Dodaj do ulubionych

Litwa Pałanga

IP: 195.245.213.* 05.06.10, 12:58
Witam. Chcialbym sie wybrac do Pałangi na początku lipca, chcialbym
wiedziec czy morze jest tam tak samo zimne jak w Polsce czy jaką mam
nadzieję cieplejsze ? Są różne dyskusje na temat Pałangi ale takiej
informacji nie znalazłem. Oczywiście dołączam sie do pytań jakie
były w innych postach o ewentualne adresy z ceną. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Bogdan Re: Litwa Pałanga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.10, 22:02
      Od kilku lat regularnie jeździmy do Połongi. Jak dotychczas pogoda
      zawsze nam dopisywła pomimo tego, że w Polsce padało. W zeszłym roku
      ruszyliśmy zaraz po zakończeniu roku szkolnego (koniec czerwca)sezon
      dopiero ruszał. Chłopaki pływały w morzu i nie narzekały że zimne ja
      tylko wtedy gdy musiałem ich pilnować. Połąga to nie tylko plaża ale
      i inne atrakcje. Zwykle rano wychodziliśmy na plażę potem obiad w
      knajpie a po południu wsiadaliśmy w samochód i jechaliśmy w jakieś
      miejsce. Płaciliśmy 25 litów za osobę ( było nas 5 osób)dwa pokoje z
      łazienką wyjście na ogród, kuchnia do dyspozycji. Trochę adresów na
      www.palangatic.lt/en.php/page.113 Jeżeli mówisz po rosyjsku
      to mam telefon osoby u której byliśmy. Też w tym roku planujemy
      dojechać do Połągi 11 lub 12 lipca. Jezeli masz jakieś pytania pisz.
      • Gość: po pałąga,kłajpeda,lipawa- łotwa IP: 109.243.60.* 15.08.10, 17:19
        wróciłem z pobytu nad morzem w krajach nadbałtyckich.Myślę,że jest to niezła
        alternatywa dla naszego wybrzeża.Mieszkaliśmy w Lipawie było super.Pogoda
        dopisała,Plaże czyściutkie(blue flag) i co ważne puste.Dzieciaki mogą sobie
        biegać bez obawy,że kogoś nadepną.Morze płytkie ,zaleta dzieci mogą sobie
        swobodnie brodzić i wielki plac zabaw przy plaży.Piękny zapach lip,wielkie
        parki,nie ma tłoku,straganów itp.Pałąga już nieco inna większy ruch
        turystyczny.Natomiast kłajpeda (tylko 300 km)od naszej granicy to super
        delfinarium ,niezapomniany występ.polecam
          • Gość: po Re: pałąga,kłajpeda,lipawa- łotwa IP: 188.33.213.* 15.08.10, 22:57
            witam
            Myślę,że z Lipawy to najfajniejsze są plaże i morze.Są znacznie mniej zatłoczone
            niż w Pałandze.Wieczorem koncerty na plaży.Odnośnie zabytków architektury to
            jest kilka kościołów różnych wyznań,miejski deptak z aleją sław.(w centrum przy
            placu róż jest biuro IT,mają mapki można sobie wziąć,zaznaczone są wszystkie
            ciekawsze miejsca).Fajna jest dzielnica karosta z twierdzą i molo.Dotrzeć trzeba
            przez przekręcany most,fajna sprawa.O określonych godzinach jest zamykany
            ,rozdziela się na pół i wtedy wpływają statki do kanału.Tam też znajduje się
            cerkiew św mikołaja,warto zobaczyć jest piękna.
            Co do jedzenia to polecono nam restaurację "cepelini" przy ulicy ryskiej.Z
            tym,że jadłospis jest napisany po łotewsku i trzeba wiedzieć co dana potrawa
            znaczy.Blisko morza przy peldu iela jest taka knajpka ukraińska zdecydowanie
            można poczuć się swoisko.Potrawy podobne do naszych.Dzieci je wolały.W centrum i
            na promenadzie sporo kawiarenek.
            Odnośnie noclegu,to my akurat nocowaliśmy w dość specyficznym miejscu.Mianowicie
            Dominikanie z Polski wynajmują tam w wielkim budynku przyklasztornym pokoje
            gościnne.Klasa taka turystyczna ,raczej dla niewymagających ale łóżko,ciepła
            woda jest.Do dyspozycji kuchnia.Bliżej do schroniska niż pensjonatu,ale ogólnie
            ok.Samochód ogrodzony w centrum miasta,zakonnik bardzo miły (mieszka tylko
            jeden),dostajesz klucze i nic go nie obchodzi.Można zrobić grilla,pożyczyć
            rowery(za darmo).Czasami pogada i poradzi gdzie coś można zobaczyć.(bardzo
            pomocne).Nocleg kosztował 5 łatów/os.Dzieci połowę.Przyjeżdża tam sporo Litwinów.
            Poza tym jest masa hoteli .
            Paliwo tańsze na łotwie niż na litwie.Na łotwie 0,767 łata na litwie 4,1 lita.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka