Dodaj do ulubionych

Romantycznie z mężem w Paryżu

08.09.08, 09:26
Witam wszystkich, jako że się trochę w małżeństwie pogubiliśmy (mały 3 letni
troglodyta zawładnął naszym życiem) postanowiliśmy gdzieś się wybrać we
dwójkę. Wybór padł na Paryż o którym zawsze marzyłam. Obiecałam mężowi że jak
najwięcej przygotowań wezmę na siebie i już się gubię.
Bardzo proszę o wskazówki:) Od dawna Was podczytuję i jesteście na tym forum
niesamowitą skarbnicą wiedzy - dziękuję.
I tak: przylatujemy na lotnisko Beauvais w poniedziałek o godzinie 20,20
wsiadamy do autobusu lotniskowego i jedziemy na stację Porte Maillot, tam
szukamy metra chyba nr1 ??? i jedziemy jeden przystanek do Charles de Gaulle
Etoile, przesiadamy się do metra nr 2 (czy linie metra są ponumerowane
cyframi?) i jedziemy do stacji Blanche.
Nasz hotel mieści się przy Rue Aristide Bruant - mam nadzieję że potwierdzicie
urokliwą okolicę hotelu.
Jeszcze co do biletów : T+ czyli bilet kompleksowy na środki komunikacji w
Paryżu mogę kupić w automacie (chodzi mi głównie o karnet 10 biletów). Nie
będziemy się przez te 3,5 dnia ruszali poza Paryż.
Przepraszam że ja też zawracam głowę tymi przejazdami ale jak dotrzemy do
Paryża będzie już noc a nocą w nieznanym mieście wolałabym się nie zgubić :)
aaa i jeszcze jedno, ostatniego dnia hotel musimy opuścić o 12 a autobus na
lotnisko pewnie będzie około 17-18 z Porte Maillot, proszę doradźcie co robić
tego dnia z bagażami - może jakaś ciekawa przejażdżka autobusem turystycznym
albo rejs?
Dziękuję Asia
Pewnie jeszcze nie raz zawrócę Wam głowę za co z góry przepraszam :)))
Obserwuj wątek
    • Gość: fran Re: Romantycznie z mężem w Paryżu IP: *.crowley.pl 08.09.08, 12:10
      linie metra są ponumerowane i dobrze opisane , wszędzie dostaniesz
      mapki metra - bezpłatne
      bilety w automacie kupisz , najlepiej kupuj pakiety po 10 szt
      w hotelu zazwyczaj możesz zostawicwalizki "w przechowlani" i pójść
      pozwiedzać
      • asiek31 a czy dobrze opisałam trasę do hotelu? 08.09.08, 12:30
        ktoś mógłby zerknąć?
        Ślicznie dziękuję Asia
        • lagaffe Re: a czy dobrze opisałam trasę do hotelu? 08.09.08, 13:10
          > a czy dobrze opisałam trasę do hotelu?

          Dobrze.

          Jedna malutka korekta
          • Gość: tintin Amelia IP: 159.217.146.* 08.09.08, 14:44
            Au Marche de la butte - sklep na rogu ulicy des Trois Freres. To tu
            Amelia robi
            zakupy, tu pracuje chłopak którego męczy właściciel sklepiku. Teraz
            wisza tam
            szyldy z filmu, listy od fanów.
            Na ulicy des Trois Freres pod numerem 56 mieszkala Amelia.
            Na stacji metra Lamarck Calancourt prowadzila slepca.
            Na rue Lepic Cafe des deux Moulins - jasne, tu pracowala a ludzie
            niue mogą
            uwierzyć że ta knajpa naprawdę istnieje.
            "Palace" porno shop w ktorym pracowal Nino (przy pl. Blanche) no ale
            nie wiem
            czy zaprowadzisz tam córkę :)))
            Poza tym - dworzec czyli Gare de l'Est gdzie stoi automat do zdjęc.
            Miłego zwiedzania, choć oczywiście rzeczywistośc nie jst taka jak na
            filmie.
            Rue Trois Freres to zwykła uliczka i gdyby nie film nawet byś jej
            nie
            zauważyła :)))

    • asiek31 Dziękuję za info i pewnie nie raz jeszcze 08.09.08, 16:14
      o coś zapytam:)
      Asia
    • etrusek La Geode 10.09.08, 19:29
      Zabierz męża na dowolny film do La Geode.
      Zarobisz u niego kilka dobrych punktów ;-)
      Wrażenia niezapomniane
      www.lageode.fr
      • Gość: b3lf3r Re: Stade De France IP: *.252.196-77.rev.gaoland.net 10.09.08, 19:53
        kino, jak kino ;)
        jeśli jest fanem piłki nożnej - na pewno chciałby zobaczyć
        legendarny Stade de France:
        www.stadefrance.com/accueil-visites.html
        znam kogoś kto przyjechał do Paryża nie dla Luwru i słynnej wieży
        tylko właśnie po to...

        a może nawet mecz?
        www.stadefrance.com/calendrier
        ;)

        nie wiem tylko czy mieści się to w kategorii "romantycznie" ale z
        pewnością można podciągnąć pod "sentymentalnie"

        pozdrawiam Rafał
        • asiek31 Kino czy kompleks basenów??? 10.09.08, 20:00
          bo co do piłki nożnej to absolutnie nie jego dziedzina.
          Jak już pisałam musimy sobie pobyć we dwoje, połazić, po prostu pobyć ze sobą,
          spać do 10 rano ( bo nasz niziołek budzi się około 5 rano z miną "i co jeszcze
          się nie bawimy?".
          Myślę że popłyniemy batobusem, wieczorem wejdziemy na Łuk Triumfalny. Plan
          jeszcze nie jest gotowy:) To niestety tylko 3,5 dnia a dla naszych mam które
          zaopiekują się dzieckiem to aż 4 dni :)
          Ślicznie dziękuję za każdą sugestię
          Asia
      • etrusek Re: La Geode - poprawka 11.09.08, 11:01
        Jesli zdecydujecie sie na to kino, to raczej nie wybieraj filmu 3D
        (są wtedy gorsze efekty)
    • etrusek Spacery z mężem w Paryżu 11.09.08, 14:39
      www.mati.com.pl/pinkwart/paris/paris.htm
      polecam. świetna rzecz
      • asiek31 Re: Spacery z mężem w Paryżu 11.09.08, 14:52
        Dziękuję, też trafiłam na ten przewodnik o którym wiele osób się bardzo
        pozytywnie wypowiada. Teraz tylko jak to upchnąć w te marne 3,5 dnia???
        Asia
        • Gość: b3lf3r Re: Spacery z mężem w Paryżu IP: *.252.196-77.rev.gaoland.net 11.09.08, 16:03
          faktycznie, trochę ciężko to pogodzić ze spaniem do 10tej ;)
          najlepiej ograniczyć liczbę atrakcji, bo latanie z wywieszonym
          językiem od muzeum do muzeum po drodze zaliczając kolejne
          punkty "must to see" zepsuje cała przyjemność
          swoją drogą polecam muzeum Rodina. Warto tam zajrzec w porze lunchu
          i zjeść sobie go tam na trawie (o ile dopisze pogoda, tak jak np
          dziś) Mała restauracyjka jest na miejscu ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka