Dodaj do ulubionych

pęcherzyk się wchłonął?

02.11.07, 11:06
Dziewczyny, znów liczę na Wasze doświadczenie.
Pytałam Was tydzień temu o to, czy pęcherzyk 13 mm w 8 dniu cyklu
jest ok. W 15 dniu po pęcherzyku nie było nawet śladu sad
Płynu w zatoce Douglasa nie było, skoku temperatury też nie (był
śluz, który można uznać za płodny). Na jajnikach są tylko liczne
drobne pęcherzyki (od kilku lat jest podejrzenie PCOS).
Czy ten 13 mm pęcherzyk się wchłonął? czy może jednak owulacja była?
Jest mi smutno: myślałam, że wychodzę na prostą i że w tym cyklu
owulacja będzie...
Obserwuj wątek
    • dra.ard Re: pęcherzyk się wchłonął? 06.11.07, 11:16
      up
    • dobdob0106 Re: pęcherzyk się wchłonął? 06.11.07, 11:46
      Sczerze mówiąc to ja się nie znam na tym , wiem tylko , że u mnie
      niby pęcherzyki były, pękały kiedy trzeba, monitoring pokazywał
      owulację, a dzidziusia jak nie było tak nie ma . Czytałam że czasem
      dziewczyny nie miały owulacji wg lekarzy a potem były w ciąży. Kto
      to wie. Nie martw się tak . Podobno nawet zdrowe kobiety nie w
      każdym miesiącu mają owulację.
    • magdaszy Re: pęcherzyk się wchłonął? 06.11.07, 16:54
      Trudno cos wyrokowac na podstawie tych informacji - 13 mm w 8dc to
      jest ok. Nie wiadomo co sie dzialo miedzy 8 dc a 15dc. ja przy
      monitoringu mam tak, ze widac, ze pecherzyk rosnie i 2-3 dni po owu
      nie ma po nim sladu i lekarz mowi, ze owu byla. Nie mierze tempki,
      wiec trudno powiedziec, czy skok jest konieczny. Im dluzej probujemy
      (a to juz 3.5 roku) to coraz bardziej mysle, ze tak wiele jest w nas
      procesow niezbadanych, ze rozumem tego nie ogarniemy...
      Powodzenia! Moze sprobuj robic b. czesto monitoring albo z testami
      owulacyjnymi?
      • dra.ard Re: pęcherzyk się wchłonął? 06.11.07, 18:03
        Dziękuję za odpowiedź.
        Najbardziej martwi mnie to, że nigdy nie miałam stwierdzonej
        owulacji, zawsze wychodził obraz pierwszej fazy cyklu. Chyba za
        bardzo się nastawiłam, że ten pęcherzyk 13 mm w 8 dc "wszystko
        naprawi" uncertain W 15 dc miałam tylko 10 mm pęcherzyk na drugim jajniku,
        no i te nieszczęsne drobne pęcherzyki na obu sad
        Testy owulacyjne przy PCOS podobno są niewiarygodne.
        A z tymi procesami w naszym organiźmie to masz całkowitą rację.
        Trzeba uzbroić się w cierpliwość...
        • mimika124 Re: pęcherzyk się wchłonął? 09.11.07, 14:33
          witam, ja mam podobny problem-w 9dc był widoczny pęcherzyk i miał
          14mm, czyli był Ładniutki. wg zaleceń dr miałam przyjść na USG 3 dni
          po pozytywnym teście owu(nie mierzę temperatury). więc w
          poniedziałek był 12dc i test pozytywny, wczoraj w 15 dc byłam na
          wizycie i nie było widac pęcherzyka w dr stwierdził, że pewnie
          pękł.ale nie było widać ciałka żółtego , co wydaje się dziwne i
          zlecił badanie progesteronu. i teraz się martwię czy owu była czy
          nie i co z ty ciałkiem...dlaczego nie pojawiło się skoro pęcherzyka
          nie ma? czy jest możliwe że sie wchłonął? albo cos tam innego-
          nieoczekiwanego sie stało? obraz ina USG ok - nie było widac nic
          niepokojącego. od wczoraj tez biorę duphaston.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka