teraz pod opieką urologa i w trakcie zleconych przez niego badań. Odpowiedz Link Zgłoś