Dodaj do ulubionych

Ćwiczenia

26.10.21, 21:22
Witam czy ktoś z państwa stosował jakieś ćwiczenia relaksujące przy nerwicy? Chodzi Mi o jakieś ćwiczenia bądź techniki żeby być spokojniejszym, lepiej się czuć, być rozluźnionym ? Chciałabym zacząć stosować jakieś techniki żeby lepiej się poczuć trochę fizycznie I psychicznie. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • n4rmoorr Re: Ćwiczenia 26.10.21, 22:01
      W reszcie coś normalnego.A nie durnoty astro i Yady .Normalnie jak dziecko przedszkola .Na FK kobiety którym życie już uciekło rozważają temat taniejrady .Wątek ma już 80 wpisów .Na forum religia jeszcze większe jaja .Nie wiem czy ten snajper zwariował .Wariant zniknął .Na ematce kobiety od razu się poznały na kretynie i wyrzuciły wątek.Wracając do tematu Zacznij relaksację od głowy do stóp lub odwrotnie. Przez 5 sekund napnij mięśnie czoła, następnie odpręż je przez 10 sekund. Postępuj w ten sposób z poszczególnymi grupami mięśni: oczy, szczęka, kark, ramiona, dłonie, nogi, biodra, uda, łydki, stopy. To ćwiczenie pomoże Ci nauczyć się odprężać napięte mięśnie.
    • hana11 Re: Ćwiczenia 26.10.21, 22:43
      Poczytaj sobie o metodzie Lowena. Nawet na you tube coś znajdziesz. Polecała ją w jednym wywiadzie bodajże Kasia Nosowska.

Ja ci polecam kanał z medytacjami Małgorzaty Leszczyńskiej.

Na pewno spacer bardzo relaksuje, obniża kortyzol, a jeszcze w zielonym otoczeniu, czy teraz nieco zgaszonym, idealnie.

Sama zaczynam próbować witaminę B6, m.in. na trudności ze snem. Polecały forumki na ematce też na nerwowość. Nerwowość też może być wynikiem braku snu. Jak i kompulsywne jedzenie - na marginesie.

• hana11 Re: Ćwiczenia 26.10.21, 23:08

Pytanie było o pracę z ciałem. Nie próbowałam. Musiałabyś się Kasi Nosowskiej zapytać, jak działa. Terapii z ciałem jest sporo. To chyba nowa moda uwalniania traum, bez konieczności opowiadania. Ja praktykuje jogę czy ćwiczenia rozciągające, słucham prowadzonych medytacji, praktykuje skupianie się na oddechu. Pewnie trochę pomaga. Jakoś ten rok przetrwałam.

• afq Re: Ćwiczenia 27.10.21, 04:46
      nic nie wiem o nerwicach
      ale moge polecic trening autogenny, praktykuje i całkiem fajnie pomaga

no i książkę - Życie piękna katastrofa
      znajdziesz tam sporo, ćwiczenia do przepracowania też
      ta książka pokazuje cały program redukcji stresu opracowany w jakiejs tam klinice w ktorej sie z tym pracuje
    • yadaxad Re: Ćwiczenia 27.10.21, 13:31
      Ćwiczenia nie leczą. Służą podtrzymaniu pozytywnego efektu opanowywanego stanu. Jak podejść do stanu, to osobna praca, której się nie przeskoczy.
      • n4rmoorr Re: Ćwiczenia 28.10.21, 05:06
        Regularny wysiłek fizyczny obniża ryzyko chorób układu krążenia, udaru, nadciśnienia, cukrzycy typu 2, jak również nowotworów piersi, trzonu macicy oraz jelita grubego.Więc warto ćwiczyć .Opanować trwogę i nic ci w życiu nie zaszkodzi .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka