Dodaj do ulubionych

POLOMARKET

25.11.06, 10:56
I jak oceniacie nasz Polomarket i jego sklepy? co byście zmienili? co jets
fajne?
Obserwuj wątek
    • janko11 Re: POLOMARKET 25.11.06, 12:29
      Polo w Osielsku wypada bardzo pozytywnie. Mila obsluga , czyściutko i
      przyjemnie...W pasażu bardzo dobrze zaopatrzona apteka , punkt z prasą ,
      kwiaciarnia i sklepik z tysiącem drobiazgów .Przydałaby sie jeszcze mała
      kawiarenka , gdzie mozna wypic kawę i zjeść ciacho . Myślę że przydałby się
      podobny obiekt....w Niemczu .
      • ander.sant Re: POLOMARKET 26.11.06, 09:50
        Szanowny Pan "janko11"
        Zwracam sie z prośbą o skonkretyzowanie Pańskich wypowiedzi - Pańskiego punktu
        widzenia.Dla ułatwienia przytoczę Pańską wypowiedź na tym forum.
        Ogólnie rzecz ujmując temat PoloMarketu uważam , że jest prowokacją, sterowana
        przez Urząd Gminy !!!

A teraz Twoje słowa janko11:
        Re: Wybory samorządowe 2006
        Autor: janko11
        Data: 12.10.06, 20:13 + dodaj do ulubionych wątków

+ odpowiedz

--------------------------------------------------------------------------------
        Kolego tribiotik , dla mnie powstanie takiego marketu byłoby zaprzeczeniem
        sielskości naszej wioski. Ja również jestem zwolennikiem małych sklepików.A
        wypowiedź moja miała na celu pokazanie że można umiejętnie podgrzewając niechęc
        do określonych inwestycji dyskredytować każde realne lub wydumane zamiary UG.
        To chyba lesz 14 napisał że wystarczy zapytać w urzędzie, aby poznać stan
        faktyczny.
        I gdyby się dowiedzieli że takiej inwestycji nie będzie , to tak , jak
        wspomniałem, nie byłoby następnego punktu w programie wyborczym. I jak tu
        obiecywać walkę w obronie czegos , co nie jest nawet planowane…….

• janko11 Re: POLOMARKET 26.11.06, 14:22
          Juz konkretyzuje swoja wypowiedź. Podtrzymuje zdanie że nie chciałbym tak dużego
          marketu jaki jest w Osielsku.Ale parę dni temu byłem w Przysieku , gdzie
          otworzyli również Polomarket.Jest on nieduży , ale również dobrze zaopatrzony.
          Taki chętnie bym zobaczył w Niemczu. A co do sterowania.......naprawdę mnie to
          nie obchodzi . Zacznę się interesować tym , co w UG , jak dowiem się że znowu
          kroś chce u nas budować bloki, a narazie to nie moje zmartwienie co lub kto i
          gdzie steruje.Pozdrówka
          • hulahop2 Re: POLOMARKET 26.11.06, 16:19
            Ten Polomarket w Niemczu jest jak Yeti. Wszyscy o nim słyszeli ale nikt nic o
            nim nie wie.A może porozmawiajmy o ważniejszych sprawach.....np. gdzie mozna u
            nas w gminie zabawić się w Andrzejki
            • guardofmind Re: POLOMARKET 29.11.06, 15:31
              Sprawa PoloMarketu na tym forum jest kolejną prowokacją. Zostaje pytanie kto
              taki prowokacje co prawda gmina ma grunty, które chciałaby lub nie sprzedać pod
              budowę takiego obiektu. Może ktoś inny ma w tym interes. Zwłaszcza, że pewne
              osoby wykorzystują ostatnio to forum we własnych celach (prowokacja medialna
              <hahaha>). Ale na tym koniec. Zdaje się, że niektórych zapędy nie mają granic.
              • z_niemcza Re: POLOMARKET 29.11.06, 15:57
                Dobrze jest zawsze przeczytać,to co się napisało przed wysłaniem
                drogi "guardofmind",żeby czytający zrozumieli o co chodzi ::((.

Z całym szacunkiem ::))

Pozdrówka.
                • guardofmind Re: POLOMARKET 04.12.06, 22:30
                  Ale kontynuując temat to naprawdę ciekawe, bo nie trudno zauważyć, że niektórzy
                  czują bardzo wielką zazdrość w stosunku do Osielska. „Osielsko ma basen my też
                  musimy, Osielsko ma PoloMarket my też musimy” co jeszcze takiego ma Osielsko, co
                  wystarcza dla obydwu sołectw ale nie według inicjatorów takich projektów. Jakie
                  będą hasła dnia następnego? Osielsko ma wójta my też chcemy (przypuszczam, że
                  główny inicjator równie absurdalnych projektów by zrobił wszystko by dostać ten
                  urząd). Ale co tam idźmy dalej zróbmy z Niemcza miasto stwórzmy linie metra. Nie
                  to za mało jeszcze potrzebne trzy fabryki samochodów, dwie huty, a co tam
                  zbudujmy stocznię i wieże WTC, a wszystko ogródźmy murem większym niż ten w
                  Chinach. A na koniec zapakujmy wszystko w kapsułę o napędzie jądrowym i
                  wystrzelimy w kosmos, przy odrobinie szczęścia lądując w innej galaktyce.
                  To wszystko gwarantuje wam radny z Niemcza.
                  • z_niemcza Re: POLOMARKET 05.12.06, 00:00

Czytając Twoje wypociny (guardofmind)to myślę,że albo Cię "trzyma"
                    jeszcze po Andrzejkach,albo jesteś FILOZOFEM !!!

Z pozdrowieniami dla Wszystkich *
                  • semeon Re: POLOMARKET 06.12.06, 11:27
                    takich bredni jakie pisze nijaki guard... jeszcze w internecie nie czytałem, a
                    posługuję się tym medium od grudnia 1997 roku. A tak przy okazji - osobiście
                    jestem przeciwnikiem budowy sklepu przy szkole i to obojetnie, czy będzie to
                    polo, czy inny market.
          • semeon Re: POLOMARKET - jakie jest stanowisko radnego? 07.12.06, 14:05
            Ja nie jestem przeciwnikim marketów, ale jestem przeciwnikiem takiej
            lokalizacji marketu, czyli koło szkoły i w bezpośrednim sąsiedztwie już
            wybudowanych i zamieszkanych domów. Na pewno znajdzie się bardziej bezpieczne
            i mniej uciążliwe dla mieszkańców miejsce w Niemczu dla lokalizacji, oczywiście
            rozsądnej wielkości, marketu.
              • ander.sant Re: POLOMARKET - jakie jest stanowisko radnego? 10.12.06, 10:20
                hulahop2 napisał:

> A to dlaczego sąsiedztwo szkoły jest niedopuszczalne? I dlaczego ma to byc
                > uciążliwe dla mieszkańców? Właśnie tam jest małe centrum naszej miejscowości i
                > to jest idealne miejsce dla takiego obiektu.

semeon nie wypowiedział się, że ta lokalizacja jest niedopuszczalna - proszę
                uważnie czytać. Jest przeciwnikiem takiej lokalizacji - to jest jego prawo, ma
                taka opinię e odniesieniu do tej konkretnej lokalizacji. Domyślam się, że Ty
                hulahop miałbyś identyczne zdanie, gdyby ten market chcieli zlokalizować 50 m
                od Twojego domu. Chyba zdecydowana większość Tych, którzy zdecydowali się
                zamieszkać w Niemczu sugerowała sie " ciszą i spokojem polskiej wsi". No cóż,
                ale rozwój następować będzie zawsze i napewno mieszkańcy zdają sobie z tego
                sprawę. Tylko czy rozwój takiego rodzaju i w takiej formie i w tym miejscu ???
                Zdecydowany udział w podejmowaniu takich decyzji powinni mieć Ci którzy tu
                mieszkaja i których w bezpośredni sposób to dotyczy. A więc, dlaczego Ci,
                którzy w tym "wspaniałym budynku nazywanym Urząd Gminy" nie przeprowadzają
                żadnej kosultacji na jakiekolwiek tematy, które mieszkańców dotyczą. Przykład:
                skoro plan terenu Niemcza, na któtym to terenie postawiono te straszydła jest z
                1997 roku, to pytanie nasuwa sie proste: do dnia dzisiejszego ogromna rezsza
                mieszkańców wypowiada sie przeciwko takiemu budownictwu a czy URZĘDNICY GMINNI
                zrobili cokolwiek w kierunku opracowania zmian tego obowiązującego planu -
                chyba po 9 latach można było doprowadzić do opracowania aneksu do tego
                planu !!! Tak czy nie ???
                Pewnie nawet sznowni urzędnicy o tym nie pomyśleli , dlaczego ??? bo oni są
                sami dla siebie a nie dla mieszkańców, zdajmy sobie sprawę, że oni pracują dla
                tzw. własnego biznesu. Demokracja w naszym kraju jest na takim etapie rozwoju,
                że Wójt urzędujący powołuje tzw. swoje komitety wyborcze, ażeby z biznesu nie
                wypaść - czyż to nie dziwne !!! Albo inny problem - radnymi zostają
                nauczyciele, którzy z racji podległości służbowej wójtowi - powiedzmy , maja na
                sesjach wyrażać swoje zdanie i opinie ?? - narażac się ?? Przecież to jest
                bzdura!!! Tyle na niedzielne przepołudnie - pozdrawiam wszystkich.
                • sant.ander Re: POLOMARKET - jakie jest stanowisko radnego? 10.12.06, 10:54
                  Pamietajmy o jednej kluczowej sprawie. Pan Semeon jest przeciwny marketowi glownie dlatego, ze sam posiada sklep. Dobro mieszkancow naprawde jest rzecza drugorzedna.
                  Lokalizacja kolo szkoly wydaje sie wrecz idealna. Ruch i tak jest tam juz wzmozony, jest kilka innych sklepow, najblizsze zabudowania mieszkalne maja bardzo solidne ploty. Uciazliwosc powinna wiec byc minimalna.
                  Niestety, niektorzy musza swojej zwyczajnej wrogosci dodac jakas ideologie.

BTW Jak czytam o nadziejach na "spokojna, polska wies" to mnie normalnie krew zalewa. Trzeba bylo byc slepym albo glupim, myslac, ze na terenach Niemcza nie rozwinie sie normalne, miejskie osiedle... Zdajcie sobie drodzy wspolmieszkancy sprawe, ze za kilka lat Niemcz bedzie tym samym czym Miedzyn albo Osowa Gora. Moze jedynie z lepszymi warunkami zamieszkania dzieki zaradnosci wladz. Chociaz Was i tak nic nie zadowoli.
                  Radze jechac na Osowa, Piaski, Flisy i zobaczyc chaos planistyczny, brak kanalizacji, gazu. Mimo tego dla Was zawsze i tak najgorzej bedzie w Niemczu :(

Pozdrawiam
                  • ander.sant Re: POLOMARKET - jakie jest stanowisko radnego? 10.12.06, 11:06
                    sant.ander napisał:

> Pamietajmy o jednej kluczowej sprawie. Pan Semeon jest przeciwny marketowi
                    glow
                    > nie dlatego, ze sam posiada sklep. Dobro mieszkancow naprawde jest rzecza
                    drugo
                    > rzedna.
                    > Lokalizacja kolo szkoly wydaje sie wrecz idealna. Ruch i tak jest tam juz
                    wzmoz
                    > ony, jest kilka innych sklepow, najblizsze zabudowania mieszkalne maja bardzo
                    s
                    > olidne ploty. Uciazliwosc powinna wiec byc minimalna.
                    > Niestety, niektorzy musza swojej zwyczajnej wrogosci dodac jakas ideologie.
                    >
                    > BTW Jak czytam o nadziejach na "spokojna, polska wies" to mnie normalnie krew
                    z
                    > alewa. Trzeba bylo byc slepym albo glupim, myslac, ze na terenach Niemcza nie
                    r
                    > ozwinie sie normalne, miejskie osiedle... Zdajcie sobie drodzy
                    wspolmieszkancy
                    > sprawe, ze za kilka lat Niemcz bedzie tym samym czym Miedzyn albo Osowa Gora.
                    M
                    > oze jedynie z lepszymi warunkami zamieszkania dzieki zaradnosci wladz.
                    Chociaz
                    > Was i tak nic nie zadowoli.
                    > Radze jechac na Osowa, Piaski, Flisy i zobaczyc chaos planistyczny, brak
                    kanali
                    > zacji, gazu. Mimo tego dla Was zawsze i tak najgorzej bedzie w Niemczu :(
                    >
                    > Pozdrawiam

Ilu z Was - forumowicze - dowiedziało sie z tej wypowiedzi, że jesteście ślepi
                    i głupi, lub byliście ślepi i głupi ale już nie jesteście?
                  • z_niemcza Re: POLOMARKET - jakie jest stanowisko radnego? 10.12.06, 12:09

Jeśli ktoś przeprowadził się do Niemcza,żeby zamieszkać
                    w "spokojnej polskiej wsi" to chyba jakieś wielkie nieporozumienie.

Takie spokojne miejsca należy szukać raczej dalej od Bydgoszczy
                    np. w Borach Tucholskich są duże możliwości zakupu działek,
                    czy nawet większych obszarów i tam są warunki wyciszenia
                    się w obcowaniu z piękną przyrodą.

Niemcz prędzej stanie się dzielnicą Bydgoszczy,aniżeli wróci
                    do swojego charakteru "spokojnej wsi" z przed lat kilku,a raczej
                    kilkunastu.

Powstanie takich obiektów jak nini markety to moim zdaniem
                    najbliższa przyszłość naszej wsi od której nia ma ucieczki.

Pozdrówka dla Forumowiczów ::))
                    • hulahop2 Re: POLOMARKET - jakie jest stanowisko radnego? 10.12.06, 18:48
                      Jeżeli nie pozwolimy na następne bloki , to w miarę spokojnym miejscem moze być
                      nadal i nasz Niemcz. Ale to nie znaczy że mamy rezygnować z udogodnień
                      powszechnie oferowanych,a takim udogodnieniem napewno byłby mały market.I myślę
                      że to jest tylko kwestia czasu , że takie placówki handlowe powstaną , mimo
                      zbierania w małych sklepach podpisów z listami protestuw tej sprawie.
                      • ander.sant Re: POLOMARKET - jakie jest stanowisko radnego? 10.12.06, 19:40
                        hulahop2 napisał:

> Jeżeli nie pozwolimy na następne bloki , to w miarę spokojnym miejscem moze
                        być
                        > nadal i nasz Niemcz. Ale to nie znaczy że mamy rezygnować z udogodnień
                        > powszechnie oferowanych,a takim udogodnieniem napewno byłby mały market.I
                        myślę
                        > że to jest tylko kwestia czasu , że takie placówki handlowe powstaną , mimo
                        > zbierania w małych sklepach podpisów z listami protestuw tej sprawie.

Trudno się z Toba nie zgodzić !!! Też tak to pojmuję. I jesli do brze odbieram
                        semenona, to on też tak sie opowiedział.
                        Chodzi o lokalizację !!!
                        Należy uzmysłowić mieszkańcom zalety i wady conajmniej dwóch lokalizacji i
                        niech mieszkańcy wybiorą. Będziemy mieli satysfakcję z naszej rodzimej
                        demokracji.
                        A więc albo będziemy rozbudowywać centrum w którym będzie generowany największy
                        ruch, zapewne dołozy sie w okresie letnim do tego rzesza działkowiczów z
                        Bożenkowa i okolic Koronowa lub typujmy na taką placówkę teren który nam-
                        mieszkańcom bedzie dogodny a dla przejezdnych nie bedzie po trasie.
                        Oczywiście jest jeszcze Szkoła Podstawowa - i bezpieczeństwo dzieci zapewne
                        będzie większe jeśli ten ruch bedzie tam mniejszy.
                        No tak - ale przy tej okazji pojawia sie jeszcze inny problem i temat.
                        Przecież ta szkoła pęka w szfach. A wiadomo wieś będzie się rozwijać i dzieci
                        będzie przybywać.
                        Kilka lat temu - kiedy przystępowano do budowy sali gimastycznej(tej w tych
                        koszmarnych kolorach)mogło sie wydawać, że to chybiony pomysł.
                        Okazało się, że szkoła salę do prowadzenia zajęc W-F a w godzinach
                        popołudniowych sala również jest zagospodarowana. Czyli super !!!
                        Ale czy napewno !!! A może należało tą sale gimnastczną wybudować(jako I etap)
                        w miejscu, gdzie można by wybudować nowa szkołę podtawową dla rozwijającej sie
                        wsi Niemcz. A z obecnych skromnych pieleszy szkoły zrobić przedszkole ???
                        Dlatego każdemu z współmieszkańców życzę filiżankę dobrej kawy i sympatycznej
                        rozmowy z domownikami: czy terenu przy obecnej szkole nie należy preferować na
                        obiekty pozostajace w ścisłym związku z kultura fizyczna i kulturą ducha !!!
                        Może rzeczywiście zgodnie z duchem rozwoju mały basen, mała sala ćwiczeń dla
                        pań i panów, a może apteka i obok gabinet lekarski. A placówkom handlowym ,
                        które juz istnieją życzmy samych sukcsów niech sie rozwijają po myśli
                        mieszkańców - widać te oznaki rozwoju, są skromne parkingi, może z czasem
                        rozbudowa !!! Jestem optymistą !!!

• alekskolo Re: POLOMARKET - jakie jest stanowisko radnego? 10.12.06, 20:56
                          Szczerze mówiąc wszystko mi jedno, czy będzie Polo Market czy też nie...Myślę
                          jedynie, ze przydałby się sklep w środku osiedla Olimpijczyków lub przy nowych
                          blokach...Niech wszyscy mają blisko do sklepu, a nie tylko ci, którzy mieszkają
                          przy Bydgoskiej!Tam są przecież już dwa sklepy, po co stawiać przy nich trzeci!
                          Niech inni też mogą przejść się rano po bułki, a nie być zależnym od samochodu!
      • wojtek2000 Re: POLOMARKET 18.12.06, 08:24

... a ja wam tylko powiem , że wasze "dosrywki" sobie nawzajem są powoli
        śmieszne !!!

co do marketu to wybaczcie powoli postulaty , że najlepiej to sklep na każdym
        rogu , żeby pieszo pójść po bułki i najlepiej jeszcze , żeby był otwarty 24h,
        jak się przypomni w niedzielę o 22-giej o zakupach świadczy wg mnie totalnym
        wygodnictwie i lenistwie !

W Niemczu raczej biedni ludzie nie mieszkają i co trudno wsadzić 4 litery w
        auto i przejechać się 2-3 km na zakupy czy szkoda nawoskowany samochód
        pobrudzić , litości !!!
      • osielsko Re: POLOMARKET 22.01.07, 07:54
        lolka602 napisała:

> Witam!Bardzo lubię Wasz Polomarket i gdy jestem przejazdem przez Waszą
        > miejscowość to zaglądamy z mężem do niego.Pozdrowionka dla Osielska.

Witaj!
        mam nadzieje, ze PoMa to nie jedyne miejsce, ktore odwiedzasz w Osielsku;-)
        Zapraszamy na zawody sportowe, lasy, do domu kultury no i restauracje, ktorych w
        gminie troche sie namnozylo.
        • zacisze1 POLOMARKET W OSIELSKU 25.01.07, 10:11
          Sympatyczny sklepik, miła obsługa. Żeby jednak nie było zbyt słodko muszę
          powiedzieć, że pracownicy stoiska mięso-wędliny są niereformowalni. Mam tu na
          myśli podstawowe zasady higieny czyli zwykłą wymianę "rękawiczek". Zwróćcie
          proszę uwagę czy obsługa podaje Wam mięso i wędliny (w tej kolejności) i czy
          zmieni "rękawiczkę". Mam tu złe doświadczenia i wielokrotnie zwracałem na to
          uwagę. Poskutkowało to tym, że wędlin już tam nie kupuję.
          Pozdrawiam i smacznego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka