02.06.22, 21:15
Po tyle dziś u nas było paliwo (95)
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: 8,10 02.06.22, 21:34
      W DE CZASEM jest TERAZ 1,79
      ( stacje przy jednej sieci supermarketow, jakas promocja, w kazdym razie zaskoczenie )

Austria 1,83
      W Austrii jest tak od kilku tygodni...

SZOK

Jescze 31 maja bylo w Niemczech czasem 2,24

Obnizyli podatki o 30 centow na litrze....

Wiec te stacje sprzedaja teraz w DE po 1.94
      • bguslawko_1 Re: 8,10 02.06.22, 21:53
        Półtora roku temu diesla w Niemczech kupowałem 90 centów za litr.U nas w Polsce był dwa razy droższy .Nie ma co porównywać cen niemieckich do polskich.
        • wislok1 Re: 8,10 03.06.22, 18:40
          Dlaczego nie ma co porownywac ?
          Jak przyjezdzam do PL, to mnie interesuja ceny, bo place z wlasnej kieszeni i mnie interesuje, czy np. w Czechach kilka kilometrow dalej nie jest taniej...
          Tak samo mnie interesuja ceny w Austrii, przed 1 czerwca roznica na 1 litrze to czasem bylo 40 centow....
      • trypel Re: 8,10 02.06.22, 21:54
        U nas euro spadło wiec te 8.1 to 1.77 euro. Praktycznie to samo co w Niemczech
        A we Wrocławiu na orlenie 7.72 kolo mnie a to 1.69 czyli wciaz taniej acz roznica niewielka
        Konkluzja taka ze jak człowiek wyjedzie na wakacje to bez różnicy gdzie tankuje bo roznice groszowe
                    • bguslawko_1 Re: 8,10 04.06.22, 12:12
                      marekggg napisał:

> czy to taki zwyczaj w tarnobrzegu? nosic obca ziemie do domu?
                      Jako jedyna kobieta na tym forum wnosisz piękne obyczaje do tych nieokrzesanych ludzi ,którzy udają twardzieli .Szanujesz swoich rodziców ,mało kto o nich mówi z taką miłością .Znasz języki ,masz dobre wykształcenie .Skąd Ty tu przyleciałaś ,z jakiej planety ? youtu.be/hASeuwpwwAg
                      • x4x9x Re: 8,10 04.06.22, 12:57
                        Rodzice, chociaż byli zapracowani, to dali nam wiele ciepła i miłości. Nauczyli nas wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. Łagodzili wszelkie konflikty nie pięścią a dobrym słowem. Zadbali o nasze wykształcenie, ponieważ sami nie mieli do tego warunkow. Pracowali w pocie czoła od świtu do nocy, a do tej pory zachowali pogodę ducha, optymizm. Nigdy nie narzekali, dobrze żyja z sąsiadami. Nigdy z nikim nie rywalizowali, cieszyli się z tego, co mają. Udało im się wychować 7 potomstwa bez wody bieżącej, kibelka w domu. Mieliśmy
                        piece kaflowe. Zapewnili nam bezpieczeństwo, nie chodzilismy głodni. Przekazali nam wiele wartości takich, jak szacunek do drugiego człowieka, pracowitość, skromność, życzliwość. Mogłabym wymieniać jeszcze wiele. To dzięki nim jesteśmy otwartymi ludźmi. Mamy szacunek do ludzkiej pracy. Nie pogardzamy drugim człowiekiem, nawet gdy leży pijany w rowie. Wyciągamy pomocną dłoń do takich ludzi. To w takich domach bywam najczęściej i staram się pomagać takim ludziom. Można z nimi porozmawiać o życiu. Z bogaczami się nie zadaję, bo często mają puste wnętrza. Nie można uogólniać, są nieliczne wyjątki. Niemniej dobrze się czuje w skromnych progach prostych ludzi. Unikam zarozumiałychi i przemądrzałych. Życzę dobrych i skromnych ludzi na Twoich ścieżkach życia.
                        • bguslawko_1 Re: 8,10 04.06.22, 13:07
                          Mam trzy anioły gdzieś w górze ,wystarczy podnieś wzrok .Zawsze ktoś bardzo pozytywny spada z nieba .Ale mam dzisiaj dzień romantyzmu . Ta jedna zawsze jest blisko. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://allegro.pl/kategoria/artykuly-higieniczne-chusteczki-higieniczne-300441%3Fstring%3Dchusteczki%2520w%2520pude%25C5%2582ku%26marka%3DAlice&ved=2ahUKEwjd5ee605P4AhXkk4sKHf1PD-IQFnoECBkQAQ&usg=AOvVaw2RzMd4zf7nFJWrTXmr5LOo
                        • gzesiolek Re: 8,10 05.06.22, 17:08
                          A teraz pomyśl, co pomyśli człek który miał równie oddanych i kochających rodziców, gdy mu "kulturalnie" wyjedziesz, że go nie potrafili wychować... Tak ku pamięci...
                          Właśnie ze względu na to tą miłość i oddanie, nigdy, przenigdy nie odnosi się win (prawdziwych i domniemanych) człeka do jego rodziców...
                          A i do laurki dla rodziców, jakże pięknej nie wrzuca się wtrętów o tym kogo się nie lubi i kogo się unika.
                          Zwłaszcza, że tak jak wiele osób mądrych i skromnych ludzie niesłusznie uważają za głupich tylko dlatego, że Ci się nie odzywają, tak wiele osób w pierwszej chwili możesz uznać za zarozumiałych i przemądrzałych, a w rzeczywistości kryją w sobie dobre duszę... Nie oceniaj prezentów po opakowaniu... Można się bardzo zaskoczyć... Warto rozmawiać, argumentować, nawet krytykować, ale poznawać... "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi..."
        • bguslawko_1 Re: 8,10 02.06.22, 22:08
          Euro cena to jest układ banków ,Fajnie się wymienia na złotówki .Siedzisz w domu cyk i robisz transfer .Najlepsze transakcje jak jest jakiś młyn ,A tak to Glapiński czuwa .Czuj czuj czuwaj .
        • wislok1 Re: 8,10 03.06.22, 20:19
          No, podrozalo o 5 centow w DE---jest 1,85

tankbillig.info/index.php?long=10.9333&lat=47.8000&show=0&treibstoff=e5&switch#5

Ale w Austrii tez podrozalo- 1,94

tankbillig.info/index.php?long=10.7167&lat=47.4833&show=0&treibstoff=super95&switch#9
    • bguslawko_1 Re: 8,10 02.06.22, 21:50
      Pręży Mateuszek muskuły naszym kosztem .Putasowi może naskoczyć . To dotyczy jedynie dla rejestracji tych państw, które zrezygnowały z paliwa/gazu rosyjskiego.. Reszta, szczególnie Niemcy Holandia Francja i nawet Węgry nie płacą podwójnie .Wszyscy są w Unii.A my bulimy i tracimy nasze oszczędności .Zadziwiający jest spokój naszych obywateli ,każdy pluje na stacji benzynowej , tankuje parę litrów i jedzie .A krzyk tylko na portalach społecznościowych .Zaiste nasz naród to ma dużo cierpliwości .To samo było przy strajkach kobiet ,mało facetów brało w nich udział.
      • klemens1 Re: 8,10 03.06.22, 09:15
        bguslawko_1 napisał:

> Pręży Mateuszek muskuły naszym kosztem .Putasowi może naskoczyć . To dotyczy j
        > edynie dla rejestracji tych państw, które zrezygnowały z paliwa/gazu rosyjskieg
        > o.. Reszta, szczególnie Niemcy Holandia Francja i nawet Węgry nie płacą podwójn
        > ie .

Czyli u nich benzyna jest po 1 EUR?
      • bguslawko_1 Re: 8,10 02.06.22, 22:01
        Jak myślisz że inny rząd byłby by lepszy .Nawet jak pójdziesz na wybory .Ja czy Ty spędziliśmy sporo czasu zagranicą .Ja od 1985 roku .Ale jestem obserwatorem tego kraju i kocham go .Wiesz dobrze jaka jest wymiana rządu .PO i PIS .Teraz koalicje i układy .Raz PO ,raz PIS .Reszta nie ma szans .I co można zrobić .Jak wyborczy układ funkcjonuje od lat .Podaj receptę ,a nie tylko Pisiory .
        • qqbek Re: 8,10 02.06.22, 22:22
          Myślę, że większość możliwych rządów byłaby lepsza.
          PiS to nie partia polityczna, to organizacja mafijna.
          Taka "nasza sprawa".
          Ten naród jest tak durny, że bulwersuje się ośmiorniczkami, przekleństwami w knajpie (tu też i Morawiecki ma swoje za uszami) i zegarkiem Nowaka za naście tysięcy (sam mam Omegę za kilka - wielkie mi mecje).
          A Ostrołęką za 2 miliardy, wirtualnymi respiratorami, pół biliona długu w rok, 70 milionami na nieistniejące wybory, czy choćby zwykłym gangusem posadowionym na stołku największego koncernu w tym kraju się nie przejmuje. Że o rozpierdoleniu całego porządku prawnego, wywróceniu wszystkiego do góry dupą i uczynieniu z Polski kraju na 70 miejscu rankingu wolności mediów nie wspomnę.

Mam nadzieję, że ceny węgla w końcu ruszą tą pisowską hołotę i przejrzą na oczy.
          Inaczej niż bijąc ich mocno po kieszeni nie da się ich najwyraźniej wzruszyć.
            • misio3 Re: 8,10 03.06.22, 09:21
              Tak naprawdę wysoka cena paliw na stacjach wynika w 90% z wysokiej ceny ropy na giełdach i wysokiego kursu dolara a nie z polityki tej czy innej partii. Partia nie wydobywa ropy. Aż takiej władzy nie ma, bo w Polsce nie ma złóż ropy by dać cenę urzędową.
              • kanna13 Re: 8,10 03.06.22, 20:34
                misio3 napisał:

> Tak naprawdę wysoka cena paliw na stacjach wynika w 90% z wysokiej ceny ropy na
                > giełdach i wysokiego kursu dolara a nie z polityki tej czy innej partii.

No popatrz: pbs.twimg.com/media/FUJ4klPXEAIjsYe?format=jpg
            • qqbek Re: 8,10 03.06.22, 09:52
              misio3 napisał:

> "Teraz, k..., to paliwo może być nawet i po 7 zł." .
              > Zgadnij kto to powiedział.

A ty przed komputerem?
              Chrustu biegnij nazbierać, zanim cię emeryci ubiegną!
              • trypel Re: 8,10 03.06.22, 10:01
                A jakby tak zagonić emerytów do zbierania chrustu?
                Same plusy:
                - spacery dla zdrowia
                - mniej kolejek w przychodniach
                - mniej tłumów w autobusach (emeryci uwielbiają jeździć w porannych szczytach)
                - lasy czyste
                - mniej marudzenia na drogi węgiel

Czyli zamiast 13 i 14 talon ma wysprzątanie pol hektara lasu, z zapisem ze jak się nie wykorzysta to przepada na rzecz sąsiada
                • bigimax4 Re: 8,10 03.06.22, 10:22
                  ja bym sie nie smial z tego chrustu
                  moze ci sie wydaje ze jestes figo fago i ciebie to nie dotyczy
                  ale na sredniaczkow tez przyjdzie pora , bedziesz chcial cos zrobic a tam chrust caly wyzbierany i dupa zbita
                  • trypel Re: 8,10 03.06.22, 10:36
                    Na szczęście dla nas mamy te 3 M ukraincow I mam nadzieję że wielu z nich zostanie. Pracując na nasze emerytury.
                    To całkiem spora pociecha
                      • trypel Re: 8,10 03.06.22, 10:48
                        Rozumiem że jesteś teraz w Polsce i wiesz co robią.
                        Ok. Ja mam odmienne wrażenie. Jechałem wczoraj uberem. Babka kierującą przyjechała spod Kijowa 2 tyg temu. Od tygodnia w uberze. Dwójka dzieci 3 i 8 lat siedzi z babcia w hostelu.
                        Mam nadzieje ze zostanie w Polsce a po wojnie sprowadzi męża. Tego jej życzę
                        • bigimax4 Re: 8,10 03.06.22, 10:58
                          czyli co
                          dwa dzieciory ktore potrzebuja edukacji i obnizaja i tak denny poziom edukacji w polsce
                          babcia se trzasnie zaraz pare operacyjek i kompleksowe leczenie a pani emigrantka ekonomiczna na pol czarno wykancza zlotowy dzialajace legalnie

INTERES JAK HUJ
                          • trypel Re: 8,10 03.06.22, 11:02
                            To tak jak ty w Irlandii?

Ukraincy są jedyna szansa na odmłodzenie społeczeństwa
                            Starzejemy się w takim tempie ze gdyby nie oni to za chwilę trzeba by było zamykać szkoły.
                            Przed wojną 20% dzieciaków na Dolnym Śląsku rodziło się w rodzinach ukraińskich. Z tendencja zwyżkowa.
                            Trzeba być wybitnie tępym żeby nie zrozumieć ze spoleczenstwo emerytów samo się nie utrzyma
                            • bigimax4 Re: 8,10 03.06.22, 11:09
                              To tak jak ty w Irlandii?

no chyba nie , grosza zasilku nie wziolem a to ile place podatku to lepiej nie wspominac bo sie tylko wqurwiam

Starzejemy się w takim tempie ze gdyby nie oni to za chwilę trzeba by było zamykać szkoły.

a w rzeczywistosci

Podwójny rocznik zdaje do szkół średnich. Średnio 2,5 kandydata na miejsce
                              REKLAMA
                              Ewa Rąbek 03.06.2022 08:57
                              Posłuchaj artykułu
                              Absolwenci szkół podstawowych mają już za sobą egzaminy ósmoklasisty i teraz walczą o miejsca w wymarzonych szkołach średnich. Kumulacja roczników i napływ uczniów z Ukrainy poważnie utrudniają zadanie, bo chętnych jest dużo więcej niż miejsc w placówkach.
                              • qqbek Re: 8,10 03.06.22, 11:13
                                "nie wziolem" 🤣

Ale masz tylko jedno dziecko, czyli nie zapewniłeś nawet prostej zastępowalności pokoleń.
                                Choć może i lepiej, że zbyt intensywnie się nie mnożysz.
                              • trypel Re: 8,10 03.06.22, 11:15
                                Oni też pracują. Pracują jak cholera.
                                I nie patrz na jeden rocznik tylko patrz na ilości urodzin i trendy
                                I popatrz na ilość emerytów 10 20 lat temu i teraz.
                                Bez nich zginiemy.
                                A tak na mojej ulicy od marca mam już 5 dzieci z Ukrainy (rodzice wynajmują mieszkania i pokoje)
                                Tak grzecznych i wychowanych dzieciaków ze świecą szukać. Każdy (wiek 5-15) mowi dziendobry, dziękuję, sąsiadce pomogli przynieść torbę z dino. Sami z siebie.
                                Aż miło patrzeć.
                                Oby mogli zostać
                                • qqbek Re: 8,10 03.06.22, 11:20
                                  Ja mam podobne spostrzeżenia - cholernie mili ludzie, bardzo dobrze wychowane dzieci.
                                  U córki jest pięcioro w klasie (było "w szczycie" siedmioro, ale jeden chłopak wrócił z rodziną pod Lwów, jedna dziewczynka pojechała dalej, do rodziny w Belgii) i momentalnie złapali kontakt.
                                  Trójka twierdzi, że zostają już na stałe, dwoje (rodzeństwo) wróci do siebie, pod Charków, "jak tylko skończy się wojna".

Jedno spostrzeżenie - strasznie dużo palą prawie wszyscy dorośli (u nas palenie od dość dawna jest już passe), za to prawie nie piją.
                              • engine8 Re: 8,10 05.06.22, 00:24
                                A ja nie dosc ze zaplacilem zero podatkow to czekam na "zwrot" - wprawdzie niewielki bo ponizej $1k ale jak ni eplacisz a dostajesz to chyba niezle?
                    • engine8 Re: 8,10 05.06.22, 00:21
                      No tylko sie zastanow ile oni wloza a ile wycigna z systemu...i wtedy podsumuj pociechy.
                      Tak sie zastnawiam ze wy w sumie to madre ludzie i skad sie ta naiwnowsc bierze?
                      • gzesiolek Re: 8,10 05.06.22, 20:00
                        Może z tego, że my w przeciwieństwie do Ciebie i Bolszoja żyjemy wśród Ukraińców od nastu lat... I wiele można o nich powiedzieć, ale nie to, że są darmozjadami...
                        I tak, też uważam, że przesadza się z pomocą finansową z budżetu, ale tej waszej paniki nie czuję... Tzn. nic dobrego w tym, że musimy wciąż 2M uchodźców gościć nie widzę, ale żadnej tragedii na razie nie ma. Tzn. nie większa niż wynikająca z zaburzenia pokoju i ekonomii UE przez Putlera...
                        • qqbek Re: 8,10 05.06.22, 21:32
                          gzesiolek napisał:

> Może z tego, że my w przeciwieństwie do Ciebie i Bolszoja żyjemy wśród Ukraińcó
                          > w od nastu lat... I wiele można o nich powiedzieć, ale nie to, że są darmozjada
                          > mi...
                          > I tak, też uważam, że przesadza się z pomocą finansową z budżetu, ale tej wasze
                          > j paniki nie czuję... Tzn. nic dobrego w tym, że musimy wciąż 2M uchodźców gośc
                          > ić nie widzę, ale żadnej tragedii na razie nie ma. Tzn. nie większa niż wynikaj
                          > ąca z zaburzenia pokoju i ekonomii UE przez Putlera...

Otóż to - tu, na "ścianie wschodniej" Ukraińców była masa jeszcze i przed wojną.
                          Pół piętra u mnie w biurowcu przez firmy prowadzone przez Ukraińców teraz zajęte.

Są miejscami upierdliwi (przykładowo palą w pokojach, co jest w tym kraju obecnie poniżej wszelkiej krytyki), ale to raczej "różnice kulturowe". A i "kult maszyny" mnie wkurwia. Jak jakiś nie jeździ "piątką w leasingu" to się wśród nich samych "nie liczy w kolejności dziobania". I tak na parkingu pod firmą mamy teraz trzy "piątki" (wszystko już ładnie kilkuletnie - przedliftowe F10), jedno X5 (F15) i jeszcze X3 (F25). Dwóch spośród "posiadaczy piątek" ledwie spłaca raty leasingu i mieszka w wynajętej kawalerce (jednej i tej samej) na Kalinowszczyźnie... no, ale "jest maszyna".
                        • bigimax4 Re: 8,10 06.06.22, 09:51
                          Może z tego, że my w przeciwieństwie do Ciebie i Bolszoja żyjemy wśród Ukraińców od nastu lat... I wiele można o nich powiedzieć, ale nie to, że są darmozjadami...

do tej pory to bylo tak nie zarabiasz to konczysz na ulicy wiec pracowali
                          teraz jest eldorado w porownaniu do ich zarobkow to lepiej w polsce na pizdzie siedziec niz tam robic

poza tym gospodarka upainy pada ,
                          PKB szacuje sie spadnie o polowe, za chwile nie beda placic albo juz nie placa budzetowce czy emerytow
                          spodziewajcie sie wiecej gosci
                            • bigimax4 Re: 8,10 06.06.22, 10:13
                              placi za przeciaganie wojny
                              reszta pomocy zostanie zajebana przez oligarchow
                              dla ludzi to nic raczej nie zostanie , moze kilo ryzu od unii , ktorego sie nie da dalej sprzedac bo porty poblokowane
                          • gzesiolek Re: 8,10 06.06.22, 10:33
                            Jak na razie wpadło do nas ponad 3M z tego zostało 1,5M, plus niecały 1M tych co wcześniej byli i pracowali...
                            Na pewno będzie trochę takich co będą darmozjadami, ale na razie jednak nie widać takiego nastawienia.
                            Bardziej obawiam się jednak konfliktów prowokowanych, niż jakiegoś poszukiwania w Polsce eldorado, bo takowego nie ma i nie będzie.
                            A te konflikty wcześniej czy później będą I to z obu stron.
                            Bo szczucie kiedyś przyniesie efekt i wcześniej czy później gdzieś dojdzie do rozwiązań siłowych... I tego się boję bo za dużo troli pracuję nad szczuciem... I za dużo ludzi których uważałem za rozsądnych się na to łapie... Teściów już nauczyłem, nie przekazywać dalej nim nie zweryfikują. Że do wszystkich informacji podchodzi się krytycznie, a jeśli nie ma się możłiwości/czasu na werfyikacje to profilaktycznie tego się nie przesyła dalej...
                            • bigimax4 Re: 8,10 06.06.22, 10:58
                              h, niż jakiegoś poszukiwania w Polsce eldorado, bo takowego nie ma i nie będzie.

www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zelenski-w-wielu-miastach-zarabia-sie-u-nas-tyle-ile-ukrainc,nId,5244696#crp_state=1

brednie klauna nalezy pominac ale tu ciekawe

wyniki sondażu, według których 23 proc. Ukraińców chce opuścić kraj i wyjechać za granicę.

średnia płaca nominalna etatowego pracownika przedsiębiorstw, instytucji i organizacji w marcu 2021 roku wynosiła ok. 13,6 tys. hrywien (ok. 1,8 tys. złotych), czyli o ponad dwa razy więcej od minimalnego wynagrodzenia, wynoszącego 6 tys. hrywien (ok. 800 złotych).

zgaduje ze brutto ...

Bo szczucie kiedyś przyniesie efekt

wiesz , wszystko co nie zgodne z oficjalna propaganda to szczucie,
                              odrobina zdrowego rozsadku to szczucie
                              jak nie uznajesz baby z pindolem za babe to jestes homofobem czy kim tam
                              jak zadajesz pytania gdzie Polska wyladuje to tez szczucie
                              mozna zamknac oczy i wierzyc w brednie ale rzeczywistosc wtedy przychodzi i gryzie w dupe
                              • gzesiolek Re: 8,10 06.06.22, 11:17
                                No i?
                                Eldorado będzie tylko wtedy, gdy będą zarabiać tu a wydawać tam... Mieszkając tutaj bez pracy nie zwiążą końca z końcem...

>wszystko co nie zgodne z oficjalna propaganda to szczucie,
                                Nie. Wszystko co jest kłamstwem, a atakuje innych, jest szczuciem, a jako, że staram się weryfikować dopływające do mnie informacje to widzę ile takich fake'ów po sieci lata...
                                Poza tym ja żyję w tej rzeczywistości, a Ty siedzisz 2tys km stąd a i tak wiesz lepiej co mnie gryzie w dupę... Może jednak zainteresuj się swoją dupą, a nie moją i całym szacunkiem odpierdol się ze swoimi wyssanymi z czlonka Putlera rewelacjami...

• bigimax4 Re: 8,10 06.06.22, 11:37
                                  Eldorado będzie tylko wtedy, gdy będą zarabiać tu a wydawać tam...

na szybko ,wysylasz grazynke z 15stoma fejkowymi dowodami tozsamosci , ktore na upainie kupisz na kazdym rogu, do tego pare fejkowych dzieciorow , z tydzien latania ,rejestracji , powrot na upaine a potem tylko wpasc raz w miesiacu po kaske

odpierdol się ze swoimi wyssanymi z czlonka Putlera rewelacjami...

a tak dokladniej gdzie klamie i jakie nie prawdziwe rewelacje rozpowszechniam
                                  ze upaina pada , ze wiekszosc "zbrodni" to wyssane z czlonka klauna rewelacje w celu podbicia wzmozenia tluszczy
                                  nawet upaincy wywali z roboty jakas kretynke bo poziomem fejk niusow nawet ukrow zmeczyla
                                  • gzesiolek Re: 8,10 06.06.22, 12:02
                                    Pożyjemy zobaczymy. Na razie to jest problem, żeby cokolwiek do naszego Państwa dostać, no i z samym dokumentem się nie zarejestrujesz i pesela nie dostaniesz, więc trzeba się pojawić minimum na rejestracje...

Gdy sypiesz takimi rewelacjami o Ukraińcach w Polsce. Wg Twoich rewelacji to tutaj są sami młodzi mężczyźni, cwaniacy lub gangsterzy, co są tylko po to by wyciągać kasę, nie pracować... A w realnym życiu nigdzie tego nie widać, przynajmniej w Krakowie... Ukraińców pełno. Ale przede wszystkim kobiet z dzieciakami. Dużo takich pracujących tu od dawna. Jakby nie to, że między sobą rozmawiają po Ukraińsku takich byś nie poznał, że nie są Polakami tak dobrze po polsku mówią.
                                    Ja mam w zespole jednego Ukraińca. Tarasa. Starszy od paru lat ode mnie. Pracuję, wspiera rodzinę, nie ma żony i dzieci, taki stary kawaler, ale rodziców wspiera i próbował ich ściągnąć, ale nie chcieli... Mieszkają pod Połtawą. Sam jest rosyjskojęzyczny, od 5lat w Polsce i teraz nieco kaleczy, ale mówi po Polsku i Ukraińsku. Żona w zespole ma 3 Ukrainki, w analizie finansowej... Też pełna profeska i pełna asymilacja w Polsce... Dookoła pełno osób pracuje taksówki, ubery, spedycja, dowożenia żarcia, markety... Też pracują i w pełni się asymilują... W przedszkolu u córki były dzieciaki przed wojną... 2 dziewczynki... Pełna asymilacja i trójęzyczność... teraz w szkole córki poprzyjmowali po 2-3 osoby do klas, tak by nie przekroczyć założonych ilości dzieciaków... Nawet te bez języka polskiego/ukraińskiego dość łatwo się integrują...
                                    Wokół mam same przykłady ok, ale jestem świadomy, że nie wszędzie będzie tak łatwo...
                                    Ty siedzisz 2tys km stąd... Nie akceptujesz żadnych pozytywów i możliwości, samye Ukry złe, darmozjady, cwaniaki i bandyci... Srasz o czymś co nie ma żadnego lub prawie żadnego przekładu na naszą rzeczywistość... I to mnie wkurwia w Twoim pajacowaniu...
                                    • bywalec.hoteli Re: 8,10 06.06.22, 12:51
                                      Zagi zapomniał jak sam jechał całować irlandzką ziemię za robotą.
                                      Po wejściu do Unii 2-3 mln polaków pojechało głownie do UK i IRE. W Dublinie będąc turystycznie równie często spotykałem język polski jak dzisiaj ukr/ros. w PL.
                                      • bywalec.hoteli Re: 8,10 06.06.22, 12:54
                                        ...a sami Irlandczycy przecież wcześniej gremialnie wyjeżdżali do USA za pracą. Irlandczyków jest 20 mln z czego tylko 5 mln mieszka na wyspie Irlandia - to naród mający jedną z największych diaspór wzgledem kraju macierzystego.
                                        Dlatego też Zagi ma pracę - bogate firmy IT z USA szukały sobie centrali na UE i łatwo było mi kraj gdzie sami bossowie mieli rodzinę albo przodków.
                                        • qqbek Re: 8,10 06.06.22, 13:20
                                          bigimax4 napisał:

> 2-3 miliony na cala unie i do tego do pracy , to co innego niz 2 miliony do bid
                                          > nej polski na zasilek

Jak ty się onuco na wszystkim znasz.
                                          Jaki zasiłek?
                                          Myślisz, że z 500+ ktoś wyżyje w tym kraju?

Cała reszta przywilejów właśnie się Ukraińcom poszła kochać.
                                          • bigimax4 Re: 8,10 06.06.22, 14:00

Cała reszta przywilejów właśnie się Ukraińcom poszła kochać.

no i to tez ciekawe , ilu sie znudzi i stwierdzi ze co bylo do wyrwania zostalo wyrwane , kupia fure i pojada do siebie "na wojne"
                                    • bigimax4 Re: 8,10 06.06.22, 13:54
                                      Srasz o czymś co nie ma żadnego lub prawie żadnego przekładu na naszą rzeczywistość... I to mnie wkurwia w Twoim pajacowaniu...

a slyszales cos wiecej o niedawnej strzelanienie , gdzie odstrzelili napstnika ?
                                      bo ja nie jak kamien w wode
                                      • gzesiolek Re: 8,10 06.06.22, 14:37
                                        To podaj więcej szczegółów... Bo w maju była jedna gdy mieszkaniec wioski spod Trzcianki/Piły zaczął walić z broni czarnoprochowej do policjantów przy kontroli drogowej. Dwóch postrzelonych. Napastnik definitywnie odstrzelony. Nic nie wiem aby był narodowości innej niż polska, ale tutaj oczywiście mogli w mediach przemilczeć... Jak coś wiesz więcej, albo jak chodzi o inną strzelaninę to podaj...

To już lepszym przykładem byłby ostatni atak nożowników, Ukraińcy zaatakowali Ukrainki... Prawdopodobnie w tle zazdrość, chęć odejścia Ukrainek od partnerów i zabrania dzieci, możliwe, że i związania się z Polakami... Popili i zdecydowali się na najgorsze wyjście... Obydwaj już siedzą... Jedna z Ukrainek nie przeżyła, tylko dzieciaków szkoda...
                                        • bigimax4 Re: 8,10 06.06.22, 14:56
                                          ktorej czesci "bo ja nie, jak kamien w wode" , nie rozumiesz , nie mam szczegolow, mam jedynie moze bledne przypuszczenie ze cos mniej jak strzelanina i nozowanie jest rozmywane i do opini publicznej nie dociera ,

• gzesiolek Re: 8,10 06.06.22, 15:05
                                            Tylko jest duży szum w sieci o tym jak to Policja przemilcza, ale jakoś jeszcze nigdzie się nie potwierdziło...
                                            Tam gdzie było gadane, że to Ukraińcy finalnie wyszło, że nie... A tam gdzie rzeczywiście byli Ukraińcy to zostało to podane i zostali złapani...
                                            Więc oczywiście dystans i krytyzm potrzebny, ale odgórne stwierdzanie czegoś to dla mnie o krok za daleko i jednak jest bliskie do szczucia...
                                            • bigimax4 Re: 8,10 07.06.22, 08:59
                                              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28550881,plock-atak-nozownika-na-pracownika-pkn-orlen-rmf-fm-napastnik.html#do_w=57&do_v=428&do_st=RS&do_sid=750&do_a=750&s=BoxOpLink
                                              Z doniesień radia wynika, że w samochodzie napastnika znaleziono broń oraz dwa granaty.

zobaczymy czy cos wiecej bedzie o tym , dzien bez nozowania , dniem straconym
                                              • qqbek Re: 8,10 07.06.22, 09:08
                                                bigimax4 napisał:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28550881,plock-atak-nozownika-na-pracownika-pkn-orlen-rmf-fm-napastnik.html#do_w=57&do_v=428&do_st=RS&do_sid=750&do_a=750&s=BoxOpLink
                                                > Z doniesień radia wynika, że w samochodzie napastnika znaleziono broń oraz dwa
                                                > granaty.
                                                >
                                                > zobaczymy czy cos wiecej bedzie o tym , dzien bez nozowania , dniem straconym

Dorsza byś pofiletował śmierdząca onuco, więcej by z tego było pożytku niż z tej twojej pisaniny za ruble.
                                                Podobno gość mocno zaburzony, a granaty były hukowe.

Polak, członek paramilitarnych prawicowych kółek...
          • bigimax4 Re: 8,10 03.06.22, 10:18
            Myślę, że większość możliwych rządów byłaby lepsza.

z PELO lewusami oprocz 3 milionow ukraincow mialbys jeszcze z milion bezowych
            • dodekanezowiec Re: 8,10 03.06.22, 10:44
              bigimax4 napisał:

> Myślę, że większość możliwych rządów byłaby lepsza.
              >
              > z PELO lewusami oprocz 3 milionow ukraincow mialbys jeszcze z milion bezowych
              Ci ludzie (np.z Syrii) są w 100 procentach biali. W przeciwieństwie do naszego premiera ze skośnymi oczami. Ale problemem premiera nie są skośne oczy tylko nos Pinokia.
            • bigimax4 Re: 8,10 03.06.22, 10:48
              www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,28536784,podwojny-rocznik-zdaje-do-szkol-srednich-srednio-2-5-kandydata.html#s=BoxOpImg9
              kolejny qurwa sukces tuska ryzego debila
              • qqbek Re: 8,10 03.06.22, 11:45
                bigimax4 napisał:

> kolejny qurwa sukces tuska ryzego debila

Ja pierdolę, Tusk nie rządzi od 8 lat, ale to jego wina, że Zalewska z PiS spieprzyła reformę.
                Weź ty zrób przysługę światu, weź spory młotek i się jebnij w łeb.
                • bigimax4 Re: 8,10 03.06.22, 13:47
                  serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/710633,tusk-broni-reformy-szesciolatki-pojda-do-szkoly-ale-rocznik-2008-bedzie-podzielony-na-dwie-polowy.html

masz pamiec jak kura , moze dlatego we wszytko wierzysz co uslyszysz
                • tbernard Re: 8,10 05.06.22, 10:54
                  qqbek napisał:

> bigimax4 napisał:
                  >
                  > > kolejny qurwa sukces tuska ryzego debila
                  >
                  > Ja pierdolę, Tusk nie rządzi od 8 lat, ale to jego wina, że Zalewska z PiS spie
                  > przyła reformę.
                  > Weź ty zrób przysługę światu, weź spory młotek i się jebnij w łeb.
                  >

Gdybyś tego putina nie zacytował, to pomyślał bym, że rozmawiasz sam ze sobą. Ja już dawno obie wersje bigputinów spuszczam do kibla i lepiej się żyje nie musząc ich smrodu doświadczać.
                • gzesiolek Re: 8,10 05.06.22, 20:07
                  Ten rocznik od PiSowskiej deformy będzie zdawać jeszcze do szkoły średniej za 3lata...
                  Wtedy co cofnęli 6latkow. I znowu prawie 1,5 rocznika będzie...
                  Za to córa ma luz bo ona została jako 6latka a mnóstwo dzieciaków jednak zostawiono na kolejny... I za 2 lata powinna mieć większy wybór do Liceów...
                  A tegoroczny zwiększony rocznik to wina wprowadzania 6latkow...
                  • qqbek Re: 8,10 05.06.22, 20:56
                    gzesiolek napisał:

> Ten rocznik od PiSowskiej deformy będzie zdawać jeszcze do szkoły średniej za 3
                    > lata...
                    > Wtedy co cofnęli 6latkow. I znowu prawie 1,5 rocznika będzie...
                    > Za to córa ma luz bo ona została jako 6latka a mnóstwo dzieciaków jednak zostaw
                    > iono na kolejny... I za 2 lata powinna mieć większy wybór do Liceów...
                    > A tegoroczny zwiększony rocznik to wina wprowadzania 6latkow...

Jaka wina?
                    Mieli 8 lat, żeby przygotować szkoły średnie na to, co miało je czekać?
                    Przygotowali?

To kurwa czyja wina?
                    Tuska, czy jednak Zalewskiej i Garnka?
                    • misio3 Re: 8,10 05.06.22, 21:48
                      Pewnie że to wina Tuska że taką reformę worowadził. W jaki sposób mieliby to zrobić? Trudniej sie odkręca coś co ktoś zepsuł. 8zł to też wina Tuska bo zamiast jako prezydent europy porządne sankcje zrobić w 2014r takie jak dziś zrobili to sie wtedy bawili cackali, taka była polityka i mamy co mamy
                      • qqbek Re: 8,10 05.06.22, 22:25
                        misio3 napisał:

> Pewnie że to wina Tuska że taką reformę worowadził. W jaki sposób mieliby to zr
                        > obić? Trudniej sie odkręca coś co ktoś zepsuł. 8zł to też wina Tuska bo zamiast
                        > jako prezydent europy porządne sankcje zrobić w 2014r takie jak dziś zrobili t
                        > o sie wtedy bawili cackali, taka była polityka i mamy co mamy

Oj ty pajac jesteś pancerny.
                        Do tego głąb kapuściany.
                        Tusk został Przewodniczącym RE w grudniu 2014.
                        Kacapy najechały Krym w lutym 2014.

Ty popierdolony jesteś misiu ponad ludzkie pojęcie (w skrócie - PoPoLuPo).
                        • misio3 Re: 8,10 05.06.22, 22:42
                          Pajac jestem, ale nie głąb 😁 To nie wina Tuska. Pomyliłem sie w datach o kilka miesięcy. Ale ogólnie polityka unii była zbyt miękka w stosunku do niedźwiedzia i niedźwiedź sie rozbrykał. Już w 2014r powinno być embargo na gaz rope i węgiel takie jak dziś to by tej wojny może nie było. Myślę że za chwile wojna się skończy i cena benzyny wróci do 6zł i inflacja spadnie. To całkiem możliwe. Oby.
                          • qqbek Re: 8,10 05.06.22, 22:51
                            misio3 napisał:

> Pajac jestem, ale nie głąb 😁 To nie wina Tuska. Pomyliłem sie w datach o kilk
                            > a miesięcy. Ale ogólnie polityka unii była zbyt miękka w stosunku do niedźwiedz
                            > ia i niedźwiedź sie rozbrykał. Już w 2014r powinno być embargo na gaz rope i wę
                            > giel takie jak dziś to by tej wojny może nie było. Myślę że za chwile wojna się
                            > skończy i cena benzyny wróci do 6zł i inflacja spadnie. To całkiem możliwe. Ob
                            > y.

A więc mówisz, o szanowny PoPoLuPo, że to za Tuska import węgla z Rosji osiągnął rekordowe poziomy?

2015 - 4,92 MT
                            2016 - 5,18 MT
                            2017 - 8,66 MT
                            2018 - 13,4 MT!

Jakiś komentarz PoPoLuPo?
                            Wina Tuska pewnie?
                    • gzesiolek Re: 8,10 05.06.22, 23:34
                      Ok. Masz rację.
                      Chcę tylko by pamiętać, że wprowadzanie 6latkow do szkół też było spier...ne.
                      Bo miast zachęt i stopniowania robiono chaotyczne ruchy...
                      I stąd m.in. taki przesadzony rocznik...
                      Co oczywiście w żaden sposób nie usprawiedliwia totalnego rozkładu edukacji i deformy PiSowskiej...
                      • qqbek Re: 8,10 06.06.22, 13:27
                        gzesiolek napisał:

> Ok. Masz rację.
                        > Chcę tylko by pamiętać, że wprowadzanie 6latkow do szkół też było spier...ne.
                        > Bo miast zachęt i stopniowania robiono chaotyczne ruchy...

Też racja.
                        Z drugiej strony to mi się w tamtej reformie podobało - dobrowolność.

> I stąd m.in. taki przesadzony rocznik...

A tam przesadzony - w "moim" roczniku było 670 tysięcy dzieci (100 tysięcy więcej niż 8 lat wcześniej).
                        W "dotkniętym" reformą 350 + niecałe 90 tysięcy "6-latków".

I cherlawa, dopiero co "odrodzona" trzecia rzepa dała radę te 120 tysięcy wzrostu pomiędzy rocznikiem 1970, a rocznikiem 1978 (mój rocznik) pomieścić, a "wstająca z kolan" czwarta rzepa już nie dała?
                    • bigimax4 Re: 8,10 06.06.22, 09:47
                      Jaka wina?
                      Mieli 8 lat, żeby przygotować szkoły średnie na to, co miało je czekać?
                      Przygotowali?

jak na rok zwiekszyc zatrudnienie , budynki zeby wszytskich pomiescilo
                      a jednoczesnie byc gotowym na za dwa lata na pusty rocznik
                      to chyba jedynie sztukmistrz z lublina nam moze powiedziec
    • bguslawko_1 Re: 8,10 03.06.22, 05:11
      Eksporterzy ukrywają pochodzenie rosyjskiej ropy, mieszając ją z innymi surowcami i ukrywając jej pochodzenie - informuje w środę „Wall Street Journal”. Według dziennika główną rolę w tym procederze odgrywają indyjskie rafinerie, dzięki którym Rosji udało się znacznie zwiększyć eksport.Według „WSJ” podmioty handlujące tańszą, rosyjską ropą stosują różne zabiegi, by ominąć amerykańskie sankcje lub uniknąć wysokich kosztów ubezpieczenia i transportu dostaw. Jednym z nich jest używanie rosyjskiej ropy przez indyjskie rafinerie, które mieszają rosyjską ropę z ropą innego pochodzenia przy produkcji paliw i innych produktów. . Polska kocha Ukrainę i przestrzega sankcji jako jedyna na świecie.
      • misio3 Re: 8,10 05.06.22, 12:18
        Zamiast na wakacje jechać damochodem na benzynę, taniej wyfzie koleją. PKP INTERCITY. Są promocje nad morze nawet za 29zł można upolować bilet
    • only_the_godfather Re: 8,10 03.06.22, 08:29
      Z jednej strony wysokie ceny paliwa to drożej przy dystrybutorze, czy też droższy zakup ropy w hurcie. Z drugiej strony, czym drożej to tym więcej ludzi przesiada się do autobusów, a więc więcej na tym zarabiam, pomimo, że koszty też rosną.
    • misio3 Re: 8,10 04.06.22, 10:26
      Wiecie dlaczego benzyna jest dziś po 8 zł?
      Ja wam powiem. Obejrzyjcie sobie ten skecz.
      Jesteście inteligentni to sami wyciągniecie wnioski.
      Tam jest wszystko pięknie pokazane. Miłego oglądania.

m.youtube.com/watch?v=cZ6TVgcudWQ
      • bguslawko_1 Re: 8,10 04.06.22, 12:46
        👍Ten dureń dd powiedział by ,że ci kabaretowcy to trolle ruskie .Pomagać tym ludziom trzeba ,ale nie można zapominać o swoich obywatelach .Jeżdżę często jak jest pogoda na plac ćwiczeń .Wybieram łódkę to moja ulubiona .Spotykam tam kobiety ,ostatnio faceta .,wszyscy w wieku Chrystusowym .Ci ludzie maj wypisane na twarzy cierpienie ,zero uśmiechu .
          • bguslawko_1 Re: 8,10 04.06.22, 13:40
            Ty jesteś ponadczasowa 😊Widać że lubisz ludzi .Z tym wygaszaniem to ściema. Ale działa bo dają się wszyscy łapać na to .Nie ma tu złych osób .Niektórzy tylko stwarzając takie pozory. Taka szczęśliwa i radosna,
            bo ma twardy orzech do zgryzienia.
            Mała wiewiórka.
            • x4x9x Re: 8,10 04.06.22, 13:46
              Usunęłam konto, muszę odpocząć. Chyba dziś to konto wygaśnie. Ściema? Nie czuję takiej potrzeby, by okłamywać drugiego człowieka.
              • bguslawko_1 Re: 8,10 04.06.22, 14:03
                Twój wybór .Czasami są takie duże emocje, nad którymi ciężko zapanować .Albo mamy błędną ocenę wszelkiego co nas otacza .Bardzo błędną . "Nie można zmusić serca by wybierało rozsądnie. Samo podejmuje decyzje.

Trudi Canavan, Kapłanka w bieli
                  • bguslawko_1 Re: 8,10 04.06.22, 14:42
                    Patrz na szybko wbiłem zolza670 dziwne .Net nie kłamie .Jeśli nie umiesz lizać to dużo tracisz 🤣 59 w takiej nieświadomości.
                    • pixma59 Re: 8,10 04.06.22, 19:22
                      Mówisz, że tracę? Wierzę na słowo, niech każdy robi to co lubi, tobie lizanie sprawia przyjemność nie będąc wybrednym w wyborze, ja lubię się pośmiać, inni "śmiałymi" tekstami błyszczą...forum mój panie ;-)
    • sky.83 Re: 8,10 07.06.22, 12:11
      Ja tam tankuje za 3,50. Cały bak LPG to w moim przypadku 140 zł, przejadę na tym 400 km w trasie. Kto ma możliwość to polecam instalkę LPG.
        • sky.83 Re: 8,10 07.06.22, 13:00
          Oczywiście opisujesz swoje doświadczenia z LPG, a nie jakieś brednie wyczytane w necie? Ale nie namawiam, mniejszy popyt na paliwo to jego niższa cena.
            • misio3 Re: 8,10 07.06.22, 21:41
              marekggg napisał:

> i wieksze zuzycie silnika, oraz wyzszy zuzycie paliwa. i zmniejszenie bagaznika
              > . po co mi to?

6 lat temu też mi tak mówili znafcy że gaz niszczy silnik , że to sie nie opłaca. Po 6 latach oszczędziłem 12 tys.zł i dziś płacę 3,50 za litr zamiast 8zł a silnik mi sie nie zepsuł jeździ tak samo jak na benzynie. Śmieje z ich porad 😁
              • qqbek Re: 8,10 07.06.22, 23:52
                misio3 napisał:

> 6 lat temu też mi tak mówili znafcy że gaz niszczy silnik , że to sie nie opłac
                > a.

A 10 lat temu zafajdańcu co pisałeś o LPG?

> Po 6 latach oszczędziłem 12 tys.zł i dziś płacę 3,50 za litr zamiast 8zł a s
                > ilnik mi sie nie zepsuł jeździ tak samo jak na benzynie. Śmieje z ich porad 😁

Ty się w lustrze przejrzyj.
                Futrzasty o gazie, 10 lat temu.
                • misiek13 Re: 8,10 08.06.22, 18:43
                  qqbek napisał:

> misio3 napisał:
                  >
                  > > 6 lat temu też mi tak mówili znafcy że gaz niszczy silnik , że to sie nie
                  > opłac
                  > > a.
                  >

> Ty się w lustrze przejrzyj.
                  > Futrzasty o gazie, 10 lat temu.
                  >
                  >

W 2012 r krytykowałem gaz, ale w 2016 założyłem.
                  Zmieniłem zdanie i jak widać słusznie bo przez tyle lat dzięki temu oszczędziłem 12 tysięcy zł i dalej oszczędzam. Benzyna przez te wszystkie lata była droższa od gazu a dziś to już rekord bo prawie 5zł różnicy.
      • misio3 Re: 8,10 07.06.22, 21:53
        sky.83 napisał:

> Ja tam tankuje za 3,50. Cały bak LPG to w moim przypadku 140 zł, przejadę na ty
        > m 400 km w trasie. Kto ma możliwość to polecam instalkę LPG.

Ja za 140zł na LPG przejadę w trasie 570km. 7 litrów mi pali
    • bguslawko_1 Re: 8,10 14.06.22, 12:15
      A tym czasem w USA .Ameryka powoli zbliża się do rekordu sprzed kilkunastu lat, gdy średnia cena benzyny sięgnęła aż 5,41 dolarów za galon . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/usa-kierowcy-w-szoku-cena-benzyny-na-prawie-rekordowym-poziomie/6ry7nkr&ved=2ahUKEwi2u9C92qz4AhXElosKHe2sDFQQr_oDKAB6BAgFEAE&usg=AOvVaw0OagQe171Q4d3ZIrPDzZps

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka