Gość: 1985 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.10, 09:15 czy w Grecji mozna pic wode z kranu? jak jest w Atenach, a jak na wyspach? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bebiak Re: woda pitna 05.08.10, 09:43 Cześć, wiesz, to jest tak przedziwnie urządzone, że moim zdaniem należy wszędzie zapytać. Ja przynajmniej pytam bo jakoś w regułach nie mogę się połapać (pewnie reguł brak). W Atenach na pewno piję wodę z kranu w dzielnicach Cholargos i Ambelokoipi, bo tam mieszkają moi znajomi Grecy i oni piją mówiąc, że woda jest dobra. Czy w całych Atenach? Nie wiem a nie chcę Cię wprowadzać w błąd, dlatego pytanie tambylców jest zasadne moim zdaniem. Podobnie zresztą na wyspach - pytaj. Na Santorini (mieszkałam w Perissie 2 lata temu) woda nie do wypicia, bo tak słona. Nawet mycie zębów było średnio przyjemne. Pozdrawiam. B. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kj Re: woda pitna IP: *.lewandow.net.pl 12.08.10, 11:59 Wszędzie gdzie byłem w Atenach i w Grecji można było pić wodę z kranu, choć oczywiście ogórków wtedy nie polecam :)) Wodę mają bardzo dobrą. Często też w Grecji zamraża się wodę w plastikowych butelkach i potem z taką "mrożonką" można się z nią przemieszczać, bo wolno się roztapia nawet w dużym słońcu. Sam tak robiłem, z ostrożności, że pod ręką nie będzie sklepu lub kiosku i przyznam (z lekkim wstydem), że troszkę z oszczędności :) Odpowiedz Link Zgłoś