Gość: RF Re: Primera 1.9 dCi IP: 57.66.193.* 18.10.04, 10:04 Ja nic nie sądzę ale w teście Auto Szmata przejechali ponad 50 000 km bezawaryjnie a skoro onie nie krytykują (bo to nie VW) to musi być dobry. Link Zgłoś
dr.verte Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 10:07 zawieszenie i zryw kapiaste ale reszta jak u nissana "czeba" uwazac na sprezarke bo sie moze spier...olic Link Zgłoś
Gość: zbig Re: Primera 1.9 dCi IP: 212.160.128.* 18.10.04, 10:19 Według mnie najoptymalniejszy silnik do tego auta.1.8 l za słaby,2.0 t może i dobry,ale w wersji wyposazeniowej w jakiej wystepuje za drogi. Diesel 1.9,o dużej kulturze pracy/moim zdaniem na wyższych obrotach cichszy niz 2.0 l/.Przy spokojnej jezdzie na trasie uzywając 6 biegu zuzywa ok.4.8 l.100 km. W jezdzie mieszanej/miast0+trasa z prędkościami 90-120 km/h-średnio 5.5-5.6 l/100 km.Dynamika dobra.Moim zdaniem/prosze nie rozwijać dyskusji o wyższości/ lepsza od 120-130 konnych motorów benzynowych.Poziom hałasu także mniejszy od tychże. Przy ruszaniu tylko przez ok 5 min słychać,że to diesel. Przy wyższych prędkościach więcej hałasu czyni opływające powietrze niż motor. Pozdr Link Zgłoś
jan.kulczyk Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 16:45 >2.0 t może i dobry Primera nie ma benzynowca z turbo. To zwykły silnik wolnossący. Jechałem 2.0 140KM. Wrażenia takie sobie. Dopiero od wysokich obrotów się zbiera. Subiektywne wrażenia lepsze w dyzlu, ale de gustibus.. ;) >Przy spokojnej jezdzie na trasie uzywając 6 biegu zuzywa ok.4.8 l.100 km Taaa.. nie przesadzajmy. Spokojna jazda to w tym wypadku musiałoby być ok. 90-100 km/h. Choć w sumie na tyle zezwalają przepisy. Średnio 130 km/h pali na trasie 5,2-5,3. I to jest ok. > Przy ruszaniu tylko przez ok 5 min słychać,że to diesel. Ja w ogóle nie słyszę, poza zimą. Ale może mam słaby słuch. Tym lepiej dla mnie. ;) >Poziom hałasu także mniejszy od tychże. Nie wiem czy mniejszy, ale mały - dobre wyciszenie. To co napiszę teraz odnosi się częściowo tylko do diesla, częściowo do Primery ogólnie. Na plus: - oryginalność (choć coraz więcej ich jeździ), jedyny wóz w tej klasie wielkościowej i cenowej, który nie jest robiony na stateczne autko dla pana Wiesia z brzuszkiem, starszego księgowego z Rolimpexu, lat 48. - ekonomia jazdy, - niezły bagażnik, - sporo gadżetów dla gadżetolubów w wersji Acenta. - bogate wyposażenie już od wersji Visia (8 poduch, kolorowa kamera, ABS, el. szyby i lusterka itp.). - naprawdę sporo miejsca z tyłu i z przodu. Cztery dorosłe osoby przejechały nim 8 tys. km w te wakacje i nikt się nie skarżył. Skuteczna i nie wariująca klima. - bezawaryjność statystyczna - dobry i bezproblemowy zbyt używca (silnik dCi) - MAŁA ATRAKCYJNOŚĆ DLA PRZECIĘTNEGO ZŁODZIEJA!!! (to wynika z małej popularności modelu i drogich części) Na minus: - cholerycznie drogie przeglądy (choć oczywiście rzadsze - najtańszy z upustem jaki udało mi się znaleźć po 30,000 - 650 zł; po 60,000 nie będzie mnie kosztował mniej niż 1,500, a po 90,000... strach myśleć) - bezawaryjność w praktyce - znajomemu poszło w dCi po 35 tys. koło zamachowe pociągając za sobą tarczę sprzęgła. Koszt naprawy (na gwarancji oczywiście, więc nie on płacił): 5500 zł. W moim ok. 50 tys. klocki z przodu będą do wymiany (broń Boże nie w ASO - tam z usługą chcą ponad 550 zł). To ciut krótko, jak na klocki. Ale, jak kiedyś pisałem, mój to egzemplarz testowy, z którego cholernie dużo uciąłem na cenie, więc nie mam żalu. Może go ostro zajeżdżali. - zwykle brak możliwości negocjacji ceny - to było w grudniu w większości dilerów, których odwiedziłem. Jak jest teraz, nie wiem, ale sytuacja na rynku jest w Polsce fatalna, więc nie zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Życzę samych trafnych wyborów. Link Zgłoś
greenblack Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 18:39 jan.kulczyk napisała: > - bezawaryjność statystyczna Bazujesz na tych samych statystykach, w których Renault z tym samym silnikiem wypadają gorzej? > - MAŁA ATRAKCYJNOŚĆ DLA PRZECIĘTNEGO ZŁODZIEJA!!! (to wynika z małej popularnoś > ci modelu i drogich części) Pokrętne rozumowanie. Przecież im droższe cześci nowe, tym większy zbyt na kradzione. znajomemu poszło w dCi po 35 tys. koło zamachowe p > ociągając za sobą tarczę sprzęgła. Extra. Link Zgłoś
jan.kulczyk Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 18:47 > Bazujesz na tych samych statystykach, w których Renault z tym samym silnikiem > wypadają gorzej? Na ADAC-u. Ale zdaje się, że i w TUV jest w pierwszej dziesiątce. Poza tym czy samochód to tylko silnik? > > - MAŁA ATRAKCYJNOŚĆ DLA PRZECIĘTNEGO ZŁODZIEJA!!! (to wynika z małej > popularnoś > > ci modelu i drogich części) Faktycznie, jeśli kradziony na części to masz rację. Ale niska popularność modelu będzie to mocno hamować (niski popyt na części w ogóle). Dodatkowo, ponieważ wszystkie Primery, które trafiły do Polski są jeszcze na gwarancji, o kradzież na części nie ma się na razie co martwić. A potem? Zobaczymy. Nie sądzę, żeby posiadacze primer byli w tym ujęciu w gorszej sytuacji niż posiadacze Corolli czy Avensis. Poza tym: części do cieniasa są śmiesznie tanie, a popatrz na statystyki kradzieży. > Extra. No tak, od czegoś jest ta gwarancja ;)) Poza tym to niezła satysfakcja patrzeć na minę kierownika serwisu, który musi ten wydatek przełknąć (staram się szukać dobrych stron tej raczej nieprzyjemnej sytuacji). Link Zgłoś
greenblack Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 19:59 jan.kulczyk napisała: Zdaje się, ze Adacowi chodzi tylko o niemożność kontynuowania jazdy, czyli silnik ma tu zasadnicze znaczenie. > Faktycznie, jeśli kradziony na części to masz rację. Ale niska popularność mode > lu będzie to mocno hamować (niski popyt na części w ogóle). A poza tym ten samochód już nie jest tak rzadki, a sam silnik jest już popularny. > Poza tym: części do cieniasa są śmiesznie tanie, a popatrz na statystyki kradzi > eży. Liczy się udział procentowy. Jeśli po Polsce jeździ 500 tysięcy CC, a kradnie się tysiąc, to ryzyko jest mniejsze, niż w przypadku modelu, którego jeździ 1000 sztuk, a kradnie się 30. Link Zgłoś
jan.kulczyk Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 20:11 > Zdaje się, ze Adacowi chodzi tylko o niemożność kontynuowania jazdy, czyli > silnik ma tu zasadnicze znaczenie. Możliwe. A TUV? > A poza tym ten samochód już nie jest tak rzadki, a sam silnik jest już > popularny. Teoretycznie popularny, bo dyzel. W praktyce: z moich obserwacji wynika, że na drodze nadal najczęściej spotyka się Acentę benzynę (czyli 1,8). Diesle nadal SĄ rzadkością. Wniosek: ludzie wolą dopłacić za ksenony itp. (w sumie wg mnie dobrze świecą) niż za dyzla. Ich broszka zresztą. > Liczy się udział procentowy. > > Jeśli po Polsce jeździ 500 tysięcy CC, a kradnie się tysiąc, to ryzyko jest > mniejsze, niż w przypadku modelu, którego jeździ 1000 sztuk, a kradnie się 30. Nie mam dokładnych statystyk policyjnych. Ale jestem przekonany, że w cieniasie i udział procentowy jest wyższy. Proste - i może krzywdzące ugogólnienie - ktoś, kto ma cienkiego (człowiek młody, dochody raczej nieco poniżej Niemczyckiego), będzie sie bardziej starał oszczędzać na częściach, niż rep albo dyrektorek z Mondeo czy Passatem. Takie jest moje rozumowanie i zgodnie z nim droższe wozy powinny ginąć na części rzadziej (powtarzam: na części). Ale nie umiem tego poprzeć dowodami. Link Zgłoś
Gość: reeds Re: Primera 1.9 dCi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.04, 20:22 Podobno Polska jest na wschod ostatnim krajem Europy, gdzie sa serwisy i sprzedaz nissana, wiec to ogranicza zainteresowanie zlodziei ta marka, jesli chodzi o przerzuty za wschodnia granice. Link Zgłoś
greenblack Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 20:27 Gość portalu: reeds napisał(a): > Podobno Polska jest na wschod ostatnim krajem Europy, gdzie sa serwisy i > sprzedaz nissana, Kto ci nagadał takich bzdur? www.nissan.ru/models/primera/ Link Zgłoś
Gość: reeds Re: Primera 1.9 dCi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.04, 20:33 Te wiadomosci uzyskalem na poczatku roku u Ballauna, gdy mialem zamiar kupic primere. Byc moze info jest niescisla, moze jest to samochod na wschodzie niepopularny? Link Zgłoś
jan.kulczyk Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 20:54 To musiał być niezły idiota. Zniechęcił cię - jak rozumiem - do kupna własnego towaru. Mnie też serwis Niscara niezbyt odpowiada, ale nie sądziłem, że są aż tacy głupi... Link Zgłoś
Gość: frequent flyer Re: Primera 1.9 dCi IP: 80.241.130.* 18.10.04, 10:33 Gość portalu: Nissan napisał(a): > Co sadzicie ? Teraz jakieś drzewka, na wiosnę różne flance. Pieprzone oszczędności na polskich znakach i pogarda dla czytelnika. Tfu. Link Zgłoś
dr.khan Re: Primera 1.9 dCi 18.10.04, 11:10 frequent lamer chyba nalezysz do mlodziezy wszechpolskiej idz zloz poklon Romanowi i ucaluj stopy przywodcy ! paszteciarzu Link Zgłoś
konrad.boryczko OT 18.10.04, 16:01 Uzywanie polskich liter jest wlasnie przykladem braku szacunku dla Czytelnika (czytajacego). Skad wiesz, z jakiego kraju on sie laczy i jaki ma system operacyjny? "Nietypowy" ma ogladac krzaczki dla Twojego widzimisie? :)) Pzdr. Link Zgłoś
Gość: frequent flyer Re: OT IP: 80.241.130.* 18.10.04, 17:09 kraj nie ma nic do rzeczy. prawda czy fałsz? przywiozłem ze stanów laptopa z preinstalowaną windą w wersji angielskiej, wykonałem dwa ruchu i miałem polskie znaki. w tychże windowsach w explorerze - wierz mi lub nie - można wybrać View > Encoding >Central European (ISO). o systemach operacyjnych nie wypowiadam się choć też nie widzę powodu by były problemy. jakeś taki wrażliwy to poproś GW żeby pousuwali jeszcze polskie znaki na stronach informacyjnych, przecież to jest dopiero nietakt! i jeszcze w gazecie. Link Zgłoś
Gość: reeds Re:primera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.04, 17:27 Kupowalem acente disla w lutym i z 94 tys zbilem ok.10 plus jakies drobne bonusy typu lepsze wycieraczki, wieszak itp. Najechalem nia w wakacje 7 tys non stop bylo super, moglem nie wysiadac. Spalanie z klima w upale i przy jezdzie sr. 110 km (taka mniej wiecej wychodzila srednia), 2 osoby plus bagaz - 5,8 litra ropy. Link Zgłoś
jan.kulczyk Re: OT 18.10.04, 18:27 > przywiozłem ze stanów laptopa z preinstalowaną windą w wersji angielskiej, > wykonałem dwa ruchu i miałem polskie znaki. w tychże windowsach w explorerze Zgadza się, miałem to samo. Wystarczy wejść w regional settings i już. Może i Rosjanie z szacunku zaczęliby pisać alfabetem łacińskim? A Francuzi zrezygnowali z akcentów (zwłaszcza, że brak akcentu może zmienić znaczenie słowa, ale co tam)? A jeśli przekonasz Azjatów, żeby przerzucili się na łacinę, to w ogóle będziesz mistrzem perswazji. Link Zgłoś
Gość: reeds Re: Primera 1.9 dCi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.04, 15:56 Swietnie trzyma sie drogi, cichutka, malo pali - na 1 baku ponad 1000 km, duzy samochod, z przodu duzo miejsca poprzez wygieta deske rozdzielcza, 3 lata gwarancji, wersja acenta bogato wyposazona, jest ich niewiele - wyrozniaja sie w masie, u dilerow mozna negocjowac ceny. pzdr. Link Zgłoś
Gość: długopisem Re: Primera 1.9 dCi IP: 81.190.171.* 18.10.04, 17:58 Jeśli jest tak samo dobrze wykonana jak kiedyś P10 to niezły wozik :-) niskie zawieszenie więc trzeba uważać, wlew z lewej strony więc mniejsze kolejki do dystrybutora :-), silnik nieco słaby, auto duże raczej na trasę niż na miasto pozdr Link Zgłoś