Dodaj do ulubionych

Alfa 156 po kolejnym liftingu

05.06.03, 20:02
Zmienione stylistycznie i bardziej wydajne reflektory. Silnik 2.4 JTD ma
teraz 175 KM, inne motory bez zmian. Ciekawostką jest tapicerka Alfatex, na
której, podobno, człowiek się mniej się poci.

Dlaczego, pomimo 540 000 sprzedanych egzemplarzy nigdzie nie ma crash-testu?
Czyżby się czegoś bali?

Ten model prosi o następcę, ale Passat jest jeszcze starszy.


Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: abc Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.crowley.pl 05.06.03, 20:10
      przy predkosci jaka chce sie rozwijac
      w tej Alfie crash testy nie maja
      najmniejszego znaczenia ;)
    • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 05.06.03, 20:17
      I jeszcze coś - wersji 4x4 jednak nie ma:(


      Pozdrawiam
      • Gość: Piotr Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: Cerber:* / 192.168.0.* 05.06.03, 21:58
        Moze cos przegapilem ale czy byl wczesniejszy jakis lifting? Bo w tytule jest
        po kolejnym co sugeruje ze bylo cos wczesniej. Wiem ze dodano silniki i nowe
        tapicerki ale to nie lifting.
        Chyba jeszcze troche go poprodukuja bo podobno niezle sie sprzedaje. Fajne
        autko moze kiedys kupie uzywane.
        • al_fik Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 06.06.03, 07:37
          no chyba chodzi ojeden i ten sam, optycznie prawie niezauważalny

          zresztą w tym modelu liftingi przypominają mi kolejne operacje cycków
          P.Anderson i przed i po tyle samo facetów chciało by to ujezdzać ;)
          • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 06.06.03, 09:02
            al_fik napisał:


            > zresztą w tym modelu liftingi przypominają mi kolejne operacje cycków
            > P.Anderson i przed i po tyle samo facetów chciało by to ujezdzać ;)

            Tak, i obie równie szybko się starzeją;)


            Pozdrawiam
            • al_fik Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 06.06.03, 09:08
              he, he

              na starszych skrzypcach lepsze melodie mozna wygrać ;-)
              • Gość: Lemmy Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.stacje.agora.pl 20.06.03, 13:11
                Nie lubie marudzic, ale zmiany jakie zafundowano 156 mi sie nie podobaja.
                Chodzi oczywiscie o przod. Teraz wyglada tak, jakby skrzyzowano 147 z Ibiza.
                Zawsze sie krzywie, kiedy widze, jak samochod zatraca indywidualnosc upodabniajac
                sie do innych. Tak ostatnio stalo sie chocby z z M. Galantem, F. Punto, T. Soara...
                Pozdrawiam:-)
                Lemmy
                • Gość: Sławek Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 20.06.03, 16:44
                  Fiat ostatnio pokazał,że zmiana przodu czy świateł nie jest jego mocną
                  stroną ;-)

                  pozdr

                  > Nie lubie marudzic, ale zmiany jakie zafundowano 156 mi sie nie podobaja.
                  > Chodzi oczywiscie o przod. Teraz wyglada tak, jakby skrzyzowano 147 z Ibiza.
                  > Zawsze sie krzywie, kiedy widze, jak samochod zatraca indywidualnosc
                  upodabniaj
                  > ac
                  > sie do innych. Tak ostatnio stalo sie chocby z z M. Galantem, F. Punto, T.
                  Soar
                  > a...
                  > Pozdrawiam:-)
                  > Lemmy
        • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 06.06.03, 09:00
          Gość portalu: Piotr napisał(a):

          > Moze cos przegapilem ale czy byl wczesniejszy jakis lifting?

          Tak, na początku 2002. Silnik 2.0 JTS, mocniejsze diesle, inne wnętrze.

          Bo w tytule jest
          > po kolejnym co sugeruje ze bylo cos wczesniej. Wiem ze dodano silniki i nowe
          > tapicerki ale to nie lifting.

          Jak to nie? S-klasa też przeszła prawie niezauważalny lifting pod koniec 2002.


          Pozdrawiam
    • Gość: KILO Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.crowley.pl 06.06.03, 10:17
      Lepiej by ją zmodernizowali lub nowy model a nie tylko te piep..... liftingi to
      nic nie daje zmiana świateł jak samochód i tak ma konstrukcje 5 letnią a głupie
      ludzie się tym jarają i lecą kupować.
    • greenblack Nowe V6? 18.06.03, 18:40
      Podobno 2.5 V6 ma zostać powiększone do 2.7-2.8. Celem jest głównie zwiększenie
      momentu obrotowego tego słabowitego silnika.



      Pozdrawiam
      • Gość: Rumburaak Re: Nowe V6? IP: *.local.pl / 172.16.202.* 18.06.03, 19:50
        greenblack napisał:

        > Podobno 2.5 V6 ma zostać powiększone do 2.7-2.8. Celem jest głównie
        zwiększenie
        >
        > momentu obrotowego tego słabowitego silnika.
        >
        >
        >
        > Pozdrawiam


        Czemu "słabowitego"?156 z tym 190 konnym motorem ma przecież bardzo dobre
        osiągi.......Pzdr
        • greenblack Re: Nowe V6? 18.06.03, 19:58
          Gość portalu: Rumburaak napisał(a):


          > Czemu "słabowitego"?156 z tym 190 konnym motorem ma przecież bardzo dobre
          > osiągi

          Przyspieszenie ma dobre, ale wyraźnie brakuje mu momentu - 218 Nm przy 5000
          obr. Dla porównania BMW 325i 245 Nm przy 3500 obr. W 166 ten silnik jest
          jeszcze słabszy i dlatego zrezygnowano z łączenia go z 4-biegowym automatem.

          .......Pzdr


          Pozdrawiam
          • bar-tech 2.4JTD 20V multijet 18.06.03, 22:49
            Moim zdaniem największym plusem tej modernizacji jest nowy (no prawie...)
            silnik 2.4 JTD (175KM, 8.3sek, vmax 225km/h). Poza tym intersująca wydaje się
            nowa linia wyposażenia TI (sportowe: fotele, zawieszenie, koło 17" etc.).

            Nie wiecie czy 156GTA też zmieniła wygląd?

            pozdrawiam
            _____________________________________________

            www.alufelgi.tk
            • greenblack 2.4JTD 20V - diesel lepszy od benzyny? 19.06.03, 09:41
              Nigdy nie sądziiłem, że to powiem, ale ten 175-konny silnik jest najlepszym
              motorem w gamie 156 (wykluczając sportową wersję 3.2 GTA), znacznie lepszym od
              słabowitego 2.5 V6. Ten diesel aż prosi się o 5-biegowy automat lub chociaż
              Selespeed, ale Alfa wkrótce ma uzupełnić ten brak, a Lancia Thesis z tym
              motorem jest seryjnie łączona z 5-biegowym automatem.


              Pozdrawiam
          • Gość: Sławek Re: Nowe V6? IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 20.06.03, 10:34
            Jeśli masz gdzieś dane na temet elastyczności 156 2.5 V6 vs 325i (ewentualnie
            stara Vectra 2.5 czy inne Mondeo lub Mesiek C z podobnym motorem)to napisz.
            Pytam tak z ciekawości bo jak na papierze jest 218 Nm przy 5000 obr. to czasem
            bywa i tak,że 90% tego momentu jest dostępne już przy np. 2500 obr. tylko te
            10% gdzieś się tam ulokowało (pewnie dla miłośników wiertarek ;-)
            A czasem bywa i tak,ze nawet na papierze sprawa wygląda beznadziejnie,a w
            praktyce auto chodzi jak burza (skrzynia,masa,itp)

            pozdr

            greenblack napisał:

            > Gość portalu: Rumburaak napisał(a):
            >
            >
            > > Czemu "słabowitego"?156 z tym 190 konnym motorem ma przecież bardzo dobre
            > > osiągi
            >
            > Przyspieszenie ma dobre, ale wyraźnie brakuje mu momentu - 218 Nm przy 5000
            > obr. Dla porównania BMW 325i 245 Nm przy 3500 obr. W 166 ten silnik jest
            > jeszcze słabszy i dlatego zrezygnowano z łączenia go z 4-biegowym automatem.
            >
            > .......Pzdr
            >
            >
            > Pozdrawiam
            • greenblack Re: Nowe V6? 20.06.03, 16:14
              Gość portalu: Sławek napisał(a):

              > Jeśli masz gdzieś dane na temet elastyczności 156 2.5 V6 vs 325i (ewentualnie
              > stara Vectra 2.5 czy inne Mondeo lub Mesiek C z podobnym motorem)to napisz.


              60-100 km/h na IV

              Mondeo 2.5 8,7s, Vectra 2.5 9,3s, 156 2.5 9s, 325i 7,9s.

              80-120 na V
              Mondeo 13,5s, Vectra 13,8s 156 12,3s, 325i 10,3s, 325xi kombi (1665 kg) 12,9s.


              Pozdrawiam
              • greenblack Re: Nowe V6? 20.06.03, 16:16
                I jeszcze coś. Nie zapominajmy, że V bieg nie jest nawyższym w 156, dlatego
                bardziej właściwe byłoby porównywanie jej elastyczności na VI biegu.


                Pozdrawiam
              • Gość: Sławek Re: Nowe V6? IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 20.06.03, 16:42

                Mówiąc szczerze wyniki prób elastyczności tych samochodów są bardzo słabe.
                Podobną lub lepsza elastyczność ma wiele samochodów z mniejszymi silnikami.
                Ja znalazłem Vectre 2.5 V6 z nieco lepszymi wynikami niz te które podałeś
                odpowiednio o 0,9 sek.i 2,8 sek.
                Pięciocylindrowe Toledo (2.3 V5) ma 8,1 i 12,1 sek czyli tyle co konkurenci
                choć ma mniejsza moc i pojemność (masa podobna do Vectry 1345 kg)
                Punto HGT 8,1 i 13,8 sek.
                Kolejny przykład na bezsensowne żyłowanie silników to Mondeo ST 200 (2.5 V6
                205 KM) o elastyczności gorszej od słabszego o 35 KM brata o 1,0 sek i 1,9 sek.
                Peugeot 206 z silnikiem który nie rzuca na kolana 2.0 138 KM 8,3 sek i 11,7
                sek.
                Renault Clio z silnikiem 1.6 (110 KM) 8,4 i 12,9 sek.
                Turbodiesle i turbobenzyniaki oraz samochody z 6 biegowymi skrzyniami pomijam.

                pozdrawiam

                > 60-100 km/h na IV
                >
                > Mondeo 2.5 8,7s, Vectra 2.5 9,3s, 156 2.5 9s, 325i 7,9s.
                >
                > 80-120 na V
                > Mondeo 13,5s, Vectra 13,8s 156 12,3s, 325i 10,3s, 325xi kombi (1665 kg)
                12,9s.
                >
                >
                > Pozdrawiam
    • Gość: Sławek Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 20.06.03, 10:25
      Fajna sprawa z tym dieslem 2.4 JTD
      W stosunku do poprzednika moc wzrosła o 25 KM ale moment aż o 80 Nm do
      potęznych 385 Nm przy 2000 obr/min.
      Prędkość maksymalna niższa od 2.5 V6 tylko o 5 km/h (225 km/h),a
      przyspieszenie o 1,1 sek sek.(8,3)
      Elastyczność oraz spalanie tańszego paliwa (2.5 V6 miasto 17,5 l/100 km,diesel
      2.4 JTD 8,8 l/100 km) pozostawiam bez komentarza.
      Swoją drogą podstawowy diesel czyli 1.9 JTD 140 KM 305 Nm przy 2000 obr/min
      dychawiczny też nie jest (osiagi nawet odrobine lepsze niż 140 KM benzyna 1.8)

      pozdr
    • Gość: LUK Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.crowley.pl 20.06.03, 15:53
      Nie wiem tego ale czy nie przesadzasz z mocą tego disla może raczej 145KM.
      • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 20.06.03, 16:02
        Gość portalu: LUK napisał(a):

        > Nie wiem tego ale czy nie przesadzasz z mocą tego disla może raczej 145KM.

        Nie, 175 KM i 385 Nm, ale wersja 150 KM też będzie.


        Pozdrawiam
        • Gość: Art Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: 213.158.197.* 22.06.03, 01:48
          Ciekaw jestem kiedy pojawi się w Alfie 1.9 JTD 155KM (ten opracowywany z
          Oplem). Face-lifting 156 był idealną okazją do prezentacji tego silnika. Być
          może jednak jest niedopracowany i jeszcze musi poczekać. Poczekamy, zobaczymy.

          Art
          • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 22.06.03, 12:10
            Gość portalu: Art napisał(a):

            > Ciekaw jestem kiedy pojawi się w Alfie 1.9 JTD 155KM (ten opracowywany z
            > Oplem).

            To chyba zbyt dużo jak na Common Rail. Poza tym jest przecież 2.4 JTD 150 KM, a
            różnica między 1.9 140 KM a 155 KM byłaby tylko teoretyczna.


            Pozdrawiam
            • Gość: Sławek Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 22.06.03, 22:35
              To co? Ma być i 2.4 JTD 150 KM (stary) i 2.4 JTD Multijet 175 KM jednocześnie?

              pozdr
              Poza tym jest przecież 2.4 JTD 150 KM, a
              >
              > różnica między 1.9 140 KM a 155 KM byłaby tylko teoretyczna.
              >
              >
              > Pozdrawiam
              • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 22.06.03, 22:46
                Gość portalu: Sławek napisał(a):

                > To co? Ma być i 2.4 JTD 150 KM (stary) i 2.4 JTD Multijet 175 KM jednocześnie?

                A co w tym dziwnego? Audi też ma 2.5 V6 TDI w wersjach 163 i 180 KM.


                Pozdrawiam
                • Gość: Sławek Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 22.06.03, 23:05

                  We wszystkich opisach "nowej" 156 piszą tylko o silniku 1.9 JTD 140 KM oraz
                  2.4 JTD 175 KM. O silniku 2.4 JTD 150 KM nie było ani słowa choć wymieniona
                  była cała paleta.
                  Osobiście nie widze sensu w sprzedawaniu nieco już starawego silnika jakim
                  jest 2.4 JTD 150 KM pamietającego jeszcze Maree (comman rail pierwszej
                  generacji) skoro jest silnik nowocześniejszy
                  (mocniejszy,cichszy,ekonomiczniejszy) oraz zwłaszcza jesli w ofercie jest
                  silnik o takim samym momencie obrotowym oraz tylko 10 KM słabszy czyli 1.9 JTD
                  Multijet 140 KM.

                  pozdr

                  greenblack napisał:

                  > A co w tym dziwnego? Audi też ma 2.5 V6 TDI w wersjach 163 i 180 KM.
                  >
                  >
                  > Pozdrawiam
                  • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 22.06.03, 23:15
                    Gość portalu: Sławek napisał(a):

                    >
                    > We wszystkich opisach "nowej" 156 piszą tylko o silniku 1.9 JTD 140 KM oraz
                    > 2.4 JTD 175 KM. O silniku 2.4 JTD 150 KM nie było ani słowa choć wymieniona
                    > była cała paleta.

                    Ja tak słyszałem. To samo w Thesis - wersja 175-konna nie wyeliminowała wersji
                    150 KM. Może się mylę.

                    > Osobiście nie widze sensu w sprzedawaniu nieco już starawego silnika jakim
                    > jest 2.4 JTD 150 KM pamietającego jeszcze Maree (comman rail pierwszej
                    > generacji)

                    Jednak od czasu 130-konnej Marei trochę się zmienił.

                    skoro jest silnik nowocześniejszy
                    > (mocniejszy,cichszy,ekonomiczniejszy) oraz zwłaszcza jesli w ofercie jest
                    > silnik o takim samym momencie obrotowym oraz tylko 10 KM słabszy czyli 1.9
                    JTD
                    > Multijet 140 KM.

                    To wszystko ładnie wygląda na papierze, ale większy silnik jest w rzeczwistości
                    zawsze realnie mocniejszy. 163-konny 1.8T nie wyklucza 170-konnego 2.4 V6 w
                    Audi.


                    Pozdrawiam
                  • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 04.07.03, 17:24
                    Gość portalu: Sławek napisał(a):

                    >
                    > We wszystkich opisach "nowej" 156 piszą tylko o silniku 1.9 JTD 140 KM oraz
                    > 2.4 JTD 175 KM. O silniku 2.4 JTD 150 KM nie było ani słowa choć wymieniona
                    > była cała paleta.

                    Oczywiście masz rację - w 156 będzie tylko 175-konna wersja 2.4 JTD. Wersje 150
                    KM i 175 KM będą występować równocześnie tylko w Lancii Thesis. Ale uwaga - o
                    ile obecnie wersja 150 KM jest sporo (14000 zł) tańsza od 2.5 V6, to wersja 175
                    KM ma być droższa od V6 nawet o 1500 €!


                    Pozdrawiam
                    • Gość: Sławek Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 04.07.03, 17:55
                      Swoja drogą 2.5 V6 w bardzo ciężkim przeciez Thesisie to moim zdaniem minimum
                      i brak rewelacji.
                      Myśle,że 380 Nm 175 KM 2.4 JTD będzie znacznie bardziej elastyczny i ogólnie
                      przyjemniejszy (ekonomia itp) niż 2.5 V6 i tym uzasadniają jego wyższą
                      cene.Jesli komuś nie pasuje to zawsze może kupić JTD 150 KM lub 3.2 V6 o mocy
                      zmulonej wzglądem protoplasty GTA 0 20 KM do 230 KM.

                      pozdr

                      p.s. jeśli masz pod ręką dane techniczne Thesis to bardzo prosze o
                      przytoczenie,gdyz strasznie mnie ciekawi stosunek osiągów benzyniaków do
                      diesli i do np. lżejszej 156

                      greenblack napisał:

                      > Gość portalu: Sławek napisał(a):
                      >
                      > >
                      > > We wszystkich opisach "nowej" 156 piszą tylko o silniku 1.9 JTD 140 KM ora
                      > z
                      > > 2.4 JTD 175 KM. O silniku 2.4 JTD 150 KM nie było ani słowa choć wymienion
                      > a
                      > > była cała paleta.
                      >
                      > Oczywiście masz rację - w 156 będzie tylko 175-konna wersja 2.4 JTD. Wersje
                      150
                      >
                      > KM i 175 KM będą występować równocześnie tylko w Lancii Thesis. Ale uwaga -
                      o
                      > ile obecnie wersja 150 KM jest sporo (14000 zł) tańsza od 2.5 V6, to wersja
                      175
                      >
                      > KM ma być droższa od V6 nawet o 1500 €!
                      >
                      >
                      > Pozdrawiam
                      • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 04.07.03, 18:06
                        Gość portalu: Sławek napisał(a):

                        > Swoja drogą 2.5 V6 w bardzo ciężkim przeciez Thesisie to moim zdaniem minimum
                        > i brak rewelacji.

                        A kto mówił o 2.5 V6 w Thesisie?;) W Thesisie są: 2.0T R5 185 KM i 2.4 R5 170
                        KM. Jedynym V6 jest 3.2.


                        > Myśle,że 380 Nm 175 KM 2.4 JTD będzie znacznie bardziej elastyczny i ogólnie
                        > przyjemniejszy (ekonomia itp) niż 2.5 V6 i tym uzasadniają jego wyższą
                        > cene.

                        Oczywiście mówimy o 156;) Moim zdaniem wzrost mocy o 25 KM nie uzasadnia
                        podrożenia samochodu o 20000 zł.

                        > Jesli komuś nie pasuje to zawsze może kupić JTD 150 KM lub 3.2 V6 o mocy
                        > zmulonej wzglądem protoplasty GTA 0 20 KM do 230 KM.

                        Nie "zmulonej" lecz zmodernizowanej pod względem przebiegu momentu obrotowego,
                        stosownie do przeznaczenia i zawieszenia Thesisa:)

                        > techniczne Thesis to bardzo prosze o
                        > przytoczenie

                        Teraz nie chce mi się szukać:P W każdym razie 2.0T (szkoda, że nie łączą go z
                        auotomatem) jest lepszy od 2.4 JTD 175 KM.


                        Pozdrawiam
                        • Gość: Sławek Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 04.07.03, 18:25
                          greenblack napisał:

                          > Gość portalu: Sławek napisał(a):
                          >
                          > > Swoja drogą 2.5 V6 w bardzo ciężkim przeciez Thesisie to moim zdaniem mini
                          > mum
                          > > i brak rewelacji.
                          >
                          > A kto mówił o 2.5 V6 w Thesisie?;)
                          Czytam za szybko i zdanie z Thesisem tak ładnie mi się skomponowało z tym 2.5
                          V6 ;-)
                          W Thesisie są: 2.0T R5 185 KM i 2.4 R5 170
                          > KM. Jedynym V6 jest 3.2.
                          >
                          >
                          > > Myśle,że 380 Nm 175 KM 2.4 JTD będzie znacznie bardziej elastyczny i ogóln
                          > ie
                          > > przyjemniejszy (ekonomia itp) niż 2.5 V6 i tym uzasadniają jego wyższą
                          > > cene.
                          >
                          > Oczywiście mówimy o 156;)
                          Szczerze mówiąc to potraktowałem to jako informacje o Thesis ;-) (156 juz
                          troche mnie znudziła) Moim zdaniem wzrost mocy o 25 KM nie uzasadnia
                          > podrożenia samochodu o 20000 zł.
                          >
                          > > Jesli komuś nie pasuje to zawsze może kupić JTD 150 KM lub 3.2 V6 o mocy
                          > > zmulonej wzglądem protoplasty GTA 0 20 KM do 230 KM.
                          >
                          > Nie "zmulonej" lecz zmodernizowanej pod względem przebiegu momentu
                          obrotowego,
                          > stosownie do przeznaczenia i zawieszenia Thesisa:)
                          Kolejny przykład na Thesismanie ;-)
                          Zawsze pisze "zmulona" ale wiadomo o co chodzi.

                          Co do silnika 2.4 R5 170 KM to czy to ten paliważerny silnik który nie
                          zapewnia sportowych osiągów nawet w Stilo Abarth?
                          Jeśli tak to jak w poście wyżej czyli MINIMUM! ;-)

                          >
                          > > techniczne Thesis to bardzo prosze o
                          > > przytoczenie
                          >
                          > Teraz nie chce mi się szukać:P W każdym razie 2.0T

                          o znowu "zmulony" ;-) silnik z Fiata Coupe wzglednie AR GTV/Spider

                          (szkoda, że nie łączą go z
                          > auotomatem) jest lepszy od 2.4 JTD 175 KM.
                          >
                          >
                          > Pozdrawiam

                          pozdrawiam i wybacz za tą Thesis ;-)
                          • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 04.07.03, 18:33
                            Gość portalu: Sławek napisał(a):


                            > Co do silnika 2.4 R5 170 KM to czy to ten paliważerny silnik który nie
                            > zapewnia sportowych osiągów nawet w Stilo Abarth?

                            Tak, dokładnie ten sam. W Stilo pasowałby bardziej 2.0T 185 KM.


                            > o znowu "zmulony" ;-) silnik z Fiata Coupe

                            Eee tam zmulony. Moment pozostał ten sam. Po prostu to, co dobre w małym i
                            lekim Coupe nie musiało być dobre w dużej limuzynie. Chodziło też o
                            wyciszenie.

                            >wzglednie AR GTV/Spider

                            Względnie nie;P W GTV/Spiderze jest 2.0 V6 Biturbo.


                            Pozdrawiam
                            • Gość: Sławek Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 04.07.03, 19:56
                              > Względnie nie;P W GTV/Spiderze jest 2.0 V6 Biturbo.

                              Nigdzie nie moge znaleźć tego silnika 2.0 V6 Biturbo -wystepuje on tylko na
                              włoskim rynku czy jak?

                              pozdr
                              • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 04.07.03, 21:18
                                Gość portalu: Sławek napisał(a):

                                > Nigdzie nie moge znaleźć tego silnika 2.0 V6 Biturbo -wystepuje on tylko na
                                > włoskim rynku czy jak?

                                :O Wygląda na to, że ten silnik w ogóle wypadł z produkcji Alfy Romeo. W GTV
                                sprzedawano go nie tylko w Italii, ale też np. w Niemczech. W 166 też był, ale
                                tylko w Italii.

                                > pozdr

                                Pozdrawiam
                • Gość: Sławek Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 22.06.03, 23:11
                  O ile się nie myle silniki które wymieniłeś dzieli tylko oprogramowanie,a
                  moment obr.oraz wszystkie elementy silnika są takie same (oczywiście moge się
                  mylić).Silniki Alfy łączy już chyba tylko sam blok,a głowica,turbina,common
                  rail itp. oraz moment obr. i sama praca silnika nie są już takie same.

                  pozdr
                  > A co w tym dziwnego? Audi też ma 2.5 V6 TDI w wersjach 163 i 180 KM.

                  • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 22.06.03, 23:19
                    Gość portalu: Sławek napisał(a):

                    > O ile się nie myle silniki które wymieniłeś dzieli tylko oprogramowanie,a
                    > moment obr.oraz wszystkie elementy silnika są takie same

                    Otóż nie. Inny układ wtryskowy, wydechowy, lżejsze tłoki, zmienione chłodzenie
                    oleju i cieczy, modyfikacje turbiny. Tym się różni fabryczne zwiększanie mocy
                    od sczipowania silnika u pania Henia.


                    Pozdrawiam
            • Gość: Art Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu IP: 213.158.197.* 23.06.03, 02:12
              Racja, że istnienie trzech silników diesla o podobnych mocach (140,150,175)
              raczej wyklucza dołożenie jeszcze czwartego 155konnego, ale wydaje mi się że po
              coś ten silnik został wymyślony :) W 156 pasował by jak znalazł. Dodatkowo
              niższa akcyza na auta poniżej 2litrów może zgrała by się z dobrą ceną.
              No chyba że pojawi sie w 147...lub co też prawdopodobne jeszcze nie jest
              dopracowany do końca. Z drugiej strony w Oplu zarzekali się że ten silnik
              będzie wstawiony do Vectry już jesienią. Obyśmy mieli tylko takie problemy
              który silnik wybrać :)))

              Art
              • greenblack Re: Alfa 156 po kolejnym liftingu 23.06.03, 09:21
                Gość portalu: Art napisał(a):

                > Z drugiej strony w Oplu zarzekali się że ten silnik
                > będzie wstawiony do Vectry już jesienią.

                Opel powienien się zdecydować, czy chce diesle Fiata, czy Isuzu. Bez sensu to
                będzie wyglądać - 1.7 100 KM z Isuzu i 1.9 115 KM z Fiata. 155 KM z 1.9 Common
                Rail to jest chyba zbut wiele, jak na seryjną produkcję. Volkswagen powiększył
                1.9 do 2.0 i ma tylko 136 KM przy wtryskiwaczach. BMW ma 150 KM z 2 litrów.

                Obyśmy mieli tylko takie problemy
                > który silnik wybrać :)))

                Ja nie mam takich problemów - od razu wiem, jaki silinik chcę;)

                > Art

                Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka