Dodaj do ulubionych

Nadpłacanie kredytu

16.03.21, 11:31
Są tu może jakieś osoby, które tak jak ja starają się nadpłacać kredyt hippteczny, zeby spłacić go szybciej? Ja staram się to robić dopiero od roku. Nie są to duże kwoty. Między 200 a 500 miesięcznie. Rata kredytu nie jest dla nas obciążeniem, ale pomyślałam, że za te kilka lat fajnie byłoby mieć te pieniądze w kieszeni A nie dalej płacić raty. Napiszcie jak to jest u Was? Jaki macie cel? Co was motywuje? Jak wygląda to nadpłacanie w praktyce i jakie są tego efekty? Fajnie byłoby się wspólnie motywować.
Obserwuj wątek
    • olpa7 Re: Nadpłacanie kredytu 18.03.21, 06:56
      Jeśli masz odłożona poduszkę to tak, nadpkacaj kredyt. Warto robić to teraz kiedy oprocentowanie jest tak niskie i raty kredytu zmalały. Dzięki temu dużo szybciej spłacie kredytu i zapłacicie o wiele mniej odsetek. Przy nadplacaniu kredytu widać że działa to jak kula śnieżna. Raty maleją z każdą nadpłata. Po jakimś czasie można skrócić okres kredytowania co znaczaco zmniejsza ilość odsetek.
    • leni6 Re: Nadpłacanie kredytu 21.03.21, 16:45
      To bardzo zależy od umowy kredytu, w niektórych bankach są opłaty za wcześniejszą spłatę, w niektórych żeby taka nadpłata zaliczyła się jako spłata kredyty trzeba podpisać aneks. Bardzo fajna wersja s konta bilansujące czy takie rachunki, których saldo automatycznie pomniejsza saldo kredytu a.w każdej chwili można znów wypłacić te środki, ale to są niezbyt popularne produkty.
    • mocno.zdziwiona Re: Nadpłacanie kredytu 31.03.21, 17:48
      Mieszkam za granicą, więc pewnie jest inaczej, ale na razie nie nadpłacam. Mam spory kredyt konsumencki, zaciągnięty na remont. Na upartego moglibyśmy już go spłacić, ale zostalibyśmy bez oszczędności. Ja mam niezłe warunki kredytowe, bo wzięłam wysoką ratę na krótki okres, więc nadpłata finansowo nie sprawi, że będę w stanie dużo zaoszczędzić.
    • alpepe Re: Nadpłacanie kredytu 14.04.21, 13:21
      Ja wzięłam kredyt hipoteczny w 2014 za granicą, obecnie mam do spłaty mniej niż jedną dziesiątą, ale już nadpłacałam kilka razy po 7500 euro. Mnie motywuje to, że dzięki nadpłacaniu szybciej się pozbędę kredytu. U mnie nie było możliwe dowolne nadpłacanie, tylko albo 5000 albo 7500 euro na raz, co nieco utrudniało sytuację. Obecnie do spłaty zostało mi nieco ponad 7000 euro kapitało, więc sprawa powinna się zakończyć w przyszłym roku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka