Dodaj do ulubionych

prosty kok

24.09.08, 17:32
Mam długie i dość gęste włosy. Chciałabym czesać sie w nieskomplikowany
koczek, ale jakoś nie potrafie. Możecie mi podpowiedzieć jak łatwo upiąć
włosy? spięcie jedna spinka zwiniętego banana nie wychodzi bo włosy są już
troche za długie na to
Obserwuj wątek
    • gory_szalenstwa Re: prosty kok 24.09.08, 23:42
      Robiąc kitkę, ostatniego przewinięcia nie kończ. Włosy będą upięte, a żeby nie
      było widać gumki, możesz je wsuwkami powpinać naokoło gumki, coś a'la ośmiornica.
    • estraq Re: prosty kok 25.09.08, 00:02
      Może coś takiego?
      lula.pl/lula/1,89887,5652015,Fryzura_POZORNIE_niedbala_.html
      • klakierka Re: prosty kok 25.09.08, 19:26
        Mi się bardzo podoba powyższy kok, ale jest on dla cieniutkich i
        lichych włsków niestety, mam własy tylko troche dłuższe ale za to
        grube i dużo,i nawet żebym dała 10 wsówek to nie wyjdzie mi takie
        cos :((
    • plisowanka kup sobie twister 27.09.08, 13:28
      Kup sobie twister do włosów za kilka złotych. Utworzenie koka za jego pomocą jest banalnie proste.
      • wino_porzeczkowe Re: kup sobie twister 27.09.08, 20:44
        A ten twister nada się do włosów do pasa? Bo może bym nabyła :)
        • plisowanka Re: kup sobie twister 28.09.08, 20:51
          Powinien się nadać, dlaczego nie? Tylko z bardzo długimi lub ciężkimi włosami najpierw najlepiej związać włosy w koński ogon porządnie trzymającą gumką, a potem nawinąć włosy na twister i mamy ładny koczek.
          • wino_porzeczkowe Re: kup sobie twister 28.09.08, 21:04
            plisowanka napisała:

            > Powinien się nadać, dlaczego nie?

            To bdb. :) Wpisuję na listę zakupów, żebym nie zapomniała ;)
            • turzyca Re: kup sobie twister 29.09.08, 20:49
              U nas (siostra i ja) zawodzil juz przy wlosach do polowy plecow. A nie mamy
              jakos szczegolnie grubych i obfitych wlosow. Listewki byly za krotkie i za
              waskie. Mozliwe ze istnieja jakies twistery dluzsze i o szerszych listewkach,
              ale wiekszosc tego co mialam w reku bylo jeszcze slabsze niz to co mam.

              I w ramach ostrzezenia - bardzo latwo sobie zrobic twisterem odrobine za ciasny
              kok prowadzacy do bolu glowy.

              Ale ogolnie urzadzenie bardzo fajne, dobrze trzyma wlosy i malo je niszczy, dla
              wlosow o dlugosci od ramion do lopatek wymarzona sprawa.
      • klakierka Re: kup sobie twister 28.09.08, 15:48
        a gdzie to nabyć bo ja tego nie widziałam w sklepach, patrzyłam w
        takich stoiskach gumkowo-spinkowych
        • plisowanka Re: kup sobie twister 28.09.08, 20:58
          Dobrze zaopatrzone sklepy z ozdobami do włosów lub fryzjerskie (ja tam ostatnio kupowałam). A jak nie to pozostaje internet.
    • entombet Re: prosty kok 29.09.08, 12:12
      moze tak:
      - robisz kucyka, zwazujesz gumka
      - przez gumke przeplatasz dluga wstazke tak zeby byla zaczepiona w polowie a
      konce zwisaly luzno (wstazka ok. 2x dlugosc kucyka)
      - splatasz warkocz wplatajac w niego 2 kawalki wstazki, koniec mocujesz gumka
      - owijasz warkocz wokol podstawy kucyka, przywiazujesz koncami wstazki, mocujesz
      konce spinkami

      mozesz dobierac rozne kolory i szerkosci wstazek, robic kucyka w roznych
      miejscach, albo robic po kilka kucykow lub kilka warkoczy z jednego kucyka,
      mozesz wlosy wygladzic np woskiem i zaplesc bardzo gladki i dokladny warkocz
      albo podtapirowac i zaplesc niedbale etc ogolnie pelna wolnosc

      polecam tez filmiki na youtube, ludzie maja czasem b. fajne pomysly

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka