Dodaj do ulubionych

co robić ?

21.07.08, 19:56
co robić żeby włosy się nie rozdwajały ? no i czy jest jakieś lekarstwo
(oprócz ścięcia) na rozdwojone już włosy ?
Obserwuj wątek
    • paulinaa Re: co robić ? 21.07.08, 20:04
      dania_86 napisała:

      czy jest jakieś lekarstwo
      > (oprócz ścięcia) na rozdwojone już włosy ?

      nie ma
    • doda1983 Re: co robić ? 21.07.08, 20:34
      Włosy to nie kości - nie zrosną się spowrotem ;)
      Są kosmetyki "sklejające" je i wygładzające np. róznego rodzaju
      odzywki czy serum na końcówki. Działają tylko chwilowo, do
      pierwszego mycia włosów lub krócej.
      • dania_86 Re: co robić ? 21.07.08, 21:54
        a jak już je niestety zetnę to co mam robić by się już nie rozdwajały ? od czego
        to zależy ?
      • czarodziejka87 Re: co robić ? 21.07.08, 23:38
        szampon i odzywka Schauma z olejkiem z orzeszkow Macadamia, zolte
        opakowanie
        • nightmarelive Re: co robić ? 22.07.08, 09:46
          jak dla mnie beznadzieja .... dostałam po tym łupiezu ;/
    • zielona_dziewczyna Re: co robić ? 21.07.08, 22:58
      moje sie nie rozdwajaja odkad przestalam farbowac...
      • dania_86 Re: co robić ? 22.07.08, 08:58
        nie farbuję od 5 lat... czasem prostuję (ale naprawdę bardzo żadko, może raz na
        miesiąc )
        • claratrueba Re: co robić ? 22.07.08, 09:46
          Na już rozdwojone niestety tylko nożyczki. Ale można zapobiec rozdwajaniu
          skutecznie. Odżywki po każdym myciu, płynny jedwab Biosilk w końcówki, w
          międzyczasie można stosować "włos w płynie" Joanny, ziai. Dobrze pielęgnowane
          włosy zniosą wszystko.
    • big.rabarbar8 Re: co robić ? 22.07.08, 12:22
      doustne witaminy na wlosy (ja jadlam zielony inneov), bo trzeba odzywic cebulke.
      Jak bedzie "najedzona" wyprodukuje odporniejszy wlos. Cos mi mowi, ze
      rozdwajanie koncowek jest objawem jakiejs awitaminozy, ale nie pamietam jakiej.
      Moze dermatolog cos podpowie?
      Ja bym wlosow nie obcinala, jesli sa dla Ciebie wazne. Uzywalabym dobrych masek
      i odzywek (kerastase, loreal w salonach fryzjerskich) i lykalabym tabletki, oraz
      w wolnych chwilach pomasowalabym skore glowy (to poprawia krazenie i tez odzywia
      cebulki). Wlosy nagminnie slabe, rozdwajajace sie i w ogole marne stawia na nogi
      mezoterapia skory glowy (robi to tylko dermatolog). Moja pani dr robi sobie
      takie zabiegi i mapiekne, geste, zdrowe wlosy, a jest jasna blondynka (takie
      wlosy sa ciensze z natury) i juz w latach.
      rabarbar
    • littlefrog Re: co robić ? 22.07.08, 12:57
      a mi się wydaje że dużo zależy również od genów, ja swoje włosy rozjaśniam,
      suszę suszarką i codziennie prostuję i nigdy w życiu nie miałam rozdwojonych
      końcowek, mimo że są dość suche i zniszczone. moja koleżanka nie robi nic z
      powyższych czynności, czyli ani nie farbuje ani nie suszy i modeluje, w dodatku
      myje włosy 1-2 w tygodniu bo jej się nie przetłuszczają praktycznie wcale, i
      rozdwojone końcówki ma niemal cały czas.
      • nemeth Re: co robić ? 22.07.08, 13:57

        Ja zawsze miałam problemy z rozdwajającymi się końcówkami dopóki nie zaczęłam
        kupować profesjonalnych kosmetyków w zakładach fryzjerskich.
        Dla mnie jest genialny Kerastase. Odkąd stosuję ich odżywki włosy przestały być
        przesuszone i przestały się rozdwajać. Do tego jakieś witaminy do łykania.
        Idź do dobrego zakładu fryzjerskiego i poproś fryzjera aby dobrał Ci kosmetyki
        do Twoich włosów, a i przed stosowaniem dobrych odżywek obetnij rozdwojone końcówki.
        • aga_marc_amy Re: co robić ? 24.07.08, 10:52
          rewelacyjny na rozdwajające się końcówki jest ten preparet:
          www.allegro.pl/item404513369_schwarzkopf_fluid_na_konce_wlosow
          _75_ml_repair.html ja stosuje go od 2 lat i niezamierzam się już z
          nim rozstawać:) moje włosy wygladają znacznie lepiej a rozdwajanie
          zmieniszyło sie o jakieś 80% no i regularne cięcie co 2 miesiące.
          Polecam też kuracje ok 6mscy skrzyp+capivit naprawdę działa:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka