Dodaj do ulubionych

po ile obstawiace

31.05.22, 08:10
benzynke , w zwiazku z nowymi debilnymi sankcjami, bez kozery powiem

10 gdzies w wakacje
15 w pazdzierniku
Obserwuj wątek
        • only_the_godfather Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:05
          bigimax4 napisał:

> skoro poprzednich piec sankcji nic nie dalo poza zdziadzieniem europejczykow to
          > znaczy ze sa debilne

Tak tak wszystkie porażki europy teraz będziemy tłumaczyć putinem. Skąd wiesz, że sankcje nie działają?Bo ruska propaganda tak mówi?
            • gzesiolek Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:36
              Na razie to mimo zgromadzenia 70% sił w jednym miejscu, Rosjanie wciąż nie zajęli całego obwodu Ługańskiego, co ja wieszczyłem im, że dokonają do końca kwietnia... Byłem pewny, że muszą samą masą zająć tereny na łuku dońskim, ba myślałem, że w maju podejdą pod/otoczą Słowiańsk/Kramatorsk, a tu wciąż się wykrwawiają nawzajem z Ukraińcami na drugim brzegi Dońca...
              A tu jeszcze Ukraińska armia praktycznie wyparła ich spod Charkowa i niebezpiecznie leje ich na pólnoc od Chersonia... Już Putin podniósł teoretyczne wynagrodzenie dla kontraktowych żołnierzy 3-4x bo nie ma chętnych... Problem w tym, że już przy niższych stawkach były problemy z wypłatami na czas...
              Więc może czas, żeby agresor się opamiętał? Bo to jego decyzje biją w nasze portfele, a nie rządzących UE... Jest jeden winny takiego stanu rzeczy, chyba, że przyjmiemy, że Putin jest na pasku USA i Chin, jako głównych beneficjentów jego działań, wtedy dopiero można przyjąć, żę winnych jest więcej...
              • bigimax4 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 10:57
                Więc może czas, żeby agresor się opamiętał? Bo to jego decyzje biją w nasze portfele, a nie rządzących UE...

jak wierzysz w to co napisales to jestes dziwny
                sankcje naklada eu nie wova,
                • gzesiolek Re: po ile obstawiace 31.05.22, 11:51
                  Jest konkretny powód tych sankcji, choćbyś zaprzeczał niczym Łżewrow... Chodzi o to, żeby Rosji nie dofinansowywać sznura na którym będą mogli nas powiesić... Kupowanie od Rosjan czegokolwiek to finansowanie ich wysiłku wojennego i przyszłego potencjału.
                  Putin podjął zupełnie nieracjonalną decyzję z punktu widzenia dalszej współpracy biznesowej. Nie wiem jak Ty, ale jeśli mi kontrahent zaczyna zachowywać się nieprzewidywalnie i zaczyna działać siłowo, to ja ze współpracy z takim kontrahentem rezygnuję... Tutaj jest ciąg przyczynowo skutkowy.
                  Jedynie możemy dyskutować, czy Putin zrobił to bo uważał, że więcej zyska niż straci, czy jest tylko marionetką największych beneficjentów tych działań czyli Chin i USA...
                  Reszta to jak Ci wspominałem wielokrotnie wykazujesz naiwność na poziomie przedszkolaka, że Putin będzie robił coś dobrze UE, jak tylko ta będzie się ładnie uśmiechać i wspierać jego agresję... I tak już zawsze zostanie... To już nawet w Niemczech ludzie przejrzeli na oczy, po tym jak Putin by wymuszać odbiory NS2 zaczął ścinać do minimów kontraktowych dostawy gazu na rozpoczęcie zimy w 2021... Chcesz się dawać rozgrywać to się dawaj rozgrywać... UE i PL chcę jednak jak najszybciej się uniezależniać, choć tutaj na razie są to zapowiedzi ograniczeń... Putin ma multum czasu by się zreflektować, jeśli woli się dogadywać biznesowo, ale cały czas działą z pozycji siły i naiwnie jest sądzić, ze z tego zrezygnuje, gdy mu się zacznie ustępować...
                  • klemens1 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 13:10
                    Jak kacapowi nie przywalisz w ryj tak, żeby się nakrył nogami, to będzie zawsze podskakiwał.
                    Oni mają w genach coś takiego, że "nie ustąpię, choćby się waliło i paliło". No i dobrze - trzeba to teraz wykorzystać.
                  • bigimax4 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 13:12
                    Chodzi o to, żeby Rosji nie dofinansowywać sznura na którym będą mogli nas powiesić...

bredie dla tluszczy

Kupowanie od Rosjan czegokolwiek to finansowanie ich wysiłku wojennego i przyszłego potencjału.

pewnie lepiej kupic od iranu , to nic nie bedzie finansowac

Putin podjął zupełnie nieracjonalną decyzję z punktu widzenia dalszej współpracy biznesowej. Nie wiem jak Ty, ale jeśli mi kontrahent zaczyna zachowywać się nieprzewidywalnie i zaczyna działać siłowo, to ja ze współpracy z takim kontrahentem rezygnuję...

to dosyc wybiorcza ta rezygnacja, inni duzi lepsi od ruskich nie sa

coś dobrze UE, jak tylko ta będzie się ładnie uśmiechać i wspierać jego agresję..

jest jaks agresja na eu , bo nie zauwazylem

UE i PL chcę jednak jak najszybciej się uniezależniać,

kolejne brednie dla idiotow , jak ty sie bidoku chcesz uniezaleznic , no moze i wyjdzie ale ropa bedzie po 200$ a ty bedziesz apierdalal skladakiem na dzialke i siedzial w nieogrzewanym domu
                    jak tego chcesz no to prosze bardzo
                    • gzesiolek Re: po ile obstawiace 31.05.22, 14:21
                      >bredie dla tluszczy
                      Też tak uważałem, choć z pewną dozą nieufności wynikającej z historii... Ale Putler przez debilną, b. słabo uzasadnioną agresję udowodnił mi, że ta nieufność niestety była uzasadniona...

>pewnie lepiej kupic od iranu , to nic nie bedzie finansowac
                      Wiesz cokolwiek więcej o Iranie, czy znowu dużo krzyku i zero pojęcia?

>to dosyc wybiorcza ta rezygnacja, inni duzi lepsi od ruskich nie sa
                      Ale to Rossia byłą głównym kontrahentem i nie wiem jak Ty, ale ja uważałem ją za w miarę rozsądnego biznesowo kontrahenta.

>jest jaks agresja na eu , bo nie zauwazylem
                      Aha czyli wg Ciebie UE wspierać agresję ma na siebie samą? rozumiesz w ogóle co czytasz?

>kolejne brednie dla idiotow , jak ty sie bidoku chcesz uniezaleznic , no moze i wyjdzie ale ropa bedzie po 200$ a ty bedziesz apierdalal skladakiem na dzialke i siedzial w nieogrzewanym domu - jak tego chcesz no to prosze bardzo

Uniezależnienie oznacza dywersyfikacje. Mam nadzieje, że Rosja wróci do normalności, choć coraz mniejszą. Ważne by nie być uzależniony od rozgrywania przez Putina, gdy gra między krajami UE, czy próbuje wymuszać różne decyzje szantażem. Co do cen ropy to albo się zawali cały rynek ropy, na co nie może sobie pozwolić znacznie więcej znacznie ważniejszych graczy niż PL i UE, albo jednak zmniejszenie embarga na Iran i Wenezuele pozwoli na utrzymanie normalności...
                      Osobiście wolałbym koniec wojny. Rosja zachowuje Krym. Ukraina zachowuje resztę. Reszta do uzgodnień... Ale to marzenie ściętej głowy... Aha jak Ci tak źle w UE, zawsze możesz wyjechać do Moskwy... Paliwo będziesz miał może tańsze... a w uznaniu zasług może Cię nawet w kamasze nie wezmą...
                      • bigimax4 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 18:29
                        Uniezależnienie oznacza dywersyfikacje. Ma

ale ropy nie kupisz w kazdym sklepie z ropa
                        saudowie maja w dupie, beda zwiekszac wydobycie o milion barylek moze do konca 2023
                        narazie leci na nich zielony deszcz , sprawdz sobie co jest najbardziej wartosciowa firma na swiecie
                        ropa dzisiaj 120$ , euro do $ slabiutkie co jeszcze podwyzsza dla nas cene a zaraz ropa poleci na 130$...

Jak odetniesz jednego wielkiego dostawce to sie wszyscy rzucaja na resztki i przplacaja
                        nie do pominiecia jest ze wychodzimy z dwuletniej zapasci kowidwej
                        przy tych cenach to za daleko mozemy nie dojsc
                      • bigimax4 Re: po ile obstawiace 03.06.22, 08:56
                        www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,28533956,mam-dwa-scenariusze-pierwszy-jest-zly-a-drugi-bardzo-zly.html#s=BoxOpImg8

no i prosze , jak nawet gazetka to podaje lemingom zamiast bomb w mleku , to jest gorzej niez sie mozna bylo spodziewac , upaina pada

chyba tez dobry czas na podsumowanie
                        dzieki sankciom na rosje energia droga w huj , spoleczenstwo dziadzieje, militarnie Polska sie zajebiscie oslabila , gospodarczo tez , takze Polska ze swoja nadmiernie rozbudzona postawa militarna , zostaje teraz z gola dupa wystawiona na strzal ruskich
                        niemcy czy francjatakimi kretynami nie sa
                        patrzec i sie uczyc a nie serce na talerzu dla ukra
        • klemens1 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 10:38
          bigimax4 napisał:

> skoro poprzednich piec sankcji nic nie dalo poza zdziadzieniem europejczykow to
          > znaczy ze sa debilne

Gdyby nie dało, to fiutin by nie chciał negocjować odblokowania morza za zniesienie sankcji.
      • trypel Re: po ile obstawiace 31.05.22, 08:57
        Debilne bo przesunięte w czasie i z wyłączaniami.

Chociaż nawet tamke bolą skoro kacapy wchodzą w paserke i zaczynają sprzedawać kradzione zboże (szacun ze egipt odmówił zakupu)
        • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:00
          Masz lepszy pomysł w sytuacji, gdy Węgry są na nie?
          Masz lepszy pomysł w sytuacji, gdy poza kwestią dostaw i dystrybucji trzeba też przygotować rafinerie na inny produkt?
          Jakoś nie sądzę, żebyś miał ochotę założyć kamasze zamiast sankcji... Ja na pewno nie mam.
          • trypel Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:03
            Po prostu obchodzimy się wciąż z ruskimi jak z jajkiem. To samo dotyczy zakazu nabywania nieruchomości. Bo Cypr był przeciw.
            Może trzeba przestać się zastanawiać jak to zrobić delikatnie tylko zrobić.
            • only_the_godfather Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:07
              Widzisz zrobienie tego brutalnie przyniesie taki efekt, że społeczeństwa europejskie będą przeciw. Oto właśnie putinowi, żeby skłócić europejczyków. A teraz wychodzi, jak np niektórzy ekolodzy byli na sznurku putina i specjalnie nas uzależniali od rosyjskiego gazu.
            • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:10
              trypel napisał:

> Po prostu obchodzimy się wciąż z ruskimi jak z jajkiem. To samo dotyczy zakazu
              > nabywania nieruchomości. Bo Cypr był przeciw.
              > Może trzeba przestać się zastanawiać jak to zrobić delikatnie tylko zrobić.

No to pytam Cię o pomysły a ty mi tu truizmami jedziesz...
              Jedyna alternatywa (jaką widzę) to kamasze i iść sie z nimi bić... Idziesz?
                • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:21
                  bigimax4 napisał:

> a cos ci ruski zrobili galtus sie sie tak wyrywasz do wojenki

A Ty umiesz rozumieć tekst czytany? Bo wydaje mi się, ze jednak ni ch...a.
                  Skoro 3 posty i +/- 10 prostych zdań przerasta Twoja możliwość zrozumienia, to czytanie czegokolwiek innego przez Ciebie jest stratą czasu. Nie szkoda Ci?
              • trypel Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:14
                Jak trzeba będzie to pójdę. I mam nadzieje ze nie stchórze
                Inne pomysły. Wysyłać uzbrojenie a nie tylko gadać (oczywiście to dotyczy tylko Kraków które mogą ale gadaja).
                Zablokować granice na transport wszelkich dóbr. Teraz oni sobie obchodzą wszelkie restrykcje z palcem w dupie
                • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:26
                  trypel napisał:

> Jak trzeba będzie to pójdę. I mam nadzieje ze nie stchórze
                  > Inne pomysły. Wysyłać uzbrojenie a nie tylko gadać (oczywiście to dotyczy tylko
                  > Kraków które mogą ale gadaja).
                  > Zablokować granice na transport wszelkich dóbr. Teraz oni sobie obchodzą wszelk
                  > ie restrykcje z palcem w dupie
                  >

Nie pytam czy trzeba, pytam o alternatywy.
                  I rozumiem, że 27 krajów z radością i bez mrugnięcia okiem Cię poprze...? Czy masz jakiś inny plan...

To przytocz jeszcze dane finansowe, którymi podpierasz swój pomysł, ze to większa strata dla Ruskich niż spadek możliwości sprzedaży ropy do UE, mam bowiem przeczucie, że jednak ropa i brak $$$ za nią będzie bolec bardziej...
                  • trypel Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:38
                    galtomone napisał:

>
                    > To przytocz jeszcze dane finansowe, którymi podpierasz swój pomysł, ze to więks
                    > za strata dla Ruskich niż spadek możliwości sprzedaży ropy do UE, mam bowiem pr
                    > zeczucie, że jednak ropa i brak $$$ za nią będzie bolec bardziej...
                    >
                    >
                    Na razie chyba wpływy ropy są większe niż były
                    Czyli maja wiecej kasy za mniej ropy
                    Bolesne jak cholera

>
                    • gzesiolek Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:52
                      Od początku agresji tak, ale już w kwietniu rok do roku nie do końca...
                      Cała Europa się rzuciła i zwiększyła dostawy na przełomie lutego i marca, by porobić rezerwy, plus wzrost cen na rynkach światowych i wpływy za gaz i ropę poszybowały... Ale w kwietniu już były kilka % niższe niż rok temu, a maj szykuje się jeszcze gorszy dla Rosji...

Aha na ceny na stacjach jestem wściekły, bo mocno mi biją po kieszeni, ale jakim trzeba być debilem aby nie rozumieć, że winowajcą tego stanu jest Rosja i nikt inny... I jedną decyzją może się z tego burdelu wycofać...
                      • trypel Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:57
                        Ale i tak pozwalamy na za dużo.
                        Oni dalej sprowadzają towary których nie mają. Tylko teraz wożone są truckami tadzyckimi, turkmenskimi.. I towar znika pp drodze.
                        Klient ostatnio nam zrobił wpłatę z konta z Lotwy "na zapas" i pisze, kasę wysłałem z Lotwy, truck przyjedzie na uzbeckich numerach. Jak wykorzystam całość to przeleje nowe. A my że co prawda wierzmy że jest przeciwko wojnie ale jako firma zadecydowaliśmy że nie sprzedajemy do Rosji. Ale przecież inni sprzedają.. gosc na to.
                        Dlatego póki to wszystko jest takie delikatne to goowno z tego wyjdzie. Zamknąć granice. Odciąć ich od wszystkiego. Zabronić podróży.
                        • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 11:16
                          trypel napisał:

> Dlatego póki to wszystko jest takie delikatne to goowno z tego wyjdzie. Zamknąć
                          > granice. Odciąć ich od wszystkiego. Zabronić podróży.

Trzymam kciuki za Twoje jednoczenie świata w tym zakresie....
                          Szczerze, to jednak brzmisz naiwnie.
                          W EU ciężko się 27 państwo dogadać z powodu opcji "veto"... jak Twoim zdaniem uzyskać taką jedność na forum światowym.

Choćby Turcja... Jaki będzie mieć w tym interes?
                          O Chinach nie wspomnę... czekają, żeby sobie spokojnie kupić Rosje na promocji...

Jeśli do tego plotki o ciężkiej chorobie Putnia dają mu 2-3 lata) są prawda ( na szczęście/nieszczęście) coraz więcej na to wskazuje, ze tak), to Rosja może być już niedługo w ciemnej dupie, na bardzo długo...

Nikomu na świecie, ani od wschodu, ani z zachodu nie będzie się wspomagać odbudowy ich "potęgi i znaczenia".

Kiedyś wschód/zachód był dzielony między USA + sojusznicy i ZSRR a za lat nie wiele ZSRR zastąpią Chiny.
                          • trypel Re: po ile obstawiace 31.05.22, 13:10
                            Ja nic nie jednocze. Ja tylko pisze co powinno się zrobić. Z ruskimi można rozmawiać tylko z pozycji siły. Każde ustąpienie traktują jako nasza słabość.
                            Lewicowa Europa probuje być delikatna i nikogo nie urazić ( jak historia z fiutinową babą, żeby go nie urazic) a to oznacza nasza słabość.
                            Myślisz że co będzie jak wejdą do nas. Oczywiście NATO odpowie. Ale jal szybko i po ilu dniach rozmów i dyskusji
                            • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 13:22
                              trypel napisał:

> Ja nic nie jednocze. Ja tylko pisze co powinno się zrobić.

Ale stawiasz pobozne zyczenia jako alternatywe dla rzeczu ktore faktycznie sie dzieja.
                              Czy sa idealne, wystarczające, itd.... nie.... Ale to co proponujesz to cos nie do zrealizowania w praktyce.

> Lewicowa Europa probuje być delikatna i nikogo nie urazić (

To chyba nie wiesz co mówią Zieloni w DE w tej sprawie.... A trudno ich o brak lewicowości posadzic...

> Myślisz że co będzie jak wejdą do nas. Oczywiście NATO odpowie. Ale jal szybko
                              > i po ilu dniach rozmów i dyskusji

Ale tu nie ma sporu. Ja tylko pytam o REALNA alternatywe dla tego co sie juz dzieje. Ja takiej nie widze. Walczyć z ruskimi tez nikt nie chce - i nie mam tu na mysli politykow ale obywateli EU.... Chyba, ze naprawe wierzysz, ze obywatele EU chcielby isc na front Ukrainsko - Rosyjski przewidujac co bedzie jak Ukraina padnie.
                    • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 11:09
                      trypel napisał:

> Na razie chyba wpływy ropy są większe niż były
                      > Czyli maja wiecej kasy za mniej ropy
                      > Bolesne jak cholera

Poczekaj jeszcze trochę. Chiny i Indie stając się jedyna opcji eksportu dla Rosji już za chwilę zaczną renegocjować ceny zakupu... Bo drogą ropę mogą kupić gdzie indziej, jak do tej pory.
                      A Rosjanie nie będą mieli wyjścia jak ich rynkami choć w części zastąpić rynek EU.

Oba kraje nie są na tyle durne - w szczególności Chiny - by płacić więcej niż muszą gdy Ruscy nie będą mieli wyjścia. A dodatkowo, widzą co się dzieje i nikt przy zdrowych zmysłach (poza Węgrami) nie będzie się chcieć od jednego źródła uzależniać.

Tak, (wg mnie chwilowo) Rosjanie mają wyższe dochody z ropy, bo embargo jeszcze nie obowiązuje, a ceny na rynkach wzrosły. Ale faktem jest, że ich wydobycie i eksport ilościowy spada.

www.bloomberg.com/news/articles/2022-05-12/russia-oil-revenue-up-50-this-year-despite-boycott-iea-says

Still, there are signs of Russia’s resilience starting to fray.

Supplies were down 1 million barrels a day last month, and these losses could triple in the second half of the year, the agency estimates. EU sanctions against Russian state-linked enterprises such as production giant Rosneft PJSC will take effect on May 15, and the bloc is moving towards a full ban on the country’s supplies.

“If agreed, the new embargoes would accelerate the reorientation of trade flows that is already underway and will force Russian oil companies to shut in more wells,” the IEA said.

www.reuters.com/business/energy/exclusive-russia-sees-its-oil-output-falling-by-up-17-2022-document-2022-04-27/#:~:text=According%20to%20the%20document%2C%20Russian,stood%20at%20421%20million%20tonnes.

According to the document, Russian oil output may decline to between 433.8 million and 475.3 million tonnes (between 8.68 million and 9.5 million barrels per day) in 2022 from 524 million tonnes in 2021.

That would be the lowest since 2003, when Russian oil output stood at 421 million tonnes.

A to pomija jeszcze opcje takie jak wzrost wydobycia po stronie OPEC (którego Rosja nie jest członkiem) czy zbliżającą się opcję na pojawieniu się na rynku ropy z Iranu.
                      A OPEC może to poważnie rozważać, bo konkuruje także z ropą z USA.

www.usnews.com/news/world/articles/2022-03-04/analysis-iranian-oil-could-take-months-to-flow-after-a-nuclear-deal#:~:text=%22Iran%20will%20technically%20be%20able,production%20at%20its%20aging%20oilfields.
                      ""Iran will technically be able to increase its production to some 3.4 million bpd by August/September 2022 ... and then to 3.7 to 3.8 by end-2022," FGE said.

Longer term, Iran is hopeful that major oil firms will return to Iran after the lifting of sanctions and help boost production at its aging oilfields.
                      "

To kwestia decyzji politycznych, głównie po stronie USA.

A wydobycie po stronie OPEC już rośnie...

www.reuters.com/business/energy/opec-cuts-2022-world-oil-demand-forecast-again-ukraine-war-2022-05-12/#:~:text=OPEC%20cut%20its%20forecast%20for,expansion%20later%20in%20the%20year.
                      Poza tym, cena dla konsumenta końcowego nie może rosnąć w nieskończoność. Jeden kryzys paliwowy już mieliśmy i nikt, ani producenci ani konsumenci na nim nie wygrali...

Także... jest drogo. Na trochę może być nawet drożej (gdybyśmy mieli EURO a nie złotówki, może "szok" byłby lokalnie mniejszy, ale myślę, że po wakacjach ceny zaczną spadać.
                      "Kosmiczne" ceny ropy to także woda na młyn alternatywnych źródeł napędu... Nie jest w interesie producentów ropy przyspieszanie tego procesu.
      • bigimax4 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 08:50
        no dobra dla banderowcow mam inne pytanie

po ile obstawiacie benzynke benzynke , w zwiazku z nowymi fantastycznymi i madrymi sankcjami, bez kozery powiem

10 gdzies w wakacje
        15 w pazdzierniku
            • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:23
              bigimax4 napisał:

> wiem czym dla polakow byli banderowcy , to mi wystarczy

Oj... jak ty tak historycznie nie lubisz tych co rękę na przodków podnosili, to ty strasznie samotny musisz być...

Swoja droga ciekawe... Ukraińcy "BE", bo nas mordowali co poniektórzy z nich, kiedyś.. ale Ruscy kochani.... W końcu samo dobro ze wschodu od nich do nas przez wieki płynie.
            • only_the_godfather Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:34
              bigimax4 napisał:

> wiem czym dla polakow byli banderowcy , to mi wystarczy

Rozumiesz, że masz też problem z tym co robili ruscy Polakom, masz też uraz do Niemców i Szwedów?Masz też problem z tym, co sami Polacy robili innym czy to ci akurat nie przeszkadza?Bo coś wybiórczo znasz historie...
              • bigimax4 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 11:02
                m z tym co robili ruscy Polakom, masz też uraz do Niemców i Szwedów?

ruscy nie wynosza na oltarze stalina, przeprosili za katyn , niemcy maja zakaz promowania nazizmu
                w przeciwinestwie do ukrow rok 2022 rokiem bandery we lwowie ,nazole maja sie swietnie o wolyniu tez cos cicho
                • galtomone Re: po ile obstawiace 31.05.22, 11:21
                  bigimax4 napisał:

> ruscy nie wynosza na oltarze stalina,

Pierdolisz:

"In April 2019, a Levada center poll revealed that 70% of Russians approve of Stalin's role in Russian history, the highest ever recorded, and that 51% viewed Stalin in a positive light."

www.themoscowtimes.com/2021/07/23/why-is-stalins-popularity-on-the-rise-a74565
                • only_the_godfather Re: po ile obstawiace 31.05.22, 11:48
                  bigimax4 napisał:

> ruscy nie wynosza na oltarze stalina, przeprosili za katyn , niemcy maja zakaz
                  > promowania nazizmu
                  > w przeciwinestwie do ukrow rok 2022 rokiem bandery we lwowie ,nazole maja sie s
                  > wietnie o wolyniu tez cos cicho

Stalin jest głęboko zakorzeniony w świadomości rosjan. masz rację obecnie nie ma jego święta, za to dalej jest mauzoleum lenina i obwód leningradzki.
            • gzesiolek Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:47
              -> Polaków z wielkiej litery, onuco...
              No i warto coś czytać więcej niż historię wg Sowieckiego Sajuza, która dla wygody wszystkich nacjonalistów i chcących niezależnej Ukrainy nazywała banderowcami...
              Bandera w czasie zbrodni wołyńskiej nie miał najmniejszego wpływu na współzałozoną przez siebie organizacje... Ale kto by tam czytał, gdzie w jakim wiezieniu wtedy siedział, jak wg książek w matuszce Rosji, to był Nazista, kolaborant i główny winny wszystkich zbrodni na Ukrainie...
              Ryje się w betonie jakąś cząstkową wiedzę i już nic nigdy nie dociera...
              No i co innego pamiętać historię i nie dać jej przekłamywać, a co innego popierać zbrodniarzy na bieżąco... Raz porzuciliśmy Ukraińców w Rydze, porzucając ich na łaskę bolszewików, co skończyło się śmiercią milionów z nich podczas wielkiego głodu... Drugi raz tego błędu nie powinniśmy popełniać. Dla Polski zawsze lepiej jak między imperialną Rosją a nami będą sojusznicze kraje...
              • bigimax4 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 11:03
                Bandera w czasie zbrodni wołyńskiej nie miał najmniejszego wpływu na współzałozoną przez siebie organizacje...

HAHAHA , ty koles masz cos z garem , nie mial bo w pudle siedzial jak by nie siedzial to by mial
                • gzesiolek Re: po ile obstawiace 31.05.22, 11:34
                  Gdyby, jakby, to by... Historia wg ruskich troli... ech...

Ale choć przyznałeś, że siedział w tym czasie, to i tak wielki krok naprzód jak na sowieckie pojmowanie historii... I jeszcze przyjmij do wiadomości, że go naziści niemieccy do tego pierdla wsadzili to już naprawdę możesz dostać mindfucka...

• marekggg Re: po ile obstawiace 31.05.22, 13:00
              banderowcyt walczyli o niepodlegla ukraine. przeciw ruskim i polakom.

tak samo moglbys powiedziec ze obroncy warszawy z 1920 to byli bandytami, bo ruskie przyjechali wyzwolic polske.

to samo durniu
              • bigimax4 Re: po ile obstawiace 31.05.22, 13:51
                sam jestes duren

Lwów dwukrotnie należał do Polski: w latach 1340 do 1772 oraz po I wojnie światowej od 1918 do 1939 roku.

lwow troche bardziej polski niz ukrow no ale uznajmy ze wlaczyli o "niepodleglosc "
    • gzesiolek Re: po ile obstawiace 31.05.22, 09:54
      Jeśli się putlerowcy nie opamiętają, to długo będzie 9 z kawałkiem, a jak wejdzie większość ograniczeń z tego pakietu sankcji to pewnie 14 z kawałkiem na koniec roku...
      Generalnie przez tego xujka na Kremlu, będzie nam się żyło znacznie gorzej...
      • dodekanezowiec Re: po ile obstawiace 31.05.22, 10:34
        Bigimax4 - czy podobnie jak bimota masz ukraińskie nazwisko? A jeśli nie to zmień nazwisko na rosyjskie od razu, na Onucewicz. Albo Swoloczewskij. Trzecia propozycja- Kiblowicz-Trofiejnyj.
        Qrua, wytłomacz proszę czemu w Serbii nawet maja 7 zł za paliwo. Owszem, jedynie Węgierska Republika Narodowo Ludowa ma kolo 6 zł.
        Ale ciebie problem nie dotyczy - rubelki dostaniesz za swoją propagandę. Albo od razu paliwo. Więc je sobie zezryj.
        Własną matkę, cwaniackzu, tez byś sprzedał?
    • bolo2002 Re: po ile obstawiace 03.06.22, 08:48
      No to wygląda to żle, a nawet bardzo żle. Jeszcze w tym roku - obstawiam benzynę za ... 11-12 zł/l a diesla po 10 zł. I jak tak dalej pójdzie- to macie tylko do wyboru- albo samochód zostawiacie w garażu i pedałujecie albo przerabiacie go na gaz - na tzw./ po niemiecku/ Holzgas. Czyli- jak powiedział wybitny wiceminister od PIS-dzielców- możecie na opał zbierać w lasach chrust. Przerabiacie swoje wózki na holzgas- dołączacie przyczepkę z chrustem i gnacie w trasę autostradą! To bedzie przygoda!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka