Dodaj do ulubionych

Podwyższona prolaktyna a wypadanie włosów?

31.08.12, 16:37
Witam, mam następujący problem. Od kilku lat nadmiernie wypadaja mi wlosy. Mialam robione badania tarczycy i hormonow plciowych, tylko prolaktyna wyszła nieznacznie podwyzszona. Zastanawiam sie czy to moze byc powod, czy raczej jak dermatolog kiedys stwierdzil stres? Czy ktoras z was tak miala? z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiamsmile
Obserwuj wątek
    • czomal Re: Podwyższona prolaktyna a wypadanie włosów? 31.08.12, 17:03
      Pozwolę sobie odpowiedzieć. W pracy miałem taki przypadek , że jeden mężczyzna ze stresu w ciągu nocy pozbył się włosów. Włosy odrosły po około pół roku. Myślę, że wypada zadbać o siebie kompleksowo bo wypadanie włosów to tylko objaw a nie przyczyna. Przyczyna leży zapewne wewnątrz i tam należy dostarczyć organizmowi tego co niezbędne.
      -------------
      czomal
      • czomal Re: Podwyższona prolaktyna a wypadanie włosów? 03.09.12, 14:33
        proponuję się skontaktować, a polecę osobę która ma doświadczenie w nutrikosmtykach, co między innymi wspaniale przeciwdziała wypadaniom włosów
        czomak@gmail.com
        ================

Dzięki tej ofercie Twoje życie nabierze smaku i kolorów. Nauczysz się znowu być szcześliwym, szczypłym i zdrowym.
        oferta-all-inclusive.interkursy.pl/p/10762/
    • Gość: niebieski ptak konieczne dokładne badania tarczycy IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.12, 14:54
      Musisz koniecznie iść do endokrynologa{dobrego} albo zrobić następujące badania:
      TSH, ft 4 oraz usg tarczycy. Przy czym jeśli będziesz miała TSH większe niż 2 i objawy niedoczynności tarczycy to konieczne będzie monitorowanie Twego stanu zdrowia. Dorób do kompletu ogólną morfologię+rozmaz ręczny, OB. Byłaś u gina? nie masz PCO? Koniecznie warto się temu przyjrzeć i spr pracę tarczycy-dokładnie. Mści się niezbadanie tego narządu-jego pracy. Nie warto wierzyć też dr jeśli TSH będzie 3-4 albo wyżej, że jest ok-nie jest ok jak jest takie TSH+objawy. Hiperprolaktynemia zmusza do spr pracy tarczycy i odwrotnie-problemy z tym narządem zmuszają do spr PRL! Szukaj dobrego dr!
      Poza tym badania tarczycy nawet jak miałaś kiedyś tam etc. powtarza się -nie jest to coś co stoi w miejscu-wskażnik -TSH. Ważne abyś spr to dokładnie. Jesli na usg wyjdzie mała tarczyca etc. warto robic przeciwciała tarczycowe-TG i TPO=warto iść do dobrego dr bo on Cię, o takich rzeczach poinformuje. Spr inne hormony{miałaś robione to?}-w kierunku PCO, miałaś robiony trichogram etc? Masz inne problemy?
    • 0ines Re: Podwyższona prolaktyna a wypadanie włosów? 22.09.14, 13:00
      Witaj,

Ja mam podobny problem. Tracę włosy i mam podwyższoną prolaktyne. Inne badania w normie (tarczyca, hormony płciowe, ferrytyna, cynk witB12 i inne).
      Czy może juz wiesz jaka jest przyczyna wypadania Twoich włosów? Czy to rzeczywiście spowodowane jest wysoka prolaktyną?
      Pozdrawiam

justynaalergiczka napisał(a):

> Witam, mam następujący problem. Od kilku lat nadmiernie wypadaja mi wlosy. Mial
      > am robione badania tarczycy i hormonow plciowych, tylko prolaktyna wyszła niezn
      > acznie podwyzszona. Zastanawiam sie czy to moze byc powod, czy raczej jak derma
      > tolog kiedys stwierdzil stres? Czy ktoras z was tak miala? z gory dzieki za odp
      > owiedz. Pozdrawiamsmile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka