Dodaj do ulubionych

OT - tak sie zastanawiam

01.09.25, 19:39
kiedy karolek zazada reparacji od szwedow za potop.
Obserwuj wątek
    • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 01.09.25, 20:49
      No a co bedzie jak Szwedzi w ramach reperacji wysla mu 10 tys czarnych robotnikow?
      • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 08:52
        engine8t napisał:

        > No a co bedzie jak Szwedzi w ramach reperacji wysla mu 10 tys czarnych robotnik
        > ow?

        Ciekawe co Twoi znajomi by powiedzieli czytajac twoj jakze niezbabawny komentarz....
        • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 09:06
          Zart jest bardzo dobry, a ze lewactwo nie ma poczucia humoru , to akurat nie wina zartu, ziedz se abuza i popij grape cool aid to sie rozluznisz,
          • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 09:10
            Moj drogi... ja osobiscie nie mam problemu z zartami tego typu i wrecz uwazem, ze mozna zartowac ze wszystkiego - kwestia tego czy cos jest smieszne czy nie nie ma zwiazku z tematm.

            Nie zmienia to faktu, ze jakos mi sie wydaje, ze engine w zyciu by piublicznie nic takiego nie powiedzial/napisal w tej ich "oazie wolnosci"

            Za to w tej politycznie poprawnej, trzymajacej z ryj obywateli EU jakos sie nie boi...

            Przypadek?
            • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 09:34
              I znow urojenia i wszystko na odwrot

              youtu.be/ToW8myJzHqE?si=keg8hTGrFXbUi2ue

              An Austrian woman was arrested for calling Muhammad, who married a nine-year-old girl, a paedophile.


              A 16-year-old was recently removed from her high school by police in Germany. Her crime? Reposting a pro-AfD video on TikTok involving the Smurfs (the populist-right party’s colour is blue).


              brusselssignal.eu/2024/08/as-europeans-are-arrested-for-what-they-say-how-free-is-europes-speech/
              W stanach maja wolnosc slowa i moga mowic co chca, moga miec kluby KKK, a w tej twojej uni ? Szkoda nawdt strzepic ryja na takich jak ty
              • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 09:43
                bigimax4 napisał:

                > I znow urojenia i wszystko na odwrot
                >
                > youtu.be/ToW8myJzHqE?si=keg8hTGrFXbUi2ue
                >
                > An Austrian woman was arrested for calling Muhammad, who married a nine-year-ol
                > d girl, a paedophile.
                >

                JAK ZWYKLE KLAMIESZ!!!!

                "In Austria, a woman named Elisabeth Sabaditsch-Wolff was convicted in 2011 for disparaging religious doctrines after she made statements during seminars in 2009 about the Prophet Muhammad’s marriage to Aisha, who—according to Islamic tradition—was married at six and the marriage was consummated when she was nine.

                She reportedly said things like:

                “A 56-year-old and a six-year-old? What do we call it, if it is not paedophilia?”

                She was fined €480 by the Vienna Regional Criminal Court. She appealed the conviction all the way to the European Court of Human Rights (ECHR), which in 2018 upheld the Austrian court’s decision. The ECHR ruled that her statements were not protected by freedom of speech, as they were considered abusive attacks that could incite religious intolerance"


                >
                > A 16-year-old was recently removed from her high school by police in Germany. H
                > er crime? Reposting a pro-AfD video on TikTok involving the Smurfs (the populis
                > t-right party’s colour is blue).
                >
                >
                > brusselssignal.eu/2024/08/as-europeans-are-arrested-for-what-they-say-how-free-is-europes-speech/



                I ZNOW PODAJESZ TYLKO FRAGMENT PRAWDY GUPI CI...LU

                "In March 2024, a 16-year-old student at a high school in Ribnitz-Damgarten, Germany, was reportedly removed from class by police after posting a TikTok video that referenced the AfD (Alternative für Deutschland) party using Smurf imagery—a nod to the party’s blue color.

                Here’s what happened:

                The video was interpreted by school authorities as politically provocative.

                The school principal contacted police, who then came to the school and escorted the student out.

                The incident sparked national debate about freedom of speech, political expression, and police overreach.

                A court later ruled that the police action was unlawful, stating that the student’s rights had been violated"

                > W stanach maja wolnosc slowa i moga mowic co chca, moga miec kluby KKK, a w tej
                > twojej uni ? Szkoda nawdt strzepic ryja na takich jak ty

                Jestes KLAMCA i tyle w temacie.
                A jesli nie wiedziales tego co napisalem to jestes DEBILEM.
                • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 09:59
                  > She was fined €480 by the Vienna Regional Criminal Court. She appealed the conviction all
                  > the way to the European Court of Human Rights (ECHR), which in 2018 upheld the Austrian
                  > court’s decision. The ECHR ruled that her statements were not protected by freedom of
                  > speech, as they were considered abusive attacks that could incite religious intolerance

                  Jeśli to jest prawda, to onucew niestety ma rację (z dokładnością do: nie aresztowana, tylko ukarana grzywną). Decyzja sądów wszystkich instancji skandaliczna.
                  • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 10:38
                    vogon.jeltz napisał:

                    > Jeśli to jest prawda, to onucew niestety ma rację (z dokładnością do: nie aresz
                    > towana, tylko ukarana grzywną). Decyzja sądów wszystkich instancji skandaliczna
                    > .

                    Po pierwsze grzywna a aresztowanie - czy raczej wiezienie - to jednak sa dosc zasadniczo bardzo rozne odpowiedzi panstwa.

                    Po drugie co do tego czy to jest skandal wchodzimy w bardzo mocno szarą strefę.

                    Co do zasady ja osobiscie uwazam, ze wszelkie zapisy dot. "ochrony uczuc religijnych" sa zle i jako takie nie powinny sie znalezc w zadnym systemie prawnym (miedzy innymi z powodu takich sytuacji).

                    Skoro jednak taki zapis jest i jest wiazacy, to reszta jest po stronie niezawislego sadu i jego interpretacji sytuacji, intencji, itd.


                    I zeby nie bylo tak rozowo, ze takie "zamrodystyczne prawo" to dzieki lewkom (buahahahaha) za to w USA jest rozowo.

                    Otoz to wlasnie dzieki prawicy mamy takie durne zapisy w prawie!!!!

                    Jakby karali na tej podstawie muzulmanow za obraze krzyza to onucew by klaskal z radosci, ale skoro to (bo musi) dziala i w druga strone to juz mu nie pasuje.

                    A zeby bylo ciekawiej - to za zmianami idacymi w taka wlasnie strone - co sie onucewowi nie podoba!!!! to wlasnie jest Trump i ultraprawica w USA.

                    Prawicowi politycy i grupy religijne postulują, by Biblia miała wpływ na prawo — według badań Pew Research, aż 28% Amerykanów uważa, że Biblia powinna mieć większy wpływ niż wola ludu, gdy te się konfliktują.

                    67% Republikanów uważa, że Biblia powinna mieć co najmniej „jakiś wpływ” na prawo

                    Donald Trump i jego otoczenie wielokrotnie deklarowali, że chcą „przywrócić religię do centrum życia publicznego”.

                    Powstały inicjatywy takie jak Task Force to Eradicate Anti-Christian Bias, czyli rządowa grupa mająca zwalczać uprzedzenia wobec chrześcijan.

                    Wprowadzono religijne wyjątki w prawie pracy, edukacji i służbie zdrowia — np. możliwość odmowy świadczenia usług medycznych ze względu na przekonania religijne

                    I jak im sie to uda zrealizowac w pratyce i faktycznych zapisach to za pare lat beda wlasnie tacy zdziwnie, ze jak to.... zle sady chrzescijan karza za karykatury Mohameta....

                    Wiec onucew to nich ma za takie wyroki pretensje do siebie i swoich kumpli.
                    • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 10:42
                      > Jakby karali na tej podstawie muzulmanow za obraze krzyza

                      Problemem jest, że tu nie ma symetrii, bo babka nie powiedziała czegoś, co byłoby c choćby w przybliżeniu ekwiwalentem "obrazy krzyża".

                      > 67% Republikanów uważa

                      Ale mowa nie jest o krajach trzeciego świata zza oceanu, tylko o cywilizowanej Europie.
                      • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:04
                        vogon.jeltz napisał:

                        > > Jakby karali na tej podstawie muzulmanow za obraze krzyza
                        >
                        > Problemem jest, że tu nie ma symetrii, bo babka nie powiedziała czegoś, co było
                        > by c choćby w przybliżeniu ekwiwalentem "obrazy krzyża".

                        Ale to juz jest kwestia wylacznie interpretacyjna. Tobie sie wydaje tak a wierzacemu bedzie sie wydawac inaczej (oczywiscie w zaleznosci od tego w co wierzy).

                        Dyskusja nie ma sensu bo to nie kwestia 1+1

                        Stad wlasnie ja jestem przeciwny takim zapisom, bo wszystko potem zalezy od czyjejs interpreatcji prawa, sytuacji, itd...

                        A faktycza szkoda/krzywda dla nikogo z tego nie wynika.

                        >
                        > > 67% Republikanów uważa
                        >
                        > Ale mowa nie jest o krajach trzeciego świata zza oceanu, tylko o cywilizowanej
                        > Europie.

                        Nooo... ale chciala mic prawica takie prawo to kurwa ma - pretensje do siebie.

                        Przeciez to nie lewa strona chce ochrony uczuc religinych.

                        Gawkowski:

                        „Jestem osobą wierzącą, ale nie uważam, że państwo powinno karać za krytykę religii. W świeckim państwie nie może być miejsca na penalizowanie opinii, które nie podobają się Kościołowi.”

                        Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna/Lewica):
                        Skrytykowała działania prokuratury wobec aktywistów LGBT, mówiąc, że obraza uczuć religijnych to kwestia subiektywna i nie powinna być penalizowana


                        Fundacja Wolność od Religii:
                        Zorganizowała petycję o usunięcie art. 196, argumentując, że prowadzi on do cenzury artystycznej i ograniczenia wolności słowa

                        Tymczasem...

                        olidarna Polska (Zbigniew Ziobro):
                        Proponowała wręcz zaostrzenie kar za obrazę uczuć religijnych, by „chronić katolików przed gorszącymi sytuacjami”.

                        Ziobro złożył wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus (Lewica), by postawić jej zarzuty za „złośliwe przeszkadzanie w akcie religijnym

                        Ordo Iuris:
                        Regularnie składa zawiadomienia do prokuratury w sprawach o obrazę uczuć religijnych — np. w sprawie tęczowej aureoli Matki Boskiej

                        Jan Strzeżek (Porozumienie) złożył zawiadomienie o przestępstwie, gdy aktywistka Margot została przedstawiona jako Matka Boska

                        Wiec oni chca takiego wlasnie chujowego prawa, ale tylko zeby chronilo jedna strone.

                        I jak sie im mowi, ze takie przepisy sa glupie i beda ich tez dotykac to jest kurwa krzyk... a potem zdziwienie, ze "a jednak lewacy mieli racje".



                        • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:09
                          Fundacja Wolność od Religii:
                          Zorganizowała petycję o usunięcie art. 196, argumentując, że prowadzi on do cenzury artystycznej i ograniczenia wolności słowa



                          To jeszcze mi napisz kto te qurwy sponsoruje, to wtedy mozemy porozmawiac o tym co chca a czego nie chca


                          Zreszta te wszystkie wszawe fundacje tez bym pozamykal w pizdu
                          • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:12
                            bigimax4 napisał:

                            > Fundacja Wolność od Religii:
                            > Zorganizowała petycję o usunięcie art. 196, argumentując, że prowadzi on do cen
                            > zury artystycznej i ograniczenia wolności słowa
                            >
                            >
                            >
                            > To jeszcze mi napisz kto te qurwy sponsoruje, to wtedy mozemy porozmawiac o tym
                            > co chca a czego nie chca
                            >
                            >
                            > Zreszta te wszystkie wszawe fundacje tez bym pozamykal w pizdu


                            Ty jednak jestes debilem.

                            Prosteujesz, ze kogos karajza obraze uczuc, ale jak ktos z lewej strony chce usuniecia tych przpisow to zle.

                            Powiedziec o tobie pojebany to zdecydowanie zbyt malo.
                            • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:20
                              Narazie pytam kto im placi kogo reprezentuja i dlaczego to soros

                              Protestowal bede jak mi odpowiesz


                              Trump cos ostatnio wspomnial o tych zjebach, ciekawe czy to pociagne, byloby milo zobaczyc to scierwo w lochu

                              www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-trump-uderza-w-sorosow-psychopaci,nId,8014638
                              • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:29
                                bigimax4 napisał:

                                > Narazie pytam kto im placi kogo reprezentuja i dlaczego to soros
                                >
                                > Protestowal bede jak mi odpowiesz

                                Mnie to gowno obchodzi, wiec jak jestes tym zainteresowany to se sam szukaj i protestuj do woli.
                          • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:21
                            > To jeszcze mi napisz kto te qurwy sponsoruje

                            To chyba ty wiesz najlepiej, kto cię sponsoruje.
                      • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 20:26
                        vogon.jeltz napisał:


                        > Ale mowa nie jest o krajach trzeciego świata zza oceanu, tylko o cywilizowanej
                        > Europie.

                        LOL i na czym niby ta "cywilizacja" europejska polega?
                        • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 11:54
                          > LOL i na czym niby ta "cywilizacja" europejska polega?

                          Na tym, że nie jesteśmy barbarzyńską dziczą jak np. większość mieszkańców USA.
                          • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 11:58
                            Mylisz wolnosc z barbazynstwem
                            Typowe dla niewolnika
                            • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 12:00
                              > Mylisz wolnosc z barbazynstwem

                              Niczego nie mylę. Poza tym wolność w Ameryce jest przywilejem nielicznych.
                              • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 13:56
                                Masz tak leb sprany liberalna demokracja ze nie odrozniasz jednego od drugiego, cos jak rozmowa ze swinia w chlewie na temat jak wyglada niebo, kolt przy pasie ,v8 pod maska i nieograniczona przestrzen, dla mnie to brzmi calkiem wolnosciowo
                          • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:14
                            vogon.jeltz napisał:

                            > > LOL i na czym niby ta "cywilizacja" europejska polega?
                            >
                            > Na tym, że nie jesteśmy barbarzyńską dziczą jak np. większość mieszkańców USA.

                            A... to to i tylko to wlasnie czyni was "cywilizowanymi"?
                            Najgorzej to jak sobie czlowieek nawet sprawy nie zdaje gdzie jest i jak zyje. :)
                    • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 10:58
                      Jakby karali na tej podstawie muzulmanow za obraze krzyza to onucew by klaskal z radosci, ale skoro to (bo musi) dziala i w druga strone to juz mu nie pasuje.


                      Nie nie musi, wiekszosc moze ustalac co chce w "suwerennym demokratycznym" kraju
                      Moze byc to zakaz muslimstwa, moze byc katolickie panstwo wyznaniowe, moze byc cokolwiek galto to sie nazywa demokracja


                      Na marginesidme jaka jest twoja opinia o halal, jestes taki uduchowiony empatyczny kochasz zwisrzatka a ta banda zwierzatka totruruje, jak to jest
                      • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:11
                        bigimax4 napisał:

                        > Jakby karali na tej podstawie muzulmanow za obraze krzyza to onucew by klaskal
                        > z radosci, ale skoro to (bo musi) dziala i w druga strone to juz mu nie pasuje.
                        >
                        >
                        > Nie nie musi, wiekszosc moze ustalac co chce w "suwerennym demokratycznym" kraj
                        > u

                        No to wprowadziliscie sobie przpisy i macie cosci chcieli miec.

                        Ja takich przpisow nie chce bo sa glupie - co widac po Twoim przykladzie,


                        > Moze byc to zakaz muslimstwa, moze byc katolickie panstwo wyznaniowe, moze byc
                        > cokolwiek galto to sie nazywa demokracja

                        Nie, to sie nie nazywa demokracja tylko dyktatura wiekszosci.
                        Prawdziwa demokracja chroni prawa mniejszości, zapewnia pluralizm poglądów i wolność jednostki

                        I modl sie zeby tak byl... bo jak sie kiedys obudzisz w tym co opisales wyzej, tylko wiekszosc bedzie lewacaka.... to jak ci sie bedzie zylo?

                        Ja bym z takiego miejsca tez spierdalal.


                        > Na marginesidme jaka jest twoja opinia o halal, jestes taki uduchowiony empatyc
                        > zny kochasz zwisrzatka a ta banda zwierzatka totruruje, jak to jest

                        Ambiwalentna bo wdupiam mieso.

                        Jak dlugo to nie jest robione w skali przmyslowej... bo ja generalnie jestm przeciwny przickow przemyslowej hodolwi zwierzat na mieso... Jak widze jakie kurczaki wdupiamy to mi sie podnosi.
                        Co innego te wolno begajace.


                        Ale przmyslowa hidowla to znow cos co zawdzieczamy kapitalizmowi i dozeniu do maksymalizacji zyskow - takich wlasnie zjebow jak ty.
                        • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:14
                          Ambiwalentna bo wdupiam mieso


                          Pytanie jest nie o mieso a bestialskie zabijanie zwierzat


                          Prawdziwa demokracja chroni prawa mniejszości, zapewnia pluralizm poglądów i wolność jednostki


                          Bla , bla , bla <rzygi>
                          • qqbek Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:22
                            bigimax4 napisał:

                            > Pytanie jest nie o mieso a bestialskie zabijanie zwierzat

                            Ja bym uboju halal i koszernego (szechita) zakazał.
                            Nawet świnka idąca na Wielkanocne kiełbasy zaliczała w tym kraju zawsze wpierw obuchem po potylicy, żeby wykrawiającemu zwierzęciu w gasnące w przerażeniu oczy się nie patrzeć, a trochę już od uboju domowego zdążyliśmy odejść.

                            > Bla , bla , bla <rzygi>

                            Jedź do Rosji lub na Białoruś, przecież planowałeś - tam masz dyktaturę większości, kary za LGBT i "nieprawomyślność antypaństwową".
                            Tylko nie daj się w Rosji zrobić w "fast-track" do obywatelstwa, jeden taki z Teksasu już próbował, wrócił w worku.
                            • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:35
                              To jest jakas odpowiedz, a galto lewaczek przycisniety, kluczy zmienia temat i sie rzuca jak wsza na grzebieniu jak kazdy lewaczek



                              tam masz dyktaturę większości, kary za LGBT i

                              Widzialem dobry filmik jak przechodnie zrobili lgbeto. z dupy jesien sredniowiecza, zabawne
                              • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 12:03
                                bigimax4 napisał:

                                > To jest jakas odpowiedz, a galto lewaczek przycisniety, kluczy zmienia temat i
                                > sie rzuca jak wsza na grzebieniu jak kazdy lewaczek

                                No i znow bzdura...

                                Bo przeciez wf ciebie qqbek to lewaczek.

                                No to kurwa KAZDY czy jednak nie?

                                I kwestia "rzuca sie" to juz sobie dopowiadasz... Musialbys cos znaczyc zeby mial sie w sprawie czego rzucac....

                                Po prostu kwestie halal nie spedzaja mi snu z powiek wiec nie prowadzielm rozwazan w tej kwestii jak ty
                            • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:52
                              > Nawet świnka idąca na Wielkanocne kiełbasy zaliczała w tym kraju zawsze wpierw
                              > obuchem po potylicy, żeby wykrawiającemu zwierzęciu w gasnące w przerażeniu
                              > oczy się nie patrzeć

                              Czyli jak zawsze - nie chodzi o to, że cierpi świnka (świnka halal, WTF?), ale że "cierpi" człowiek. Śwince jest wszystko jedno. Naturze tym bardziej - nie takie "bestialstwa" są na porządku dziennym w celu zdobycia pożywienia.
                          • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:23
                            > Pytanie jest nie o mieso a bestialskie zabijanie zwierzat

                            Tobie się wydaje, że zabijanie zwierząt w ubojniach jest mniej bestialskie? LOL.
                          • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:30
                            Odpowiedzialem Ci, ze mnie to nie specjalnie interesuje, byle nie na skale przemyslowa.
                            • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:38
                              No i ok , czyli ta empatycznosc to troche wybiorcza albo nawet mogla by zabrzmiec jako dyskryminacja muslimstwa, na to eko galto pozwolic sobie nie moze, z drugiej strony plucie na chrzrscijanstwo, prosze bardzo tu galto w pierwszym rzedzie , jak zawsze zenujace
                              • galtomone Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 12:05
                                bigimax4 napisał:

                                > No i ok , czyli ta empatycznosc to troche wybiorcza albo nawet mogla by zabrzmi
                                > ec jako dyskryminacja muslimstwa, na to eko galto pozwolic sobie nie moze, z dr
                                > ugiej strony plucie na chrzrscijanstwo, prosze bardzo tu galto w pierwszym rzed
                                > zie , jak zawsze zenujace

                                Nie pluje na chrzescijanstwo - mam w dupie (jak to lewak, rownosciowo) wszystkie wyznania.
                                Ty nie wierzysz w jednego Pana z broda mniej niz ja...
        • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 20:19
          galtomone napisał:

          > engine8t napisał:
          >
          > > No a co bedzie jak Szwedzi w ramach reperacji wysla mu 10 tys czarnych ro
          > botnik
          > > ow?
          >
          > Ciekawe co Twoi znajomi by powiedzieli czytajac twoj jakze niezbabawny komentar
          > z....

          U nas jeszcze policja nie puka do drzwi jak ktos napisze cos n internecie co nie jest PC bo mamy -przynajmniej teoretycznie wolnosc slowa.. A nazywaie czarnego czarnym czy robotnika robotnikiem przeciez nie jest zabronione?
    • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 01.09.25, 20:51
      Od Szwedow nie zazada, bo nie sa aktualnymi wrogami kaczej partii...

      Od Rosji tez nie zazada, bo dla karolka wiekszy wrog to Ukraina...

      Niemcy, Ukraina, UE, to sa wrogowie
    • qqbek Re: OT - tak sie zastanawiam 01.09.25, 22:07
      Tory mu trzeba potrzymać, bo peron już dawno odjechał.
      No, ale "vox populi, vox dei", trzeba się będzie 5 lat przemęczyć :-(

      Liczyłem, że taki "chłopak z podwórka" będzie miał więcej niezależności od Prezesa Wolaków.
      Przeliczyłem się, albo to Prezes ma w swoim tajnym archiwum na niego dużo więcej (i dużo mocniejszego), niż tylko to mieszkanie, ustawki i panienki z Grand Hotelu.
      • waga170 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 01:42
        Taki przypomnial mi sie starszawy film?serial? amerykanski gdzie gosciu trzymal "haki" na wszystkich i w dodatku jest motyw blizniakow. Az jeden podwladny sie ocknal i Mitchumowi wypierdolil w powietrze jego kartoteke trzymana w szklarni pod przesuwana grzadka z rozami (sub rosa). Trzebaby pojechac na Mickiewicza i sprawdzic czy tam na ogrodku nie ma przesuwanych grzadek:)

        en.wikipedia.org/wiki/Brotherhood_of_the_Rose_(miniseries)
        • waga170 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 01:53
          www.youtube.com/watch?v=hQAW2KznCfM
        • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 02:39
          waga170 napisała:

          > Taki przypomnial mi sie starszawy film?serial? amerykanski gdzie gosciu trzymal
          > "haki" na wszystkich i w dodatku jest motyw blizniakow. Az jeden podwladny sie
          > ocknal i Mitchumowi wypierdolil w powietrze jego kartoteke trzymana w szklarni
          > pod przesuwana grzadka z rozami (sub rosa). Trzebaby pojechac na Mickiewicza i
          > sprawdzic czy tam na ogrodku nie ma przesuwanych grzadek:)
          >
          > en.wikipedia.org/wiki/Brotherhood_of_the_Rose_(miniseries)

          A tu wyglada ze takim co mial haki na wszystkich byl ten jak mu tam Jeffrey Epstein?
    • bolo2002 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 09:23
      Karol Wielki-Alfons Pierwszy Wspaniały powiedział: domagam sie reparacji od Niemców. No i sie zastanawiam -dlaczego to Niemcy a nie Polacy maja naprawić Karola. I czy jest sens naprawiać go- skoro jest nie do naprawienia. jak głab powtarza brednie PIS-u- kiedy w oficjalnym dokumencie -chyba z 1955 r. Polska zrzekła sie reparacji .
      A pytanie jest i takie- za potop od Szwedw jak najbardziej a od Kacapów za Katyń? Powtórzę jedynie- prezydent w Polsce i na dodatek tak mierny i głupi to zdecydowanie zbedny wydatek-kosztuje 0,8 mln zł/ dziennie.
      • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:08
        To zrzeczenie sie reparacji zostalo potwierdzone wielokrotnie po 1989 roku i sprawa jest zakonczona...

        PL otrzymala jako odszkodowanie za II wojne swiatowa Ziemie Zachodnie i ich wartosc wielokrotnie przewyzszala straty PL w wyniku agresji III Rzeszy...

        Naotmiast nikt nie pokryl PL strat powstalych w wyniku agresji rosyjskiej w 1939, okupacji 1939-1941 i potem zabrania Kresow w 1945...

        ANI JEDEN polityk kaczej partii nie zglasza reparacji od rosji, choc rosja ani jednej zlotowki za to nie zaplacila od 1939

        Domagaja sie reparacji od Niemiec, choc Niemcy stracily swoje tereny na rzecz PL jako odszkodowanie dla PL..

        Jak kacza partie to nie jest ruska agentura, to co to jest ?
      • hrasier_2 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 22:57
        bolo2002 napisał:

        > Karol Wielki-Alfons Pierwszy Wspaniały powiedział: domagam sie reparacji od Nie
        > mców. No i sie zastanawiam -dlaczego to Niemcy a nie Polacy maja naprawić Karol
        > a. I czy jest sens naprawiać go- skoro jest nie do naprawienia. jak głab powtar
        > za brednie PIS-u- kiedy w oficjalnym dokumencie -chyba z 1955 r. Polska zrzekła
        > sie reparacji .
        > A pytanie jest i takie- za potop od Szwedw jak najbardziej a od Kacapów za Katy
        > ń? Powtórzę jedynie- prezydent w Polsce i na dodatek tak mierny i głupi to zdec
        > ydowanie zbedny wydatek-kosztuje 0,8 mln zł/ dziennie.
        Ciebie to już nic nie nawróci i nie nauczy. Taki już umrzesz. Starość nie radość. Trzeba by zerknąć w twoje drzewo genealogiczne.
    • hrasier_2 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 11:10
      marekggg napisał:

      > kiedy karolek zazada reparacji od szwedow za potop.
      O co.biega ci. Spełnia obietnice wyborcze. W Niemczech rządził kilka ostanich lat 66-letni Scholz. Na nic nie miał kaski. Po wygraniu przez Trumpa wyborów, podał się do dymisji. Teraz rządzi 70-letni Merz, ale ponownie w koalicji z 66-letni Scholzem. Teraz bajają o 800 mld ojro na zbrojenia w UE. Ale nadal nie ma na to kaski. podobnie jak nie było kaski na KPO i w UE/KE musieli wziąć pożyczkę komercyjną na 650 mld, którą trzeba będzie spłacać 10 lat. Niemcy nie mają na nic kasy. A jak Niemcy nie mają kaski to również UE nie ma kaski na nic.
    • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 13:18
      A wiesz co tam u Fico?
      • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:29
        A Fico jest w chinach i rozmawia z powaznymi ludzmi,
        Sila syberii 2 ma byc odpalona do 2030, i chinczycy maja wziasc to co brala europ

        Eu coraz bardziej z palcem w dupie i pograza sie z pelna predkoscia

        Ponad bilion do wydania w stanach
        Kupuje gaz 4x drozszy niz rosji
        Chiny z tania energia , bez zielonego ladu
        Bedzie ciekawie
        • tbernard Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 09:42
          No i dlatego tak ujadasz na energetykę wiatrową, która coraz bardziej uniezależnia od kacapskich złóż. Jak serce cię boli, że to dla środowiska szkodliwe, cierpią ptaki i ludzie i paskudzi widok. Ale gospodarka totalnie rabunkowa uprawiana przez kacapów, to już jest okej. Środowisko szczęśliwe oraz tubylcy na których terenach ten rabunek jest dokonywany, zwłaszcza, że mocno tych tubylców kacapski herszt odcina od benefitów do tego stopnia, że są skłonni iść ryzykować własnym życiem za jakieś ochłapy jako mięso armatnie.
          • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 11:23


            No i dlatego tak ujadasz na energetykę wiatrową, która coraz bardziej uniezależnia od kacapskich złóż. J


            Nie nie dlatego i nie wyjezdzaj mi tu z tym tvn owym pierdoleniem bo mi sie na rzygi zbiera

            Rosjanie to pewny dostawca


            Caly zachod albo zamyka isniejace farmy wiatrowe albo rezygnuje z budowy tego gowna ,

            A ze tego gowna naprodukowali sporo , no to komu wcisna , no qurwa oczywiscie ze glupim polakom, wystarczy tylko podlac troche ideologicznego pierdolenia na tvn ach , obiecanki cacanki dla kompletnych pustych pojebow ze prad bedzie tansxy NIE BEDZIE nigdzie nie jest


            A tymczasem niemcy odpalaja kopalnie weglowe na maxa i w dupie maja wiatraczki

            www.patrzymy.pl/niemcy-buduja-kopalnie-wegla-brunatnego-i-wykopuja-z-placu-budowy-grete-thunberg/

            że są skłonni iść ryzykować własnym życiem za jakieś ochłapy jako mięso armatnie.

            Ochlapy to ty zachwike bedziesz wpierdalal
            • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 12:15
              Jako byly mieszkaniec Legnicy moge zaświadczyć ze sa pewnym dostawca wszy, smrodu i chorób wenerycznych o czym wiedzieli wszyscy mieszkańcy.
              Aaa i jeszcze dostawca nowych trendów w wystroju wnętrz. Np gazety zamiast firanek w oknach.
              • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 12:55
                wenerycznych o czym wiedzieli wszyscy mieszkańcy.


                Wiedzialy luzne w kroku mieszkanki, od ktorych sie zarazali


                Zreszta widzisz, to jest wasz glowny problem
                Zyjecie przeszloscia, 32 lata temu Polska to tez byl kraj obsrany gow nem
                Polska sie rozwinela , szczegolnie ostatnie 10 lat za pisu, no ale teraz rud y mocno pracuje zeby sie wam z tego dobrobytu w dup ach nie poprzewracalo, ale zgadnij, rosja tez sie rozwinela przez te lata,
                • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 13:01
                  Rozwinęła sie Moskwa i Petersburg
                  Reszta kraju to dalej brud smrod i bieda poza ułamkiem procenta tych co zgarniają śmietankę.
                  Co zresztą nie zmieniło bandyckiej mentalności i kompleksów wobec całej reszty swiata, powodujących agresję wobec wszystkich co maja lepiej.
                  • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 13:35
                    Co zresztą nie zmieniło bandyckiej mentalności i kompleksów wobec całej reszty swiata, powodujących agresję wobec wszystkich co maja lepiej.


                    Tak tak, izolowany dyktator putin, jak to GoWno zaczelo go przedstawiac z ktorym nikt nie rozmawia jest izolowany a rosja upada,


                    Pozyjemy zobaczymy,


                    • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:03
                      Z innej beczki, slyszales ta historyjke?

                      "Financial Timesa", że GPS przestał też działać na całym lotnisku i samolot z przewodniczącą Komisji Europejskiej krążył nad nim przez godzinę,


                      Flight radar podal ze lot mial trwac 1.47h a trwal 7 minut dluzej, zadnego stracenia gps tez nie odnotowali


                      Jak karmia was takim gownem mozliwym do zdementowania w 5 min, to jak wyglada stan gospodarki europejskiej, bo mowia ze jest "lekka" recesja, jak to pierdolnie to nie bedzie co zbierac , a jeszcze chca ukrasc 200 miliardow rosyjskich eurockear, co zatopi euro, na szczescie Polska nie jest w tym gownie
                      • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:07
                        Jak czytam codziennie ria.ru to goowno które tam serwują jest zdecydowanie gorsze
                        • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:14
                          Jak czytam codziennie ria.ru to goowno które tam serwują jest zdecydowanie gorsze


                          Serio?
                          Bo jakos po czasie zawsze wychodzi ze to rosjanie pisali prawde w przeciwienstwie do odlotow z upadlinskiej pravdy, no ale wierz w co chcesz, tylko czasem sobie przypomnij co ci serwowano rok wczesniej w demokratycznych mediach i jak to sie w koncu skonczylo
                          • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:16
                            > Bo jakos po czasie zawsze wychodzi ze to rosjanie pisali prawde

                            Jak wtedy, kiedy mówili, że w 3 dni zajmą Kijów, gdzie będą witani kwiatami?
                            • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:34
                              Po tym juz widz ze mam doczynienia z oglupionym oszolomem

                              Jak wtedy, kiedy mówili, że w 3 dni zajmą Kijów, gdzie będą witani kwiatami?


                              Po raz tysieczny sie pytam
                              Pokazcie mi cokolwiek ze strony rosji , ze ktorys to z nich powiedzial albo jakas gazeta napisala
                              • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 15:01
                                > Pokazcie mi cokolwiek ze strony rosji , ze ktorys to z nich powiedzial albo jakas gazeta napisala

                                Nie chce mi się grzebać w archiwalnym ruskim gównie, ale zapytaj swojego oficera prowadzącego, on na pewno wie.
                                • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 15:55
                                  Nie chce mi się grzebać w archiwalnym ruskim gównie, ale zapytaj swojego oficera prowadzącego, on na pewno wie


                                  "Nie chce ci sie" bo huja znajdziesz , tylko pierdolisz to co ci tvny w ten pusty leb wbijaja


                                  "Najlepsze" ze nie zadasz sobie trudu zeby poszukac skad to sie wzielo, tylko bedziesz nadal te brednie poatarzal i w to wierzyl
                                  Co za qaurw ograniczony zmanipulowany tuman
                                  • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 16:29
                                    > "Nie chce ci sie" bo huja znajdziesz

                                    Nie chce mi się, bo jesteś kurwą. Mogę poświęcić 30 sekund żeby cię zjebać w poście, ale przecież nie minuty na szukanie dla ciebie informacji po necie.
                              • galtomone Odszczekasz ruski, obsrany fiutku? 04.09.25, 09:50
                                bigimax4 napisał:

                                > Po tym juz widz ze mam doczynienia z oglupionym oszolomem
                                >
                                > Jak wtedy, kiedy mówili, że w 3 dni zajmą Kijów, gdzie będą witani kwiatami?
                                >
                                >
                                > Po raz tysieczny sie pytam
                                > Pokazcie mi cokolwiek ze strony rosji , ze ktorys to z nich powiedzial albo jak
                                > as gazeta napisala

                                Moiwsz i masz:

                                RIA Novosti (27.02.2022)

                                W artykule zatytułowanym „Rosja przywraca Ukrainę do jej naturalnego stanu” napisano:

                                „Rosja przywraca Ukrainę do jej naturalnego stanu i do jej naturalnych granic. [...] Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród.” „Operacja specjalna ma na celu wyzwolenie Ukrainy spod nazistowskiej okupacji.” Źródło: RIA Novosti – artykuł z 27 lutego 2022 roku

                                Rossija 1 (telewizja państwowa)

                                W pierwszych dniach inwazji, w programach informacyjnych mówiono:

                                „Rosyjscy żołnierze są witani chlebem i solą.” „Ludność Donbasu i południowej Ukrainy czekała na wyzwolenie od lat.” To były cytaty z materiałów emitowanych m.in.. przez Olgę Skabiejewą i Dmitrija Kisielowa — czołowych propagandystów Kremla.

                                Władimir Putin (przemówienie z 24.02.2022)
                                W dniu rozpoczęcia inwazji Putin powiedział:

                                „Naszym celem jest ochrona ludzi, którzy przez osiem lat byli narażeni na ludobójstwo ze strony reżimu kijowskiego.” To uzasadnienie miało stworzyć wrażenie, że Rosja działa w obronie „uciskanych” obywateli Ukrainy.
                                • bigimax4 Re: Odszczekasz ruski, obsrany fiutku? 04.09.25, 10:03
                                  Zdaje sie gdzies przegapilem te wasze mityczne trzy dni , mozesz podkreslic
                                  • galtomone Masz fiucie i szczekaj! 04.09.25, 14:23
                                    bigimax4 napisał:

                                    > Zdaje sie gdzies przegapilem te wasze mityczne trzy dni , mozesz podkreslic


                                    NSN.fm – 24 lutego 2022

                                    Rosyjski portal informacyjny opublikował artykuł pt. „Trzy dni na sprzątanie. Kiedy Ukraina zmieni się w <przyjazne państwo>” Władimir Prochwatiłow, ekspert Akademii Nauk Wojskowych, stwierdził:

                                    „Operacja specjalna zajmie trzy–cztery dni, a potem trzeba będzie przywrócić prawowitą władzę na Ukrainie.”

                                    RIA Novosti – 26 lutego 2022

                                    Opublikowano artykuły pt. „Dwa dni w Kijowie, które zmienią świat” oraz „Całkowita i ostateczna denazyfikacja Ukrainy: Rosja znów pomoże Europie” Sugerowały, że Kijów zostanie zajęty w ciągu 2–3 dni, a Ukraina „oczyszczona” z nazistów. Artykuły szybko zniknęły ze strony, ale zachowały się w archiwach.


                                    Plan operacyjny – Bitwa o Kijów (Wikipedia)
                                    Rosyjski plan zakładał:

                                    Zajęcie lotniska Hostomel pierwszego dnia

                                    Dostarczenie paliwa drugiego dnia

                                    Ostrzał Kijowa trzeciego dnia Alternatywnie: przejęcie Kijowa w ciągu 3 dni

                                    A teraz czekam glupi ruski chuju na filmik jak wlazisz pod stól i szczekasz.
                                    • bigimax4 Re: Masz fiucie i szczekaj! 04.09.25, 16:06
                                      A teraz czekam glupi ruski chuju na filmik jak wlazisz pod stól i szczekasz.


                                      Mozesz huja w zymby dostac

                                      Archive.org nic takiego nie pokazuje

                                      Znowu sie dales zlapac na jakies bzdety z brudnej dupy
                                      • galtomone Re: Masz fiucie i szczekaj! 04.09.25, 16:26
                                        www.rp.pl/swiat/art35772781-inwazja-na-ukraine-miala-trwac-2-dni-internauci-odkryli-rosyjskie-plany

                                        Ruskich archow szukaj sobie sam - nie znam cyrylicy w przeciwienstwie do ciebie
                                        • bigimax4 Re: Masz fiucie i szczekaj! 04.09.25, 16:32
                                          No to ci wlasnie ptasi mozdzku pisze ze na archive.org nie ma a ty mi jakies wysrywy fejkowe wysylasz, postaraj sie bardziej
                                          • galtomone Re: Masz fiucie i szczekaj! 07.09.25, 10:57
                                            bigimax4 napisał:

                                            > No to ci wlasnie ptasi mozdzku pisze ze na archive.org nie ma a ty mi jakies wy
                                            > srywy fejkowe wysylasz, postaraj sie bardziej

                                            Teraz bedziesz szekac?

                                            nsn.fm/ukraine/ochistit-ot-natsistov-rossiiskaya-spetsoperatsiya-prevratit-ukrainu-v-druzhestvennoe-gosudarstvo#:~:text=,%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BB
                                            The Russian military special operation in Ukraine will be completed within three to four days, after which new elections will be held in the country cleared of Nazis, Vladimir Prokhvatilov, a senior research fellow at the Academy of Military Sciences, suggested in a conversation with the Telegram channel “Radiotochka NSN” .

                                            hromadske.ua/ru/posts/prishli-osvobozhdat-ot-nacikov-chto-na-rossijskom-televidenii-govoryat-o-vojne-s-ukrainoj2
                                            mignews.com/news/ukraine/ukraina-vernulas-k-rossii-vojnu-dolzhny-byli-zakonchit-26-fevralya.html
                                            NSN (24.02.2022)
                                            Oryginał (ros):
                                            «Российская военная спецоперация на Украине будет завершена в течение трёх–четырёх дней, после чего в очищенной от нацистов стране нужно будет восстановить законную власть», — Владимир Прохватилов.
                                            Tłumaczenie (pl):
                                            „Rosyjska operacja specjalna na Ukrainie zakończy się w ciągu trzech–czterech dni, a potem w oczyszczonym z nazistów kraju trzeba będzie przywrócić prawowitą władzę.”
                                            Link: nsn.fm/ukraine/ochistit-ot-natsistov-rossiiskaya-spetsoperatsiya-prevratit-ukrainu-v-druzhestvennoe-gosudarstvo

                                            RIA Nowosti (26.02.2022) — Piotr Akopow
                                            Oryginał (ros):
                                            «Теперь этой проблемы нет — Украина вернулась к России… она будет переустроена, переучреждена и возвращена в своё естественное состояние части русского мира».
                                            Tłumaczenie (pl):
                                            „Teraz tego problemu już nie ma — Ukraina wróciła do Rosji… zostanie na nowo urządzona i przywrócona do swojego naturalnego stanu części rosyjskiego świata.”
                                            Link (archiwum): web.archive.org/web/20220226224717/https://ria.ru/20220226/rossiya-1775162336.html

                                            RIA Nowosti (26.02.2022)
                                            Oryginał (ros — tytuł artykułu):
                                            «Два дня в Киеве, которые изменят мир»
                                            Tłumaczenie (pl):
                                            „Dwa dni w Kijowie, które zmienią świat” (tekst sugeruje szybkie rozstrzygnięcie „operacji”).
                                            Link: ria.ru/20220226/ukraina-1775209594.html

                                            RBC (26.05.2022) — gen. Władimir Szamanow (były dowódca WDW, deputowany Dumy)
                                            Oryginał (ros):
                                            «Те, кто рассчитывал, что нас будут встречать с цветами… — это одна из главных ошибок».
                                            Tłumaczenie (pl):
                                            „Ci, którzy liczyli, że będą nas witać kwiatami… — to jeden z głównych błędów.”
                                            Link: www.rbc.ru/politics/26/05/2022/628f71e59a7947bbf8b52529
                                            • bigimax4 Re: Masz fiucie i szczekaj! 07.09.25, 11:13
                                              RIA Nowosti (26.02.2022)
                                              Oryginał (ros — tytuł artykułu):
                                              «Два дня в Киеве, которые изменят мир»
                                              Tłumaczenie (pl):

                                              Link: ria.ru/20220226/ukraina-1775209594.html



                                              Fajnie ze znalazles

                                              Dwa dni w Kijowie, które zmienią świat” (tekst sugeruje szybkie rozstrzygnięcie „operacji”).


                                              Przetlumacz sobie tym swoim ai, przeczytaj , i przestan sie "sugerowac" zjebana propaganda , nic szczegolnego w tym tekscie nie ma a juz szczegolnie o zdobywaniu kijowa w 3 dni
                                              • galtomone Re: Masz fiucie i szczekaj! 08.09.25, 08:25
                                                Oj.. boli prawda.... oj boli...
                            • j_malec Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:34
                              vogon.jeltz napisał:

                              > Jak wtedy, kiedy mówili, że w 3 dni zajmą Kijów, gdzie będą witani kwiatami?
                              Ja to się dziwię, jak polski patriota jakim podobno jest bigmax, radzi sobie z wymordowaniem polskich oficerów w Katyniu i jak jego ukochana matuszka w swej prowdomówności zwalała winę na Niemców, a Polakom kazała w to wierzyć.
                              • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:46
                                Tak tamo jak ty sobie radzisz z rzezia Polakow na wolyniu przez ukroli z ss galitzen, z oun upa , z banderowcami
                                • j_malec Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 15:22
                                  bigimax4 napisał:

                                  > Tak tamo jak ty sobie radzisz z rzezia Polakow na wolyniu przez ukroli z ss gal
                                  > itzen, z oun upa , z banderowcami
                                  Ale to ty wycierasz sobie twarz i prezydenta Polskością i patriotyzmem. To ty sobie rościsz prawo do tego kto może, a kto nie być 'prawdziwym' Polakiem. Ja jestem zwykłym lewakiem. Nie pamiętasz?
                                  To może napisz chociaż, w czym rzeż Polaków w Katyniu jest gorsza, że ich sprawców tak hołubisz?
                                  • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 15:58
                                    To może napisz chociaż, w czym rzeż Polaków w Katyniu jest gorsza, że ich sprawców tak hołubisz?


                                    W niczym a ty mi powiesz czym rzez w katyniu jest lepsza od


                                    z rzezia Polakow na wolyniu przez ukroli z ss galitzen, z oun upa , z banderowcami

                                    Ze tak wielbisz szoszonow


                                    Z tym ze banderowcy nazole to problem obecny
                                    • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 16:05
                                      Obecnie to oni nas bronią przed bandytami.
                                      • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 17:25
                                        Banderowcy cie bronia przed bandytami?

                                        Odklejka widze sroga
                          • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:37
                            Serio.
                            I bawi mnie to niezwykle jak ich propaganda potrafi przedstawić kleske jako sukces.
                            Dzisiaj z dumą poinformowała ze strąciła 111 ukraińskich dronow. Zajebiscie ze stracila ale jak przy okazji podaje gdzie i ze jest to kilkaset km od lini frontu to od razu wiadomo ze OPL jest w dupie i drugie tyle przeleciało.
                            • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:44
                              Mnie znowu rozbawilo jak rosjanie dali postawic zachodnim zjebom fabryke bayraktar , sam pomysl budowania fabryki broni w kraju ogarnietym wojna , jest dosyc oryginalny, postawily to te qurwy w centrum kijowa wykonczyli juz sie witali z gaska , a rosjanie to rozjebali, az szyby w ambasadzie eu wypadly a von der liar az zapasci dostala
                      • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:15
                        > Jak karmia was takim gownem

                        Ty lepiej patrz, czym karmią twoich ziomków w Sojuzie.

                        > to jak wyglada stan gospodarki europejskiej,

                        Ty się lepiej martw o stan gospodarki sowieckiej. A nie wygląda on za dobrze, oj nie.

                        > a jeszcze chca ukrasc 200 miliardow rosyjskich eurockear

                        Co chcą "ukraść"? Jak ruscy zostawili w UE jakieś pieniądze, to należy je oczywiście skonfiskować w chuj. Ja bym się nie pierdzielił i konfiskował nie tylko kasę oligarchów objętych sankcjami, ale wszystkich ruskich obywateli jak leci.
                        • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 14:39
                          Co chcą "ukraść"? Jak ruscy zostawili w UE jakieś pieniądze, to należy je oczywiście skonfiskować w chuj.


                          Rynki finansowe to nie srajace pod siebie ,oglupione rozchwiane emocjonalnie stare dziady



                          Dowiedz sie co to euroclear, po co to jest, i zastanow , jesli dasz rade, czy jakikolwiek rozsadny kraj wsadzi pieniadze do kieszeni zlodziejowi na przechowanie,
                          • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 15:00
                            > czy jakikolwiek rozsadny kraj wsadzi pieniadze do kieszeni zlodziejowi na przechowanie

                            Och, no przecież wiadomo, że każdy rozsądny kraj ulokuje swoje pieniądze w Rosji... a nie, czekaj!
                            • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 16:08
                              Och, no przecież wiadomo, że każdy rozsądny kraj ulokuje swoje pieniądze w Rosji... a nie, czekaj!


                              Nie , dolarze usa, nie wpadles na to , za trudne?
            • galtomone 😂😂😂😂😂 04.09.25, 09:39
              bigimax4 napisał:

              > Rosjanie to pewny dostawca

              Powiedz to Ukraincom i dodaj, ze moga dac Ci w ryj jesli klamiesz - ciekawe czy jakas zab by ci w tym durnym zdradzieckim ryju zostal?

              2006: Rosja oskarżyła Ukrainę o „kradzież gazu” i zmniejszyła ciśnienie w rurociągach. Efekt? Spadki dostaw w całej Europie — np. Węgry -40%, Polska -14%

              Oczywiscie UKR niczego nie kradla, bo widac by to bylo w spadkach po naszej stronie.

              2009: W wyniku sporu o ceny i długi, Rosja całkowicie wstrzymała tranzyt gazu przez Ukrainę na prawie 2 tygodnie — w środku zimy

              2004: Rosja wstrzymała dostawy gazu na 1 dzień z powodu sporu o kontrolę nad białoruskimi gazociągami. Gazprom chciał przejąć firmę Beltransgaz - Bialorus

              2007: Rosja zagroziła zakręceniem kurka, jeśli Białoruś nie zapłaci wyższej ceny za gaz.

              2006: Po rewolucji róż i zbliżeniu Gruzji do Zachodu, Rosja wstrzymała dostawy gazu zimą 2006 roku. Oficjalnie z powodu „awarii”, ale Gruzja uznała to za celowy szantaż. Gruzja zaczęła wtedy importować gaz z Azerbejdżanu, co zapoczątkowało jej energetyczną niezależność.

              1999: Rosja ograniczyła dostawy ropy do rafinerii w Możejkach po tym, jak Litwa sprzedała ją polskiemu PKN Orlen, a nie rosyjskiemu Łukoilowi

              2006: Rosja całkowicie wstrzymała dostawy ropy rurociągiem „Przyjaźń” do Litwy — oficjalnie z powodu „awarii”, ale nigdy nie wznowiła przesyłu. Litwa uznała to za karę polityczną.

              1990–1995: Po rozpadzie ZSRR Gruzja była całkowicie zależna od rosyjskiego gazu. Rosja wielokrotnie ograniczała dostawy w czasie konfliktów z Abchazją i Osetią Południową

              Rosja groziła Mołdawii zakręceniem kurka, gdy ta próbowała zbliżyć się do UE i rozważała wycofanie wojsk rosyjskich z Naddniestrza.

              Azja Centralna (Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan)
              Choć te kraje miały własne złoża, Rosja kontrolowała infrastrukturę przesyłową — np. gazociąg Central Asia–Center.

              Turkmenistan (1997): Rosja wstrzymała tranzyt turkmeńskiego gazu, by wymusić niższe ceny zakupu. Turkmenistan stracił miliardy.

              Kazachstan: Rosja próbowała przejąć kontrolę nad ropociągiem CPC (Caspian Pipeline Consortium), by mieć wpływ na eksport do Europy

              Armenia: Po wojnie z Azerbejdżanem Rosja przejęła kontrolę nad gazociągami i elektrowniami w zamian za umorzenie długów. De facto uzależniła kraj energetycznie.

              Azerbejdżan: Rosja próbowała zablokować budowę gazociągu Baku–Tbilisi–Ceyhan, który omijał terytorium rosyjskie. Groziła sankcjami i naciskami dyplomatycznymi.

              No po prostu PARTNER MARZENIE!!!!

              no i nigdy nigdzie nie wjechali do czyjegos kraju z butami - no chyba ze niesc pomoc!!!

              1956 / Węgry / stłumienie powstania
              1968 / Czechosłowacja / zakończenie Praskiej Wiosny
              1979 / Afganistan / wsparcie komunistycznego rządu
              1992 / Mołdawia (Naddniestrze) / pomoc separatystom
              1994 / Czeczenia / „walka z terroryzmem”
              1999 / Czeczenia / ponowna „stabilizacja”
              2008 / Gruzja (Osetia Płd., Abchazja) / obrona obywateli FR
              2014 / Ukraina (Krym) / aneksja pod pretekstem ochrony ludności
              2022 / Ukraina / „denazyfikacja” i operacja specjalna by chronic cywilow
              • bigimax4 Re: 😂😂😂😂😂 04.09.25, 10:00
                No i ?
                To jakies smieszne malo wazne kraje
                Z zachodem tak nie grali

                Mozejki to inna historia, stawianie sie rosjanom , ktorzy miekl dostarczac rope i robic sobie konkurencje, genialny plan i to liwincy zdemontowali tory kolejowe
                • galtomone Re: 😂😂😂😂😂 04.09.25, 11:40
                  Sam jestes smieszny i nie wazny.
                  • bigimax4 Re: 😂😂😂😂😂 04.09.25, 14:19
                    A to juz projekcja, tak uwielbiana przez was lewakow, dla wyjasnienia , znaczy to ze piszesz o sobid
      • marekggg Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 19:40
        slowacki chuj komunistyczny ze slowacji spotyka chuja komunistycznego z KGB z rosji. no i potem oboje polecieli do chinola Xi, gdzie spotkali czerwonego prezydenta slowacji, m.in. pedala.
        wszystkie czerwone komunistyczne ryje sie spotkaly w chinach.

        tyle o tym sadze.
    • motobieda.689 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 17:20
      A dlaczego nie? Jeszcze od Hiszpanii za Sumy Bajońskie, od Litwy i Białorusi za gnębienie polskiej mniejszości, od Niemców za I, II wojnę światową, od Czechów za Zaolzie, od Słowaków za pomoc Trzeciej Rzeszy w napaści na Polskę, Od Rosji za II wojnę światową, 50 lat komuny, zgładzenie polskiej mniejszości w międzywojniu, za dzisiejsze kłamstwa na temat historii Polski i Rosji. Trzeba żądać od wszystkich winnych, nie tylko od Niemców.
      • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 17:41
        Od Rosji, Austrii i Niemiec za zabory. Zapomniałeś - a to najważniejsze. I od Turcji za najazdy w XVII wieku.
        • motobieda.689 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 17:50
          A czemu nie zażądać? Od nikogo i tak nic nie uzyskamy, chyba że to my najedziemy i odbierzemy nasze reparacje w kosztownościach, sile roboczej i surowcach, ale to raczej niemożliwe, więc należy wystosować żądania dla wszystkich.
          • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 18:04
            Można zacząć konfiskować majątek zlokalizowany w Polsce należący do podmiotów niemieckich, rosyjskich, szwedzkich, austriackich i tureckich.
            • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:13
              Skonfiskowac majatek mozna, tak robil Fidel Castro na Kubie i po kilku miesiacach sie okazalo, ze poza hotelami, ktre jakos sobie poradzily nawet upanstwowieniu, reszta firm splajtowala....

              Gospodarka Kuby splajtowala...

              Wtedy ruscy wyciagneli pomoc dlon i kupowali cukier na Kubie po cenach wielokrotnie przywyzszajacych ceny swiatowe...

              Moze o to w tym chodzi kaczej partii, zeby PL stala sie kolonia ruskich jak Bialorus
              • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:19
                Wislok, ja żartuję...
                • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:27
                  Ale kacza partia moze nie zartowac w taje sprawie.....
      • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:42
        Sumy bajonskie to byly sprawka Napoleona....

        Zazadal od PL gigantycznej kasy za pomoc

        Hiszpania nie miala z tym nic wspolnego...

        Mozna tez jescze zazadac ekstra kasy od Francji i Anglii za brak realnej pomocy w 1939

        Na pewno od USA naw rocky zadnej kasy nie zazada, jeszcze im zaplaci hold lenny trampkowi zlozy
        • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:43
          Moze jakis malarz stworzy w USA obraz:
          hold polski

          A na nim naw rocky oddajacy PL pod wladze USA
          • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 00:13
            wislok1 napisał:

            > Moze jakis malarz stworzy w USA obraz:
            > hold polski
            >
            > A na nim naw rocky oddajacy PL pod wladze USA

            Po co malarz - nie mozna po prostu przyniesc sztandaru, berla i korony i wreczyc Trumpowi?
            Wyobrazasz sobie jego mine?
            • waga170 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 03:58
              Ten obraz Matejki to ostatni kicz. Pierwsze co sie "rzuca w oczy" to na samym srodku czyjas noga ubrana w biala ponczoche a nie jakas tam podobno miejaca miejsce akcja skladania jakiegos holdu.
            • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 20:11
              Nie ma czegos takiego na wyposazeniu kancelarii prezydenckiej w PL jak korona PL i berlo krolewskie...
              Wiec to niemozliwe
              • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 20:31
                wislok1 napisał:

                > Nie ma czegos takiego na wyposazeniu kancelarii prezydenckiej w PL jak korona P
                > L i berlo krolewskie...
                > Wiec to niemozliwe

                No tak bo ten obrazek co Merz przywiozl Trumpowi to to wybral z wyposazenia niemieckiej kancelarii?
                • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:11
                  Merz nie jest prezydentem DE

                  Przeydent DE sie inaczej nazywa i to inna kancelaria
                  • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:17
                    wislok1 napisał:

                    > Merz nie jest prezydentem DE
                    >
                    > Przeydent DE sie inaczej nazywa i to inna kancelaria

                    A Niemcy wogole maja Prezydenta? Ktos o nim slyszal?
                    Co to za gosc i jakie ma uprawnienia czy obowiazki?
                    Sadziz po jego rozpoznawalonsci to chyba zadnych.?
                    • marekggg Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 01:50
                      tak, niemcy maja prezydenta i to od kilkanstu lat (nie mowie o NRD-owku). Obecny sie nazywa Frank-Walter Steinmeier.

                      UTFG
                      • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 23:09
                        marekggg napisał:

                        > tak, niemcy maja prezydenta i to od kilkanstu lat (nie mowie o NRD-owku). Obecn
                        > y sie nazywa Frank-Walter Steinmeier.
                        >
                        > UTFG

                        On chyba tak znany poza Niemcami jak Prezydent Kanady? :)
                        • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 23:47
                          > On chyba tak znany poza Niemcami jak Prezydent Kanady?

                          Kto?
                          • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 07.09.25, 17:35
                            vogon.jeltz napisał:

                            > > On chyba tak znany poza Niemcami jak Prezydent Kanady?
                            >
                            > Kto?

                            No ten Prezydent Niemiec..
                            • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 07.09.25, 18:08
                              > No ten Prezydent Niemiec..

                              Pardą, źle dostosowałem pytanie do twojego poziomu intelektualnego. Dla ciebie powinno być: jak kto?
                              • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 08.09.25, 20:41
                                vogon.jeltz napisał:

                                > > No ten Prezydent Niemiec..
                                >
                                > Pardą, źle dostosowałem pytanie do twojego poziomu intelektualnego. Dla ciebie
                                > powinno być: jak kto?

                                A ty jeszcze glupszy wiec Tobie wyjasnie ze napisalem ze ten Prezdent Niemiec jest tak znany w Swiecie jak Prezydent Kanady ktorego nikt nie zna. (bo go nie ma)
                    • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 19:53
                      Marek ci odpisal

                      Prezydent DE ma lwadze reprezentacyjna, czyli nie ma wladzy realnej...

                      Ale jest symbolem panstwa i kims w stalu krola Wielkiej Brytanii czy krola Szwecji, no krola Niderlandow...

                      Niby nic nie znaczy, ale pogardzanie nim to DUZE chamstwo
        • motobieda.689 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 17:53
          Chodziło o sumy neapolitańskie. Bajońskie to rzeczywiście Napoleon. Napisałem, ponieważ bardziej w głowie miałem to niż neapolitańskie.
    • waga170 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 19:39
      A tam potop. Co z odszkodowaniem za Wande co nie chciala Niemca?
      • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:00
        waga170 napisała:

        > A tam potop. Co z odszkodowaniem za Wande co nie chciala Niemca?

        Znaczy sie byla zgwalcona ?
        • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:35
          Nie, wrecz przeciwnie

          Legenda glosi, ze odrzucila zaloty
          • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 20:33
            wislok1 napisał:

            > Nie, wrecz przeciwnie
            >
            > Legenda glosi, ze odrzucila zaloty

            No ale widac miala ku temu powody? Moze probowal gwalcic bo nawet wzrokiem pzeciez mozna albo chcila naruszac jej dobra osbiste?
            • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:12
              Przeciez to wszystko zmyslone
              • engine8t Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:18
                wislok1 napisał:

                > Przeciez to wszystko zmyslone

                Masza racje ale tu za takie rzeczy ciagle to do paki wsadzaja?
      • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:29
        Podobno to Niemiec jej nie chcial...

        I dlatego sie rzucila do Wisly
        • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:30
          Wsrod Niemcow bylo wielu przystojnych kolesi, niektorzy jednak poje.ani ostro, jak ten

          histmag.org/Chlopiec-z-Bawarii-Malo-znana-mlodosc-Josefa-Mengelego--28344
          • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 02.09.25, 20:38
            Zapewne cala opowiesc zostala zmyslona od A do Z, tak jak o smoku wawelskim, czy o Lajkoniku

            W Krakowie maja dar do wymyslania takich bajek
    • tbernard Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 09:29
      marekggg napisał:

      > kiedy karolek zazada reparacji od szwedow za potop.

      Wiem, że to ma odcień żartobliwy ale historycznie patrząc, to ponoć przy zachowaniu proporcji Szwedzi zadali Polsce większe straty niż Niemcy podczas 2WS. To było przetrącenie kręgosłupa po którym Polska nie podniosła się już. Miewała jeszcze podrygi zwycięskie jak nad Turkami ale w zasadzie już na równi pochyłej znalazła się.
      Inna sprawa, że do najazdu Szwedzkiego pewnie by nie doszło, gdyby nie osłabienie wojną z Moskwą a wcześniej z kozakami, którzy ostatecznie postanowili w Perejasławiu uznać się za poddanych cara, czego dalekosiężnym skutkiem jest obecna wojna Ukrainy z kacapstanem.
      • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 18:04
        To sa kosmiczne bzdury o tych stratach dzieki Szwedom w czasie potopu...
        Zajeli MNIEJSZOSC obszaru PL

        Do tego prawie nikogo nie mordowali, rabowali to fakt....

        Do tego OGROMNA wiekszosc szlachty na zajetych przez nich terenach przeszla na ich strone i porzucila Jana Kazimierza, prawowitego krola
        Wiec zajeli PL za zgoda szlachty i ta uznala za krola PL Karola Gustawa Waze

        Dla szlachty byl fajniejszy, bo silniejszy i obiecywal, ze spusci wpie.dol ruskim oraz kozakom

        W zasadzie Szwedzi OCALILI PL, bo ruscy i kozacy faktycznie sie ich przestraszyli, wycofali nieco wojska i nie atakowali Szwedow...

        No to w tej sytuacji Szwedzi przystapili do rabunku na masowa skale w PL i ofiara tego rabunku w 90 procentach nie byli szlachcice i duchowni, a mieszczanie oraz chlopi

        Szwedzi konsekwentnie rabowali caly majatek krolewski, uznali, ze teraz wszystko ich, skoro krolem za zgoda szlachty PL jest Karol Gustaw Waza

        A ze zyli oni w nedzy juz przed Potopem, bardzo czesto w skrajnej nedzy, to obrabowani masowo glodowali, zaczeli masowo chorowac i umierac...
        To samo bylo w czasie wojny trzedziestoletniej w DE, tez tam masowo ograbiano mieszczan i chlopow, tez skutki byly fatalne...

        DOPIERO LACZNE straty PL w wyniku Potopu, powstania Chmielnickiego i wojny z ruskimi daja wieksze straty niz w czasie II wojny swiatowej !

        Zereszta przy kozakach i ruskich Szwedzi byli bardzo grzeczni....
        ruscy wymordowali mieszkancow Wilna, kozacy masowo mordowali Zydow, Tatarzy sprzymierzeni z kozakami dziesiatki tysiecy ludzi wzieli w jasyr na Krym
        • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 18:28
          OGROMNA większość to ile? 90%? 80%?
          Bo 60% to byłaby po prostu większość. A jesli to była OGROMNA większość to dlaczego nie zostaliśmy Szwecja?
          • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 19:45
            pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_w_Kiejdanach

            pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Uj%C5%9Bciem_(1655)#Kapitulacja

            W zasadzie sami wazniacy, co co nie podpisali, to byl margines
            • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 19:53
              W całej Polsce bylo wtedy mniej niz 1500 osob zaliczających sie do szlachty? Skoro 1100 stanowi OGROMNA większość to wiecej byc nie mogło.
              • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 20:07
                WSZYSTKIE opracowania historykow piszacych o Potopie w 1655 roku pokazuje, ze poparcie dla porzucenia Jana Kazimierza bylo masowe, a zwolennicy Jana Kazimierza na marginesie....

                Potem to sie zmienilo, w 1656 juz w mniejszosci bylo zwolennicy Karola Gustawa...

                O przyczynach napisalem, Szwedzi wbrew obietnivcom ani mysleli wojowac przeciwko ruskim i kozakow, a za to zaczeli rabunek PL...
                Co prawda oszczedzali majatki prywatne szlachcicow, ale grabili mieszczan i chlopow, a ci podlegali szlachcie...
                Czyli szlachta dostawala po kieszeni...
                Szwedzi pokazali tez, ze maja w d... przywileje szlacheckie dajace szlachcie wladze w PL...
                Szwedzi teraz rzadzili, a protesty byly ignorowane...
                • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 20:44
                  Ja tego nie podważam. Zastanawiam się tylko dlaczego jesli 80-90% szlachty poparlo Karola Gustawa to nie pokusil sie o zajęcie kraju bogatszego duzo od Szwecji. Te 10% latwo bylo spacyfikować i juz byłoby z górki. Nie ze bym chcial byc w Szwecji teraz bo co to nie ale ciekawe dlaczego odpuścił
                  • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:16
                    Dobre pytanie

                    Najciekawsze jest to, ze najbardziej przeciwko Szwedom wystapil w 1655 luteranski w wiekszosci Gdansk
                    Po prostu sie bali, ze ich Szwedzi doszczetnie obrabuja, a miasto bylo bardzo bogate

                    To nie jest naglasniane w mediach w PL bo sie kloci z obrona Jasnej Gory...
                    • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:37
                      Nie no, o tym ze obrona Jasnej Góry to fajk to juz chyba wszyscy wiedzą.
                      Poza Sienkiewiczem moze
                      • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:53
                        > Nie no, o tym ze obrona Jasnej Góry to fajk to juz chyba wszyscy wiedzą.

                        LOL, jak 1% wie, to jest dobrze. Reszta oglądała "Potop", albo słyszała w kościele.
                        • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:58
                          Faktycznie obracamy sie w innym towarzystwie. Widac ja znam tylko ten 1%
                          • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 08:22
                            > Faktycznie obracamy sie w innym towarzystwie. Widac ja znam tylko ten 1

                            1% to w liczbach bezwzględnych wciąż dużo ludzi. Ale poproś Zofię, żeby spytała o obronę Jasnej Góry ludzi w szpitalu. Lekarze to w końcu wykształcona elita.
                            • trypel Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 10:22
                              Ale gdzie ja powiedziałem ze takich ludzi nie ma wcale. Napisałem o większości.
                        • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 11:00
                          LOL, jak 1% wie, to jest dobrze. Reszta oglądała "Potop", albo słyszała w kościele.



                          I tak wlasnie dziala propaganda


                          Podobnie nie bylo bohaterskiej obrony kijowa, rosjanie sie sami wycofali ale
                          LOL, jak 1% wie, to jest dobrze
                          • qqbek Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 11:24
                            bigimax4 napisał:

                            > Podobnie nie bylo bohaterskiej obrony kijowa, rosjanie sie sami wycofali ale
                            > LOL, jak 1% wie, to jest dobrze

                            5 tygodni próbowali miasto okrążyć, ostrzeliwali je artylerią, ale przecież nikt tam się nie bronił, bo żadnej obrony nie było 🤣
                            Pod Hostomlem wcale im nie pokiereszowano mocno elitarnej brygady powietrznodesantowej (zanim z odsieczą przyszły jej wojska lądowe idące z terytorium Białorusi) 🤣
                            A Rosjanie nie prowadzą wojny, tylko "3 dniową operację specjalną"🤣

                            Prawda jest taka, że dużo nie zabrakło, żeby Kijów w pierwszych dwóch dniach wojny zajęli, bo na Ukrainie był taki bajzel, że przykładowo 72 brygada zmechanizowana (jedyna jednostka pancerna, dostępna do obrony miasta w pierwszych dniach wojny) oberwała mocno próbując wjechać do miasta od południowego wschodu, od "ochotników", którzy na jednym z mostów zgotowali jej "wystrzałowe przyjęcie", zanim się zorientowali, że do swoich walą. Ale pod 2-3 dniach dowództwo się ogarnęło, opór został lepiej zorganizowany i się kacapskie kolumny zatrzymały, z dużymi stratami (a także z powodu typowo kacapskiej logistyki, która leżała i kwiczała).

                            Ale nawet gdyby weszli dalej, niż na przedmieścia Kijowa, to walki w Groznym, w pierwszej Wojnie Czeczeńskiej byłyby pewnie niegroźną przygodą, w porównaniu z tym, co zgotowaliby im Ukraińcy.
                            • bigimax4 Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 12:16
                              Rozmawiali na temat rozejmu, mieli wszystko mniejwiecej ustalone i sie rosjanie wycofali
                              Ale, nie musisz w to teraz wierzyc , wierz sobie w co chcesz , w przyszlosci to pewnie wyplynie do szerszej publiki jak i inne ciekawostki
                              • vogon.jeltz Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 14:02
                                > w przyszlosci to pewnie wyplynie do szerszej publiki

                                Ojajebie, następny z "wiedzą insiderską" niedostępną zwykłym śmiertelnikom... Gdzie.to się, kurwa, lęgnie?
                                • qqbek Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 14:39
                                  vogon.jeltz napisał:

                                  > Ojajebie, następny z "wiedzą insiderską" niedostępną zwykłym śmiertelnikom... G
                                  > dzie.to się, kurwa, lęgnie?

                                  W kacapstanie.
                                  Czy to fizycznym, czy mentalnym.
                                  • tbernard Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 22:23
                                    qqbek napisał:

                                    > W kacapstanie.
                                    > Czy to fizycznym, czy mentalnym.

                                    To mniej więcej tak jak w latach 1980-tych nie wierzę, że jeśli ktoś należał do PZPR, to z powodów ideowych.
                                    O ile po wojnie i podczas odbudowy mogło wielu ludzi wierzyć, że oto budujemy socjalistyczną sprawiedliwą (w sensie takim, że z dziedzictwem pańszczyźnianego upodlenia zrywamy już na zawsze) ojczyznę, to już w 80-tych latach prawdziwy ideowiec to musiał być ktoś porządnie upośledzony.
                                    • qqbek Re: OT - tak sie zastanawiam 06.09.25, 23:18
                                      tbernard napisał:

                                      > To mniej więcej tak jak w latach 1980-tych nie wierzę, że jeśli ktoś należał do
                                      > PZPR, to z powodów ideowych.
                                      > O ile po wojnie i podczas odbudowy mogło wielu ludzi wierzyć, że oto budujemy s
                                      > ocjalistyczną sprawiedliwą (w sensie takim, że z dziedzictwem pańszczyźnianego
                                      > upodlenia zrywamy już na zawsze) ojczyznę, to już w 80-tych latach prawdziwy id
                                      > eowiec to musiał być ktoś porządnie upośledzony.

                                      To tak jak z moim dziadkiem - zapisał się pod koniec 50-tych, tylko dlatego, że kolejnymi domiarami mu kolejne firmy skarbówka zrównała z gruntem. A, że był po studiach, to szybko awansował, doszedł do koryta.
                                      Wywalili go w 1980, oficjalnie za niepłacenie składek (nieoficjalnie za poparcie strajku w jego zakładzie pracy - zrobił to jako jedyny z "decyzyjnych", ale pewnie byłoby wstyd aktywowi to przyznać), najbardziej wjarczyło go nie to, za co go wywalili, a kto go wywalał :)
                                      Był "nawróconym na socjalizm konformistą", który od tego konformizmu odcinał był, bardzo długo, bardzo tłuste "kupony", ale w pewnym momencie powiedział "dość".
          • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 03.09.25, 19:49
            Nie zostalismy Szwecja, bo Karol Gustaw nie byl zainteresowany wojna z ruskimi i kozakami....

            Jemu od poczatku chodzilo o zdobycie Pomorza Gdanskiego z bogatymi Gdanskiem, Elblagiem ....

            Reszte mial sprzedac Brandenburgii i Siedmiogrodowi, Litwe mieli dostac Radziwillowie jako sojusznicy Szwedow

            Dlatego Szwedzi masowo okradali majatki krolewskie, bo Karol Gustaw nie chcial byc krolem PL
        • tbernard Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 11:23
          wislok1 napisał:

          > To sa kosmiczne bzdury o tych stratach dzieki Szwedom w czasie potopu...
          > Zajeli MNIEJSZOSC obszaru PL
          >
          > Do tego prawie nikogo nie mordowali, rabowali to fakt....

          Mordowali i to na potęgę niespotykaną do tej pory. Co z tego, że może nie uprawiali masowych egzekucji, skoro ludność tubylczą (sam potem wspomniałeś, że głównie biedotę wiejską i miejską) rabowali z żywności a opornych zapewne nie przekonywali przy pomocy filozoficznych przemówień, tylko kto ośmielił się bronic, to mu spalili dobytek, który już nie stanowił wartości nadającej się do rabunku i przykładnie takich opornych zabijali jeśli by któryś ośmielił się opór nie tylko słowny zastosować. Skutkiem tego była śmierć z głodu i chorób. A szlachta która mniej od rabunku ucierpiała nałożyła na chłopstwo które przeżyło jeszcze gorszy kaganiec niż był do tej pory. Widząc, że chłopstwo w tak kiepskiej kondycji nie będzie im przynosić zysku postanowili im "pomóc" od nowa wstać na nogi w zamian za uzależnienie już całkowicie niewolnicze.
          • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 04.09.25, 20:13
            To nie bylo mordowanie jako mordowanie....

            Bez przesady

            Mordowali doslowenie w tych czasach ruscy wyrzynajac mieszkancow Wilna oraz innych miejscowosci czy kozacy wyrzynajac Zydow i szlachte
            • tbernard Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 11:24
              wislok1 napisał:

              > Mordowali doslowenie w tych czasach ruscy wyrzynajac mieszkancow Wilna oraz inn
              > ych miejscowosci czy kozacy wyrzynajac Zydow i szlachte

              O tym, że kacapy to mordercy wiadomo było choćby od czasów rzezi Nowogrodu dokonanej przez Iwana Szalonego zwanego Groźnym.
              Odnośnie kwestii mordowania Żydów przez kozactwo, zwłaszcza biedotę, to mechanizm jest podobny jak to co u nas propaganda żydowska określa czasem "polski antysemityzm wyssany z mlekiem matki". Ale istota tej wrogości polegała na tym, że stan chłopski jako poddanych pańszczyźnianych, czyli de facto niewolników był o wiele gorszy od statusu Żydów. Żydzi bowiem byli angażowani przez szlachtę aby od strony biznesowej zajmowali się wyzyskiem chłopstwa. Szlachta nawet sprawami finansowymi nie chciała się zajmować, bo to już byłaby praca, a pracę uważali za coś hańbiącego. Niewolnictwo było więc źródłem zysku dla szlachty i Żydów a dla chłopstwa coraz większe obciążenia nakładano i coraz bardziej ich upodlano. Całe te gadki, że to za zabicie Jezusa to bullshit. Nic więc dziwnego, że kozacy zwłaszcza mniej zamożni i nie będący w rejestrze których usiłowano na chłopów przerobić to mieli powody bardzo mocno nie lubić szlachty i Żydów.
              • wislok1 Re: OT - tak sie zastanawiam 05.09.25, 19:22
                Dokladnie wlasnie tak

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka