Dodaj do ulubionych

sierpień 2021

03.08.21, 16:38
Ktoś musi zacząć... Bo to miesiąc dla wielu osób ważny, bo związany z mnóstwem wakacyjnych wydatków, na których niełatwo jest zaoszczędzić...
Ja póki co obstawiam, że około 6000zł wyniesie mnie wakacyjny wyjazd (3 osoby, nad polskie morze). Oby nie jakoś o wiele więcej...
Zakupy do szkoły nie powinny być jakieś duże, ubrania w sumie mają, więc o ile nie okaże się, że trzeba zainwestować w nowe buty, to nie powinno być źle smile
Obserwuj wątek
    • czekolada72 Re: sierpień 2021 03.08.21, 17:51
      Na ile tygodni jedziecie?
      My we wrześniu, dwoje dorosłych, nocleg plus paliwo 5 - max 5,5, do tego jakieś plus 2-3 ale z uwzględnieniem wypadów do Niemiec.Bez Niemiec to tysiąc byłoby za dużo 🙂
      • mysz1978 Re: sierpień 2021 03.08.21, 20:20
        na nieco ponad dwa tygodnie - podliczyłam noclegi (małe mieszkanie wynajmujemy, głównie po to żeby móc część posiłków - nawet obiadów przygotowywać samej), podróż (pociąg) i orientacyjną kwotę na jedzenie (plus mały zapas na niespodziewane wydatki). Tak naprawdę liczę na to, że te 6000zł, to będzie za dużo i że zmieścimy się w mniejszej kwocie, ale z drugiej strony, to wychodzi 2000zł na osobę... Więcej płaciłam za obóz za każde z dzieci... Więc takie mam założenie wink
        • mysz1978 Re: sierpień 2021 03.08.21, 20:28
          nie... te 6000zł to nie będzie za dużo big_grin Pewnie wręcz zabraknie wink
          Patrze na ubiegłoroczne wydatki i aż oczom nie wierzę - wyszło około 4500zł też za 2 tygodnie, no ale nocleg był tańszy i właściwie to wszystko było tańsze... Pożyjemy, zobaczymy
          • czekolada72 Re: sierpień 2021 03.08.21, 20:41
            Ja właśnie szacuje na podstawie zeszłorocznych wydatków. Ale : byliśmy w październiku, więc był nocleg taniej. Też wynajmujemy "apartament" 😁czyli sypialnia salon i kuchnia w jednym z łazienką i balkonem. Dosłownie 10 min od morza.
            Ale - podrożało paliwo ...
            Ale - podrożało wszystko... 😥
            My też zawsze wynaujemy tak ,by robić sobie samemu posiłki, oczywiście,jakaś knajpka, jakaś ryba , jakieś lody czy gofr. W tym roku - będzie dodatkowo urodziny i imieniny M , więc jakiś torcik, albo wypad do knajpki. Ale bez cooodowanego szaleństwa. Wolimy odsapnac i nazwiefzac 🙂
            No, ale właśnie też zakładam taki dodatkowy tysiąc w rezerwie
        • enigma81 Re: sierpień 2021 06.08.21, 13:27
          mysz1978 napisała:

> na nieco ponad dwa tygodnie - podliczyłam noclegi (małe mieszkanie wynajmujemy,
          > głównie po to żeby móc część posiłków - nawet obiadów przygotowywać samej), po
          > dróż (pociąg) i orientacyjną kwotę na jedzenie (plus mały zapas na niespodziewa
          > ne wydatki). Tak naprawdę liczę na to, że te 6000zł, to będzie za dużo i że zmi
          > eścimy się w mniejszej kwocie, ale z drugiej strony, to wychodzi 2000zł na osob
          > ę... Więcej płaciłam za obóz za każde z dzieci... Więc takie mam założenie wink

Rok temu 6 dni nad morzem (dojazd samochodem, 500km w jedną stronę), 3 os w "apartamencie" 2pok, bez oszczędności ale też i bez szaleństw - 4000zł.
            • enigma81 Re: sierpień 2021 06.08.21, 19:24
              Trudno powiedzieć. Ja nie gotowałam, na miejscu robiliśmy tylko śniadanie, z kolacjami było różnie. Obiad na mieście, przekąska, lody, słodka bułka na plażę, piwo, jakieś frytki czy kiełbasa z grilla wieczorem i kasa szła. Jak pisałam - nie oszczędzałam, bo na wyjazdach nie lubię, na pewno można było taniej.
    • 098qwerty Re: sierpień 2021 04.08.21, 12:35
      Na 2 tygodnie 6000 to nie tak drogo.
      Ja jadę na 8 dni ( wychodzi 7 nocy) i płacę 300 za noc. Liczę, że wyżywienie na dzień wyjdzie ok 250 zł (lody, gofry jedzą tylko dzieci, śniadania i obiady sami robimy a obiady w barach), paliwo z 500 i inne wydatki 900 zł. Wychodzi mi ok 5,5 tys na 3 osoby dorosłe + 2 dzieci (11 i 3 lata). Będzie ze mną moja mama, pewnie się coś dołoży do noclegów, paliwa i obiadów tak jak w zeszłym roku.
      • mysz1978 Re: sierpień 2021 04.08.21, 23:36
        u nas lodów i gofrów raczej nie będzie - dzieci mają swoje fundusze na przyjemności, ale oni nigdy zbyt wiele nie wydają na takie rzeczy. Pewnie kilka razy będziemy jeść "na mieście" i to na pewno będzie sporo, ale tak to posiłki w domu, więc nie powinno być zle.
        Zobaczymy czy zmieszczę się w tych 6.000zł, ale nie mam zamiaru jakoś specjalnie skąpić - w końcu to nasz jedyny wspólny wyjazd smile
    • austenka Re: sierpień 2021 05.08.21, 07:25
      Sierpień to i u mnie miesiąc wyjazdu wakacyjnego. Jadę z dzieckiem na 9 dni nad polskie morze. Mamy zarezerwowany pokój z dostępem do wspólnej kuchni. Śniadania chce robić sama, obiady w knajpach, kolacje pewnie różnie. Chciałabym się zmieścic w 4000, ale im bardziej się temu przyglądam i liczę tym mniej w to wierzę. Na pewno nie będę oszczędzać na atrakcjach, za to chciałabym żeby obyło się bez zakupu "pierdółek",
    • twoja-siostra Re: sierpień 2021 05.08.21, 08:13
      My na szczęście już po wyjeździe wakacyjnym. 4 doby w górach, 2 osoby dorosłe plus 2 dzieci wyszło nam 3000 zł. Ale my jesteśmy z nad morza więc do Zakopanego samo paliwo już trochę wyszło... najwięcej kasy szło na atrakcje, np. spływ Dunajcem to atrakcja na jakos 3 godziny a zapłaciliśmy 300 zł. Papugarnia- wizyta na pół godziny bilety 60 zł. Itd...
      Sierpień będzie ciezki, samych urodzin 4 plus jedne narodziny więc też trzeba jechać z prezentem. Nawet licząc po 100 zł no to jest już 500 uncertain
      A gdzie reszta...
    • kanna Re: sierpień 2021 05.08.21, 20:21
      Ja morze z córka i psem (bon 500+).
      I tu a propos oszczędzania, ku przestrodze: bilet na Hel dorosły + dziecko + pies: 250 zł.
      Bilet do Gdyni (ten sam zestaw ) 88 zł. Dojdzie jakieś 25 za dojazd regionalnymi na sam Hel.

Czas podróży porównywalny.
    • enigma81 Re: sierpień 2021 06.08.21, 13:25
      Początek sierpnia to nasz urlop - nigdzie nie pojechaliśmy ale organizujemy rozrywki lokalnie. Byliśmy we Wrocławiu (aquapark, Hydropolis, spacer po Starym Mieście), dziś park wodny w Tarnowskich Górach, w planach jeszcze Kraków.
      Jest na to osobny fundusz, świadczenie urlopowe z pracy.
      W poniedziałek auto idzie do mechanika zlokalizować przyczynę nieszczelności układu paliwowego - przy zatankowaniu do pełna trochę kapie i czuć benzynę ze 2-3 dni. Mam nadzieję, że to tylko kwestia jakiejś uszczelki uncertain

Ubrania są, zakupów do szkoły dużych nie planuję (córka do 3 lo potrzebuje tylko 3 czy 4 nowych książek) - mamy sporo zeszytów i przyborów typu długopisy czy ołówki, więcej raczej nie trzeba. Chyba, że strój na wf dla mlodego i buty zmiennie, bo on rośnie w oczach. Ale na to jest odłożona kasa z 300+

Miesiąc powinien być ok, może trochę na plusie, ale muszę się pilnować z kupowaniem jedzenia.
      Odkładać kasę trzeba bo szykuje nam się totalny remont kuchni i wprawdzie meble będą po kosztach bo jesteśmy z branży, ale nadal ok 10k trzeba mieć zabezpieczone.
    • czekolada72 Re: sierpień 2021 06.08.21, 21:56
      Wakacje wakacjami, ale oprocz nich - w naszym przypadku to i tak za miesiac - jest jeszcze zwyczajne zycie...
      U nas w tym miesiacu nadal akcja tylna scianka + przetwory, zeszloroczne jeszcze. Oplaty - prad, w tym rozliczenie, woda, benzyna, tak z 40 litrow, karma, acz moze wyjdzie na styk, juz we wrzesniu, w kazdym razie nie bede glodzic kudlatej wink
      Leki u weta, do pazdziernika.
      W koncu odbieramy toaletke, ale na to sa odlozone pieniadze.
      Dla Bratanka-Chrzesniaka - chce zrobic przelew mu na ich wyjazd, na jego wydatki, albo oszczednosci - niech robi co chce smile
      Drugi - na imieniny.
      Mamy tez damskie imieniny. Planuje ok 50 zl, ale... wyszły mi naprawde wspaniale mydelka glicerynowe, efektowne - kilka ladnie zapakowanych i moze jakas gabeczka albo reczniczek?
      Oplacilismy tez wyjazd mojej Mamy do uzdrowiska. Oczywiscie nie wytrzymuje, i nabywam rozmaitosci dla Wnucia smile
      Zaraz po powrocie z wakacji - zaczynamy mocne odkladanie, bo w przyszlym roku juz nie ma zmiluj, i trza wymienic reszte okien, a przy okazji - zrobic remont polowy mieszkania - podlogi i sciany.
      Chcialam napisac - chyba tyle, no ale nie... jeszcze 2 stowy na prywatnego lekarza, inaczej bym pare lat czekala uncertain
      • czekolada72 Re: sierpień 2021 07.08.21, 11:56
        Jeszcze tak a propos oszczednosci + zdrowia, z wstepem. Daaaawno temu mielismy klasyczny mixer kielichowy. Potem byla zwykla wyciskarka? Potem , i teraz, blender. I zawsze brakowalo mi czegos takiego, ze wrzucam cos suchawego, a wychodzi super plyn. Rownoczesnie nie chcialam brac kredytu do konca zycia na takie COŚ.
        W tym roku "odkryłam Ameryke" - wystarczy blender i... woda! I od wczesnej wiosny w ten sposob utylizuje wszelakie zielsko i zmarniale (nie, ze zepsute, ale zmarniale, podeschniete) owoce i jarzyny. Bo wiadomo - zroic soczek ze swiezutkich galazek i listkow pokrzywy i pietruszki - pikus. Ale zrobic to samo z"doroslych" lodyg, to juz pewna sztuka. Oczywiscie - moge wszystko wypirzyc na kompost, czemu nie... Ale poki co, siekam droniutko lodyzki, dodaje owoc , zalewam woda i blenduje, blenduje, blenduje na max, az powstanie gesta pulpa. Przecedzam, dzis to np dwa peki natki pietruszki + stara pomarancza, obeschnieta skorka na maxa, ale w srodku - sok . Do odcedzonego plynu mozna dodac rozmaite dodatki, co komu do glowy, albo solo wypic. A i reszte wycisnietej pulpy mozna zuzyc np dodajac do psiej karmy.
        Tak miedzy odkurzaniem, praniem i prasowaniem sobie pisze wink
    • twoja-siostra Re: sierpień 2021 19.08.21, 19:26
      Dzięki uprawie swoich warzyw, aż jestem w szoku ale prawdopodobnie zmieszcze się z wydatkami na spozywke w 1000 zł! Nigdy nie miałam tak niskiego wyniku od kiedy spisuje wydatki.
      Ogólnie nie jest źle, idziemy zgodnie z planem.
      Na dworzu zapanowała jesień, doszło do mnie, że czas za chwilę kupić dzieciom kurtki, buty. Węgiel. Kiedy to lato tak zleciało??
      • enigma81 Re: sierpień 2021 19.08.21, 19:40
        Zbyt szybko.
        Zamówiliśmy węgiel kilka dni temu - 100 zł na tonie drożej niż wiosną.

Ale faktycznie, te kilka warzyw samodzielnie wyhodowanych ma znaczenie dla budżetu.
        • czekolada72 Re: sierpień 2021 20.08.21, 11:24
          Ja sobie co roku orientacyjnie obliczamy ile musiałabym wydać na owoce, jarzyny i wiązanki na cmentarz z ogrodu, gdybym chciała je kupić ,po średniej cenie. I kolejny rok "zwraca" mi się z nadwyżka wszystko co w danym roku w ogród zainwestowałam 👌
          • enigma81 Re: sierpień 2021 21.08.21, 10:46
            Mnie się jeszcze nie zwraca - drzewka mają dopiero rok, mieliśmy aż jedną śliwkę węgierkę wink
            Tunel foliowy pierwszy sezon - pomidorów dość, trochę papryki (ale bez szału ilościowo), trochę zieleniny.
            Najbardziej te pomidory cieszą bo jemy ich dość dużo.
    • agpagp Re: sierpień 2021 19.08.21, 22:43
      I ja się witam w sierpniu.
      Nie wiem jak to się stało ale w tym miesiącu chyba coś nawet odłożymy. Widać efekty obniżania rachunków. Telewizja zamiast 117 zł tylko 50zł ( ja chciałam zupełnie zlikwidować bo czasu nie mamy ale niemąż mecze musi oglądać) Na internecie urwaliśmy 20 zł a na jednym z telefonów 10. Niby nie dużo ale w skali roku wychodzi ładna sumka. Do tego śmieszny rachunek za gaz - całe 45 zł. ( zobaczymy czy będzie nam do śmiechu w sezonie zimowym ) Zakupy przemyślane , obiady planowane na 5 dni ( weekendy pracujemy w terenie więc nie ma sensu) . Czekają nas jeszcze jedne większe zakupy. Do tego ubezpieczenia auta i domu ale na to mamy odłożone. W pracy się kręci. Zwiększyłam liczbę godzin w centrum kultury a do tego podpisałam umowę z drugim również na zajęcia. I jedynie co mnie przeraża to 4 fala która znów może podciąć mi skrzydła. No i może jeszcze cena drewna wink
    • kamarow69 Re: sierpień 2021 23.08.21, 08:32
      U nas budżet przekroczony, bo mieliśmy niedopłaty źle policzone media i 10% budżetu poszło na zapłacenie właśnie tego uncertain Trudno, bywa. Chemia też przekroczona, bo zrobiłam zakupy dużych opakowań tego, co się pokończyło. Były 3 wycieczki niskobudżetowe, bo przy okazji czegoś, raz kajaki, kilka razy kawiarnie. Jeszcze 7 dni, ale już córka jedzie na obóz, a my ogarniamy budowę. Planowaliśmy może do końca roku się wprowadzić, a zwolnił się termin na wykończeniówkę i już malowanie jest w trakcie. Kredytu ciągle nie uruchomiliśmy, ale nie obejdzie się bez tego, bo na zewnątrz jeszcze zostaje przyłącz wody, wykonawca zwleka z podłączeniem urządzeń i ciągle mu nie zapłaciliśmy, dojdzie jeszcze fotowoltaika, ocieplenie i elewacja. Roboty ziemne pewnie jeszcze ogarniemy z oszczędności. Ale jest dobrze i mimo 3 dużych wtop jesteśmy zadowoleni z tego jak idzie.
    • twoja-siostra Re: sierpień 2021 30.08.21, 07:47
      Mnie dziś czekają wydatki wyprawkowe dla przedszkolaka i zerowkowicza. Planujemy też kupić telewizor, ten który mamy ma 10 lat, coś mu obraz ciemnieje od rogu i w ogóle jest dość mały jak na nasz salon.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka