02.02.09, 20:58
wakację 09' spędzę w Zadarze w hostelu młodzieżowym. Ponieważ w internecie nie
ma za wiele stron poświęconych informacji na temat tego ośrodka, chciałabym
się spytać, może słyszeliście/wiedzieliście coś więcej niż standardowe opisy w
biurach podróży? Czy jedzenie jest tam smaczne, ile km w rzeczywistości
odległe jest centrum?Chciała bym tez dowiedzieć się czy w tej miejscowości
znajdują się jakieś dyskoteki i sklepy !Z góry dziękuję bardzo za sensowne
odpowiedzi.;)
Obserwuj wątek
    • Gość: tom Re: zadar IP: *.stella.net.pl 03.02.09, 00:25
      Zadar to nie jest jakaś tam mieścinka, w której zadziwi Cię obecność dyskoteki i
      sklepów. To spore, jak na warunki tego regionu miasto, bodaj ponad 80-tysięczne,
      z przepiękną starą częścią posiadającą zabytki architektury mające nawet ponad
      2,5 tys. lat, sporo zabytków średniowiecznych, nie tylko sakralnych, spory i
      klimaciarski bazar z dużym targiem rybnym pod średniowiecznymi murami obronnymi.
      Jest też duży port utrzymujący żeglugę promową z wyspami, Italią i innymi
      chorwackimi portami, ale też zaopatrujący niektóre wyspy np. w słodką wodę.
      Minusem Zadaru jest niespecjalnie ciekawa cześć nadmorska z niebyt atrakcyjnymi
      plażami oraz - to przypaddłość wszystkich dużych miast portowych - srednio
      czystą wodą. Za to możesz sobie np. obejrzeć, i nie tylko obejrzeć, organy
      wodne, romańską świątynię św. Donata i mnóstwo podobnych atrakcji.
      poszukaj info w internecie, znajdziesz tam dokładne plany miasta, ustalisz więc
      sobie lokalizacje hostelu itp. Looknij np. tutaj:
      chorwacja.hmm.pl/popularne-miejscowosci/zadar.html
      pl.croatia.hr/TravelGuide/Entry.aspx?idEntry=900&idSubEntry=901&idDocument=1494
      itd., itp.
      • drzejms-buond Re: zadar 04.02.09, 13:36
        nie prawda!
        ustawa mesta ZADAR nr
        234/76 HR/ 23 mówi o tym, wszelkie dyskoteki zostają zamknięte do odwołania
        czyli jeszcze przez jakieś 2 lata

Myślę ze jeśli idzie o disco, to lepszy będzie wyjazd do Amsterdamu
        • Gość: tom Re: zadar IP: *.stella.net.pl 04.02.09, 17:22
          oj, no nie wiem, nie wiem... wszystko zależy od tego, z kim się zadajesz. no,
          ale dobrze - niech tym razem będzie Twoje na wierzchu. Ale, swoja drogą - nawet
          w takim miejscu i szestanstolatka, jak tylko ma polot, może swe priorytety
          realizować - sam widziałem swego czasu. Może niekoniecznie u sv. Donata, ale we
          wcale nie mniej stylowej, a do tego jeszcze starszej, Salonie. i to przy
          45-stopniowym skwarze... Ech, życie...!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka