Dodaj do ulubionych

Trzaski, skrzypy, rezonanse - jak leczyć?

IP: *.w3cache.pl / *.pl 21.05.04, 16:10
Jak się wyłączy radio, a droga niezbyt gładka, to dochodzą różne odgłosy.
Trudno to zlokalizować, zgrubsza niektóre dochodzą z drzwi kierowcy, coś
dodatkowo pod deską rozdzielczą. Człowiek zajęty jest prowadzeniem, można
zabrać pasażera, żeby próbował ustalić, ale to też nie wszędzie. Na pewno nie
są to jakieś przedmioty przeze mnie przewożone. Dealer na przeglądzie
oczywiście niczego nie słyszy. Kiedyś w starym samochodzie po wielu
miesiącach odkryłem, że jedna z kratek nawiewu jest luźna i drga.

Są jacyś specjaliści od tego? Jak domagać się od producenta, żeby nic nie
hałasowało (no i jak udokumentować że jest przeciwnie)?
Obserwuj wątek
    • niknejm Re: Trzaski, skrzypy, rezonanse - jak leczyć? 21.05.04, 17:45
      Jak udokumentować - nie wiem.
      Jak leczyć? Przede wszystkim zdiagnozować - może być np. drgająca osłona
      katalizatora (wtedy przymocować lepiej), czy padające tuleje wahaczy
      (wymienić). Jeśli puka deska, to kawałek rozmontowac, pukający kawałem podkleic
      gąbka samoprzylepną, skręcic do kupy.

      Pzdr
      Niknejm

      P.S. U mnie, mimo 7 latek i 105kkm przebiegu nie ma niemal żadnych
      stukoskrzypów. :-) Może dlatego, że dbam o autko, może dlatego ze jakość
      montażu była OK, a może oba te powody...

      Pzdr
      Niknejm
      • Gość: Michal Re: Trzaski, skrzypy, rezonanse - jak leczyć? IP: *.fornfyndet.se 21.05.04, 17:47
        To robia auta ,ktore nie posiadaly uczcziwego servisu tylko odwalanke i
        wyciagnie pieniedzy z Waszej kieszeni.To co wlasnie nadmienil Niknejm.
        Pzdr.Michal
    • marekatlanta71 WD40 21.05.04, 17:49
      WD40 w duzych ilosciach pomaga na wszystko - nawet na artretyzm.

      --
      480 KM w 2 kawalkach. Szkoda ze nie w jednym...
      • niknejm Re: WD40 21.05.04, 18:03
        Tylko nie smarować tym gumy!!! Potrafi pęczniec...

        Pzdr
        Niknejm
    • Gość: znienacek Re: Trzaski, skrzypy, rezonanse - jak leczyć? IP: *.w3cache.pl / *.pl 24.05.04, 17:59
      no nie będę samochodu na gwarancji rozbierał na kawałki (w czasie jazdy?), ani
      pryskał WD-40 na oślep;

      powtórzę problem - hałas jest tylko np. na kocich łbach, albo tylko przy
      pewnych obrotach na konkretnym biegu, czujecie? gdybym łatwo mógł go
      zademonstrować na życzenie, to trochę inna byłaby rozmowa z serwisem;

      ci co mają wewnątrz cały czas umpa, umpa pewnie by go nawet nie zauważyli
      • greenblack Re: Trzaski, skrzypy, rezonanse - jak leczyć? 24.05.04, 18:03
        Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, ile wydałeś na samochód, ile on kosztuje
        pensji w Nieczech i czy nie wymagasz od niego za wiele.
        • Gość: znienacek Re: Trzaski, skrzypy, rezonanse - jak leczyć? IP: *.w3cache.pl / *.pl 25.05.04, 14:42
          marka i cena nie ma tu znaczenia, dla twojej ciekawości:
          samochod ma kilka miesięcy, kupiony w PL, klasa srednia wyższa (i dlatego coś
          słychać, bo ma dobrze wyciszony silnik i zawieszenie)
          • Gość: miki Re: Trzaski, skrzypy, rezonanse - jak leczyć? IP: *.zywiec.sdi.tpnet.pl 25.05.04, 16:08
            podaj marke i model , nie ma się czego wstydzić, wstydzić się może
            producent.widzę ze nie chcesz zburzyć twojego image firmy.
      • Gość: charlie_x Re: Trzaski, skrzypy, rezonanse - jak leczyć? IP: *.tvgawex.pl 25.05.04, 16:43
        ..to jest efekt termokurczliwości tworzyw sztucznych,lub i słaba sztywność
        nadwozia czyli walka z wiatrakami.Jedynie tak jak podaje marekatlanta -
        stosować takie preparaty /jak ww/ lub samodzielnie rozbierać kokpit(!) co
        stanowczo odradzam.W serwisach do tej pory i to obojętnie jakiej marki.Na takie
        dolegliwości radzą często - zrób pan głośniej radio i ..po kłopocie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka