akaef 04.07.09, 10:35 ... w trakcie korzystania z owego Teraz już tylko wtajemniczeni będą wiedzieli co to takiego DKP Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
grochalcia akaef 04.07.09, 11:10 akaef wszystkiego dobrego dla twojego synka nie wiem czy dobrze dojrzalam w sygnaturce, ze Twoj najmlodszy synek konczy 2 latka ps. jak szwagierka z dzieckiem?? mam nadzieje, ze w takie upaly daje jednak pic dziecku??? Odpowiedz Link
akaef grochalciu 04.07.09, 17:42 Grochalciu , dzięki za życzenia dla maleńkiego, ale urodziny miał 12 kwietnia, tylko sygnaturka mi się osłabiła a nie mam coś samozaparcia, żeby się nią zająć (podobnie jak sprzątaniem łazienki). W sygnaturce "karmię piersią..." jest jego prawidłowy wiek A co do szwagierki - podsunęłam jej ideę podawania małemu wody i chwała bogu, trafiony zatopiony. Pije chętnie, myślę, że przy tych upałach mu to niezbędne. Miło, że zajrzałaś i się odezwałaś Hej! Odpowiedz Link
dordulka Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 04.07.09, 21:04 I KPPR brzmi lepiej niz DKP, jak jakas partia polityczna)) Pozdrawiam Mama_mam_nadzieje_nieDKB Odpowiedz Link
matylda07_2007 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 00:13 Na googlach wciąż znajduje Was pod "długie karmienie piersią". Zawsze trafiałam tą drogą. Uaktualnią to, czy jak to się odbywa? Odpowiedz Link
basiak36 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 10:26 Mi tez sie teraz o wiele bardziej podoba Odpowiedz Link
z_lasu Mnie się skrót KPPR kojarzy... 05.07.09, 10:32 z TPPR, czyli Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, no ale ja już matuzalem jestem, młodym się nie będzie kojarzyć, bo nie pamiętają Odpowiedz Link
akaef Re: Mnie się skrót KPPR kojarzy... 05.07.09, 21:42 He he, mnie się tak samo skojarzył Ale ja też matuzalem(ka) Odpowiedz Link
biza7 Re: Mnie się skrót KPPR kojarzy... 10.07.09, 20:37 Ratunku - ja jeszcze pamiętam.... Znaczy że też już matuzalem?? Moja młodość skończona?? Buuuuu Odpowiedz Link
77_misia Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 14:15 słowo "długie" sugerowało coś odległego od normy, karmienie piersią powyżej roku brzmi lepiej Odpowiedz Link
fizula Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 17:56 77_misia napisała: > słowo "długie" sugerowało coś odległego od normy, karmienie piersią powyżej rok > u > brzmi lepiej Tak właśnie myślałam: karmienie piersią dłużej niż 12 miesięcy jest całkiem naturalne i normalne, choć w naszym społeczeństwie niekoniecznie bardzo częste, a więc wcale nie długie. Długie to ono jest dla ludzi nie rozumiejących do końca małych dzieci i ich potrzeb bądź procesu laktacji. Myślałam też o innej nazwie: >karmienie według potrzeby< albo >karmienie naturalne<, bo skoro naturalne, to też koniec bardziej naturalny, to też "wyrastanie ze ssania" bardziej odpowiadające potrzebom dziecka, a nie tylko będące wyrazem niechęci matki do karmienia czy innych frustracji, zniechęceń. A może przegłosujecie to KWP lub KN? Odpowiedz Link
budzik11 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 21:50 Karmienie naturalne może być mylne, ktoś może pomyśleć, że chodzi po prostu o karmienie piersią i będą tu szukały rady początkujące mamy, a może lepiej, jakby trafiały na forum eksperckie. Chociaż z drugiej strony, to dobrze, gdyby mamy na początku swojej drogi zorientowały się, że DKP to nie żadne dziwactwo, tylko normalna sprawa. Odpowiedz Link
jagandra Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 21:58 Rozumiem, o co chodzi z tym naturalnym, ale z drugiej strony czy może być karmienie piersią nienaturalne? Ta nazwa co teraz jest, jest czytelna, wiadomo o co chodzi, a jednocześnie nie sugeruje żadnej "dewiacji". Ale taka sucha. Karmienie piersią według potrzeb - brakuje potrzeb dziecka, ale rozumiem, że wtedy byłoby za długie. Niby wiemy, o co chodzi, a trudno wymyślić coś krótkiego i sensownego. Odpowiedz Link
gfizyk Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 12.07.09, 23:16 Czyli w skrócie KuPPeR . pozdrawiam Fizulę, Znajome i Mniej Znajome Forumki oraz Waszych mężów!!! GFizyk Odpowiedz Link
asia889 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 22:04 Jak dla mnie obecna nazwa jest najlepsza. Pozostałe mogą być mylące. Odpowiedz Link
shklarnia Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 22:36 a ja bym założyła forum lubię karmić piersią Odpowiedz Link
joah81 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 10.07.09, 22:20 A mnie się bardziej podoba, bo mogę już się "zapisać" Odpowiedz Link
marychna31 Od dawna miałam to napisać! 16.07.09, 20:38 ale ciągle brak mi czasu. Przymiotnik "długie" kojarzył się z czyms dziwnym, odbiegającym od normy, nienaturalnym.... ja zawsze myslałam, że nazwa forum powinna zostać zmodyfikowana na "Odpowiednio długie karmienie piersią" albo "Adekwatnie długie karmienie piersia" ale tak też jest dobrze) Pzdr. dla wszystkich ale szczególnie dla Gfizyka bo mi się zawsze miło kojarzył, może dlatego, że mój mąż fizyk też jest uświadomiony w sprawach dkm) Odpowiedz Link