Dodaj do ulubionych

do starajacych sie

05.10.07, 17:02
czesc dziewczyny, jestem tu nowa i mam pytanko
od 3 miesiecy z mezem staramy sie o dziecko i nic sad
Powiedzcie mi jak dlugo mozna sie starac bez zbednej PANIKI a w
jakim momencie nalezaloby sie udac na ewentualne badania.
dziekuje i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • sotie Re: do starajacych sie 05.10.07, 18:45
      witaj,
      lekarze zwykle dają parze rok starań naturalnych, 3 cykle to pestka,
      nie każda zaciąża przy pierwszym stosunku wink
      ale jeżeli jesteś bliżej 30 niż 20, to dałabym sobie pół roku, potem
      wybrała dobrego gina i zaczęła się badać.
      powodzenia smile
      • wiedzma103 Re: do starajacych sie 05.10.07, 19:13
        wielkie dzieki, ja mam 28 a moj maz 31.
        Wiec dzialamy i zobaczymy co bedzie.
        A czy nie warto tak na wszelki wypadek juz teraz sie przebadac, zeby
        nie tracic czasu np. czy z moimi jajnikami wszystko albo czy moj maz
        nie ma problemow???
        • sotie Re: do starajacych sie 05.10.07, 19:24
          myślę, że ie ma co się już na starcie stresować, po prostu bzykajcie
          się na luzie przez astępnych kilka miesięcy.

          ale oczywiście jak już się zamartwiasz, to zrócie sobie podsdtawowe
          badania: nasienie i podstawowe hormony.
          ale zanim zaczniecie działać, dobrze jest się poobserwować, tzn
          temperatura, śluz, objawy owu, no i monitoring cyklu. to w zasadzie
          najwazniejsze czy masz owu, druga najważniejsza rzecz to chłopaki
          męża
          • wiedzma103 Re: do starajacych sie 05.10.07, 19:28
            wielkie dzieki SOTIE
            takie posty podnosza na duchu
            • sotie Re: do starajacych sie 05.10.07, 20:45
              doprawdy nie ma z co smile
              powodzenia w staraniach i zdawaj nam tu relację z postępów smile
              • wiedzma103 Re: do starajacych sie 05.10.07, 22:52
                dzieki, ze jestescie, jak to przeczytalam w ktoryms watku, dzis sie
                zaczela @ wiec i nowa nadzieje
                pewnie i wszytskim wam rowniez zycze owocnych "prac"
                nie ma jak razem przechodzic przez problemy, latwiej je dzwigac
                • wiosenka1 Re: do starajacych sie 05.10.07, 23:17
                  trzymam kciuki
    • lidek0 Re: do starajacych sie 08.10.07, 07:06
      Badania typu hormony czy choroby odzwierzęce powinno się zrobic
      przed rozpoczęciem staran, żeby wiedzieć czy organizm na ciąże jest
      gotowy. Po roku nieudanych starań zaczyna się badaniae nasienia czy
      drożność.
      • wiedzma103 Re: do starajacych sie 09.10.07, 16:05
        dzieki Lidek, zobaczymy co bedzie w tym cyklu.
        Zyje nadzieja i wiem ze bedzi edobrzesmile
      • sofi75 wiesz co lidek, ja powoli zaczynam dochodzic 10.10.07, 20:00
        do wniosku ze ty jestes wspolniczka w jakims laboratorium i ciagniesz z tych
        postow profity.

        Ja rozumiem ze radzisz badania parom po przejsciach. Natomiast zalecanie im
        ludziom z zupelnie czysta historia ktorzy ledwo co zaczeli starania wydaje mi
        sie wpedzaniem ich w niepotrzebny stres.
        Tyle ludzi na swiecie zachodzi w ciaze i rodzi zdrowe dzieci nie wiedzac nawet
        co to toxo, clamydia i takie tam, i nie znajac swojego profilu hormonalnego, ze
        naprawde uwazam ze lekko przeginasz.
        • wiosenka1 Re: wiesz co lidek, ja powoli zaczynam dochodzic 10.10.07, 21:10
          Sofi kązdy sprzedaje tu swoja jakąś wiedzę, byc może że u Lidka
          właśnie hormony i choroby odzwierzece były przyczyna poronień.
          Ja cisne na monitoringi, bo mam rzadko owu, jak juz ktos przeleciał
          wszystko to bym cisneła na sparwdzenie niedrozno.ści, bo i ja sobie
          zafundowałam takie badanie,. no cos w sumie trzeba robic, każdy musi
          wypracowac swoja strategie, najważniejsze krok po kroku cos
          eliminowac, z pomoca forum i gina
        • lidek0 Przykre, że tak bezpodstawnie oceniasz innych 11.10.07, 06:59
          "do wniosku że ty jestes wspolniczka w jakims laboratorium i
          ciagniesz z tych postow profity"

          Może jeszcze napiszesz, z którego labolatorium mam takie profity?
          Przykre, że na tym forum jest ktoś tak niesprawiedliwie oceniający
          innych nie znając ich kompletnie. Rozumiem, że stronie dzieckoinfo
          tez się dostało, bo oni też tam pisza o badaniach?
          www.dzieckoinfo.com/planowanie_ciazy/przygotowanie_do_ciazy.shtml

          Dla mnie ciąża to na tyle duże zmiany w organiźmie kobiety, że warto
          wiedzieć czy organizm na te zmiany jest gotowy. Poza tym na forum
          poronienia za dużo jest postów na temat strat maluszków i chociażby
          dlatego warto się przebadać wcześniej /nie wpominając o moich
          własnych doświadczeniach/. Nie bardzo rozumiem czemu badania przed
          staraniami miałyby być stresujące, ale czekam aż mi wyjaśnisz.

          A dla pary kótra stara się już parę ładnych cykli i nic z tego nie
          wychodzi to dopiero jest stres a badania wykazują, że przyczyna jest
          jak najbardziej do wyeliminowania i wtedy żałują że zmarnowali tyle
          czasu.

          Odnoszę wrażenie, że Ty się po prostu boisz badań bo innego
          wytłaczenia nie widzę.

          Dla mnie świadome macierzyństwo to właśnie przygotowanie do ciąży
          czyli badania, wiele ich nie jest, skomplikowan nie są.
          • sofi75 Re: Przykre, że tak bezpodstawnie oceniasz innych 11.10.07, 07:50

            A dla pary kótra stara się już parę ładnych cykli

            >>> staranie sie 'ladnych pare cykli' jest calkiem normalne i nie rob z tego
            odchylenia od normy, bo tylko napedzasz ludziom stracha. Wytyczne WHO mowia, ze
            dopiero po 1 roku regularnego wspolzycia (3-4 razy w tygodniu) i braku ciazy
            nalezy sie zglosic do lekarza na badanie. Nie mowia nic o badaniach przed ciaza.
            Wytyczne w Polsce mowia o nawet 2 latach (ale nie pochwalam akurat tego).


            > Odnoszę wrażenie, że Ty się po prostu boisz badań bo innego
            > wytłaczenia nie widzę.
            >>> Nie, absolutnie sie nie boje, nie mam po prostu zwyczaju szukac dziury w
            calym tam gdzie jej nie ma. Powiem ci ze Polska jest jedynym krajem w Europie,
            gdzie zleca sie jakiekolwiek badania PRZED ciaza. W pozostalych krajach po
            prostu lekarz mowi 'prosze probowac' wink Gdy planowalam ciaze i pojawilam sie u
            swojego lekarza z pytaniem, jak mam sie przygotowac do tego, on zrobil wielkie
            oczy i powiedzial: "w ogole sie nie przygotowywac, to jest stan fizjologiczny".
            Poza tym kazal mi zdrowo jesc, duzo sie ruszac, cieszyc sie zycie i ewentualnie
            wybrac sie do dentysty przed , bo w trakcie moze to byc trudniejsze. I to
            wszystko ...
            >>> Dlatego naprawde nie rozumiem skad w Plsce ta tendencja do traktowania ciazy
            jak stanu blogoslawionego, wpedzania sie w stres bieganiem po laboratoriach a
            pozniej rzucania na forum tysiaca pozstow w stylu: czy moge jesc sery, czy moge
            farbowac wlosy
            ____
            "do gory uszy, to i pupa ruszy"
            • wiosenka1 Re: Przykre, że tak bezpodstawnie oceniasz innych 11.10.07, 09:19
              to sie wtrące
              wszystko ma swoje plusy i minusy
              faktem jest że 7 lat temu przed zachodzeniem w ciążę nawet nie
              myslałam o robieniu jakichkolwiek badań, byłam zaskoczona że gin nic
              nie kazał mi robic, kurcze skoro jestem zdrowa to w sumie po co

              nawet nie zaszczepiłam się na różyczkę

              i miałam zdrową ciążę i mam zdrowego syna

              ale na nic nie ma reguły

              uważam że toxo warto zrobic, cytomegalię ciut mniej, i sparwdzic czy
              przechodziło sie różyczkę

              ale z drugiej strony jak mi gin powiedział, jesli toxo sie nie
              przechodziło, to w każdej chwili mozna sie zarazić, ale wtedy wiemy
              że trzeba byc ostroznym
            • lidek0 Re: Przykre, że tak bezpodstawnie oceniasz innych 11.10.07, 13:06
              Badania nie mają nic wspólnego z szukaniem dziury w całym, nie
              chodzi o to, żeby znaleźć, że coś jest źle tylko, żeby wiedzieć, że
              wszystko jest w porządku. A nawet jak znajdziesz, że coś jest źle to
              w porę możesz to wyeliminować. Nie można stanu zdrowia oceniać tylko
              po tym, że cykle są regularne i nie ma żdanych dolegliwości. Poza
              tym wytłumacz mi konkretnie w jaki sposób wizyta w balolatorium np.
              3 razy w ciągu jednego cyklu bo tyle wystarczy ma być stresująca .po
              Twoich postach będzie na pewno/. Możesz mi to wytłumaczyć? Poza tym
              nie sądzę, żebyś sama stosowaLa się do wszystkich wytycznych
              światowych organizacji, jeżlei ktoś chce zrobic coś więcej to chyba
              jest liczone na plus a nie na minus.

              Ja sama zaszLm w pierszą ciążę za pierwszym razem, gin nie zleca
              żadnych badań, cykle ksiązkowe, ządnych dolegliwości i niepowodzenie
              bo hormony byy rozregulowane. Wiem, że wiele kobiet zaciąża bez
              badan i rodzi zdrowe dzieci, ale nie ma reguły, że zawsze tak
              będzie, więc chyba warto profilaktycznie robić badania niż potem się
              bać. Nikt nie da Ci 100% gwarancji, że wszystko będzie dobrze.
              To tyle mojego zdania i mma do niego prawo wię cnie doszukuj się u
              mnie chęci zysków materialnych bo sprawiasz tym duża przykrość.
              • sofi75 Owszem 11.10.07, 13:59
                Poza tym
                nie sądzę, żebyś sama stosowaLa się do wszystkich wytycznych
                światowych organizacj.

                >>> Owszem stosuje sie, poniewaz mieszkam zagranica i nie mam innego
                wyjscia - nikt mi tu nie zleci badan, jesli uwaza ze historie mam
                czysta, wiec badania sa niepotrzebne.

                jeżlei ktoś chce zrobic coś więcej to chyba jest liczone na plus a
                nie na minus
                >>> no wlasnie nie jest. Tutaj liczone jest jako niepotrzebne
                naciaganie kasy chorych, za ktore placa wszyscy podatnicy. No ale
                widocznie polska sluzba zdrowia ma sie niezle, skoro ja na to
                stac ...

                Nikt nie da Ci 100% gwarancji, że wszystko będzie dobrze
                >>> podobnie jak w wielu innych dziedzinach - i co z tego argumentu
                mialo wynikac?

                To tyle mojego zdania i mma do niego prawo wię cnie doszukuj się u
                mnie chęci zysków materialnych bo sprawiasz tym duża przykrość

                >>> co do zyskow materialnych - to byl oczywiscie zart, na ktorym
                sie nie poznalas. Natomiast od jakiegos czasu obserwuje twoje posty
                na forum, i one maja zawsze te sama tresc bez wzgledu na to, kto sie
                pyta. Miej te swiadomosc, ze pisza tu dziewczyny mieszkajace w
                roznych krajach (ostatnia pisala chyba z UK) i jesli zalecasz takiej
                delikwentce zrobienie badan, a ona sie jeszcze srednio porusza po
                swoim systemie opieki zdrowotnej, to wpada w panike: idzie do
                lekarza, lekarz mowi NIE, bo nie ma potrzeby. Sama ich zrobic nie
                moze, bo laboratoria w Europie nie zrobia analiz na zlecenie
                pacjenta. A dziewczyny na forum pisza ze trzeba ...
                >>> Ja po poronieniu tez spytalam sie lekarza o badania. Powiedzial
                ze nie wystawi mi skierowania, bo mu nie wolno. A jakie jest ryzyko?
                W przypadku wystawienia skierowania niezgodnego z wytycznymi, musi
                pokryc koszty z wlasnej kieszeni.
                ____
                "do gory uszy, to i pupa ruszy"
                • lidek0 Re: Owszem 12.10.07, 07:11
                  A skąd ja niby mam wiedzieć gdzie kto mieszka? Owszem jak ktoś
                  napisze to wiem ale i tak nie daje to informacji jaki panuja tam
                  reguły. A tak przy okazji wiele kobiet chce nawet zapłacić za
                  badania i je zrobić tylko dopiero na forum dowiaduje się, że wogóle
                  są i jakie. Każdemu radzę badania i czesto to czytasz bo takie jest
                  moje zdanie.

                  I tak jak napisałam czysta historia /tylko jak ją rozumieć/ o niczym
                  nie świadczny, problemy mogą być niewidoczne a koszty badań są
                  niczym w porównaniu z komfortem psychicznym jaki daje wiedza na
                  temat swojego stanu zdrowia przed rozpoczęciem starań.
                  pozdrawiam
    • wiedzma103 Re: do starajacych sie 09.10.07, 20:54
      zalamalam sie - zaczelam czytac artykul o przyczynach problemow
      zajscia w ciaze sad
      jestem zalamana, jest ich tak duzo i po obu stronach, ze...szkoda
      mowic sad
      • wiosenka1 Re: do starajacych sie 09.10.07, 21:37
        Wiedzma u facetów to nie za dobre nasienie, u kobiet problemy z
        jajeczkowaniem, a jesli ono jest to niedrozność w jakims stopniu, to
        takie najczęstsze przyczyny. polecam wpierw monitoringi cyklu.
        • wiedzma103 Re: do starajacych sie 09.10.07, 22:58
          czy z monitoringu mojego cyklu moge wywnioskowac jakies problemy
          zwiazane z nieplodnoscia??
          i od czego zaczac monitoring cyklu?
          prosze o podpowiedz
          • sotie Re: do starajacych sie 10.10.07, 18:31
            Wiedźma, przyczyn może byc duzo, ale to nie znaczy, że macie
            wszystkie wink
            monitoring to nic innego jak seria usg dopochwowych, zeby stwierdzić
            czy masz prawidłowe jajeczkowanie
            zacznij od zapisania się na usg w 10-11 dniu cyklu, w zależności od
            tego co wyjdzie zapisz się na kolejne np w 13 dc, aż do stwierdzenia
            pęknięcia pęcherzyków.
            • wiedzma103 :( 11.10.07, 15:43
              szkoda, ze z mojego szukania i pytania wywiazal sie konflikt na forum
              dzieki za wszelkie info
              • sofi75 Nie konflikt tylko dyskusja, bo od tego jest forum 11.10.07, 15:59

                smile

                pozdrowionka
                ____
                "do gory uszy, to i pupa ruszy"
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka