piotr.kalinowski 09.12.07, 18:27 Podczas hamowania z lewego tylnego koła dobiegają jakieś dziwne odgłosy, jakby szorowania. Na oko wszystko jest w porządku. Czy ktoś moze wieco to jest? Może ktoś ma (miał) podobny problem? Pozdr. Link Zgłoś Obserwuj wątek
grodek75 Re: Renault Megane II hamulce, dziwne odgłosy 09.12.07, 18:57 To normalne w Megane II. Trochę źle są skonstruowane zaciski hamulcowe i pył ze ścieranych klocków obkleja w nich wszystko zamiast wylatywać na zewnątrz. Zwróć uwagę, że w Megane kołpaki/felgi nie są abyt mocno ubrudzone pyłem z klocków. Jedynym sposobem usunięcia przykrych efektów dźwiękowych jest regularne (co ok. 1000 - 2000km) oczyszczanie zacisków (ale komu by się chciało?). Na pocieszenie dodam, że nie ma to żadnego wpływu na skuteczność działania hamulców. Dodatkowo jeżeli używasz oryginalnych klocków Renault, to mniej więcej po połowie ich zużycia pojawi się regularne i dość głośne piszczenie hamulców. Z tym też nie da się nic zrobić. Po prostu trzeba się nauczyć z tym żyć... Link Zgłoś
piotr.kalinowski Re: Renault Megane II hamulce, dziwne odgłosy 09.12.07, 19:00 dzięki :) czyli wystarczy wyczyścić. Piszczą już od dobrego pół roku... Pozdr. Link Zgłoś
grodek75 Re: Renault Megane II hamulce, dziwne odgłosy 09.12.07, 19:42 Zakładając że to nie jest koniec klocków wystarczy wyczyścić. Ale trzeba dużego samozaparcia, gdyż jak pisałem to powraca po krótkim czasie :-( Pozdrawiam Link Zgłoś
chris62 Re: Renault Megane II hamulce, dziwne odgłosy 10.12.07, 09:46 A kto broni przy wymianie zastosować klocki z lepszej firmy? Co do szorowania to może być już nadmierne zużycie klocków a może nawet i tarcz. Miałem takie objawy w Scenicu przy około 120 tys. km przebiegu więc wymieniłem tarcze + klocki i jest cichutko. Link Zgłoś