x-darekk-x
11.10.04, 11:12
pytam bez najmniejszej ironii "w glosie": co jest powodem tego, ze nowoczesne
diesle przy bardzo szybkiej zmianie biegow (czyli przy raptownej zmianie
obrotow i obciazenia silnika) puszczaja kleby czarnego dymu?
w zeszlym tygodniu jechalem obok nowiutkiej skody octavii 2 tdi. samochod nie
mogl miec wiecej jak pare tygodni. a mimo to, podczas mocniejszego
przyspieszania samochod co chwile puszczal chmurke sadzy z rury wydechowej.
dodam, ze nie bylo to chyba deptanie gazu na maksa, bo spokojnie utrzymywalem
jego tempo swiftem...
co jest tego przyczyna - chodzi mi o technikalia...