26.02.07, 23:31
Witam,

Co sądzicie o Fordzie Focusie 1.9 TDCI (100KM). Zamierzam kupic...

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • al9 miszasty jak zwykle eskpert za 2 zł 27.02.07, 00:02
        był był
        zwłaszcza kombi
        mój brat takiego kupił, to 1,8 tddi
        porzadny fordowski diesel. troche klekot, ale jak sie rozgrzeje - cichnie. pali
        kolo 6 na trasie..
        Nie do zdarcia. Przebiegi po 300 tys..
        sprawdz dokladnie przebieg, bo to w calej europie czesto flotowe auta były, a
        licznik cofnąć to 100 zl wydatek..
        Pozdr
        al
        • miszasty Re: ford 27.02.07, 21:09
          s_mi napisał:

> Zapraszam na stronę forum.focusklubpolska.pl/index.php
          > Tu znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące eksploatacji i opinie
          użytkowników.

...możesz tam (a ściślej auto) oberwać proszkiem z gaśnicy, bynajmniej nie z
          powodu pożaru. Sprawdzone w praktyce. Nigdy więcej!
          Nie rozumiem czemu nie możesz odpisać komuś kto o coś pyta o Focusa inaczej niż
          tylko "idź z tego forum, choć na nasze". Jakby było takie wspaniałe, to chyba
          wszyscy by tam byli właściciele fordów, a nie są?
          • s_mi Re: ford 27.02.07, 21:15
            Sam ma 1.6 zetec więc się nie znam na TDCI. A wiem że kilka dyskusji już było na
            ten temat na forum. Sam równie często zaglądam na forum Gazety jak i na forum
            FKP. Nie widzę tu żadnego problemu.

Przykro mi z powodu tej gaśnicy ale winni już się ujawnili i wyrazili skruchę.

> Jakby było takie wspaniałe, to chyba
            > wszyscy by tam byli właściciele fordów, a nie są?
            Może jeszcze nie wiedzą :D
        • krakus.mp Re: ford 27.02.07, 18:07
          Nigdy więcej forda nie kupię.Miałem trzy (dwa escirty i jednego focusa).
          Nie kupię z powodu korozji.O wszystkie dbałem należycie i wszystkie
          korodowały.Focus co prawda tylko na jednych drzwiach, ale korodował.
          Wqrwiłem się i sprzedałem niedawno.
          Pzdr.
          --
          +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
          PiS się nie sPiSuje,więc MUSI ODEJŚĆ!
          • trug Re: ford 02.03.07, 22:02
            krakus, zgoda i rozumiem Twoje wq-e, ale:
            1. masz darmowy przegląd blacharski (ja mam raz w roku i pieczątka z tego
            tytułu).
            2. darmową naprawę blacharki, oczywiście elementów, na którym występują ogniska
            korozji (ja tak mam).
            3. kolega ma 307 SW 2003r. i gdy pojawiła się rdza na tylnej klapie zajechał do
            serwisu-grzecznie poprosili, by pocałował się w dupę.
            4. siostra ma hondę civic 2004r. - patrz peugeota 307. (kropki na progach i
            oczywiście klapa)
            5. mój ojciec jak to facet 60-letni i w berecie, kupił corollę (za nic w
            świecie nie mogłem go od tego celu odwieść, naoglądał się reklam i uwierzył w
            propagandę) - patrz peugeota 307, civica siostry.

Uwierz mi, że obecnie większość koroduje i ma ogniska korozji. Są to auta 2-3
            letnie. Różnica jest taka, że Ty oglądasz auto i ja też. Przegląd robię w
            lutym, marcu. Różnie, jak mam czas.
            Gdy powiedziałem, że u Ciebie (piszę o ojcu) w tej tojocinie jest rdza, to się
            obraził. Pokazałem i mało nie dostał zawału! Jak to możliwe, żeby w tojocinie,
            najlepszym aucie na świecie mogłaby wystąpić?.
            • miszasty Re: ford 02.03.07, 23:02
              trug napisał:

> krakus, zgoda i rozumiem Twoje wq-e, ale:
              > 1. masz darmowy przegląd blacharski (ja mam raz w roku i pieczątka z tego
              > tytułu).
              > 2. darmową naprawę blacharki, oczywiście elementów, na którym występują
              ogniska
              >
              > korozji (ja tak mam).

A to akurat prawda. Choć w większości ASO kosztuje ok. 50 zł, to przyrównując
              do zakresu robót co rok-dwa, to prawie za darmo:)
      • miszasty Re: ford 27.02.07, 18:31
        daria.1 napisała:

> bierz i się nie zastanawiaj ,to dobre autko

Poza tym, że rdzewiej i po jednym tankowaniu złej ropy można iść z
        (finansowymi) torbami - to faktycznie dobre autko. Nie klekocze jak TDDI ale
        już nie takie bezawaryjne i długowieczne: wprost przeciwnie.
        • daria.1 Re: ford 27.02.07, 19:53
          kuzyn ma i sobie chwali .Kupił z przebiegiem 60 tys teraz ma po 100 tys jakos nic nie robił ?????? jedyne do czego można się przyczepić to spalanie ok 7,5 -8 litra .
          Co do korozji to wszystko teraz koroduje ,kolegi Getz 2004 tylnie błotnik są bąble a pod spodem jest ruda ,Honda też koroduje ,renault ,mercedes ,nissan,brata Mazda 6 ?????? i inne marki które nie mówią .Co do czułości na ropkę to niestety wszystkie CR sa czułe .Trzeba btać paragony z zatonkowanej stacji i nie pójdzie się z torbami i oczywiscie tankować na dobrych stacjach .
          To bardzo dobry samochód ,jeden z najlepszych w swojej klasie jak nie najlepszy
            • daria.1 Re: ford 02.03.07, 22:18
              może tak być że spali 8 litrów po miescie ropy ,ale musisz go ostro deptać .
              Jesli spali ci 8 litrów ropy to przy takiej samej jezdzi benzyny spali 12-13 litrów
              • koljax Re: ford 05.03.07, 08:30
                Focusa polecam. Mialem I-ke (1.8 benzyna kombi 2001r) a teraz II-ke (1.6 100KM
                tez benzyna 5dr 2006r). Zadnych problemow i w co trudno uwierzyc, nie mialem
                jak dotad zadnych problemow z rdza (rowniez w tym poprzednim fokusie) !!!
                Co do diesla to z autopsji nic nie moge powiedzic, ale czytalem ze jak focus,
                to lepiej z benzyna (bo diesla forda mają raczej srednią opinie).
                Co do spalania, to wszystko bardzo zalezy od stylu jazdy. Ja mam tendencje do
                jazdy na niskich obrotach, przy 3,5k rpm juz zmieniam bieg na wyzszy, hamuje
                silnikiem jak to tylko mozliwe i moja nowa foka po miescie (przy b. duzych
                korkach i krotkich trasach - 6 km mam do pracy) spala ok 9-10 ltr.
                W ramach eksperymentu zrobilem teraz nieco ponad 200 km (tez po miescie) ale w
                sposob podobno "zdrowszy" dla silnika, czyli zmiana biegow przy ok 4-4,2k rpm,
                i prawie zawsze redukowalem bieg gdy obroty spadaly do 2 tys. No i nieststy
                spalil mi ponad ok 11,5 ltr/100km.
                • mameja21 Re: ford 05.03.07, 08:49
                  koljax napisał:

> Focusa polecam. Mialem I-ke (1.8 benzyna kombi 2001r) a teraz II-ke (1.6
                  100KM
                  > tez benzyna 5dr 2006r). Zadnych problemow i w co trudno uwierzyc, nie mialem
                  > jak dotad zadnych problemow z rdza (rowniez w tym poprzednim fokusie) !!!
                  > Co do diesla to z autopsji nic nie moge powiedzic, ale czytalem ze jak focus,
                  > to lepiej z benzyna (bo diesla forda mają raczej srednią opinie).
                  > Co do spalania, to wszystko bardzo zalezy od stylu jazdy. Ja mam tendencje do
                  > jazdy na niskich obrotach, przy 3,5k rpm juz zmieniam bieg na wyzszy, hamuje
                  > silnikiem jak to tylko mozliwe i moja nowa foka po miescie (przy b. duzych
                  > korkach i krotkich trasach - 6 km mam do pracy) spala ok 9-10 ltr.

Przy takim stylu jazdy diesel byłby idealny dla Ciebie.
        • mameja21 Re: ford 02.03.07, 13:51
          miszasty napisał:
          po jednym tankowaniu złej ropy można iść z (finansowymi) torbami -

Widzę, że dalej bawisz się w tworzenie mitów.
          • miszasty Re: ford 02.03.07, 23:01
            mameja21 napisał:

> miszasty napisał:
            > po jednym tankowaniu złej ropy można iść z (finansowymi) torbami -
            >
            > Widzę, że dalej bawisz się w tworzenie mitów.

To jak to możliwe, że ta forsa na naprawę tego "mitu" mi wyciekła z portfela i
            tak dużo tej forsy, co?
            Idź sobie do przedszkola udowadniać "swoje".
            EOT.
            • s_mi Re: ford 03.03.07, 21:43
              miszasty możesz mieć swoją opinię na temat tego samochodu jaki i innych. Ale nie
              wmawiaj innym ludziom że jak mają inne od ciebie wrażenia, doświadczenia lub
              poglądy to nie mają racji.
              Ja ze swojeg jestem bardo zadowolony. Focus to było moje mażenie od chwili kiedy
              go zobaczyłem jako 17 latek bujając się po wiejskich drogach maluchem. Kiedy go
              w końcu kupiłem kilka lat temu, byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. I
              do tej pory ten samochód nie zawiódł mnie i moich oczekiwań. I polecam go
              wszystkim, którzy się mnie pytają o kupno samochodu.
              --
              www.youtube.com/watch?v=T8oRFcA0mFM
              • miszasty Re: ford 03.03.07, 21:51
                s_mi napisał:

> miszasty możesz mieć swoją opinię na temat tego samochodu jaki i innych. Ale
                ni
                > e
                > wmawiaj innym ludziom że jak mają inne od ciebie wrażenia, doświadczenia lub
                > poglądy to nie mają racji.
                > Ja ze swojeg jestem bardo zadowolony. Focus to było moje mażenie od chwili
                kied
                > y
                > go zobaczyłem jako 17 latek bujając się po wiejskich drogach maluchem.

To raczej TY usiłujesz wmawiać, ze jak Ciebie nigdy nie zawiodło określone
                auto, to że NIKOGO nie zawiedzie: nic bardziej mylnego. Pikanterii dodaje fakt,
                z jakim entuzjazmem piszesz o swoich samochodzie i... wieku.;)
                Chodzi o to, że może się okazać, ze masz i zbyt małe doświadczenie i porównanie
                do innych aut i patrzeć na wszystko w różowych okularach - w tonie w jakim
                piszesz.
                BTW - skończmy tę prawie-dyskusję: bo nigdzie nie wmawiałem nikomu, że nie ma
                racji. Uzurpujesz sobie prawo do własnych opinii i dobrze. Źle - że tym samym
                usiłujesz wmawiać, że inni wmawiają Tobie coś co Ci nie pasuje.
                To nie znaczy, że ktoś też nie mówi prawdy.
                Przedstawiając własne doświadczenia, uszanuj też nie swoją autopsję.
                • s_mi Re: ford 04.03.07, 12:02
                  > To raczej TY usiłujesz wmawiać, ze jak Ciebie nigdy nie zawiodło określone
                  > auto, to że NIKOGO nie zawiedzie: nic bardziej mylnego.
                  Twoim zdaniem powinienem napisać: Mnie moje auto nie zawiodło nigdy ale ty nie
                  kupuj takiego bo tobie napewno się zepsuje ;)

> Chodzi o to, że może się okazać, ze masz i zbyt małe doświadczenie i porównanie
                  > do innych aut i patrzeć na wszystko w różowych okularach - w tonie w jakim
                  > piszesz.
                  Pierwsze miałem malucha, następnie kadetta 1.6, teraz focusa 1.6. Prawo jazdy
                  mam od 10 lat i przejechałem łącznie około 250 tyś km - nie wiem czy to dużo czy
                  mało. Oczywiście jeździłem też kilkunastoma innymi samochodami ;)

> Uzurpujesz sobie prawo do własnych opinii i dobrze.Źle - że tym samym
                  > usiłujesz wmawiać, że inni wmawiają Tobie coś co Ci nie pasuje.
                  > To nie znaczy, że ktoś też nie mówi prawdy.
                  > Przedstawiając własne doświadczenia, uszanuj też nie swoją autopsję.

To sformuowanie mnie rowaliło.[panna]

> BTW - skończmy tę prawie-dyskusję:
                  Z tym się akurat zgadzam. KONIEC.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka