Dodaj do ulubionych

cele na rok 2021

27.12.20, 12:41
Jeszcze kilka dni zostało, ale pewnie juz jakieś plany macie?
Za jakiś czas (jeszcze nie w 2021, ale w 2022 lub najpóźniej w 2023) będę chciała zmienić samochód, więc zaczynam odkładanie na ten cel. Plus jakieś małe zabezpiecznie finansowe (choc mam nadzieję, że pracy nie stracę..).
Nie mam na tyle żeby myśleć o nieruchomościach ani o innego rodzaju inwestycjach wink

A Wy jakie macie plany związane z oszczędzaniem?
Obserwuj wątek
      • vasqezz85 Re: cele na rok 2021 01.01.21, 12:58
        Ja w tym roku planuje sprzedać z bratem mieszkanie po rodzicach, mieć na wkład własny i kupić mały domek z działką niedaleko mojego miasteczka. Drugim planem jest odłożenie na wczasy,mamy pod koniec roku 10 rocznicę ślubu i marzy mi sie wyjazd egzotyczny.
    • 098qwerty Re: cele na rok 2021 27.12.20, 15:00
      My myślimy o zmianie auta w 2023 roku ale wiadomo oszczędzać trzeba dużo wcześniej także to jest jeden cel - odłożyć część kasy na zmianę samochodu.
      Wakacje jak ostatnio - 2 wyjazdy (góry i morze już mam rezerwacje).
      Odłożyć trochę na przyszłą emeryturę i trochę dla dzieci - to cele długoterminowe.
      W 2021 chcę odmalować dach i dokończyć balustrady na balkonach - na remont kasę mam z tego roku.
    • kamarow69 Re: cele na rok 2021 27.12.20, 20:01
      Na 2021 i 2022 (trudno mi w tym roku planowac na 12 mies.):
      - budowa domu - instalacje, wykonczenie parteru, przylacza, teren wokol i zjazd - 2021/2022
      - ogarniecie finansowania - myslimy o kredycie, jestesmy po rozmowie z doradca na ten temat, ale jeszcze trwa analiza i zbieranie wycen robot
      - wyjazd na Hel, w gory na dluzej, dalszy wyjazd corki 2021, Włochy - 2022
      - prawko corki - czerwiec 2021
      - odswiezenie naszego mieszkania pod najem i wynajecie - 2021/2022
      - dotacja na wode deszczowa i fotowoltaike
      - drugie auto - 2021/2022
      - prywatnie lekarze - 2021
      - zamkniecie tematu kredytu w chf - 2022
      - zwiekszenie obrotu z DG o 25%
      Na razie tyle. W najblizszych dniach dokladniejsze wyliczenia, czytanie i excel.
    • czekolada72 Re: cele na rok 2021 29.12.20, 12:20
      - spłata karty
      - nadpłata kredytów
      - odłożenie kasy
      - wyjazdy - zobaczymy co to bedzie sie działo, ale gdyby było wzglednie normalnie - jeden długi nad morze i dwa krotsze w knieje jakieś
      - 2021 i 2022 - dokończenie renowacji mebli
      - 2022 - tak realnie patrzac nawet nie tyle na kase, amoje nerwy wink - wymiana drugiej połowy okien, z przerobieniem ściany. Do tego wycyklinowanie i wymalowanie drugiej połowy parkietów i odnowienie drugiej połowy mieszkania.
      - przygotowanie się do dwóch - trzech inwestycji w kolejnej 5-cio latce smile
      To to naj naj naj
    • enigma81 Re: cele na rok 2021 02.01.21, 11:55
      Na najbliższe lata mam dwa duże cele - samochód i remont kuchni-holu-łazienki (ze względu na specyfikę remontu trzeba to zrobić na raz, nie da się etapami). Oszczędności są niewielkie a do tego od lutego będą rosnąć jeszcze wolniej niż do tej pory. Plan na chwilę obecną jest taki, żeby wiosną rozejrzeć się za możliwością kupna nowego samochodu ( Dacia, bo tanio) w jakimś promocyjnym kredycie (licząc na to, że w nowe nie trzeba będzie wkładać tyle kasy ile w naszego staruszka czy ew inne używane) a remont zrobić z oszczędności. To jest plan mniej więcej dwuletni, choć ja oczywiście mam nadzieję na krótszy okres czasu. Zobaczymy.
    • enigma81 Re: cele na rok 2021 02.01.21, 12:00
      Do wiosny planujemy też spłacić resztki zakupów na raty - zostało jakieś 1500 zł, chcemy mieć to na czysto przed zakupem auta.
      Jako obciążenie zostanie nam "tylko" rata kredytu hipotecznego.
      Dodatkowo mąż chce z szefem znów porozmawiać, żeby kolejna część jego wynagrodzenia była oficjalna..
      Od jakiegoś czasu myślimy o zmianie kredytu hip. - mamy w euro, chcemy przewalutować na pln, ale mam za mało wiadomości na ten temat na razie więc muszę się dokształcić. Euro na razie wysoko stoi więc to i tak nie jest dobry czas na takie ruchy.
    • olawl91 Re: cele na rok 2021 05.01.21, 20:26
      Chętnie dołączę do tematu i w ogóle do forum. Często Was podczytuję ostatnimi czasy, bo przede mną trudny czas, kończy mi się zastępstwo w pracy i muszę się rozglądać za czymś nowym, od przyszłego miesiąca będę na L4 i mój budżet będzie o jakiś 1tys/mc mniejszy, będę więc oglądać każdą złotówkę. Co do planów to przede wszystkim nie chciałabym ruszać oszczędności i jak najszybciej znaleźć pracę, oby tym razem już nie na zastępstwo. Jeśli wpadnie dodatkowy grosz to będę odkładać na oszczędnościowe, bo mój samochód już się sypie i to tylko kwestia czasu, gdy będę musiała wymienić na nowy. W dalszej perspektywie chciałabym zacząć odkładać na wkład własny na większe mieszkanie, ale to raczej najwcześniej pod koniec 2021r.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka