Dodaj do ulubionych

Social security card

IP: 195.248.240.* 04.07.08, 21:36
Byłem w USA w roku 1990 otrzymałem wówczas kartę socjal security,
zrobiłem nawet prawo jazdy,które straciło ważność po 5
latach.Niestety po powrocie do Polski zgubiłem te dokumenty.
Może ktoś się orientuje , czy są one do odzyskania w USa, czy będę
musiął ponownie zdawać prawo jazdy amerykańskie, czy wystarczą tylko
badania.Czy karta SS umożliwia podjęcie pracy?
Obserwuj wątek
    • lasvegasman Re: Social security card 06.07.08, 06:32
      Gość portalu: Janusz napisał(a):

      > Byłem w USA w roku 1990 otrzymałem wówczas kartę socjal security,
      > zrobiłem nawet prawo jazdy,które straciło ważność po 5
      > latach.Niestety po powrocie do Polski zgubiłem te dokumenty.
      > Może ktoś się orientuje , czy są one do odzyskania w USa, czy będę
      > musiął ponownie zdawać prawo jazdy amerykańskie, czy wystarczą tylko
      > badania.Czy karta SS umożliwia podjęcie pracy?

      Z tego co piszesz, wyglada na to, ze otrzymales Social Security z wpisem, ktory zabrania Ci pracy. (tak mi sie wydaje). Obecnie nie jest tak rozowo. Samo Social Security nie wystarcza. Potrzebna jest jeszcze zielona karta. Jesli tego nie masz, to zapomnij o normalnej pracy, chyba ze u wyzyskiwaczy w Chicago lub NY.
      Co do prawa jazdy, to wszystko musisz robic od poczatku.
      Odzyskanie Social Security moze okazac sie "ciekawe". Jesli nie masz pozwolenia na prace, to obecnie w 99,99% szanse na odzyskanie sa rowne zero.
      • w357 Re: Social security card 07.07.08, 09:14
        Jaki rodzaj SS card miałeś ?
        Z prawem do pracy , czy bez ?
        Sam numer zostaje Ci do końca życia ten sam !
        Numeru tego musisz używać przy załatwianiu wielu formalności.....
        Jeżeli był z prawem do pracy, to wypisujesz wniosek o
        wydanie "wtórnika" i po kłopocie.
        Jeżeli bez prawa do pracy, to podobnie, ale musisz napisać dlaczego
        jest ona Ci potrzebna.

        Sama SS Card nie upoważnia do legalnego podjęcia pracy !!!
        Do SS Card musisz mieć :
        - US Citizenship
        - "Green Card"
        - Employment Authorization Card

        US Driver Licence.....
        Jażeli raz uzyskałeś Driver Licence , a po upływie ważności Go nie
        przedłużyłeś, to Twoja "kartoteka" i tak jest aktywna przez (bodajże)
        14 lat ( w zależności od Stanu).
        Jeżeli chcesz wznowić Swoje DL, to musisz poprosić o reinstatement...
        Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań prawnych(Prawo się
        ździebełko zmieniło) , to po skróconym piśmiennym Egzaminie wydadzą
        nowe.

        Jeżeli chcesz poczytać szczegóły, to poszperaj na -->
        www.dmv.org
    • Gość: As Re: Social security card IP: *.isp.broadviewnet.net 09.07.08, 20:22
      Karta SS to tylko odpowienik polskiego NIP, musisz miec pozwolenie na prace

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka