aseretka 16.07.13, 19:24 Tak sobie pomyślałam, że to może być temat na osobny wątek... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 16.07.13, 19:25 A może macie jakieś doświadczenia z położonym nad Atlantykiem regionem Poitou-Charentes? Za dwa miesiące tam będę i jestem w trakcie przygotowywania planu wycieczki. Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie. Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 16.07.13, 19:26 Autor: 77bah 16.07.13, 14:46 Odpowiedz > jakieś doświadczenia z położonym nad Atlantykiem regionem Poitou-Charentes? Jeśli mogę się wtrącić, to polecam ujście Żyrondy: 9. ...La Rochelle (**) – Saint Georges-de-Didonne (klify Suzac: ***) - Talmont-sur-Gironde (***!) - Blaye ()... bah77 Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 16.07.13, 19:27 > Jeśli mogę się wtrącić, to polecam ujście Żyrondy: 9. ...La Rochelle (**) – Saint Georges- > de-Didonne (klify Suzac: ***) - Talmont-sur-Gironde(***!) - Blaye ()... Jak najbardziej możesz się "wtrancać" :) La Rochelle oczywiście mam w planie, ale to w ostatni dzień w drodze do Paryża. W kierunku ujścia Żyrondy zaplanowałam: St-Georges-de-Didonne -> przylądek Suzac -> Meschers-sur-Gironde z jaskiniami w wapiennych klifach ( zdecydowałam się na zwiedzenie jaskini Matata, ale może lepsza jest jaskinia Reguluj?) -> Talmont-sur-Gironde -> Montagne -sur-Gironde z połozona nieopodal Pustelnią St-Martial -> St-Fort-sur-Gironde -> port Maubert ze wzgórzem Terier Beaumont, na którego szczycie stoi jedna z najstarszych latarni morskich, wybudowana jeszcze za czasów rzymskich. Stamtąd powrót do La Palmyre, gdzie mamy nocleg, a jeśli starczy czasu zatrzymanie się po drodze w Saintes (jak nie starczy czasu, to do Saintes osobna wycieczka, bo uważam, że warto to miasto odwiedzić). Blaye nie planowałam, a czy warto? Nie jestem też pewna, o którym Blaye mówisz, bo Via Michelin podpowiada mi dwie miejscowości o tej samej nazwie: jedno przy ujściu Żyrondy, a drugie też w tym regionie ale za Bordeux (myślę jednak, że masz na myśli tę pierwszą miejscowość). Poza tym podczas 9 dniowego pobytu w regionie Piitou-Charente zamierzam odwiedzić: Royan, Saint-Palais-sur-Mer , Półwysep Avert z Pointe Espagnole,zwanym też Wierzchołkiem Avert, Ronce-les-Bains, Marennes, Fort Louvois oraz malownicze miasteczka na Wyspie Oleron. Oczywiście odpocząć na plażach też trzeba, ale ciągle pozostaje mi trochę "luźnego" czasu, więc zastanawiam się co jeszcze warto zobaczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
bah77 Re: Region Poitou-Charentes i nie tylko... 16.07.13, 21:51 Na zwiedzanie Blaye nie miałem zbytnio czasu (prom przez Żyrondę!), ale jest tam cytadela Voubana: fr.wikipedia.org/wiki/Blaye Trochę dalej, na wybrzeżu - przepiękna piaskownica w Arcachon - Wydma Piłata... :) Pozdrawiam bah77 Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes i nie tylko... 16.07.13, 22:08 Popatrzę w internecie... I zdecyduję, czy zwiedzać. Zastanawiałam się też nad przepłynięcie promem przez Żyrondę i zwiedzanie drugiego brzegu ujścia. Kilka miejsc wyglądało tam ciekawie. A co byś Ty polecił? Odpowiedz Link Zgłoś
bah77 Re: Region Poitou-Charentes i nie tylko... 16.07.13, 22:36 Haut-Medoc to przede wszystkim słynne winnice, np. Margaux... bah77 Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes i nie tylko... 17.07.13, 20:58 Starość nie radość ... :) i winnice coraz to mniej mnie interesują, bo nie chcę zbytnio obciążać wątroby :) Cóż to bowiem za przyjemność oglądać winnice, a nie popróbować wytwarzanego tam wina. Odpowiedz Link Zgłoś
bah77 Re: Region Poitou-Charentes i nie tylko... 18.07.13, 08:37 A cóż mają powiedzieć kierowcy? Winnica to oczywiście także piękne chateau, np.: www.chateau-margaux.com/en/ bah77 Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes i nie tylko... 18.07.13, 19:12 Zgadzam się z Tobą, że chateau jest piękne, ale mimo wszystko nie mam ochoty na zwiedzanie winnic i piwnic. Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie. Odpowiedz Link Zgłoś
tess1956 Re: Region Poitou-Charentes 17.07.13, 13:05 > jeśli starczy czasu zatrzymanie się po drodze w Saintes (jak nie st > arczy czasu, to do Saintes osobna wycieczka, bo uważam, że warto to miasto odwi > edzić). Może lepsza jednak będzie osobna wycieczka, a prócz Saintes zwiedzenie Cognac i Angouleme. Niedaleko leży też Chateau de la Roche-Caurbon. Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 17.07.13, 21:16 Ciekawa propozycja i warta rozważenia. O Cognac myślałam, ale w końcu je odrzuciłam, a może niepotrzebnie... Zamek wygląda nawet całkiem, całkiem... Muszę się bliżej przyjrzeć temu miastu w internecie. Za to Angouleme po pobieżnych oględzinach w sieci wygląda zachęcająco. A jeszcze bardziej podoba mi się to Chateau de la Roche-Caurbon. A jego ogrody, to moje klimaty :) Tego chyba nie odpuszczę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dwapokoje Re: Region Poitou-Charentes IP: *.warszawa.vectranet.pl 20.07.13, 14:37 Aseretko, nie wiem jakie masz preferencje, ale wydaje mi się, że na La Rochelle plus wysepkę połączoną mostem z lądem można by śmiało przeznaczyć dwa dni. Swego czasu upłynęły nam tam dwa tygodnie z miesiąca miodowego, więc w razie czego mogę służyć radą ;) Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 21.07.13, 15:56 > Aseretko, nie wiem jakie masz preferencje, ale wydaje mi się, że na La Rochelle > plus wysepkę połączoną mostem z lądem można by śmiało przeznaczyć dwa dni. Właśnie wiem i bardzo nad tym boleję, że na zwiedzenie La Rochelle i Ile de Re, na którą przejeżdżą się mostem, potrzeba co najmniej dwóch dni. Dlatego przeznaczyłam tylko kilka godzin na zwiedzanie La Rochelle w drodze do Paryża. Wyspę Re niestety muszę sobie tym razem odpuścić :( Mam jednak nadzieję, że jeszcze tam wrócę i zwiedzę te okolice dokładniej. PS. Zazdroszczę Wam tych dwóch tygodni miodowego miesiąca w tych pięknych okolicach. Moim zdaniem macie bardzo dobry gust. Większość młodych ludzi wybiera we Francji na podróż poślubną, Paryż, Lazurowe Wybrzeże lub Prowansję, która tej częścią jest też i Lazurowe Wybrzeże. -------- Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dwapokoje Re: Region Poitou-Charentes IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.07.13, 10:39 w takim razie trzymam kciuki, żeby Was jeszcze kiedyś tam poniosło, bo warto :) dzięki za pochwałę odnośnie wyboru, chcieliśmy pojechać tam, gdzie jest urokliwie, jest trochę do zwiedzania, przyroda jest piękna, ocean na wyciągnięcie ręki, gdzie nie ma dzikich hord turystów obcokrajowców i ... jeszcze trochę było tych warunków ale, żeby nie naginać rzeczywistości przyznam się - drugie dwa tygodnie były w Paryżu (chociaż też zupełnie innego niż w przewodnikach do zwiedzania), bo chciałam pokazać mężowi miasto, w którym spędziłam kiedyś cały miesiąc pierwszych samodzielnych wakacji, jadąc trochę na wariata i z sentymentem wróciłam do miejsc i osób, które wtedy mnie oczarowały ;) teraz szukamy czegoś alternatywnego do La Rochelle na przyszłoroczne wydłużone wakacje (choć tym razem musimy nieco ograniczyć zapędy ze względu na bąbelka, który z nami będzie, ale poddać się bez walki nie zamierzamy i nie pojedziemy na camping z basenami, tylko znów postaramy się znaleźć coś bardziej z zadziorem) podsumowując, Aseretko - baw się dobrze! Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 23.07.13, 20:59 Jeżeli ma to być Francja, to jeżeli nie byliście polecam Bretanię. Co prawda istnieje ryzyko bretońskiej, mglistej, wietrznej i deszczowej pogody, ale może traficie tak, jak ja na upały. fotoforum.gazeta.pl/72,2,705,70158459,70158459.html Opis tu: forum.gazeta.pl/forum/w,20573,70158771,70158771,Garsc_wrazen_z_Normandii_i_Bretanii_.html Może to też być przepiękna Korsyka, gdzie raczej pogoda "murowana": fotoforum.gazeta.pl/72,2,705,86844148,86844148.html Opis tu: forum.gazeta.pl/forum/w,20573,86843724,86843724,Moja_podroz_po_Korsyce_.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dwapokoje Re: Region Poitou-Charentes IP: *.warszawa.vectranet.pl 13.08.13, 19:16 Dzięki serdeczne za wskazówki, Bretania odpada, bo po nacięciu się w Lille i okolicach nie tęsknimy za taką pogodą :) Korsyka może może... wstępnie myśleliśmy o czymś bliżej granicy z Hiszpanią, ale jeszcze wszystko w sferze planów. Pozdrawiam niezmiennie serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orka Re: Region Poitou-Charentes IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.09.13, 18:18 Witaj Aseretko! Czekam na relację z podróży i na fotki też :) Pozdrawiam serdecznie! Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 28.09.13, 20:27 Siedzę w domu i mam trochę czasu, więc zdążyłam już przejrzeć zdjęcia (ponad 1600 ) i udało mi się opisać 6 dni z 21 dniowego pobytu. Myślę, że za tydzień -dwa wszystko będzie gotowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orka Re: Region Poitou-Charentes IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.09.13, 08:13 Świetnie :) Miłego wspominania! Czekam. Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 30.08.13, 21:08 Nadszedł czas urlopu... Wyjazd jutro rano. Cieszę się, że będę mogła poznać nieznany mi dotychczas region Poitou-Charentes. Oby pogoda dopisała :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dwapokoje Re: Region Poitou-Charentes IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.09.13, 20:00 Aseretko, i jak podróż - wszystko się udało? My mamy od wczoraj zaproszenie do Bordeaux i rozważamy, czy nie zaszaleć (bo noclegi powiedziałabym po studencku miałyby być) albo druga propozycja - wiosenna Normandia, ale tutaj to "tylko" towarzystwo do zwiedzania by było ;) Odpowiedz Link Zgłoś
aseretka Re: Region Poitou-Charentes 22.09.13, 09:15 Wróciłam w nocy. Wszystko się udało, chociaż pogoda nie do końca dopisała i przez dwa dni lało tak mocno, że trzeba było zrezygnować z jakiejkolwiek wycieczki. Ogólnie jednak plan zrealizowałam w 95 %. W najbliższym czasie zdam dokładniejszą relację z podróży. Wybór między Bordeaux a Normandią trudny... Oba regiony warte odwiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orka Re: Region Poitou-Charentes IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.09.13, 18:18 Tu miałam wpisać ;) Odpowiedz Link Zgłoś