Gość: Mirek
IP: *.lodz-marysin.sdi.tpnet.pl
21.10.02, 20:52
Właśnie przeglądam test ADAC-u 10 opon zimowych (i dla porównania jednej
całorocznej) zamieszczony w ostatnim MotoMagazynie. Zwykłe opony, wszystkie w
podobnej cenie (w tym ta całoroczna Goodyear). I jakie wnioski?
1. Wszystkie opony (w tym całoroczna) mają bardzo podobne wyniki w każdej z
kategorii nawierzchni, myślę że różnice są zauważalne tylko przy zastosowaniu
precyzyjnych przyrządów pomiarowych i przy zachowaniu stałości warunków.
2. Opona całoroczna jest w warunkach typowych dla polskiej zimy (nawierzchnia
mokra i sucha) powyżej średniej, tylko na śniegu poniżej średniej (ale tylko
minimalnie gorzej od dwóch opon zimowych!)
3. I największe zaskoczenie: opona całoroczna NA LODZIE jest średnia, ale
jest LEPSZA od 3 opon zimowych!
Test nie uwzględnił jeszcze jednej kategorii (w której uniwersalna by
przegrała) - że opony zimowe są modniejsze.