Dodaj do ulubionych

Żłobki w Józefowie

24.04.19, 21:09
Może nie całkiem żłobki miejskie. Za to rozwiązanie takie może być bardziej elastyczne w przyszłości.


linia.com.pl/2019/04/24/doloza-do-zlobka/
Józefów zamierza wkrótce wesprzeć finansowo rodziców posyłających dzieci do niepublicznych żłobków. W urzędzie trwają prace nad zasadami konkursu, w którym prywatne placówki będą mogły uzyskać dofinasowanie na opiekę nad dziećmi. Dzięki temu rodzice zapłacą mniej za żłobek.

[...]

– Żłobki, które zostaną wybrane w konkursie, otrzymają od miasta dotację. Dzięki temu rodzice będą mogli płacić znacznie mniej za pobyt dziecka – mówi rzecznik urzędu miasta w Józefowie Krystyna Olesińska.

– Naszym założeniem jest, aby płacili tyle, ile rodzice dzieci uczęszczających do publicznych placówek. Trwa opracowywanie kryteriów konkursowych dla prywatnych żłobków. Jesteśmy w trakcie tych prac, więc jest jeszcze za wcześnie, by mówić o terminach czy szczegółach rekrutacji do placówek, które zostaną wyłonione w konkursie – podkreśla rzecznik.
Obserwuj wątek
  • olafasola1 Re: Żłobki w Józefowie 25.04.19, 20:30
   A jaki ma żłobek w tym interes, aby brać udział w takim konkursie?
   A dlaczego nie mogliby rodzice dostać takiego dofinansowania po okazaniu zaświadczenia z placówki o uczęszczaniu dziecka do takiej.
   • surmia Re: Żłobki w Józefowie 26.04.19, 09:34
    Żłobek ma w tym interes, bo będzie miał dzieci do opieki, czyli zarobi. Czy nie tak samo funkcjonują wybrane prywatne przedszkola w mieście? I to działa.
    Dofinansowanie dostanie ten żłobek, który wybierze miasto. Taki, który działa bez zastrzeżeń.
    Wiem, że w naszym mieście nie wszystkie żłobki funkcjonują prawidłowo, do niektórych są różne zastrzeżenia.
    Miasto dając dofinansowanie będzie miało jakiś wpływ na pracę tych żłobków. Przynajmniej w teorii.
    Dając pieniądze rodzicom, nie ma żadnego wpływu na działalność placówki.
    • olafasola1 Re: Żłobki w Józefowie 26.04.19, 19:39
     Napisałam ten post, ponieważ dowiedziałam się nieoficjalnie, że żłobek do którego uczęszcza moje dziecko, nie będzie ubiegał się o dofinansowanie, gdyż "za dużo jest papierologii" i właścicielowi się nie chce i nie ma na to czasu.
     Wiem, powiecie to przenieś dziecko do tego żłobka, który otrzyma dofinansowanie.Ale to nie jest takie proste,bo w obecnym żłobku dziecko czuje się bardzo dobrze i nie mam zastrzeżenia do kadry opiekującej się maluszkami.Z kolei żłobek, który otrzyma dofinansowanie będzie oblegany i nie jest powiedziane, że moje dziecko się tam dostanie.Myślę,że dobrym rozwiązaniem byłoby, aby dofinansowanie otrzymały wszystkie żłobki w mieście.Skoro funkcjonują już parę lat i mają dużo chętnych, to chyba nie jest źle w tych placówkach.
     • surmia Re: Żłobki w Józefowie 26.04.19, 20:03
      No ale jaka masz gwarancję, że ten twój żłobek będzie chciał się bawić w papierologię, nawet, gdy dofinansowanie go obejmie. Skoro właścicielowi się nie chce już teraz, to co będzie potem?
      Chętne żłobki na pewno się znajdą i to takie, którym będzie się chciało i nie będą się bały "nadzoru" miasta.
     • madaa13 Re: Żłobki w Józefowie 29.05.19, 07:03
      Chyba nasze dzieci chodzą do tego samego żłobka... I mam takie same odczucia, Panie które się opiekują są super, za to Pani dyrektor i jej podejście do rodziców pozostawia wiele do życzenia.
  • madaa13 Re: Żłobki w Józefowie 16.06.19, 13:30
   Czy ktoś wie jakie żłobki zgłosiły się do konkursu o dofinansowanie? www.jozefow.pl/page/14,aktualnosci.html?id=2711
   Ewentualnie czy gdzieś się mogę dowiedzieć więcej na ten temat?
  • elizaaka Re: Żłobki w Józefowie 23.09.21, 09:41
   W Józefowie super żłobkiem jest Mały Krzyś. Zapisałam tam moją córkę i bardzo się obawiałam czy się jej spodoba. Ale już po pierwszym dniu powiedziała że jest super> Panie są fajne. Widzę też że dzieci są zadbane i szczęśliwe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka