Dodaj do ulubionych

prawko w kalifornii

IP: *.socal.res.rr.com 15.07.08, 07:30
musze zdac prawko mimo ze mam miedzynarodowe. bardzo sie stresuje.
jestem tu jako au pair i nie chcialabym zawiesc rodzinki. Ktos wie
ile bledow mozna miec na psiemnym i jak wyglada praktyczny?
Obserwuj wątek
    • sapinek Re: prawko w kalifornii 15.07.08, 10:20
      dla uspokojenia powiem Ci, ze masz 3 szanse zdania teorii. jedna po drugiej.
      dopiero jak 3 razy oblejesz musisz sie umowic na test. ile bledow? hmmm wejdz na
      strone dmv, tam masz wszystko. poza tym sciagnij sobie w pliku pdf przepisy.
      a co do praktycznego no to mozesz przyjechac na niego nawet wlasnym samochodem.
      i to raczej jest formalnosc. jesli umiesz jezdzic to nie ma problemu. nikt cie
      nie obleje za jakas glupote jak w polsce.
    • polam5 Re: prawko w kalifornii 15.07.08, 18:41
      www.dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm
      Min musisz miec 85% a wiec 7 bledow max (39 poprawnych)na tescie ktory ma 49 pytan.
      Praktyczny wyglad roznie w roznych miejscach - sa DMV gdzie instruktorzy sa
      mniej lub bardziej krytyczni. Egzaminy odbywaj sie w okolicach DMV a wiec w
      malej miejscowosci gdzie jest jedna prosta droga i jeden stop jest latwiej niz
      w centum LA...
      Generalnie zaczyna sie test a parkingu DMV od pokazania rekami kierunkow,
      zapiecia psow, ustawienia lusterek i siedzenia, potem jazda do przodu i do tylu
      prosto, potem wyjazd na ulice i po malych uliczkach ze stopami i swiatlami gdzie
      egzaminator sprawdza jak sie kontroluje samochod - jak sie obserwuje droge i
      lusterka oraz jak sie przestrzega przepisow i predkosc. Zwykle wtedy sprawdzaja
      parkowanie rownolegle do chodnika i jazde do tylu wzdluz chodnika. Potem zwykle
      wyjedza sie na wieksza droge (ostatnio nawet na autostrade)aby sprawdzic zmiane
      pasow i zachowanie sie w ruchu(ogladanie sie, sygnalizacja, itp) Test zwykle
      trwa jakies 20 minut..
      • Gość: Ola oblalam :/ IP: *.socal.res.rr.com 17.07.08, 00:14
        oblalam teorie, po 1 szansie tak sie zestresowalam, ze nie bylam w
        staniue sie potem skupic :/ nigdy nie oblalam zadnego egzaminu w
        swoim zyciu, zawsze musi byc 1 raz. mialam 7 bledow na 6 mozliwych
        na 36 pytan :/ okropnie sie z tym czuje. czytalam kodeks tylko 1
        wieczor i poszlam zdac, chyba za malo czasu. coz, musze sie wziac
        sie w garsc i poprawic
        • gdotb Re: oblalam :/ 17.07.08, 06:15
          > :/ okropnie sie z tym czuje

Co ty, Olka!

Egzamin w Polsce zdałem za pierwszym razem, i teorię i praktykę, poczytałem
          sobie tylko kodeks trochę i było dobrze, rozwiązałem też kilka testów.

Z takim samym nastawieniem podszedłem do egzaminu w Kalifornii (bo to przecież
          bułka z masłem w porównaniu do Polski) i oczywiście teorię oblałem. Za drugim
          razem już było ok, więc od razu jazda: Polam5 podal super info, poczytaj.

Od siebie dodam, ze instruktorka kazała mi jeszcze wytłumaczyć do czego slużą
          przyciski na głównej konsoli, jak sie włącza ogrzewanie przedniej, a jak tylnej
          szyby. Zmiana pasu - bardzo ważne. Patrz często we wszystkie lusterka, bo za to
          tez mi baba odjęła punkt (wcześniej to głupie ogrzewanie mi się lekko pomyliło,
          mimo, że samochód należał do mojej żony, i za to poleciał punkt [za ogrzewanie,
          nie za żonę] - ale kto włącza ogrzewanie w Kalifornii...?!)

Generalnie jazda to pryszcz był, oprócz tych dwóch błędów. Więc poczytaj sobie
          teorię raz jeszcze, zrób parę testów (są chyba dostępne online, W357 podał link)
          i będzie K.

K?
          • polam5 Re: oblalam :/ 17.07.08, 20:16
            No wiec ksiazeczke nalezy przestudiowac dokladnie poniewaz pytania sa czasami
            podchwytliwe - a czasami wrecz glupie. Podstawowa zasada to najpierw
            wyeliminowac te niemozliwe i zwykle pozostaje jedno albo 2 odpowiedzi mozliwe.

Radze sie przetestowac na stronie DMV
            www.dmv.ca.gov/pubs/interactive/tdrive/exam.htm
            NP pytanie:

Which of the following statements about blind spots is true?

a) They are eliminated if you have one outside mirror on each side of the vehicle.

b)Large trucks have bigger blind spots than most passenger vehicles.

c)Blind spots can be checked by looking in your rear view mirrors.

Nie wiem co widzi truck driver ale
            LAtwo wiec odrzucic a i c jako ze blind spot jest to wlasnie to czego nie widac
            w lusterkach

Natomiast

Unless otherwise posted the speed limit in a residential area is ____.
            20 mph
            25 mph
            30 mph

To juz trzeba wiedziec ze 25mph

Ale to jest "tricky" bo albo trzeba zakuc albo uzyv logiki czy intuicji... bo
            inaczej jest jak jest chodnik a inaczej jak nie ma jako ze nalezy pomyslec jak
            auto sie zachowa gdyby "puscil" hamulec

When parking uphill on a two-way street with no curb, your front wheels should be:
            a)Turned to the left (toward the street).
            b)Turned to the right (away from the street).
            c) Parallel with the pavement.

Oczywiscie prawidlowa odp jest b - aby auto cofnelo sie w krzaki z niewieka
            szansa na spowodowanie wypadku poprzez wyjazd na jezdnie

Ale gdyby byl chodnik to byloby odwrotnie - nalezy skrecic kola w srone jezdni
            aby szybko tyl przedniego kola oparl sie o chodnik

Na marginesie: Cala lista roznych pytan jest chyba ok 100 i sa one rozlozone
            chyba na 6 roznych testow (mowie chyba mo moglo sie cos ostatnio zmienic) A wiec
            nie jest trudno "zdobyc" wszystkie versje jako ze test dostajesz do domu a jak
            popytasz wsrod znajomych to na pewno ktos ma cala kolekcje....
    • Gość: Ola Re: prawko w kalifornii IP: *.socal.res.rr.com 20.07.08, 05:53
      /dziekuje za slowa otuchy :) ja w sumie jeden wieczor czytalam
      kodeks, ale pytania byly podchwytliwe. Teraz czytam uwazniej i
      bardziej szczegolow. Mam nadzieje, ze za drugim razem zdam. potem
      ejszcze ten praktyczny...ech po co to wszytsko?
      ;) na szczescie kalifornia bardzo mi sie podoba ;-))))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka