Dodaj do ulubionych

woda pitna

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.10, 09:15
czy w Grecji mozna pic wode z kranu? jak jest w Atenach, a jak na
wyspach?
Obserwuj wątek
    • bebiak Re: woda pitna 05.08.10, 09:43
      Cześć,
      wiesz, to jest tak przedziwnie urządzone, że moim zdaniem należy
      wszędzie zapytać. Ja przynajmniej pytam bo jakoś w regułach nie mogę
      się połapać (pewnie reguł brak).
      W Atenach na pewno piję wodę z kranu w dzielnicach Cholargos i
      Ambelokoipi, bo tam mieszkają moi znajomi Grecy i oni piją mówiąc,
      że woda jest dobra.
      Czy w całych Atenach? Nie wiem a nie chcę Cię wprowadzać w błąd,
      dlatego pytanie tambylców jest zasadne moim zdaniem. Podobnie
      zresztą na wyspach - pytaj.
      Na Santorini (mieszkałam w Perissie 2 lata temu) woda nie do
      wypicia, bo tak słona. Nawet mycie zębów było średnio przyjemne.
      Pozdrawiam. B.
    • Gość: 1985 Re: woda pitna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.10, 10:20
      dzieki!
    • Gość: kj Re: woda pitna IP: *.lewandow.net.pl 12.08.10, 11:59
      Wszędzie gdzie byłem w Atenach i w Grecji można było pić wodę z kranu, choć
      oczywiście ogórków wtedy nie polecam :)) Wodę mają bardzo dobrą. Często też w
      Grecji zamraża się wodę w plastikowych butelkach i potem z taką "mrożonką" można
      się z nią przemieszczać, bo wolno się roztapia nawet w dużym słońcu. Sam tak
      robiłem, z ostrożności, że pod ręką nie będzie sklepu lub kiosku i przyznam (z
      lekkim wstydem), że troszkę z oszczędności :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka