Dodaj do ulubionych

czy olej GTX magnatec to chwyt propagandowy?

IP: *.wil.pk.edu.pl 30.09.03, 12:51
przymierzam się do wymiany oleju. interesuje mnie syntetyk o lepkości 5W40. w
związku z tym mam pytanie do was, czy te cudowne właściwości oleju magnatec
(cyt."smarowanie od pierwszej chwili") to prawda czy może nie sugerować sie
tą nowinka przy wyborze firmy.
a może wy coś innego polecacie
silnik 1.4 MPI 8V (przebieg 45 tys)
dzieki
Obserwuj wątek
    • Gość: Henry Re: czy olej GTX magnatec to chwyt propagandowy? IP: *.telia.com 30.09.03, 12:58
      .. nie,to nie chwyt reklamowy,-to funkcjonuje,jezdze na tym.
      Zanim Magnatec sie ukazal bylo inne rozwiazanie problemu filmu olejowego na
      gladziach ,dodawalo sie STP oil additiv,-efekt ten sam co z Magnatec tyle ze
      drozszy.
      F-1 w dalszym ciagu do swoich "zabawek" dolewaja STP ,-nawet gdyby urwali miske
      olejowa to nic by sie silnikowi nie stalo, wspomniany film pozwala na
      bezpieczne dla silnika dojechanie do service. Pzdr.
      ________________________________________________________________________________
      • Gość: mAbZ A ile kosztują 4 litry GTX Magnatec? n/t IP: *.riksdagen.se 30.09.03, 13:01
        • Gość: Henry Re: A ile kosztują 4 litry GTX Magnatec? n/t IP: *.telia.com 30.09.03, 13:28
          mAbZ ,sprawdzalem w "Mekonomen" przed minutka, Elf nie maja w sortymencie,
          jako dobra alt. podali oleje mki. Shell "Helix Plus" 10W-40 ,-cena teraz
          (kampania)299SEK za 4-y lt. bez kampani 395SEK za 4-y lt.

          Castrol Magnatec za 4-y lt. 499SEK ,kampani na ten olej nie robia,zchodzi
          wszystko co dostana,maja dni bez tego oleju,niestety . Pzdr.
          ________________________________________________________________________________
          • Gość: mAbZ do Henry'ego IP: *.riksdagen.se 30.09.03, 16:17
            Dzieki :)
            A ja znalazłem ile ten olej kosztuje w Polsce.
            110 zł czyli ponad 2x taniej!!
            www.polwer.com.pl/html/Cennik.htm
      • Gość: RafałGTV Re: czy olej GTX magnatec to chwyt propagandowy? IP: *.int.warszawa.sint.pl 30.09.03, 14:32
        Gość portalu: Henry napisał(a):
        > F-1 w dalszym ciagu do swoich "zabawek" dolewaja STP ,-nawet gdyby urwali
        miske
        >
        > olejowa to nic by sie silnikowi nie stalo, wspomniany film pozwala na
        > bezpieczne dla silnika dojechanie do service. Pzdr.


        Ooooo !!! A to ciekawostka dopiero !
        Skąd kolega ma takie wiadomości ??? I ewentualnie które teamy używają takich
        cudownych wynalazków ????

        • Gość: Henry Re: czy olej GTX magnatec to chwyt propagandowy? IP: *.telia.com 30.09.03, 17:16
          Hi Rafal GTV ,o urwanych miskach nie slyszalem,ale niezalezny auto-moto TV
          magazyn na oczach miljonow telewidzow zrobil probe STP,auto przejechalo jedno
          okrazenie,nastepnie sprawdzono cisnienie w cylindrach-bylo OK ,ten moto magazyn
          idzie w szwedzkiej TV i nazywa sie "Trafik Magasinet" ,zreszta jezeli ogladasz
          rajdy Monte Carolo to na wozkach zauwazyles z pewnoscia reklame STP,-nie sposob
          tego nie zauwazyc . Pzdr.
          PS: Castrol Magnatec sprzedawany w Szwecji jest Made In Poland ,jest dobry .
          _______________________________________________________________________________
          • Gość: Henry Re: czy olej GTX magnatec to chwyt propagandowy? IP: *.telia.com 30.09.03, 17:28
            ... oczywiscie jedno okrazenie po uprzednim spuszczeniu oleju .
            ________________________________________________________________________________
            • Gość: RafałGTV Re: czy olej GTX magnatec to chwyt propagandowy? IP: *.int.warszawa.sint.pl 30.09.03, 17:59
              Ale rajdy i F1 do dość spora różnica ...
              Pozdrawiam !
    • Gość: mAbZ A co powiecie na Elf Evolution? IP: *.riksdagen.se 30.09.03, 13:07
      Czy Elf rzeczywiście dodaje 5% mocy jak mówią w reklamie?
      :-)))
      • Gość: Greg Re: A co powiecie na Elf Evolution? IP: *.acn.pl 30.09.03, 13:39
        Tak, to prawda, oleje 0W30 czy 5W30 zamniejszaja zuzycie paliwa o 5% a przy
        okazji zywotnosc silnika o 20%. Przeciez indeks wysokotemperaturowy 30 oznacza,
        ze w upalne lato, jak samochod stoi w korku to film olejowy jest zrywany na
        skutek podwyzszonej temperatury! To jakis absurd z tymi olejami.
      • Gość: Niknejm Re: A co powiecie na Elf Evolution? IP: 5.3.1R* / *.pg.com 30.09.03, 13:44
        Gość portalu: mAbZ napisał(a):

        > Czy Elf rzeczywiście dodaje 5% mocy jak mówią w reklamie?

        Pewnie. A magnetyzer kolejne 50%
        Marketing. Z czym oni to porówywali? Z Selectol Special (dla młodszych
        uczestników Forum - w latach 80-tych lałem to do Malucha)? ;-)) Wtedy być może
        mogłoby to być prawdą.

        Natomiast ważna rzecz - do silników z turbo, mocno wysilonych, tuningowanych
        itp. lanie oleju 0W30 powoduje znacznie szybsze zużycie silnika, bo przy dużym
        obciążeniu rwie się film olejowy. W skrajnym przypadku można zatrzeć silnik.
        Lepiej lać 0W40, 5W50, czy 10W60. Tak słyszałem z kilku źródeł, ale
        obiektywnymi badaniami nie dysponuję...

        Pzdr
        Niknejm
        • Gość: lynx11 Re: A co powiecie na Elf Evolution? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.03, 15:05
          Zawsze jest coś za coś. Oleje 0W30, 5W30 mają obnizoną lepkość, i to one należą
          do grupy Energy Conserving (ACEA A1,B1), zatem trochę obniżają zużycie paliwa.
          Ale z drugiej strony ich niska lepkość w wysokich temperaturach może powodować
          zrywanie filmu olejowego. Z drugiej strony np. Ford zaleca stosowanie tylko
          olejów o obnizonej lepkości i takie samochody też robią po kilkaset tysięcy km
          na tych olejach. Ja ze swojej strony po zamianie fordowskiego 5W30 (zalecanego
          przez producenta) na Mobil 1 0W40 SuperSyn (niezalecanego przez producenta) nie
          zauważyłem wzrostu zużycia paliwa a silnik wcale nie ma mniej mocy
          (subiektywnie). Musisz sam zdecydować co jest dla Ciebie priorytetem.

          Pozdrawiam,
          lynx11
          • Gość: cc Re: Magnatec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.03, 16:51
            Jeżdżę na nim od 4 lat.
            Porównanie mam tylko do Lotos Syntetic - wyraźnie lepiej chodził samochód po
            zmianie przed przepisowym okresem.
            Castrol robił testy na warszawskich taksówkach w zeszłym roku - potwierdziły te
            mity o lepszym zapalaniu na mrozie i po dłuższym postoju (kilka dni).
            Co do zużycia paliwa, nie zauważyłem różnicy.
            Generalnie mocno płucze, więc odradzany dla starszych silników.
          • Gość: Paul Re: A co powiecie na Elf Evolution? IP: *.acn.pl / 10.72.4.* 30.09.03, 17:54
            Gość portalu: lynx11 napisał(a):

            > Zawsze jest coś za coś. Oleje 0W30, 5W30 mają obnizoną lepkość, i to one
            należą
            >
            > do grupy Energy Conserving (ACEA A1,B1), zatem trochę obniżają zużycie
            paliwa.
            > Ale z drugiej strony ich niska lepkość w wysokich temperaturach może
            powodować
            > zrywanie filmu olejowego.
            Z> lynx11
            Oj kolega ma bardzo nieaktualne dane - najpierw trzeba poczytać np.
            www.castrol.pl/webs/servlet/webS?action=page;osod11
            a potem zabierać glos.
            pozdr
            • Gość: Niknejm Re: A co powiecie na Elf Evolution? IP: 5.3.1R* / *.pg.com 01.10.03, 09:11
              Gość portalu: Paul napisał(a):

              > Oj kolega ma bardzo nieaktualne dane - najpierw trzeba poczytać np.
              > www.castrol.pl/webs/servlet/webS?action=page;osod11
              > a potem zabierać glos.

              Zaraz, reklama danego oleju (na stronie jego producenta) ma być dowodem na to,
              że mimo lepkości 0W30 olej nie straci ciągłości filmu olejowego przy wysokim
              obciążeniu? Coś nie tego...

              Pzdr
              Niknejm
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka