Dodaj do ulubionych

policjanci z majami

14.11.20, 11:37
pytanie do engina : co jest powodem takiej agresji amerykańskiej policji wobec czarnych i w ogóle wobec kierowców? czy 200 lat po czasach niewolnictwa nadal panuje mentalność rasistowska? a może to zwykły brak kompetencji ? poczucie wyższości i bezkarności? kompleksy i agresja to taki styl waszych stróżów prawa ...i do źle zaparkowanego auta zjeżdża się cała komenda to jakaś tradycja czy co? czy u was czarny oznacza gorszy? w Polsce protestuje się przeciwko władzy, za lub przeciw aborcji, za lub przeciw zakazom epidemii , ale nigdy przenigdy nie spotkałem się z protestami, agresją policji ani nikogo wobec czarnych...ba...nawet byłem kilka razy na meczu piłkarskim niższych lig gdzie zawodnikami byli czarnoskórzy i zauważyłem że oni bardzo dobrze grają w piłkę, mają kocie ruchy , są szybcy, dobrzy technicznie i co najważniejsze żaden kibic nigdy nie krzyknął na nich nic obraźliwego że czarny a wręcz przeciwnie spotykali się zawsze z przejawami sympatii, przyjaźni.
Dlaczego jeśli źle zaparkuje auto w USA od razu jestem traktowany przez policję jako podejrzany element i zjedża się cała komenda w liczbie 30 radiowozów by mnie aresztować?
Tak ich szkolą czy to taka mentalność burżuazyjnych narodów by pokazać kto tu rządzi?

www.sport.pl/koszykowka/7,65035,26508462,koszykarz-nba-zle-zaparkowal-mandat-nie-paralizator-i-kajdanki.html#s=BoxSportMT
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: policjanci z majami 14.11.20, 19:29
      Ty ciagle nie rozumiesz ze to co czytasz to jest wyoaczony prze lewackie media czest i zle przetlumaczony tekst.

Policja wcale nie jest agresywna ani w stosunku do kierowcow ani czarnych - ponadto co musi..
      Wrecz przeciwwnie - sa mili i uprzejmi jesli wodza ze zatrzymany nie zachwuje sie taak aby oni sie musieli bac.
      Pamietaj ze kazzdy z policjanow chce po prcy wrocic do domu, zony i dzieci.

Musisz zrozumiec pare rzeczy.

1. Czarni sa butni, nieposluszni i najczescieje posiadaja nielegalna bron a wiec w wiekszosci kontaktow policja z tym sie liczy i po pierwsze dba o swoje zycie a po drugie dba o to aby nie byc posadzonym o rasizm.
      A jednoczesnie musza wykonywac sowja prace.

2. Bron posiada rowniez duza czesc - moze i wiekszosc ludzi i wielu niestety nie ma problemu z jej uzyciem.

3. To ze rasizm w Stanach jest wpisany w system to bzdura - to teoria lewactwa pasujaca czarnym jako ze oni nie maja zamiaru sie niczemu podporzadkowywac i wykorzystuja to ze jest poplarna teoria ich przesladowania i sytemowego rasizmu...
      Gdyby oni zachwywali sie normalnie - tzn tak jak inne rasy to nikt by inaczej nie traktowal ale oni uwazja ze maja prawo zachwywac sie jak chca a policja nie ma prawa ich traktowac gorzej niz tych co sie zachwuja grzecznie.
      Pokazyje sie ze statysstyki ze czarnych jest maly procent w spoleczenstwie a duzy w wiezieniach..
      To prawda anie to tylko i wylacznie dlatego ze oni niewspolmierni zajmuja sie rzeczami nielgalnymi i oni popadaj w konflikt z prawem.

Teraz do tego filmiku i artykulu

Zauwaz ze gosc sobie zle zaprkowal auto bo ma w D przepisy....
      Policjant zupelnie normalnie do niego podszedl, zwrcil uwage jak by to zrobi kazdemu innemu i poprosil o dokumenty
      Ale czarny odmowil pokazania dokumentow. a to sie kwalifikuje na areszt... Popelnil wykroczenie - i powinien dostac mandat?
      Policjant nie powiedziala "Ja tu rzadze" ale "ja tu decyduje" - A to jest praada.
      Wszedzie tak jest ze w czasie kontroli policyjnej nalezy sluchac i robic to co policjant kaze?
      Ale czarny uwazal ze przeciez on czaarny i "znany" sprtowiec wiec ma w D zasady i czyjes taam pouczenia czy wymagania?

Zawsze kiedy instnieje jakiekolwiek niebezpieczenstwo czy szansa na esklacje - policja wzywa pomoc. Bo nie wiadomo jak sie sprawy rokreca i co z tego wyniknie..
      Pisalem juz ze jak ja zglosilem ze mnie ktos potraacil autem i ucueka to zjechalo sie policji ze mogl;iby zrobic mala rewolucje.
      Policjant zglaasza ze ma problem- dyspozytor oglasza to prrzez raadi i wszyscy w poblizu co nie maj nic innego tam jada... Zadna sensacja, zadna afere ani nic dziwnego...

Jak policjant pyta czy masz bron - a wiekszosc ma, ten mowi ze nie ale trzyma rece w kieszeniach to kto wie co on tam ma.... Policjanci w takich momentach boja sie o wlasne zycie.
      Tak samo jak cie zatrzymuja na drodze to nie wiedz czy i gdzi masz splowe.. A wiec sieganie wtedy pod siedzenie czy do schowak to prowokacja i policjaant nie bedzie czzekal az wyciagniesz splowe i zaczniesz do niego strzelac?
      Tak ze afere zrobily lewaackie mediaa bo butny czarny uwaza ze mu ego naruszyli?
      Ja sie bedzie zachwywal tak jak powinie to nik mu niczego zlego nie zrobi.

Ja tu mieszkma praawie 40 lat. Mialem do czynienia z pilicja i nie uwazam ze sa ani brutaalni ani chamscy ponad to to co musz robic i jak sie danej sytuacji zachwywac
      • misiaq009 Re: policjanci z majami 14.11.20, 19:51
        Teraz rozumiem , ale ja mieszkam w Polsce i tu nikt nie nosi broni bo jest zakazana trzeba mieć pozwolenie....
        dlatego u nas jest dużo bezpieczniej bo ryzyko że ktoś do mnie strzeli na ulicy wynosi zero procent.... a u was prawie każdy nosi broń to dla mnie chore i stąd ta agresja policji wobec czarnych , policja się boi i nerwowo reaguje....zakazać posiadania broni zdelegalizować i po problemie....
        • engine8 Re: policjanci z majami 14.11.20, 21:29
          Ale to zer co drugi ma bron tu nikogo ani nie straszy ani nie przeraza...
          Tu dla mnie rowniez szansa na zastrzelenie jest moze nie zero ale blisko zera...
          W Polsce podobnie.

W Polsce 215602 osoby mają pozwolenie, natomiast na terenie kraju zarejestrowanych jest 505429 sztuk broni. To więcej o 41 661 w porównaniu z danymi na rok 2017. Natomiast sama liczba pozwoleń na broń wzrosła o 9481 od ubiegłego roku.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8537378,Przestepstwa_z_uzyciem_broni_to_w_Polsce_codziennosc.html

Ty sie nie boisz ze kazdy moze miec noz w kieszeni i ciebie nim zadzgac?
          roznica niewielka kiedy sam sie takie sytuacje nie mieszasz..
          • misiaq009 Re: policjanci z majami 15.11.20, 17:23
            engine8 napisał(a):

> Ale to zer co drugi ma bron tu nikogo ani nie straszy ani nie przeraza...
            > Tu dla mnie rowniez szansa na zastrzelenie jest moze nie zero ale blisko zera.
            > ..
            > W Polsce podobnie.

Wcale nie podobnie!
            Cytuję:
            "Do przestępstw z użyciem broni dochodzi w USA częściej niż w większości krajów Europy czy w Australii. Odsetek właścicieli broni palnej, w szczególności broni krótkiej, także jest wyższy niż w znacznej większości krajów europejskich. Szacuje się, iż w Stanach Zjednoczonych osoby prywatne posiadają około 200 milionów sztuk broni palnej, z czego około 67 milionów sztuk to broń krótka. Średnio w połowie gospodarstw amerykańskich można spotkać 4,5 sztuki broni palnej. Szacuje się także, że codziennie do amerykańskich szkół około 100 tysięcy dzieci zabiera ze sobą broń"

pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_dost%C4%99pu_do_broni
      • kokosowy15 Re: policjanci z majami 14.11.20, 20:38
        Nie jestem zwolennikiem nadmiernej reglamentacji broni, sam musiałem należeć do klubu żeby mieć CZ, ale saam widzisz że u was broń w rękach policji służy do obrony, czasem wyimaginowanej, a w rękach prywatnych - do agresji. A o zachowaniu policjantów mówił nawet Gortat, bo był duży a więc groźny, więc traktowany bardziej jak Murzyn niż intelektualistą. Strach bywa złym doradca. Nawet prmzesraszony pies często gryzie. Nie jest to wina policjantów tylko bandyckiego kraju w którym żyjesz.
        • engine8 Re: policjanci z majami 14.11.20, 21:40
          No i sportowcy sie przyzwyczaili do tego ze sa idolami i traktowanymi jak nie wiadomo kto a do tego maj nadprzecietnie duzo kasy wiec oni tez olewaj wiele zasad i praw i dlatego oni czesciej maja do czynieni a z policja niz przecietny obywatel.
          Stany to absolutnie NIE jest kraj bandycki. Ja sie naprawde czuje tutaj o wiele bezpieczniej niz w Polsce.
          To media robia takie wrazenie publikujac rzeczy ktore ludzi kupia i beda sie podniecac bo media na tym zarabiaja. A ci co ni emaj o tym pojecie i nie mialei z tym do czynienia oraz pwuszczono ich w durny strach so gotowi panikowac - zupelnie bez powodu.
          W kazdym kraju sa rejony i w kazdym miescie dzelnice gdzie wiekoszosc nie czuje sie bezpiecznie.

Roznica jedyne w tym ze tu ludzi maja o wiel wiecej swobod osobistych i duzo ludzi ma bron, duzo z nich nielegalnie i nie ma rzadowej zamordziachy i kontroli ludzi aby wiedziec na zapas kto jest kto wiec policja zaklada ze kazdy moze byc uzbrojomy..... I nie wiedze w tym nic zlego...
          Ale rowniez obywatele to wiedz i woedza ze policja te tak mysli wiec jak cie policja zatrzymuje to nie zachwuj sie tak aby policjant czul sie zagrozony.... I wtedy in nie potraktuje ciebie jako potencjalnego przestepce.... A czarni maj do tego inne podejscie - pretensjinalne, prowakacyjne i to stwarza sytuacje w jakich sie znajduja. A potem to zwlalja na policje ze rasitowska..
          Nikt ni emowi o Chicago bo tam i czarni policjanci...ktorzy swoich inaczej niz miali nie tytraktuja..
          Nic wiecej....
          • kokosowy15 Re: policjanci z majami 15.11.20, 19:42
            Sam sobie zaprzeczyłeś. Policja kieruję się w czasie interwencji strachem, bo wielu ludzi ma broń, legalna lub nielegalna, a pewne grupy robią z niej użytek częściej. I nie tylko Murzyni, także Latynosi, ale i Biali. Reaguje więc nadmiernie, bo chroni siebie. Zupełnie jak przestraszony pies. Gdyby obywatele sięgali po broń z większą rozwagą, nie było by tego strachu. Ale obywatele są wychowani w kulcie siły, bo ich Państwo tak się zachowuje, uzurpując sobie prawo do zbrojnego wkraczania tam, gdzie według niego zagrożone są interesy amerykańskie, czyli interesy amerykańskiej elity finansowej i politycznej. Jeżeli więc Państwo zachowuje się jak gangster, to jego obywatele także. Nie twierdzę, że każdy Amerykanin zginie w strzelaninie, ale spotkało to nawet polska mistrzynie olimpijska, mieszkająca w US. A rasizm u was niezaprzeczalnie istnieje. Wyobrażasz sobie inny kraj, w którym pewna grupa etniczna ma szkoły wyższe tylko dla siebie? Nawet Kamala kończyła Murzyn ski uniwersytet.
                • engine8 Re: policjanci z majami 16.11.20, 17:28
                  Ja tu mieszkam o wiele dluzej niz mieszkam w Polsce wiec nie wiem ktora to "nowa"...
                  Ojczyzny sie nie zmieni. Kraj ojcow i miejsce urodzenie zawsze postanie w Polsce.
                  Tu jest moj kraj zamieszkania i ten ktory mnie przygarnal i bardzo dobrze potraktowal kiedy Ojczyzna nic tylko kopala w dupe.
                  Ale przeciez ja ciagle mam wybor i raczej zle bym wybral i na idiote wyszedl gdybym wrocil do Polski.

• misiaq009 Re: policjanci z majami 17.11.20, 10:59
                    engine8 napisał(a):

> Ja tu mieszkam o wiele dluzej niz mieszkam w Polsce wiec nie wiem ktora to "now
                    > a"...
                    > Ojczyzny sie nie zmieni. Kraj ojcow i miejsce urodzenie zawsze postanie w Polsc
                    > e.
                    > Tu jest moj kraj zamieszkania i ten ktory mnie przygarnal i bardzo dobrze potra
                    > ktowal kiedy Ojczyzna nic tylko kopala w dupe.
                    > Ale przeciez ja ciagle mam wybor i raczej zle bym wybral i na idiote wyszedl gd
                    > ybym wrocil do Polski.
                    >
                    >

a ja uważam że dobrze byś wybrał gdybyś wrócił do Polski chociaż na rok dwa jeśli nie na stałe....Polska to dziś zupełnie inny kraj niż wtedy gdy wyjeżdżałeś 30 lat temu....w czasach komuny lub postkomuny kraj gospodarczo był słaby....wysokie bezrobocie, szalejąca inflacja i wszechobecna bieda , niskie pensje w porównaniu z dzisiejszym dniem. Ty chyba dawno nie byłeś w Polsce....poziomem życia doganiamy kraje Unii (mamy najniższy skadek PKB w Unii w wyniku kryzysu i pandemii) a poziomem bezpieczeństwa mamy USA daleko za sobą bo u nas nie ma narkotyków , napadów z bronią w ręku...a i liczba wypadków drogowych spadła w tym roku o 30%.
                    • engine8 Re: policjanci z majami 17.11.20, 18:39
                      Misiu ja bylem w Polsce i 2018 i 2017 i chyba z 10 razy od 1991 - ostatnie kilka razy po 3 miesiace. Ostatnio zawalu dostalem wiec mailem okazje przetestowac opieke medyczna. I powiem ci szczerze ze miualem najlepsza jaka jest w Polsce bo bylem prywatnym pacjentem i jeszcze po znajomosci caly szpital mi sluzyl az sie wstydzilem.
                      Prfesor i UJ i najlepszy kardilog w szptalu wstawili mi amerykanskie stenty.. W szpitalu chodzilem we wlasnym ubraniu i pilegniarki wprost skakaly kolo mnie (bo zona kuzyna byla tam szefowa od jakichs spraw czystsci i higieny wiec jak mnie mial odwiedzac to bylo ektra sprzatanie sali... Mialem duza 4 osobowa sale dla siebie i takie tam..
                      T jednak to ciagle daleko za tym co tu mam bez znajomosci - z urzedu...

Dostaje polska emeryture naweti sam sobie wszytko zalatwialem - lacznie z dokementacj apracu ktra zostala w zamknietych dawni zakladach - wiec i mam poczucie jak pracuje ZUS. Tak ze pojecie jak Polska dziala to jakies tam mam.
                      Absolutnie Polska to inny kraj niz 30 lat temu.
                      Wy gonicie zachod i wam sie wydaje ze go doganiacie ale tak naprawde to ciagle jestescie daleko z tylu i ciagle zbieracie po tym zachodzie to co on pozostawia po sobie uciekajac do przodu.. ale postep w porownaniu do lat 80 tych i 90 oczywiscie jest.
                      U was sa narkotyki i to te legalne i nielegalne.... roznca jest tak ze jak nam przepisuja srodki przeciwbolowe na bazie narkotykow to krzyczymy ze lekarze nas narkotyzuja a Polacy mowi ze korzystaj ze zdobyczy najnowszej medycyny bo w 21 wieku bol powinien byc przezytkiem, marichuane kupisz tak samo latow w Polsce jak tutaj.
                      Jak widze ile lekow i to mocnych uzywa sie wsrod mojej rodziny i znajomych to mnie przeraza..
                      A w Polsce cigle rzaczej nie do pomyslenia aby na noc zostawic auto na ulice nie dosc ze nie zamkniete to jeszcze z kluczykami w srodku i oczekiwac ze ran bedzie i auto i wszytko wsrodku...
                      U was nie ma bezrobocia a w mojej rodzinie wiekszosc jest bezrobotnych - i to ludzi po studiach.... a moi tutja wszyscy w rodzinie i znajomi pracuja.
                      Mniej wypadkow na drogach? Byc moze.
                      A wszyscy wiedza ze zamordziach i bat nad glowa pracuje.. Jak przestana walic wam mandaty na kazdym kroku, kontrolowac bez powodu itp i ludzie sami zaczna jezdzic bezpiecznie i trktowac sie na drogach po ludzku i uprzejmie to bedzie sukces ktrym sie mozesz pochwalic...
                      Ja gdybym przyjechal do polski na dluzej niz 6 mies to sie musze tam oficjlanie "osiedlic" a co za tym idzie to pokazac wszystkie swoje pieniadze i pokornie z nich placic podatki.... I do tego musialbm placic podatek nie tylko od swojej amerykanskiej emerytury - od ktorej tu podatkow nie place ale i od polskiej placic i podatek i ZUS - ktorych tu tez nie place.. I jeszcze sie oddc sie w rece Polskej sluzby zdrowia!!!
                      I co mialbym w zamian? Fatalna pogode przez wiekszesc roku?, Fatalne warunki bezpieczenstwa na drogach? . Pozamykane sklepy w niedziele? Mandaty jak nie zaloze maski? Radary na kazdym kroku na drodze? Mrozne zimy i smierdzace powietrze w zimie jak ludzie pala plastikami?
                      I wiel innych niedogodnosci... O braku amerykanskich stekow i swiezych ryb nie wspomne.
                      Ale moze czegos nie zauwazylem po stronie za?

A tu sobie siedze na zewantrz i pije kawe. Wczoraj bylo +30C - dzis sie ochlodzilo i ma byc tylko +25C a ze to jesien to sei powoli ochlodzi do +20C...
                      Ocean 10 minut drogi, basen cieply pod reka. Drogi szerokie, sklepy pootwierane, Policja nikogo nie przesladuje.. Przed sklepem pudelko z maskami jak zapomnisz w samochodzie swojej to sie wracac nie musisz.

I co ciagle myslisz ze powinienm wrocic?
                      • trypel Re: policjanci z majami 17.11.20, 18:57
                        Wiesz że po raz kolejny przedstawiasz swoją rodzinę jako jakąś patologię. Większość bez pracy? Po studiach? Rozumiem że wszyscy mieszkają w Ustrzykach Dolnych? Albo w leśniczówce w borach tucholskich i mają jeden rower do podziału?
                        • engine8 Re: policjanci z majami 17.11.20, 19:38
                          No moze mieszkaja ale fakty sa takie ze pracy nie maja. Jedni po studiach i jeszcze nie. inni po studiach i stracili jja przed korona a inni wczasie korony...
                          nie kazdy mieszka we Wroclawiu czy Warszawie i ma prace stabilna..
                          Tu sie kaurat ta zdzarzylo i trzeb przyznac ze wlasni elokacja i brak szerokich opcji pracu ma swoja role.
                          Ale gwarantuje ci ze rodzina nie jest bardziej patologoczna niz inne...
                          • trypel Re: policjanci z majami 17.11.20, 20:07
                            Mamy ok 6% bezrobocia. W dużych miastach zero więc na zadupiu pewnie koło 10%. Żeby trafić na rodzinę w której większość jest bezrobotnych trzeba naprawdę trafić do jakiegoś skansenu popegieerowskiego 50 km od najbliższego miasta bez PKSu
                            Ja pracuje w 10tys miejscowości na Podlasiu i mamy raczej problem że znalezieniem ludzi a nie z bezrobotnymi pod bramą zakładu.
                            We Wrocławiu to moja córka po powrocie że stanów jak już się zdecydowała na pracę to szukała jej 1 dzień i 2 czekała na odpowiedź.
                            • engine8 Re: policjanci z majami 17.11.20, 20:22
                              No wiec pisze ci ze sa 3 kategorie ktore sie akurat zbiegly z korona.
                              A nastpena rzecza to jest oczywisci ementalnosc i narodu i rodziny.
                              Narod generalnie nie jest mobilny i zwykle jak sie ktos zakorzeni i kupi mieszknaie to siedzi do smierci... i blisko rodzicow bo pomagaj wychowacv dzieci. Rynek mieszkan jest bardzo malo dynamiczny zwlaszcza na perfyferiach.
                              1o lat temu mieli super - mieszkaia w pieknycch okolicach i byla jakis tam zakld czy 2 gdzie pracowali i domy wczasowe dobrze im bylo. Jak mowilem przeniscie sie tam gdzi epraca bo nie znaci ednia nai godziny to odpwiedz "dobre mowic ale kto kupi moje mieszkanie i kiedy i co ja za to kupie w duzym mescie a poza tym tu jest tak pieknie"
                              O czym to swaidczy? a o tym ze narod ciagle raczeje biedny i nie stac ludzi nawet z wyksztalceniem na to aby sie przenosci za praca.
                              Jak Ty sie urdziles we czy blisko Wroclawia i towi rodzice tam ieszkja i dziieci to to jedynie potwierdza pwoyzsze. Ty mieszkasz ggdzi ejest praca ale nie masz miesca na odpoczynek - oni odwrotnie.. I Ty pewnie masz opcje i srodki na wyniesinie sie gdzie indziej ale tez tego nie robisz i liczysz sie z kompromisami...
                              Ale wbrew pozorom - oni sa obecnie bezrobotni ale nie narzkaja... Jakos sobie radza bo maja jakies tam mieszkanie na wynajem po sasiedzku albo rodzice maj srodki na pomoc itp...ale sa zadowoleni bo maj czas i laadne okolice..
                              • trypel Re: policjanci z majami 17.11.20, 20:44
                                Czyli tak jak w stanach
                                Pisałeś podczas korony - ludzie nie mają pracy ale nie narzekają
                                Ok. Może tak być.
                                Dalej dziwne ale może faktycznie parę takich rodzin jest w Polsce
                                    • engine8 Re: policjanci z majami 17.11.20, 21:38
                                      A to po czesci prawda :).
                                      Chociaz oni nie za bardzo wiedza jak bogata ta rodzina a my udajemy biednych :)))
                                      A trzeba przyznac ze role sie odworcily i ostatno to my wiecej paczek dostajemy z Polski (glownie grzyby) niz sami wysylamy. Oni tam jak mowia ludzi prosci i wola kase :)) .
                                      • misiaq009 Re: policjanci z majami 18.11.20, 14:05
                                        engine8 napisał(a):

> A to po czesci prawda :).
                                        > Chociaz oni nie za bardzo wiedza jak bogata ta rodzina a my udajemy biednych :
                                        > )))
                                        > A trzeba przyznac ze role sie odworcily i ostatno to my wiecej paczek dostajem
                                        > y z Polski (glownie grzyby) niz sami wysylamy. Oni tam jak mowia ludzi prosci
                                        > i wola kase :)) .

no to przyślij rodzince chociaż ze 4 tysiące dolarów skoro tak dobrze ci się żyje w tej Ameryce i taka ta wasza Ameryka bogata :)
                                        Udajecie biednych? a może tam faktycznie jest bieda większa niż u nas? :)
    • gzesiolek Re: policjanci z majami 15.11.20, 15:03
      Problemem US jest segregacja rasowa. Tylko, że segregację tą uprawiają także Ci których nie zwykło się o to posądzać...
      Bo już dawno kolor skóry czy pochodzenie nie powinno nic definiować... A ciągle w prawie wprowadza się podziały... Ciągle ludzie mają problemy z tym, żeby nie budować podziałów... Bo i te podziały, jeżeli już mają być to od dawna powinny być definiowane majątkiem i możliwościami rozwoju, a nie stricte kolorem skóry... Nie miałem żadnych problemów w US z "kolorowymi", a pracowałem i z latynosami i ciemnoskórymi... Ale zawsze na starcie był dystans i uprzedzenie. A aktualnie komicznie brzmią górnolotne słowa milionerów z NBA którzy sami się ubierają jak gangsterzy z ulicy, a jednocześnie krzyczą jak to są prześladowani, gdy życie białej biedoty z pasa rdzy jest zwykle znacznie gorsze niż czarnoskórych bo mają znacznie mniej programów stypendialnych i socjalnych... Segregacja...
      • engine8 Re: policjanci z majami 15.11.20, 18:09
        Problem z czarnymi jest taki ze oni sa leniwi i pretensjonalni a rzad zamiast im pomoc- co zabraloby dlugo i nie byloby latwe, to zalatwi sprawe prosto i po njamniejszej lini oporu - pyta co chcecie a oni ze chca wiecej darmowego socjalu. Daja im wiec coraz wiecje darmowego socjalu i ich od tego od lat uzalezniaja...
        Kolorowi ktorzy wykorzystuja opcje jaki maja, koncza szkoly i ida do pracy masze szersza i latwejsza droge kariery niz biali i radz sobiee doskonale...
        Ale molodzi nie maja motywacji. Oficjalnie mowia ze co oni maja pracowac 8 czy wiecej godzin jak oni wiecej zarobia za 2 godziny sprzedajac narkotyki...
          • engine8 Re: policjanci z majami 15.11.20, 23:51
            To co byc tutaj powinno a co nie to nie twoj zasrany interes.... Ty sobie mozesz powinnosci dyktowac we wlasnym kraju..
            Ciagle tu jest lepiej niz w wieksozsci krajow europy...
            i ja to wiem bo znam i tu i tam a Ty nie masz pojecia poza tym co ci lewackie media doniosa.
            • gzesiolek Re: policjanci z majami 16.11.20, 00:50
              Pierdol się. Bo napisałem co wg mnie powinno być w każdym kraju...
              Niezależnie czy w US czy w UE...
              A w US wystarczy, że parę razy po parę miesięcy byłem na przełomie wieków... Mam wrażenie, że wiem o nich znacznie więcej niż większość tzw. "ekspertów" w naszym kraju...
            • trypel Re: policjanci z majami 16.11.20, 17:50
              engine8 napisał(a):

> To co byc tutaj powinno a co nie to nie twoj zasrany interes.... Ty sobie mozes
              > z powinnosci dyktowac we wlasnym kraju..
              > Ciagle tu jest lepiej niz w wieksozsci krajow europy...
              > i ja to wiem bo znam i tu i tam a Ty nie masz pojecia poza tym co ci lewackie m
              > edia doniosa.

Jaką większość krajów Europy znasz jak stany? Tak z ciekawości
              • engine8 Re: policjanci z majami 16.11.20, 18:29
                No europe to mnieje wiecje tak jak stany... :)
                Tzn swoj bardzo dobrze, pare innych - osciennych dosc dobrze aby porownac.
                Znam dosc dobrze Francje i wlochy poniewaaz tam przebywalem dlugo i zajmowalem sie biznesami.
                W sumie to wuecej sensu mialoby prowanie Krajow europy to Stanow a nie calych USA ?
                ale
                A porownujac USA do Niemcow (bo nie ma sensu prownymwac USa do Rumuni ?) to zgadzam sie z tym

Both countries have their pros and cons and in the end it comes down to what points are more important to oneself. I personally think Germany is better for poor people & (lower) middle class and the USA is better for rich or ambitious people.

www.quora.com/Which-country-is-better-to-live-in-between-the-USA-and-Germany
                  • engine8 Re: policjanci z majami 16.11.20, 20:50
                    Ameryka oferuje ci mozliwosci. A jak z nich korzystasz to juz twoja sprawa.. jesli tylko mniejszosc chce ciezej pracowac i cos z teego miec to masz szanse a jak prefeujesz niewile sie starac i jaos tam zyc to jakos tam zyjesz...

W Niemczach wyglada na to ze system jest ustawiony tak aby wiekszosc miala srednie zycie przy srednim wysilku.

W USA placisz mnije podatkow i za to co ci zostaje masz wiecej na wydawanie na to na co Ty chcesz... Dlatego wiel z tych Pros: nie jest pros
                    Bo np ja przez caly czas spokojnie zarabialem tyle aby utrzymac cal rodzine na niezlym poziomie i zaoszczedzic na niezla emryture. Np sie z jednej pensji na pewno nie zylo gorzej niz wiekoszsci euripejczykow z dwoch.
                    I nie pracujaza zona dostaje emeryture - polowe mojej (albo innego meza z ktrym byla w zwiazku co najmniej 10 lat i to nie ma wplywu na jego - on newet o tym nie musi wiedziec) a po mojej smierci dostanie cala moja..

Czyli policzmy ile tak naprawde tych plusow mozna uzanc kiedy sie zarabia wiecej i placi mniej podatkow niz niemczach. Oczywiscie jest to subjektywne i nie dotyczy wszytkich.

Germany:
                    Pros:
                    1. Higher Education is cheaper

>Dla nas bylo to nieistotne - stac nas bylo na prywatne szkoly. Po ok 5 lataach pobytu zarabialem ponad 2 srednie krajowe.

2. Higher education is on an similar level, so you don't need to look at the university's image. Education wise they can keep up with the best universities in the world.

> Jak wyzej... Stac nas bylo na prywatbe i dobre universytety.

3. Public transportation is way better.

> Nigdy nie czulem potrzzeby uzywani transprtu publicznego. to jest wazne jedynie tam gdzi sa duze skupiska, duzy ruch i brak parkingow.....
                    W wiekoszosci USA nie maja problemu z tym, Przez caly okres pobyty tutaj nigdy w USA nie korzystalem z transprtu publicznego - poza prywatna limuzyna na lotnisko.

4. More vacation at work.

>typowym dla ludzi z wyzszym wyksztalceniem jest wymagany efekt a nie ilosc godzin w pracy. Tak ze ja nigdy nie pracowalem ani dlugich godzin ani nie mialem problemu z czasem wolnym na urlop. Co pare lat jezdzilismy na miesiaac do Polski a pomiedzy na pare tygodni gdzies indziej..

5. More legal holidays.

> Byc moze - u nas jest ich 15 i to jest gwarancja dnia wolnego bo jak swieto wypada w weekend to jest dzien wolny w poniedzialek albo piatek

6. Almost everyone has a health insurance,

> nigdy nie bylem bez ubezpieczenia i to dobrego ubezpieczenia ktore dawalo mi wiecej swobody, szybszy i nieograniczony dostep do serwisow oraz super jakosc.
                    Sa koszty ale jak pisalem - palca wiecej i nigdy koszty medyczne nie byly tu problemem.

7. Better social safety net.

> Po kilku latach pracy mialem lepszy prywatny + publiczny safety net niz w wiekoszsci krajow publiczny.

8. The distance between cities are smaller, so you can arrive faster.

> Prawda. Czyli "dodatni plus" #1

9. You can go for a weekend trip to pretty much anywhere in Europe because it is not that far away (but it can be expensive).

>Two mozes na weekend jechac "anywhere" i moze nie do innego kraju ale w plener wiec to ~ remis.

10. It has a rich history with a lot of old building like castles which one can visit.

>Prawda . tu zas mamy przyrode i parki narodowe chyba nie mniej interesujace..
                    a wiec nastpeny remis.

11. Immigration is usually easier.

>nie wiem dlaczego to mialby byc plusem? Ja to uwazam za minus bo kto chce miec nawal imigrantow?

12. Paparazzi's are not allowed to follow you around without your permission (Granted it’s only a pro for celebrities).

>Nigdy w zycie ni emialem z tym probleemu i chyba 99.9% ludzi nie ma....wiec to nie jest powazny argument.

13. The sales tax is included in the price of an item.

> Argument bez znaczenia.. Przynajmnije wim ile produkt kosztuje i ile jest podatku. Tu kazdy stan i kazdy powiat i czestgo miasta maja swoje i inne podatki ktore sie zmieniaja.
                    Wyopdrebnienie podatkow to wygoda dla uslugodawcow.. Prywatni zas maj opcje przy rozliczaniu sie zpodatkow albo uzywac "standardowe" albo moznba sobie wsszytko rozliczc co do centa na podstaawie toego co sei naprawde zaplacilo.
                    Mala niewygoda przy ocenie kosztow zakupu bo nie bardzo zqwsze wiaadomo ile w damym miescjscu placi sie podatku ale na pewno sie wie ile sie placi za produkt czy serwis...
                    Na krotka mete i dla tych co nie potrafia dodac 8 czy 10% moge wam zaliczyc maly + ..
                    Na dluzsza mete kady lokalny jest do tego przywczajony i " z grubsza" dodajac 10% nie robi sie duzego bledu
                    Nie uwazam wiec ze to przewaga.

14. Germany has protection laws for mothers and mothers-to-be at the workplace.

Ok... #2

15. German labor and employment law requires the continuation of full salary payments for a period of six weeks in case of sickness of an employee (granted it's only a pro for employees and a con for the employers).

>U nas na okres do tygodnia nikt nie wymaga niczego poza stwierdzeniem ze nie przyjde do pracy bo sie zle czuje... Na dluzszy okres to zalezy od szefa...
                    W najgorszym razie dostaje sie od 60% do 80% zarobkow z urzedu. Wysokosc zalezy od tego na jak kwote sie ubezpeiczysz. Nigdy w zycie z tego ne korzystalem chociaz bylo ze 3 tygodnie bylem chory "na slowo". Na inne potrzebne wolne - np pogrzeb rodzicow szef wrecz zaprzeczyl ay ba takie cos uzywac urlop czy coos w tym sensie... Jedz i nie zawracja glowy.. najwyzej napisz podanie o urlop i ja go schwal do szafu i jak sie nic nie staanie (dupokryjka) po po powrocie podre..
                    Tak ze to nie jest pratyczne "pro" ale zalicze 0.5
                    Wiec : 2.5

16. In Germany people are not allowed to just name their children whatever they want.

>I to ma byc argument na korzysc niemiec? Bzdurny.

17. It has less gun violence (mainly due to very strict gun laws) and less crime in general.

>zalezy gdzie. tu may wieksza swobode lokalizacji i twierdze ze trudno na swiecie znalezc bezpieczniejsze okolice niz my mieszklaismy przez te prawie 40 lat....
                    Bo moze tu wiecej broni ale mniej krtadziezy... a to chyba dysktuje "bezpeiczenstwo?"
                    Zadna realna przewaga Niemiec...chyba jedynie dla mieszkjacych w NYC.
                    Pozorna i oparta na niewiedzy.

18. The European Union is way stricter if it comes to what is allowed in our food and personal care products.

Ok. to jest plus #3.5

19. If you have underaged children (who live with you) you are entitlement to receive child allowance from the government.

> u nas jest "tax credit" Moze mniejszy ale skoro matka moze sobie pozwolic na siedenie w domu to nie jest krytyczne. Pol punkta
                    OK # 4

20. Childcare is way cheaper.
                    Ok #5...
                    Ale ja mialem darmowa bo zona sie zajmowal dzieckiem i domem

Czyli w sumie moim przypadku moge zaliczyc - naciagjac, 5 rzeczy na plus w Niemczech.

• kokosowy15 Re: policjanci z majami 16.11.20, 21:29
                      Punkt widzenia itd. Dla ciebie - prawie same przewagi US. Dla przeciętnego Niemca, Szweda, Dunczyka - niekoniecznie. Żaden zamozny Kalifornijczyk nie będzie miał u siebie tak dobrze jak rosyjski oligarcha w Moskwie lub dalej na wschód. Idealnym miejscem dla barona narkotykowego jest Kolumbia, dla szefa Jakuzy - Japonia. Nawet Kim nie pali się do zamieszkania w US, bo w Korei mu najlepiej. Wszystkie przewagi Ameryki jakie wymieniłeś dotyczą mniejszości, a cywilizowany świat dąży do równości a nie podziałów. I nie chodzi o to by wszyscy mieli równo, lecz o to, by Ci o ilorazie inteligencji 80, mniej zaradni, nie przebojowi również mogli żyć bezpiecznie i godnie
                      • engine8 Re: policjanci z majami 16.11.20, 22:45
                        To dlaczego Ci rosyjscy oligarchowie czy chincsy bogacze kuuja u nas wille nad oceanem a naszym ani w glowie zeby kupowac kamienice we Moskwie czy w Pekinie? Kimowi w Korei wcale nie jest najlepiej - to jedyne miejsce gdzie moze przezyc.
                        Tak jak wymienilem moglo zyc 80% ludzi gdzyby nie to ze liberalne wladze wpuscily mase imigrantow, wyniosly biznesy doo Chin i daja kase socjalna duzej ilosci czarnych i leniuchom zeby cicho siedzieli.
                          • kokosowy15 Re: policjanci z majami 17.11.20, 15:54
                            Amerykańscy, ale i brytyjscy i francuscy bogacze kupują wille, mieszkania w Rosji. To lokata, i azyl, bo prawie każdy przedsiebiorca ma coś za uszami i chce mieć dokąd zwiewać w razie czego.
                                • engine8 Re: policjanci z majami 17.11.20, 20:32

I jezeli Deparieu bylby normalnym, przestrzegajacym praw i zasad moralnych obywatelem Francji ktory sie wzbogacil i zdecydowal kupic wille w Rosji to jedno ale kim on jest?
                                  Zdrajca i przestepca ktory uciekl pod skrzydla Putina. I tacy wlasnie kupuja domy w Moskwie - nie dlatego ze cha ale raczej ze nie maja wyjscia....
                                  A tu go dajesz za przyklad. Nie wstyd Ci?

Wikipedia pisze:

On 15 December 2012, Depardieu publicly stated he was handing back his French passport.[25][26] On 3 January 2013, Russian President Vladimir Putin signed an Executive Order granting Russian citizenship to Depardieu.[27] In his first interview thereafter, Depardieu attacked Putin's critics for "lacking vision".[28] In his autobiography, Depardieu said Putin "immediately liked my hooligan side."[29] In February 2013, he registered as a resident of Saransk. Also in January 2013, he was appointed a cultural ambassador for Montenegro.[30] During the summer of 2015, due to remarks Depardieu made about Russian-Ukrainian political issues, his films were banned from television and cinemas in Ukraine.[31]

In August 2018, Depardieu was accused of sexual assault and rape by a 22-year-old actress and dancer.[32] The actress reported being assaulted twice by Depardieu in his home during rehearsal sessions. The unnamed actress made her statement to police in Lambesc, southern France, after which the case was passed to prosecutors in the capital. Depardieu denied the allegations.[33] In 2019 the charges were dropped after a nine month police investigation.[34] But, in October 2020 the case was reopened after his accuser refiled the complaint.[35]
                                  • kokosowy15 Re: policjanci z majami 18.11.20, 08:21
                                    Ja mam się wstydzić czy przestępcy, oszuści, banksterzy i gangsterzy, którzy budują sobie azyl gdy prawo się do nich dobierze? Przecież wcześniej napisałem kto kupuje nieruchomości za granicą. Może i Trump będzie musiał zwiewać do kolegi Putina, gdy sąd się o niego upomni za różne przestępstwa. Cały czas chwalisz Amerykę ze swojego punktu widzenia, bo należysz, według twoich słów, do wąskie elity finansowej. Milionerów w twoim kraju jest dziesięciokrotnie mniej niż obywateli bez ubezpieczenia, nie licząc nielegalnych. A być milionerem teraz to nie to samo co 40 lat temu.
        • misiaq009 Re: policjanci z majami 15.11.20, 19:37
          engine8 napisał(a):

> Ale molodzi nie maja motywacji. Oficjalnie mowia ze co oni maja pracowac 8 czy
          > wiecej godzin jak oni wiecej zarobia za 2 godziny sprzedajac narkotyki...

aaa......oprócz broni w PL nie ma tyle narkotyków co u was...a socjal to zaledwie $120 (500zł).....i tylu leni nie ma:) ...Polacy to co by nie mówić pracowity naród....Powiedz czarnym o Polsce....jakby przyjechali do Polski to by nabrali motywacji i pracowitości jakby bieda im do d zajrzała hehe :)
    • tbernard Re: policjanci z majami 16.11.20, 02:29
      Pismackie manipulacje.

Najpierw pisze pismak:

"Poprosił koszykarza o prawo jazdy, ale ten dokumentów nie pokazał. – Nazywam się Sterling Brown. – Jakoś nie rozpoznaję twojego nazwiska – rzucił policjant, prosząc koszykarza jeszcze raz o dokumenty. "

A zaraz potem pismak pierdoli:

" Po chwili wokół koszykarza – który, przypomnijmy, zaledwie źle zaparkował auto – zaroiło się od funkcjonariuszy."

Za to, że źle zaparkował auto, to policjant mu zwrócił tylko uwagę i o dokumenty poprosił. Dopiero gdy zaczął debil fochy robić i zgrywać ważniaka zaczęła się niepotrzebnie robić nerwowa atmosfera. Kurwa, kogo obchodzi, że on gada, że się nazywa tak czy owak. Gadać, to se mógł, że jest nawet Bilem Gatesem. Nie o to prosił go policjant, tylko o pokazanie prawa jazdy. Skoro już idiota rozpoczął podkręcać agresję, to:

W pewnej chwili jeden z nich spytał Browna, czy jest uzbrojony. Gdy ten odpowiada, że nie, inny z policjantów poprosił, by 22-latek wyjął ręce z kieszeni. Gdy Brown się ociągał, mundurowi powalili go ..."

Dostał przygłup to na co zasłużył a poprawność polityczna przegina uznając, że policjanci zachowali się nieprawidłowo. Jak za bardzo przegną z tą poprawnością to wahadło w drugą stronę uderzy kiedyś tak, że będą wpław do Afryki uciekać.
      • gzesiolek Re: policjanci z majami 16.11.20, 09:20
        Apropo spier... do Afryki...
        Taki dowcip który opowiedzieli mi hamerykanie jak tam swego czasu bywałem...
        Wielki sztorm, rozbija się prom pasażerski... Na jednym pontonie lądują biały, afroamerykanin i meksykanin...
        Szybko kończą się im zapasy... Przy pomocy ubrań tworzą prowizoryczną sieć i łowią ryby.
        Nagle wszyscy razem wyciągają wielgachną, tłustą złotą rybkę....
        No i oczywiście widząc głód i rządzę mordu w ich oczach rybka przemówiła...
        Spełnia wasze 3 życzenia, a że wyciągnęliście mnie razem każdemu po jednym.
        Pierwszy wyrwał się murzyn. Niech wszyscy moi bracia i ja mają swój kraj, potężny, gdzie nikt ich nie prześladuje, gdzie każdy może być bogatym raperem lub sportowcem i niech będzie najlepiej w Afryce, gdzie nie będzie miejsca dla białych... Rybka na to "zrobione!" i murzyn zniknął...
        No to latynos myśli... sprytne... To ja chcę aby taki sam kraj powstał dla latynosów w ameryce łacińskiej... Żeby był potężny, każdy jeździł nowym Cadillaciem wyprodukowanym oczywiście na miejscu i żeby wszystkim żyło się wygodnie i rodzinnie... Rybka: "zrobione!" i latynos zniknął...
        Przyszła kolej na białego... Ten myśli... i wszyscy czarni są teraz w Afryce? i wszyscy latynosi w Ameryce Łacińskiej?
        a to mi wystarczy cola...

• tbernard Re: policjanci z majami 16.11.20, 11:58
          A to mi się inny kawał przypomniał. Trzech Murzynów złapało złotą rybkę i ta zaproponowała za ocalenie 3 życzenia po jednym dla każdego. Więc tak sobie zażyczyli:
          1. Chcę być biały.
          2. Chcę być biały.
          3. Chcę żeby oni byli czarni.

Tak to było w kawale ale mógł przecież powiedzieć, że chce się zamienić kolorem ze swoimi kolegami. Chyba że wolał czarny pozostać ale był rasistą i nie chciał mieć białych kumpli ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka