Dodaj do ulubionych

czy to może być z winy mężczyzn

23.10.06, 14:55
Tyle jest teraz martwych ciąż, powiedzcie czy przyczyną tego mogą być
mężczyźni, poprostu słabe plemniki.
Obserwuj wątek
    • mezatkaap Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 15:34
      Ja tak uważam, ale tematu nie zgłębiałam. Na pewno kondycja nasienia ma duuuuży
      wpływ.
      • finka77 Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 15:39
        Moj maż ma nieprawidłową budowę plemników ,androlog powiedział że szansa na
        ciążę jest ,ale często dochodzi do poronienia .właśnie przez to że plemniki są
        nieprawidłowe.
        Staramy sie rok o dziecko , boje sie że jak w końcu zafasolkuje to mogę stracic
        dzidziusia.
        • mezatkaap Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 15:42
          Tak, często dochodzi do poronień, niestety sad
          • honeybeam Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 15:54
            Oczywiście, że tak, bo materiał genetyzny po 50% z każdej strony decyduje o
            jakości zarodka. Ostatni czytałam nawet, że wiek panów ma niebagatelne
            znaczenie, a do tej pory uważało się, że nie ma.
            • iga1001 Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 16:09
              Niestety tak. Jestem tego przykładem. Bardzo słabe wyniki nasienia męża.
              Zachodziłam naturalnie w ciążę ale niestety...
              Lekarz prowadzący potwierdzał ciążę badaniem BHCG, po czym za kilka dni
              dochodziło do krwawienia.
              Badanie męża wskazało przyczynę tego stanu. Ciąża nie mogła się rozwijać,
              ponieważ parametry nasienia były zbyt słabe.
              Ale mamy nadziejęwink
              • asiunia555 Iga1001 23.10.06, 18:13
                Iga a czy mogłabyś napisać które parametry lekarz wkazywał jako może
                najważniejszą przyczynę? ilość? ruchliwość? moroflogia?
                jakie Twój M. miał wyniki?
                czy może wyniki posiewu za tym przemawiały?
    • to-ja-007 Re: czy to może być z winy mężczyzn 23.10.06, 16:41
      Srednio pewnie w 50% tak ...
      Na plodnosc facetow ma wplyw - obciazenie genetyczne, tryb zycia, wiek. Ale te
      same czynniki moga miec wplyw na plodnosc kobiety.

      Mozna dlugo dyskutowac o wplywie zanieczysczenia srodowiska, stresu ...
      Mozna dyskutowac o wplywie np. Czarnobyla ...
      Zaraz sie pewnie ktos obruszy ale osobiscie sklaniam sie za hipoteza z
      Czarnobylem bo:
      Pochodze z malego miasta, gdzie kazdy kazdego zna i moim 2 znajomym urodzily
      sie dzieci z bardzo rzadkim nowtotworem zlosliwym oka. Nie dosc, ze to
      niezwykle rzadki nowotwor a tu jeszcze cos takiego sie nie wydarzylo w krotkim
      odstepie czasu.
      W miescie nie ma juy praktycznie rzadnego przemyslu a wiec i zanieczyszczenia
      tez nie ma. Woda jest bardzo dobrej jakosci a powietrze tez nie ma czym byc
      zanieczyszczone ...

    • maretina moga/nt 24.10.06, 20:57

      • iga1001 Re: Asiunia555 29.10.06, 21:35
        Przepraszam, że tak późno, ale dopiero teraz mogę spokojnie odpisać.
        Badania mojego M powtarzaliśmy 3-krotnie, ich wyniki były do siebie bardzo
        zbliżone. Mój lekarz jako przyczynę niepowodzeń wskazał głównie:
        liczbę plemników w 1ml nasienia-4,70 mln; plemniki o budowie nieprawidłowej-94%
        oraz ponad 90% plemników nieruchomych.
        Przygnębiające to wszystko, ale się nie poddajemy. M jest teraz pod opieką
        urologa i w trakcie zleconych przez niego badań.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka