Dodaj do ulubionych

American Dream

20.08.21, 14:53
www.youtube.com/watch?v=5oK-xl84JTA

Da radę coś podobnego nagrać w Polsce? Chyba byłoby ciężko...

Jak się nazywa ten nasz forumowy wujek z Ameryki, bo zapomniałem?
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: American Dream 20.08.21, 16:46
      schweppes1 napisał:

> www.youtube.com/watch?v=5oK-xl84JTA

Mocne - wytrzymałem ze 3 minuty - do tej naćpanej przy banerze McPherson Square - Rebuild Philadelphia.

> Da radę coś podobnego nagrać w Polsce? Chyba byłoby ciężko...

Oj, były miasta, które miały bardzo duży kłopot z narkotykami, tylko za komuny to mocno pod dywan zamiatano.
      Puławy (to powiatowe miasto nad Wisłą, znane z wielkich zakładów azotowych) były w połowie lat 80-tych mekką "kompociarzy".

> Jak się nazywa ten nasz forumowy wujek z Ameryki, bo zapomniałem?

😁
    • gzesiolek Re: American Dream 20.08.21, 17:06
      Chyba ciężko by było znaleźć aż tak długą ulicę i taką otwartość... Ale samych ludzi poniżej krawędzi oj znalazłoby się... Więcej przez alko niż narkotyki, ale jednak...

Na Kozłówku w Krakowie jest taka ekipa lokalsów z 20-30 osób... Wiecznie zapruci, często obsiadują ławeczki na jednej uliczce jak ich SM nie ścignie... Przekrój: kobiety i mężczyźni, od 30 do 60(choć może mniej bo picie mocno im lat dodaje). Większość ma jakieś lokale socjalne lub pospółdzielcze na miejscu i tak egzystują...
      Spokojnie można by było film im kręcić...

Zresztą jeden z nich mieszka u mnie w bloku, rodzice emeryci, on ok 40, skrajny alkoholizm... Ale ojciec twardy do sąsiadów (miałem z nim scysje, bo mu córka wokół samochodu ganiała i na pewno ta ryska to przez nią - a to stara obita Octavia porysowana gdzie się da), ale syna ustawić do pionu i zrobić przymusowy odwyk nie potrafi...

Sam jestem z miejscowości gdzie w latach 90tych nagle połowa ludzi została bez pracy... Uwierz mi widziałem gdzie super dzieciaki staczały się razem z rodzicami którzy zostali bez pracy i bez pomocy i nie wiedzieli jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości... Klej, kompot, leki... Wielu już dawno nie ma wśród nas...
      Jednego kumpla z podstawówki próbowaliśmy wyciągnąć... Nie da się... Tylko siłowy odwyk i zmiana środowiska...
      • hukers Re: American Dream 24.08.21, 14:45
        gzesiolek napisał:

> Chyba ciężko by było znaleźć aż tak długą ulicę i taką otwartość...

Może nie tak aż długa, ale jakby dragi zamienić na alko to Dietla w Kraku mi pasuje
    • marekggg Re: American Dream 20.08.21, 18:19
      dream korwinowski gdzie kazdy ma wszystko w dupie, bo polakow nikt jeszcze nie nauczyl dbac o swoje finanse. i ten troglodyta kato-talibanski czarnek zamiast dodatkowych godzin matmy i innych przedmiotow scislych stawia na ekumenizacje uczniow, za miast nauczenia sie liczenia.
    • engine8 Re: American Dream 20.08.21, 18:42
      Dlatego trzymaj sie swojej komunistycznej ojczyzny i ciesz sie ze w ameryce nie mieszkasz.
      U was nie wolno byc biednym i bezdomnym ? U nas wolno.

I jest jeszcze duzo miejsca i wolnosci i mozliwosci na american dream... a jak szukasz szamba to i znaajdziesz i jesli tobie to pomoze zyc spokojniej to niech tak bedzie.
          • qqbek Re: American Dream 21.08.21, 07:55
            To raczej takie przypomnienie, że jesteś w USA w tych mniej niż 10% emigrantów ekonomicznych, którym się powiodło i żyją, miast egzystować na skraju systemu.
            • engine8 Re: American Dream 21.08.21, 17:19
              I ani mnie to martwi ani cieszy.
              Przyjedzajc tu juz to wiedzilaem ze to nie kraj socjalu ale mozliwosci i ze tu cie wrzuca jak mlodego majtka na pelne morze i jak dopyniesz do statku to masz szczescie a jak nie - to nie masz.

Wiekoszasc tych ludzi zyje tak bo to wybrali a przynajmniej nie chca sie sprezyc i posweciec niczego aby to zmienic...
              I jak widac kraj jest na tyle duzy ze ja tu mieszkajac moge sie tym nie przejmowac a wy sie przejmujecie - w sumi enie wiem dlaczego?
              Ja podejrzewam ze was ciagle nasaczja propaganda abyscie w Polsce siedzieli i nie uciekali :)
              Nam przeciez tez komuna caly czas pokazywala takie obrazki jaki ten zachodni i imperialistyczny kraj jest zgnily...
              • qqbek Re: American Dream 21.08.21, 17:22
                Nachalnej propagandy nie ma, a jeden pseudointeligent płci żeńskiej należący do "rządzącej tym krajem elyty" nawet powiedział "niech jadą" w odniesieniu do lekarzy wyjeżdżających za granicę.

Przypłaciła to pogrzebaniem szans na reelekcję, ale niestety lekarze się ochoczo posłuchali.
              • waga170 Re: American Dream 22.08.21, 02:13
                Jak kiedys moja ciotka z Ameryki przyjechala do Polski to jedna mloda kuzynka koniecznie chciala zaproszenie do Ameryki. Na co jej matka powiedziala: Ty do Ameryki? Zeby cie jaki Murzyn zgwalcil? A ciotka na to: No teraz to juz nie dam rady sie wymigac jak uslyszala o tym Murzynie.
                Bylem w USA na poczatku lat 80-tych jak zaczeli sie pojawiac z Treichskirchen, czasem bardzo mlodzi, jeden pamietam ze mial tylko 17 lat. Zaden nie znal angielskiego, nie szukal kursow, nie szukal pracy, kradli i pili co sie dalo i mieli ciagoty do wlasnie takich jak na filmiku. Jeszcze sie nie najebywali tylko udawali najebanych i mysleli ze sa cool. Pozniej slad po nich zaginal. Jak to bylo, natura ciagnie wilki do lasu?
                • engine8 Re: American Dream 22.08.21, 05:01
                  A gdzie to bylo? Ja we wczesnych latach 80-tych i tez z Treichskirchen zastalem inna Ameryke. Tzn ja chyba nie znam prawdziwej Ameryki bo Kaliforni ato niekoniecznie Ameryka.

Ludzie sobie radzili niezle. Wiekoszosc ktorych poznalem pracowali. Jak nie bylo gdzie pracowac to zawsze mozna bylo isc do polskich Machine Shops. I ci co poszli i utrzymali sie przez pare lat to wielu skonczylo na rozwinieciu wlasnych biznesow i obecnie sa albo milionerami ale paru tez i looserami bo im sie w glowach od pienidzy pojebalo.
                  Oczywiscie byli ci co uwazali ze amerykanie sa durni i mozna ich wyruchac na stojaco. I ci skonczyli kiepsko. Jedne polski Milicjant rozwinal biznes , dostal dobry kontrakt z wojska i zamiast sie tym cieszyc i doic to krowe to ich tak po polsku oszukal na materialach do Hamwee. Oszukal moze na $20k a stracil konttrakt na ponad $5M i posiedzial rok w pierdlu a potem uciekl do Polski przed nastpepnym wyrokierm. Byla grupa co to kradli auta na zamowienie. Zamawiales auto jak w fabryce i za pare tygodni dostrczali - i ci tez zwiali pd reka policji mniej wiecej wtedy jak Polska stala sie krajem wolnym. Slyszalem ze przeniesli ten biznes do Niemiec
                  Uczciwie pracujacy sa tu do dzis i wiedzie sie im dobrze albo bardzo dobrze.
                  • waga170 Re: American Dream 22.08.21, 11:20
                    Los Angeles. Polski kosciol na ulicy Adams. Bylo duzo starej Polonii, takich co po wojnie nie wrocili do Polski, i praktycznie zero mlodych. Az worek sie rozwiazal tych z Treiskirchen i podobnych miejsc. Maly procent bylo "powaznych", malzenstw, gosci z jezykiem i zawodem. A przewazali mlodzi faceci, ura-bura, poszukiwacze przygod. Jeden myslal ze pracodawcy beda stali w kolejce do niego, niby jezyka nie znam ale mam uprawnienia dzwigowe. A o tych od samochodow tez slyszalem, i jeszcze byla afera parkingowa na LAX jak chlopaki robili recycling biletow parkingowych. Jeszcze podobno kradli cale Tiry. Polak potrafi!
                    • engine8 Re: American Dream 22.08.21, 22:20
                      No jak widac mnie to ominelo i milem szczescie ladujac te 60 km na pn.
                      Tam byla "stara" Polonia" ale to tez raczej wyksztalceni albo mieli juz swoje "apartamenty" oraz troche potomkow szlachty.
                      Ale byli tacy co mieli duzo i to wszytko jak mowili za "zielone". A to hodowali na dzialkach nastpne 30 -400 km na polnoc gdzies tam w lasach
      • schweppes1 Re: American Dream 21.08.21, 01:01
        engine8 napisał(a):

> Dlatego trzymaj sie swojej komunistycznej ojczyzny i ciesz sie ze w ameryce nie
        > mieszkasz.
        > U was nie wolno byc biednym i bezdomnym ? U nas wolno.
        >
        > I jest jeszcze duzo miejsca i wolnosci i mozliwosci na american dream... a jak
        > szukasz szamba to i znaajdziesz i jesli tobie to pomoze zyc spokojniej to niec
        > h tak bedzie.

Jak ostatnio w ramach eksperymentu sobie żółtego ludzika na Street View upuszczałem w losowych miejscach w USA, to zwykle był klimat jak z trzeciego świata.
        • engine8 Re: American Dream 21.08.21, 01:37
          A juz myslalem ze cie stac na wiecej...
          Myslsz ze w USA i wogole w zyciu i wszedzie to sie tak losowo osiedla i zyje?
          No moze jak masz zero zdolnosci myslenia..

A dlaczego ograniczyles sie do USA a nie losowo na globie? Moze bys wyladawol na jakiejs wyspie?
        • qqbek Re: American Dream 21.08.21, 08:01
          Bo USA zabiły centra swoich miast jeszcze w latach 60-tych.
          Poza kilkoma miastami (duże jebłuszko na przykład) nikt kto chociażby aspiruje do klasy średniej nie mieszka w centrum miasta.
          Rzuć tym ludzikiem po przedmieściach, to zobaczysz setki podobnych domów, równiutko przystrzyżone trawniki, nowe samochody na podjazdach i ludzi wyglądających na ludzi, a nie zombies.
          • gzesiolek Re: American Dream 21.08.21, 15:26
            Są młodsze miasta gdzie City w niedzielę jest wymarłe, przynajmniej tak było w 2000-2001... Np. w Raleigh, idziesz i na kilku km2 miałeś wieżowce, biurowce, szkło, stal, beton, wielopasmowe puste ulice, słychać czasem jak wiatr przesuwa jakiś śmieć i cisza...zero ludzi... Mógłbyś film o apokalipsie kręcić...
            • engine8 Re: American Dream 21.08.21, 17:24
              Tzn USA nie zabily to ludzi sie wyprowadzili poniewaz centra zrobily sie czarne i bure i szare i ponure i niebezpieczne. Strach na ulicy, szkoly do D, gangi i narkotyki.
              Ale masz przeciez wybor gdzie mieszkac? To nie Polska gdzie kupujesz mieszkanie od dewelopera, wykanczasz go i siebie i juz tam jestes skazany na mieszknaie do konca dni swoich?
              Wygodniej ci w centrum? znajdujesz mieszknaie w centrum
              Nie podoba sie - wynosisz sie na perfyferie
              Chcesz mieszkac we wlasnym domu? Ilez to roboty - miesiac casu i juz mieszkasz. zmieniles zdzanie? Wyprowadzasz sie do bloku..
              • qqbek Re: American Dream 21.08.21, 17:28
                W Polsce coraz częściej jest tak, że ludzie już nie gniazdują przez całe życie w jednym miejscu, a zmieniają co jakiś czas.
                Ja mieszkam w trzecim miejscu w kilkanaście lat (13 dokładniej).
                W najbliższej rodzinie mamy (w grupie 30-40 latków) jeszcze jedno małżeństwo, które właśnie zalicza drugą przeprowadzkę, a do tego jeszcze trzy, które przeprowadzają/przeprowadziły się po raz pierwszy (liczymy tylko przeprowadzki "ze swojego na swoje", bez liczenia przeprowadzki "od rodziców na swoje").
                • engine8 Re: American Dream 21.08.21, 17:38
                  I w Polsce sie to siedzenie w jednym gnezdzie zmieni z czasem jak ludziom sie bedzie polepszac i bedzie na tyle mieszkan ze beda nimi handlowac tak jak tutaj.
      • vogon.jeltz Re: American Dream 21.08.21, 08:36
        > U was nie wolno byc biednym i bezdomnym ? U nas wolno.

Interesujące użycie słowa "wolno" w stosunku do czegoś, z czego nie bardzo można zrezygnować. Na tej zasadzie to w PRL-u wolno było stać w kolejkach.
    • waga170 Re: American Dream 21.08.21, 03:26
      schweppes1 napisał:

> Da radę coś podobnego nagrać w Polsce? Chyba byłoby ciężko...

Niespisana i niekumata dolewka do whisky, nie wie ze to sie wzielo z amerykanskiego dobrobytu a nie z polskiej biedy.
      • schweppes1 Re: American Dream 22.08.21, 00:44
        waga170 napisała:

> schweppes1 napisał:
        >
        >
        > > Da radę coś podobnego nagrać w Polsce? Chyba byłoby ciężko...
        >
        > Niespisana i niekumata dolewka do whisky, nie wie ze to sie wzielo z amerykansk
        > iego dobrobytu a nie z polskiej biedy.

Wie i tym bardziej dziwi się, że tyle nędzy w tej hameryce.
      • schweppes1 Re: American Dream 22.08.21, 00:45
        klemens1 napisał:

> Że są miejsca w amerykańskich miastach jak to, to wiadomo od dawna.
        > I co w związku z tym chciałbyś udowodnić?

Że część z nas chyba uległa hollywoodzkiej iluzji.
          • schweppes1 Re: American Dream 22.08.21, 13:25
            marekggg napisał:

> moze mow o sobie i za siebie. chyba niewiele orpocz swojego miasteczka w zyciu
            > widzialesz. jak sie wyniesiesz od mamusi to zobaczysz co to zycie.

Debilu, ja z rodzicami nie mieszkam od 10 lat, na co dzień jeżdżę po Polsce, a w Europie zwiedziłem już prawie wszystkie kraje, więc nie ucz księdza dzieci gwałcić.
            • marekggg Re: American Dream 22.08.21, 13:40
              nie wiedzialem ze jestes ksiedzem i gwalcisz dzieci.

ja od 26 lat mieszkam poza domem rodzicow. wiec nie pierdol mi. i to nie 300m ale pareset km. i zawsze w innym kraju.
              • schweppes1 Re: American Dream 22.08.21, 14:01
                marekggg napisał:

> ja od 26 lat mieszkam poza domem rodzicow. wiec nie pierdol mi. i to nie 300m a
                > le pareset km. i zawsze w innym kraju.

No i co w związku z tym, przygłupie?
                  • schweppes1 Re: American Dream 22.08.21, 15:55
                    marekggg napisał:

> nic korwinisto. tyle ze mnie zycie nauczylo zyc samemu bez pomocy od starych.

Kurwa, większość musi żyć bez pomocy od starych, matole, a ty z tego robisz jakiś etos. Ja od liceum nie brałem kasy od rodziców, nie wziąłem ani grosza do dziś i nie wyobrażam sobie wziąć, mimo że mają tej kasy sporo. Dla mnie to jest norma, że utrzymuję się sam i nie robię z tego newsa, dlatego m.in. tak gardzę i brzydzę się socjalizmem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka