Dodaj do ulubionych

Nowa Corolla czy Civic ?

20.11.01, 09:04
Witam,
Chce zmienic auto i poszukuje auta przede wszystkim niezawodnego. Lac paliwo
przez 4 lata i sprzedac (pozniej auto mi sie nudzi). Zwracam tez duzo uwage na
dynamike auta.Zastanawialem sie nad 307, Civic i nowa Corolla.
Napalilem sie na Civica, ale jak dowiedzialem sie, ze w Polsce jest tylko
wersja sedan z silnikiem 1.6, to rece mi opadly. To auto nie ma homologacji na
ciezarowy,a takie auto chce kupic (wiecie, VAT ...)Silnik 1.4 jest za slaby,a
tylko taki jest w hatchbacku homologowanym (chyba jeszcze diesel, a to mnie nie
interesuje).
W styczniu wchodzi nowa Corolla. Autko z silnikiem 1.6 VVT-i jest brane przez
mnie pod uwage.Z kolei kupowac auto, ktore wchodzi dopiero na rynek to spore
ryzyko...
Podoba mi sie tez 307, ale slyszalem juz sporo niepochlebnych opinii na jesgo
temat ...
Co radzicie ?
Obserwuj wątek
    • Gość: bazi Re: Nowa Corolla czy Civic ? IP: 213.186.69.* 20.11.01, 09:43
      krytek napisał(a):

> Witam,
      > Chce zmienic auto i poszukuje auta przede wszystkim niezawodnego. Lac paliwo
      > przez 4 lata i sprzedac (pozniej auto mi sie nudzi). Zwracam tez duzo uwage na
      > dynamike auta.Zastanawialem sie nad 307, Civic i nowa Corolla.
      > Napalilem sie na Civica, ale jak dowiedzialem sie, ze w Polsce jest tylko
      > wersja sedan z silnikiem 1.6, to rece mi opadly.
      nie wiem o co tobie dokładnie chodzi(chyba o to że z silnikiem 1.6 dostępny jest
      tylko sedan, czy tak?), ale z tego co słyszałem wersja 1.4 (5-drzw.) jest całkiem
      dynamiczna; druga sprawa to oczywiście kwestja gustu, ale model ten
      stylistycznie (wg. mnie) jest kompletnie nie udany
      To auto nie ma homologacji na
      > ciezarowy,a takie auto chce kupic (wiecie, VAT ...)Silnik 1.4 jest za slaby,a
      > tylko taki jest w hatchbacku homologowanym (chyba jeszcze diesel, a to mnie nie
      >
      > interesuje).
      > W styczniu wchodzi nowa Corolla. Autko z silnikiem 1.6 VVT-i jest brane przez
      > mnie pod uwage.Z kolei kupowac auto, ktore wchodzi dopiero na rynek to spore
      > ryzyko...
      tak ryzyko jest zawsze i ja też bym się nad tym mocno zastanawiał, ale model ten
      to chyba ( również wg. mnie) jeden z najbardziej udanych stylistycznie modeli
      corolli (za wyjątkiem tego produkowanego podd koniec lat 80)
      > Podoba mi sie tez 307, ale slyszalem juz sporo niepochlebnych opinii na jesgo
      > temat ...
      ja również ( niechlujne wykończenie), no ale czegoż to można wymagać od aut
      francuskich :-)
      > Co radzicie ?
      Mój typ: stary civic w wersji kombi, lub cos z dwójki sprawdzonych golf IV kombi
      lub astra II ( też kombi)

• Gość: Ponury Re: Nowa Corolla czy Civic ? IP: 207.129.53.* 20.11.01, 11:26
      krytek napisa?(a):

> Napalilem sie na Civica, ale jak dowiedzialem sie, ze w Polsce jest tylko
      > wersja sedan z silnikiem 1.6, to rece mi opadly. To auto nie ma homologacji na
      > ciezarowy, a takie auto chce kupic (wiecie, VAT ...)Silnik 1.4 jest za slaby,a
      > tylko taki jest w hatchbacku homologowanym (chyba jeszcze diesel, a to mnie nie
      > interesuje).

Silnika 1,6 w Civicu 5d nie ma na polskim rynku w tym roku, a co bedzie w nastepnym, kto
      to wie? A co do silnika 1,4 to nie jest tak zle jak piszesz. Po pierwsze jest to silnik Hondy, a
      po drugie po modernizacji w stosunku do montowanych w poprzednim modelu, zostala
      rowniez zmieniona skrzynia biegow. Max moment obrotowy to 130Nm i juz przy 4300
      obr/min. A zuzycie paliwa tylko 5,4 l/100km (inf. prasowe w rzeczywistosci moze byc
      jeszcze lepiej). Naprawde nie ma na co narzekac.

> W styczniu wchodzi nowa Corolla. Autko z silnikiem 1.6 VVT-i jest brane przez
      > mnie pod uwage.Z kolei kupowac auto, ktore wchodzi dopiero na rynek to spore
      > ryzyko...
      > Podoba mi sie tez 307, ale slyszalem juz sporo niepochlebnych opinii na jesgo
      > temat ...
      > Co radzicie ?

Dalej to juz Twoja sprawa i Twojego gustu, no i rowniez Twoje pieniadze.
      Pozdr.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka