15.05.06, 20:24
Mam pytanko. Co to jest właściwie Ca 125? I czy robi sie to badanie na czczo?
Czy lekarz podejrzewał może u którejś z Was torbiel endometrialną a okazała
się krwotoczna?
Obserwuj wątek
      • Gość: Mors Re: Ca 125 ? IP: *.aster.pl 16.05.06, 10:54
        Mnie powiedziano, że nie trzeba być na czczo. Robiłam w Centrum Onkologii w
        Warszawie. Wynik mój jest podwyższony 110 w normie do 35. Martwię się. Może
        przyczyną są mięśniaki,które posiadam albo to,ze badanie robiłam bezpośrednio
        po obfitej i bolesnej miesiączce.
    • Gość: finezja Re: Ca 125 ? IP: *.chello.pl 16.05.06, 12:25
      Torbiel endometrialna inaczej zwana czekoladową ze względu na zawartość krwi
      chyba jest synonimem krwotocznej (ale nie mam co do tego 100% pewności bo mój
      gin nie używał takiej nazwy).
      Mój wynik to prawie 330IU/ml był powodem laparoskopii i usunięcia torbieli z
      jajnika. W badaniu hist-pat. stwierdzono endometrioze III stopnia, powodowała u
      mnie silne bóle miesiączkowe a także przedłużone krwawienia (a ściśle mówiąc
      raczej plamienia). Po laparoskopii ca125 wróciło do normy.
      • Gość: Morsik Re: Ca 125 ? IP: *.aster.pl 16.05.06, 12:36
        Ja mam torbiel 5 na 4 cm na jajniku lewym. Najpierw wysłano mnie do
        endokrynologa ale zaniepokoiło mnie stwierdzeniew w USG, że torbiel posiada
        echa wewnętrzne i na razie zrezygnowalam z hormonow. Bylam u dwoch lekarzy i
        stwierdzili,że może to być krew i może się wchłonie po dwoch cyklach. Mam też
        małe mięsniaki.Zalecono mi zbadanie Ca 125, wynik mnie niepokoi. Po miesiączce
        zrobię sobie jeszcze Raz USG i powtórzę marker. Strasznie się stresuje przez
        ten Ca 125.
        • Gość: finezja Re: Ca 125 ? IP: *.chello.pl 16.05.06, 13:19
          Nie warto mieć od razu czarnych myśli a tak było ze mną gdy zobaczyłam wynik
          ca125 i wiedziałam jedynie,że to marker nowotworu m.in. jajnika.
          Z lekarzami miałam już różne rozmowy bo leczę się ładnych kilka lat; początkowo
          obserwowano u mnie zmiany na jednym jajniku w postaci torbieli czynnościowej,
          leczono hormonalnie aż "wyhodowałam" torbiel endo. na drugim jajniku. Do dnia
          dzisiejszego mam wątpliwości co do jakości badań usg (a robiłam je również jak
          ty w C.O. ale nie tylko).
          Jedno co mogę radzić to nie tracić wiary i odpędzać od siebie przykre myśli.
          Wkrótce będę musiała znowu podjąć badania okresowe, może miniemy się w korytarzusmile.
              • 100nka100 Dr. Groniowski 17.05.06, 23:26
                Nie polecam dr. Groniowskiego, bo pracuję na Karowej i zdarzyło się, że
                pacjentce "odrosła" macica wink)w trakcie badania. Nawet najlepszy sprzęt nie
                wystarczy, gdy wiek jużnie ten. Z pełnym szacunkiem dla dr. Groniowskiego,
                który, co mało osób wie, pracował nad pierwszym polskim ultrasonografem już w
                latach, kiedy nas nie było na świecie.
              • 100nka100 Re: Ca 125 ? 17.05.06, 23:31
                Dziewczyny nie bójcie się, podwyższone Ca125 oznacza zazwyczaj endometriozę, a
                nie nowotwór. Badanie nie musi być wykonane na czczo, przy endometriozie poziom
                Ca125 wynosi ok. 60-80, ale nawet wyższe często nie oznacza najgorszego! Co nie
                znaczy, że można to zlekceważyć.
    • biszkopcio Ca 125 18.05.06, 12:16
      Mój wynik Ca 125 wynosi 14. To chyba jest w normie. Lekarz stwierdził u mnie
      torbiel endometrialną. Czy to możliwe przy takim Ca125? Czy trzeba powtórzyć
      badanie przed laparo? Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka