Dodaj do ulubionych

Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Makarsk

05.04.13, 19:38
Okazuje się,że znalezienie noclegu w Chorwacji na 3 noce(4 osoby,w tym 2 dzieci) w sezonie jest zadaniem bardzo trudnym, chyba wręcz niewykonalnym.Wyslalam dziesiatki zapytań.Niestety,okazuje się,że albo wszystkie miejsca są już zajęte,albo właściciele nie wynajmują apartamentów na krócej niż tydzień. Może ktoś zna adresy tych miejsc,gdzie wykupienie 3 noclegów nie stanowi problemu? Bardzo proszę o pomoc.Napisałam w temacie,że szukamy w okolicach Omisu,ale moze być też bardziej na północ, gdziekolwiek,byleby oferta była sprawdzona:)
Z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • Gość: Robert Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.13, 21:42
      Dlaczego kłamiesz ? W Chorwacji od ręki znajdziesz apartament dla 4 osób,
      liczba noclegów dowolna, każdy cię przenocuje na 1 noc,
      posłuchaj co ci napisali powyżej,
      brać, przebierać,
      a cena tylko wyższa o kilka euro niż za tydzień pobytu,
      nie słuchał tych, co piszą co innego
    • wislok1 Taa, jasne 05.04.13, 21:48
      No i widzisz, ludzie, którzy nigdy w swoim życiu nie byli w Chorwacji,
      są teraz na forum ekspertami,
      mitomani i blagierzy, plus akwizytor booking wojtek
      • trypel już przestań trolować 05.04.13, 22:16
        bo i tak nikt Ci nie wierzy w Twoje rewelacja o "tylko hotelach" na 1 nocleg
      • Gość: Robert Re: Taa, jasne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.13, 22:35
        Chorwacja jest rajem dla takich wisłoczków. Wekowcy oszczędzają każdą złotówkę, piszą do właścicieli apartamentów, żeby uciułać 5 euro, wiozą bagażnik weków.
        Zamiast jak ludzie zarezerwować na booking.com i mieszkać w kulturalnych warunkach, nie w chlewie, potem pójść na obiad do restauracji. Śmiać mi się chce z gołodupców
        • justyna198515 Re: Taa, jasne 06.04.13, 09:41
          Idiotów nie sieją, sami się rodzą.Daj sobie człowieku siana ze swoim booking.com
    • Gość: ... Kończ waść, wstydu oszczędź IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.13, 23:46
      Jedynie jakiś desperat wynajmuje apartament 2+2 za 60 euro w szczycie sezonu na jedną noc.
      Musi mieć niekiepski kredyt w banku do spłacenia i komornika pod drzwiami.
      Sam apartament musi być minimum 20 minut od plaży, a miejscowość ostatnią dziurą,
      plaża jest tragiczna a jedynem zabytkiem w miejscowości ruina domu wczasowego z epoki Tito.
      Podejrzewam też budowę za płotem apartaamentowca lub ruchliwą drogę, lub fabrykę.
      Dlatego nie ma klientów i w odruchu desperacji ogłasza się na booking.
      Oj trypel, te twoje superoferty są superofertami dla sprzedających, nie dla klientów.



    • Gość: ... Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.13, 00:00
      Będzie ciężko, każdy nastawia się na minimum tydzień pobytu gości.
      Jak wynajmie na krócej, to może stracić, wszystkie super oferty za super cenę olać, pospolite oszustwo.
      I modlić się, że ktoś wam da dobre namiary mailem.
      Możecie jechać w ciemno i poszukać na miejscu.Z tym, że z dziećmi jest trudno długo szukać.
      A skąd się wzięły 3 dni ?
    • maddak Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma 08.04.13, 19:42
      Dziękuję za odpowiedzi,choć,po prawdzie, niczego konkretnego się nie dowiedziałam(nie licząc propozycji hotelowych;) Myślałam,że niektórzy mają sprawdzone namiary na osoby,które nie wynajmują,jak większość, pramentów od soboty do soboty( akurat potrzebuję noclegów od soboty do wtorku).W dodatku szukam noclegów w pełni sezonu (27-30.07), dlatego obawiam się szukać na miejscu...Ale dziękuję za wszelkie głosy
      • wislok1 Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma 08.04.13, 23:28
        A może napisać do miejscowych agencji turystycznych ?
        Na pewno jest tak, że między odjazdem jednych, a przyjazdem drugich gości jakiś właściciel kwatery ma "dziurę" i uda się w nią wskoczyć !

        Proszę wpisać do google
        Makarska Turističke agencije
        i wysłać maile
        • trypel chyba wprowadzasz kogos w błąd tradycyjnie 09.04.13, 07:26
          bo:
          forum.gazeta.pl/forum/w,201,143662723,143669450,Wrrr.htmli
          forum.gazeta.pl/forum/w,201,143662723,143671586,_.html
          no i najważniejsze:
          forum.gazeta.pl/forum/w,201,143662723,143700910,Taa_jasne.html
          wiec lepiej ustal JEDNĄ linie i sie jej trzymaj a nie mieszasz ludziom w glowie :)

          bo jakos wczesniej nie istniała opcja " Na pewno jest tak, że między odjazdem jednych, a przyjazdem drugich gości jakiś
          > właściciel kwatery ma "dziurę" i uda się w nią wskoczyć "

          czyżbyś się dokształcił? bardzo chwalebne.
          • Gość: stop akwizytorom zmykaj bukingu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.13, 08:04
            w podskokach
            • trypel nerwy kłamczuszkom puszczają? 09.04.13, 08:34
              :D miłe
          • wislok1 Nie 09.04.13, 09:04
            Rozumiesz znaczenie słowa
            prawie ?
            Rozumiesz elementarne zasady ekonomii,
            to że nie opłaca się wynajmować apartamentów na krótki czas ?
            Umiesz czytać ze zrozumieniem ?
            Albo w grę wchodzi akwizycja, albo świadomie i celowo oszukujesz ludzi.
            Ponadto reklamując konkretą firmę łamiesz regulamin forum
            • sofia41 Re: Nie 09.04.13, 09:47
              wislok1 napisał:

              > Rozumiesz elementarne zasady ekonomii,

              no właśnie, rozumiesz ?

              > to że nie opłaca się wynajmować apartamentów na krótki czas ?

              i to pisze facet, który zna elementarna zasady ekonomii

              Posłuchaj wislok, elementarna zasadą ekonomii jest zysk lub w przypadku niepowodzenia jak najmniejsza strata. Jeśli lokal stoi pusty bo ambicja przeważa, to strata wynosi 100%.
              Wszyscy wynajmujący prywatne apartamenty, nastawiają się na wynajem tygodniowy, najczęściej sobota-sobota ale jak nie dało się wynająć w sobotę, to cały tydzień praktycznie jest wolny i właściel może spokojnie wykorzystać ten czas na krótkie wynajęcia jeśli ma rozum we właściwym miejsscu. Zgoda, pewnie wielu jest takich co rozumują jak ty i wolą stracić. Ich sprawa. Dlaczego booking.com i inne tego rozaju usługi tak się rozwinęły a no bo hotelarze doszli do słusznego wniosku, że pusto stojące pokoje hotelowe przynoszą 100% straty a każdy wynajęty te straty pomniejsza.
              Rozsądny Chorwat wie o tym i napewno nie odmówi noclegu jeśli ma wolne apartamenty.


              • wislok1 Re: Nie 09.04.13, 10:59
                Wynajmie na 1-3 noce, a po godzinie będzie miał telefon/mail od klienta, który chce przyjechać na tydzień, tak to prawie każdy kalkuluje.
                Wynajmie ten, co ma umowę z booking, bo policzy sobie ekstra taryfę.
                Więcej nie zarobi realnie, bo będzie miał "dziury", czyli dni bez noclegów, a swoje ściągnie booking
                • sofia41 Re: Nie 09.04.13, 21:36
                  wislok1 napisał:

                  >Wynajmie na 1-3 noce, a po godzinie będzie miał telefon/mail od klienta, który chce przyjechać > na tydzień, tak to prawie każdy kalkuluje.

                  Rozumowanie całkowicie błędne.
                  Pisaliśmy i tak jest. Najchętniej wynajmują na min. tydzień, sobota - sobota. Olbrzymia większość apartamentów w takiej czy innej formie jest na necie. W szczytowym sezonie urlopowicze robią zazwyczaj rezerwacje, sobota -sobota, czyli wolny termin to też sobota- sobota i jeżeli wynajmnie komuś np. od niedzieli na tydzień to następny tydzień ma stracony.
                  To nie matematyka, to logika.

                  Przykładowa kalkulacja kosztów poniesionych w związku z budową jednego apartamentu:
                  2000 euro x 40 mkw = 80000 euro
                  pożyczka bankowa na 20 lat, dług całkowity ca 160000 euro, miesięczna spłata długu ca 666 euro, dziennie ca 22 euro.
                  Aby spłacić roczny dług, trzeba rządać za apartament w głównym sezonie, ca 10 tygodni, średnio 800 euro za tydzień.
                  Czy to realne ? Tam, gdzie są takie koszty budowy, tam jest realne wynajęcie za tą cenę.
                  Czyli po 10 tygodniach apartament jest spłacony w skali rocznej. Pozostałe wynajęcia to czysty zysk brutto. Czy jest to kokosowy interes ? Z tym bywa rożnie. Dla jednych tak, dla innych nie ale w każdym wypadku opłacalny. W najczarniejszym scenariuszu, waściciel ma dom, który spłaca wynajmując apartamenty. To tak jakby otrzymał nieruchomość, której jest właścicielem za darmo.



                  • wislok1 Re: Nie 09.04.13, 23:04
                    No proszę, wprowadziłaś w Chorwacji euro.
                    Takie to proste, oczywiste,
                    a dziwnym trafem 90% nie chce wynajmować aparatamentów na krótki okres czasu,
                    a jak już to zdzierają żywcem ze skóry, hehe
                    • trypel może tylko z Ciebie zdzierają 10.04.13, 07:39
                      bo jak już zostało udowodnione wielokrotnie, w sieci jest kupa ofert na dowolną ilość dni bez zdzierania (chyba że za zdzieranie uznamy 60 euro za dobę w sezonie).

                      I brnij dalej w to kłamstwo. Ciekawe co jeszcze wymyslisz :)
                      A ja kazde Twoje kłamstwo wypunktuje. Bawi mnie to niezmiernie.
                    • sofia41 Re: bez znaczenia 10.04.13, 07:54
                      > No proszę, wprowadziłaś w Chorwacji euro.

                      chłopie, nie bądź małostkowy

                      a) pisałam o Dalmacji a tam walutą obiegową pośród właścicieli jest euro
                      b) da się w Dalmacji wynająć apartament za kuny ? nigdy nie spędzałeś tam urlopu ?
                      • hepik1 Re: bez znaczenia 11.04.13, 07:17
                        >da się w Dalmacji wynająć apartament za kuny ?

                        Oczywiście,że tak.W każdym zarejestrowanym apartamencie albo wisi cennik ,albo jet dostępny u własciciela a kuna jest oficjalnym środkiem płatniczym w Chorwacji.
                        Inna sprawa,że płacenie euro dużo wygodniejsze.
                        • sofia41 Re: tak, bez znaczenia 11.04.13, 10:00
                          Hepik, wiem, że wisi cennik w kunach i że oficjalną wylutą jest kuna. Wisi bo musi wisieć, tak przewiduje ichnie prawo ale i na tym kończy się jego rola w stosunku do obcych. Chorwaci, a pewnie i Serbowie, i Bośniacy płacą w kunach.
                          • hepik1 Re: tak, bez znaczenia 11.04.13, 19:16
                            Żaden Chorwat nie ma prawa odmowić przyjecia zapłaty w kunach.Najwyżej sie skrzywić ;)
                            Jesli dziewiećdziesiat kilka % turystów pochodzi ze strefy euro to jest to wygodne dla przyjezdnych ,tak samo jak i dla tych z poza strefy euro.
                            Zapewne też dla Chorwatów,którzy wola mieć oszczędnosci w twardej walucie a te kilak tysiecy kun do życia sobie wymienią.
            • trypel to prawie czy na pewno? 09.04.13, 10:28
              wislok1 napisał:

              > Rozumiesz znaczenie słowa
              > prawie ?

              "Na pewno jest tak, że między odjazdem jednych, a przyjazdem drugich gości jakiś właściciel kwatery ma "dziurę" i uda się w nią wskoczyć ! "
    • maka.hr Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma 10.04.13, 11:31
      Napisz na maka.hr@gazeta.pl Cos znajdziemy:-)
    • Gość: Rafti Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma IP: *.promax.media.pl 10.04.13, 20:38
      Śmieszy mnie to pałowanie (jak wyżej). A co do pytania:
      Możesz w googlach zapytać np.:
      privatni smještaj omis
      W zeszłym roku byłem w Duce (pod Omis w kierunku na Split) www.villasunce.com, ale co wiem to właściciel był zainteresowany wynajęciem od soboty do soboty, ale zapytać mailem możesz.
      A tak poza wierszami, z prywatnego doświadczenia (w Chorwacji co roku od 2005r. zawsze samochodem i zawsze lipiec, sierpień), rezerwację robimy wcześniej na pierwsze tygodnie pobytu, potem będąc w Cro wybieramy inną miejscowość pobyt niekoniecznie od soboty do soboty, jedziemy ... i na miejscu szukamy w tzw. ciemno i nie było roku byśmy czegoś nie znaleźli (przynajmniej tak było na Istri - Lovran pod Rijeką, i Dalmacja - Biograd na Moru, Primosten, Okrug Gornji, Cavtat). Jedna z zasad jakiej się trzymamy, to dotarcie do wybranej miejscowości w okolicach południa (12:00) - taka fobia ;-) , myślimy że wtedy łatwiej o znalezienie noclegu.
      • Gość: Robert Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.13, 20:59
        Zajebioza, łazić kilka godzin w upale i żebrać o nocleg. żeby nie zapłacić kilka euro więcej w booking.com i mieć świetne warunki. Wekowcy, budzicie śmiech
        • Gość: Rafti Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma IP: *.promax.media.pl 10.04.13, 21:22
          Nie byłeś, nie szukałeś, nie opowiadaj albo odpisuj na pytanie, tego ludzie tu szukają - informacji.
          I na tym koniec, przeglądam inne wątki, narka.
          Rafti
          • Gość: Robert Re: Szukam noclegu na 3 noce w okolichach Omis-Ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.13, 18:46
            Polacy za granicą dzielą się na dwie grupy: pierwsza to ta, która ma pieniądze, jedzie się zabawić, wypocząć, potrafi się zachować, jada w restauracjach, rezerwuje noclegi u renomowanych pośredników i nie liczy pieniędzy, druga grupa to Polacy, którzy jadą z wyliczoną gotówką, szukają apartamentów na miejscu lub rezerwują u tubylców, nie jedzą w restauracjach, zakupy robią w marketach a część żywności przywożą z domu, zachowują się niekulturalnie, wszczynają burdy, hałasują
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka