Dodaj do ulubionych

O, zmieniła mi się nazwa forum

04.07.09, 10:35
... w trakcie korzystania z owego smile
Teraz już tylko wtajemniczeni będą wiedzieli co to takiego DKP smile
Obserwuj wątek
    • grochalcia akaef 04.07.09, 11:10
      akaefsmile

      wszystkiego dobrego dla twojego synkasmile nie wiem czy dobrze dojrzalam w
      sygnaturce, ze Twoj najmlodszy synek konczy 2 latkasmile

      ps. jak szwagierka z dzieckiem?? mam nadzieje, ze w takie upaly daje jednak pic
      dziecku???
      • akaef grochalciu 04.07.09, 17:42
        Grochalciu smile, dzięki za życzenia dla maleńkiego, ale urodziny miał
        12 kwietnia, tylko sygnaturka mi się osłabiła a nie mam coś
        samozaparcia, żeby się nią zająć (podobnie jak sprzątaniem
        łazienki). W sygnaturce "karmię piersią..." jest jego prawidłowy
        wiek smile
        A co do szwagierki - podsunęłam jej ideę podawania małemu wody i
        chwała bogu, trafiony zatopiony. Pije chętnie, myślę, że przy tych
        upałach mu to niezbędne.
        Miło, że zajrzałaś i się odezwałaś smile
        Hej!
    • dordulka Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 04.07.09, 21:04
      I KPPR brzmi lepiej niz DKP, jak jakas partia politycznasmile))

      Pozdrawiam

      Mama_mam_nadzieje_nieDKBsmile
      • matylda07_2007 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 00:13
        Na googlach wciąż znajduje Was pod "długie karmienie piersią". Zawsze trafiałam tą drogą.
        Uaktualnią to, czy jak to się odbywa?
        • fizula Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 01:26
          O, mi też ;o)
          Może być?
          • z_lasu Pewnie, że tak! 05.07.09, 10:23
            Mnie się teraz bardziej podoba.
          • basiak36 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 10:26
            Mi tez sie teraz o wiele bardziej podobasmile
      • z_lasu Mnie się skrót KPPR kojarzy... 05.07.09, 10:32
        z TPPR, czyli Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, no ale ja
        już matuzalem jestem, młodym się nie będzie kojarzyć, bo nie
        pamiętają smile
        • midla Re: Mnie się skrót KPPR kojarzy... 05.07.09, 13:27
          a mi z KPZR...
        • akaef Re: Mnie się skrót KPPR kojarzy... 05.07.09, 21:42
          He he, mnie się tak samo skojarzył smile Ale ja też matuzalem(ka) smile
        • biza7 Re: Mnie się skrót KPPR kojarzy... 10.07.09, 20:37
          Ratunku - ja jeszcze pamiętam.... Znaczy że też już matuzalem?? Moja
          młodość skończona?? Buuuuusmile
    • 77_misia Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 14:15
      słowo "długie" sugerowało coś odległego od normy, karmienie piersią powyżej roku
      brzmi lepiej
      • fizula Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 17:56
        77_misia napisała:

        > słowo "długie" sugerowało coś odległego od normy, karmienie
        piersią powyżej rok
        > u
        > brzmi lepiej

        Tak właśnie myślałam: karmienie piersią dłużej niż 12 miesięcy jest
        całkiem naturalne i normalne, choć w naszym społeczeństwie
        niekoniecznie bardzo częste, a więc wcale nie długie. Długie to ono
        jest dla ludzi nie rozumiejących do końca małych dzieci i ich
        potrzeb bądź procesu laktacji. Myślałam też o innej nazwie:
        >karmienie według potrzeby< albo >karmienie naturalne<, bo skoro
        naturalne, to też koniec bardziej naturalny, to też "wyrastanie ze
        ssania" bardziej odpowiadające potrzebom dziecka, a nie tylko będące
        wyrazem niechęci matki do karmienia czy innych frustracji,
        zniechęceń.
        A może przegłosujecie to KWP lub KN?
        • budzik11 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 21:50
          Karmienie naturalne może być mylne, ktoś może pomyśleć, że chodzi po prostu o
          karmienie piersią i będą tu szukały rady początkujące mamy, a może lepiej, jakby
          trafiały na forum eksperckie.
          Chociaż z drugiej strony, to dobrze, gdyby mamy na początku swojej drogi
          zorientowały się, że DKP to nie żadne dziwactwo, tylko normalna sprawa.
          • jagandra Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 21:58
            Rozumiem, o co chodzi z tym naturalnym, ale z drugiej strony czy może być karmienie piersią nienaturalne?
            Ta nazwa co teraz jest, jest czytelna, wiadomo o co chodzi, a jednocześnie nie sugeruje żadnej "dewiacji". Ale taka sucha.
            Karmienie piersią według potrzeb - brakuje potrzeb dziecka, ale rozumiem, że wtedy byłoby za długie.
            Niby wiemy, o co chodzi, a trudno wymyślić coś krótkiego i sensownego.
            • gfizyk Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 12.07.09, 23:16
              Czyli w skrócie KuPPeR wink.
              pozdrawiam Fizulę, Znajome i Mniej Znajome Forumki oraz Waszych
              mężów!!!

              GFizyk
        • asia889 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 22:04
          Jak dla mnie obecna nazwa jest najlepsza. Pozostałe mogą być mylące.
          • shklarnia Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 05.07.09, 22:36
            a ja bym założyła forum lubię karmić piersią big_grin
    • bernimy Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 06.07.09, 10:24
      Popieram zmianę nazwy big_grin
      • monjan Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 09.07.09, 10:49
        dopiero zauwazyłamsmile)
    • joah81 Re: O, zmieniła mi się nazwa forum 10.07.09, 22:20
      A mnie się bardziej podoba, bo mogę już się "zapisać" smile
    • marychna31 Od dawna miałam to napisać! 16.07.09, 20:38
      ale ciągle brak mi czasusmile. Przymiotnik "długie" kojarzył się z
      czyms dziwnym, odbiegającym od normy, nienaturalnym.... ja zawsze
      myslałam, że nazwa forum powinna zostać zmodyfikowana
      na "Odpowiednio długie karmienie piersią" albo "Adekwatnie długie
      karmienie piersia" wink
      ale tak też jest dobrzesmile)
      Pzdr. dla wszystkich ale szczególnie dla Gfizyka bo mi się zawsze
      miło kojarzył, może dlatego, że mój mąż fizyk też jest uświadomiony
      w sprawach dkmsmile)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka