Dodaj do ulubionych

Wakacje w Neapolu i wyspy

16.02.17, 09:23
Witam,
Wybieram się do neapolu w połowie kwietnia i mam kilka pytań ;)
1. Jakiej temperatury mogę się spodziewać?
2. Czytałam trochę o plażach w Neapolu i okazało się ze jest ich niewiele (swoją droga jeżeli jakieś polecacie w samym Neapolu to bardzo proszę o taka informacje ;) ). W związku z tym zastanawiam się nam popłynięciem na jakaś wyspę np. Capri. I tu moje pytanie - gdzie można kupić bilet na prom i przede wszystkim ile kosztuje ?
3. Jaka dzielnice najbardziej polecacie ?

Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • ja.s.i.u Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 17.02.17, 13:22
      Na Capri za to nie ma ani jednej plaży! Jeśli szukasz miejsc do plażowania, to możesz coś znaleźć na półwyspie Sorrent, ale te plaże cię nie zachwycą. Na północ od Neapolu jest lepiej. Okolice Torregaveta (naprawdę blisko pociągiem, to początek ciągnących się plaż). Jeśli chcesz wyspę z plażami, to raczej nie Capri, którą warto zwiedzić, ale np. Ischia.

Woda będzie odczuwalnie zimna. Powietrze umożliwi opalanie się, ale raczej w zacisznych miejscach, bo w cieniu temperatura w połowie kwietnia do 20 stopni nawet po południu raczej nie dojdzie.
    • anthonyb Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 20.02.17, 12:55
      Nie sadze aby w polowie kwietnia mozna sie bylo plazowac.
      Co do pogody rowniez trudno przewidziec. Liczyc mozna na wiosenna temp dochodzaca do 20 stopni, w sloncu nawet troche wiecej, ale woda jest jeszcze bardzo zimna i na kapiel nie ma co sie nastawiac.
      W Neapolu na Mergellinie , wzdluz promenady, sa male plaze z ciemnym piaskieM, gdzie mozna sie wykapac i rozlozyc, ale nie jest to miejsce do polecenia na kapiele. Po pierwsze i najwazniejsze sa w bliskiej odleglosci od wielkiego portu i woda jest tam zanieczyszczona. Kontynuujac wzdluz nabrzeza , w dzielnicy Posillipo znajduja sie prywatne, platne plaze, ktore obawiam sie, ze o Tej porze roku beda zamkniete.
      Na Capri jest pare plaz kamienistych. Jedna z nich jest przy porcie i tam mozna sie wykapac. Zawsze pozostaje kwestia , czy pogoda i temperatura wody na nia pozwola.Ja watpie.
      Bilety na wodolot kupisz w kasach portu w Neapolu. W obie strony to koszt okolo 36 euro.
      • anthonyb Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 20.02.17, 13:22
        Tu mass linki do roznych kapielisk w Neapolu
        www.bagnoelena.it/en/beach-resort/
        www.villafattorusso.it/stabilimento-balneare/
        pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g187785-d3580569-Reviews-Parco_Sommerso_di_Gaiola_Area_Marina_Protetta-Naples_Province_of_Naples_Campania.html#REVIEWS
        m.facebook.com/Bagno-Ideal-Napoli-175181127527/
        • halus_73 Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 23.02.17, 13:46
          Dzięki wielkie za odpowiedz i za linki! Mam jeszcze jedno pytanie - jak wyglada sprawa z biletami dobowym (ewentualnie czy są jakieś bilety na 3 doby)? Ile kosztują i gdzie można kupić oraz czym w ich ramach można się poruszać ?
          Wiem, ze było sporo wątków w tej sprawie, ale zależy mi na aktualnej informacji w tym temacie ;)
          • anthonyb Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 23.02.17, 17:57
            www.anm.it/index.php?option=com_content&task=view&id=344&Itemid=319

Do poruszania sie Po miescie masz:
            Giornaliero- dzienny za 3,50 e
            Lub settimanale - tygodniowy za 12 e. Warto zaznaczyc, ze obowiazuje od daty rozpoczecia uzycia do 24 tej w niedziele
            Mozesz korzystac ze wszystkich srodkow lokomocji w miescie - metro, autobus, tramwaj, kolejki funicolare i cumana.
            Sa Tez bilety na pojedyncze przejazdy corsa singola i na czas okreslony orario 90 minuti.

Na wyprawy poza miasto musisz kupic bilet unico.
            Zalezy gdzie chcesz jechac do Sorrento kosztuje inaczej niz np do Caserty.
          • anthonyb Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 23.02.17, 18:29
            Kupisz je w kiosku z gazetami - edicola, w kioskach z papierosami - tabaccheria, tabaccaio, na stacjach metra, Czesto w barze. Zazwyczaj na dzwiach sa naklejki , ktore o tym informuja (w stylu biletu)
    • shilaa Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 23.02.17, 14:02
      1. W kwietniu przewaznie ok. 20°C, ale zdarza sie i 30°C. Mozesz trafic na piekna, sloneczna pogode, jak i deszcz i burze.
      2. W Neapolu jedyne odcinki wybrzeza przypominajace plaze to Bagnoli, Coroglio i Bagno Elena i Gaiola w Posillipo. Poza tym mozna sie rozlozyc na kamieniach w dzielnicy Posillipo (Riva Fiorita, Gaiola, Marechiaro) lub na piasku poza Neapolem (Miseno, Licola itd.). Kapiel niewskazana wszedzie, zanieczyszczenie wody wielokrotnie przekracza normy. W Posillipo czy w Miseno mozna sie tylko poopalac, na plazach w miejscowosciach Licola, Cuma, Varcaturo czy Ischitella mozna co najwyzej pobiegac z psem. Zeby naprawde poplazowac trzeba pojechac 100 km od Neapolu wzwyz do Gaety i Sperlongi lub 150 km na poludnie na plaze w Cilento.
      3. Dzielnice, w ktorej chcesz nocowac?
    • lena36 Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 28.02.17, 08:38
      Ja mogę Ci poradzić żebys pilnowała torebki i w ogóle swoich rzeczy. Mi w Neapolu 3 lata temu wyrwali torebkę - podjechali od tyłu na motorze, wyrwali i pojechali. Torebkę trzeba nosić przewieszoną na skos i najlepiej schowaną jeszcze pod warstwą odzieży....
    • metanoja Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 28.02.17, 11:17
      W 1995 r. mieszkałem w Portici na granicy z uroczym miasteczkiem Ercolano (Herculanum). Do końca życia zapamiętam windę na monety, domy pomalowane do pierwszego piętra (aby przejeżdżający tamtędy przywódcy G7 z okien samochodów widzieli Włochy na bogato), kierowców z naszytymi na podkoszulkach pasami bezpieczeństwa (żeby policjant widział, że zapięte) oraz to, że wszystkie auta były potłuczone i miały choć jedno wybite światło. Zapamiętam też parę kochającą się w biały dzień w samochodzie zaparkowanym na ulicy Cupa dei Monti w Ercolano oraz kobietę, która podeszła do mnie i wyjaśniła mi jak dojść do trolejbusu, chociaż nie zdążyłem jej o to zapytać, a właśnie tego szukałem. Plaże w Neapolu są brudne, morze też. Jeśli ktoś szuka czystych, pustych plaż i morza to polecam Kalabrię, choć przeważają tam plaże kamienisto-żwirowe.
    • jack2010 Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 28.02.17, 11:24
      1. Od 12 do 30 stopni. Od upalnego słońca, aż po chmury, wiatr i deszcz.
      2. O plażach zapomnij. Bilety ca Capri kupisz w porcie- ale warto się tam wybrać tylko w słoneczną pogodę.
      3. Jakie dzielnice? Żadne! To najbrzydsze miasto w Italii. Wsiadaj w auto i jedź na południe do Sorento, Positano i Amalfi. Po drodze zwiedzisz Pompeje.
    • Gość: Arek Re: Wakacje w Neapolu i wyspy IP: *.dab.02.net 30.12.17, 16:38
      Nie polecam Wloch w ogole to 3 swiat z Albania na czele .zero informacji po angielsku kompletnie nic !! Wlosi nie mowia po angielsku . Uliczki zasyfione smrod wszędzie , głośno , tylko trąbią na Ciebie . Strach przejść przez ulice , najeżdżają Ci na nogi tymi skuterami . Żadnych informacji , pomocy dla turystów , bałagan Wszędzie i te szmaty suszące Się wszędzie . Porażka
    • Gość: sd2017 Re: Wakacje w Neapolu i wyspy IP: *.dynamic.mm.pl 16.02.20, 18:43
      Wybieram się w połowie września do Włoch. W samym Neapolu chcę być tak z 4 - 5 dni. Chcę tam wynająć jakieś mieszkanie. Ale nie wiem, gdzie - tak żeby czuć się tam bezpiecznie np. kiedy z żoną poszlibyśmy wieczorem do jakiejś knajpy. Interesuje mnie Neapol, a nie mieszkanie w Sorrento, czy Salerno. Co chcę zobaczyć w Neapolu i jego okolicach to raczej już wiem. Jakby ktoś mógł mi podpowiedzieć ?
      • napolita Re: Wakacje w Neapolu i wyspy 14.04.20, 17:53
        - Vomero/Arenella (najlepsza dzielnica do zycia, takze nocnego, ale z Centro Storico w nocy czeka was powrot albo taksowka, albo 2 km pieszo pod gorke)
        - Chiaia (poza zachodnia czescia dzielnicy w strone Mergelliny, bo daleko od centrum)
        - glowne ulice Centro Antico (w strone Piazza Dante sa ok takze zaulki), granica "bezpieczenstwa" jest via Duomo

Unikac - Sanità, Materdei, zaulki wokol Montesanto/Pignasecca, Forcella, Duchesca, Piazza Garibaldi i wszystko wokol, via Marina i via Vespucci (strefa portowa), Mercato, Quartieri Spagnoli (poza 1-2 ulica rownolegla do via Toledo), Borgo Sant'Antonio Abate, zaulki wokol Piazza Nazionale i Piazza Carlo III. Plus wszystkie dzielnice daleko od centrum (Secondigliano, Scampìa, Pianura, Fuorigrotta itd.)

W nocy najwiekszy ruch jest w dzielnicach Vomero, Centro Storico i Chiaia, bo tam jest najwiecej lokali. Niestety, z tego powodu przyjezdza tam na skuterach mnostwo mlodziezy z tzw. baby gang z podlych dzielnic. Jest taka niepisana "zasada" - w nocy jest wieksze prawdopodobienstwo kradziezy/zaczepek w dzielnicy Mergellina, Chiaia, wzdluz promenady nadmorskiej, w Posillipo albo w Vomero, w ciagu dnia w Centro Storico.

Oczywiscie nie jest tak, ze okradaja tu wszystkich i trzeba sie bac chodzic po ulicy - niebezpieczenstwo Neapolu to wyolbrzymiony stereotyp. Osobiscie od zawsze poznym wieczorem w centrum Warszawy czuje sie bardziej niebezpiecznie niz w Neapolu (nie mowiac juz o Paryzu czy Madrycie). Wystarczy przestrzegac (jak wszedzie) podstawowych zasad zachowania i unikac niektorych miejsc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka