IP: *.bazapartner.pl 20.12.06, 12:23
Czesc bardzo prosze o pomoc
mam pytanie czy choroba weneryczna (kila i inne) jakos sie objawiaja???? Mi
nic nie dolega nic mnie boli i czuje sie jak zawsze ale wspolzylam jakies 3
miesiace temu z obcym ...i stad moje obawy Blagam pomozcie.... nie mam do
kogo sie zwrocic Matka ani siostry nie wchodze w rachube
Dziekuje
Obserwuj wątek
    • to_jaaa Re: Pomocy 20.12.06, 12:26
      zwróć się do wyszukiwarki - tam znajdziesz objawy chorób wenerycznych

zwróc się do ginekologa

no, i zwróć sie do odpowiedniej instytucji, która sprawdzi, czy nie jestes
      nosicielką wirusa HIV

współżyłaś bez zabezpieczenia??????
            • la_veuve_noire Re: Pomocy 20.12.06, 15:08
              Ale skąd masz pewność, że nie złapałaś HIV albo WZW albo HPV np.? No chyba, że
              jednak była gumka. Ale jeżeli nie było, to wyszukiwarka Ci takiej pewności nie
              da, bo po trzech miesiącach wirusy mogą jeszcze nie dawać widocznych objawów.
            • Gość: marysia Re: Pomocy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.06, 18:05
              Niestety mylisz się, myśląc, że po objawach rozpoznaje się choroby przenoszone
              drogą płciową.
              Jeśli stosunek był z prezerwatywą, to ryzyko jest oczywiście niewielkie....

Ale jeśli nie, to pamiętaj, że pierwszym objawem kiły jest mała, bezbolesna
              grudka w miejscu wniknięcia zakażonego materiału, czyli przy stosunku będzie to
              ściana pochwy (masz tam takie małe oczka i latarkę, że wiesz, iż grudka ta się
              nie pojawiła?). Co do HIV, to w ogóle pozostawiam bez komentarza, bo początkowy
              okres zakażenia w wielu przypadkach przebiega bezobjawowo (nie wszyscy ludzie
              mają objawy ostrej choroby retrowirusowej, o której na pewno poczytałaś co
              nieco). WZW typu B przenosi się gigantycznie łatwo w takiej sytuacji. Jeśli nie
              masz szczepienia, ryzyko jest bardzo duże (pod warunkiem, że partner był
              nosicielem). O WZW typu C raczej bym się nie martwiła, chyba że był to
              wyjątkowo brutalny stosunek (Z licznymi otarciami pochwy i prącia). Ale jest
              jeszcze moja droga rzeżączka, są bakterie wywołujące inne choroby, są niestety
              pasożyty (zwłaszcza, jeśli stosunek odbył się analnie lub oralnie), są grzybki
              i inne cudeńka. Niektóre z tych zakażeń mogą Cię nawet zabić, jeśli bardzo się
              postarają. A już na pewno spowodować bezpłodność. Dlatego marsz do lekarza!!

Nie jesteś specjalistą, nie diagnozuj się sama bo nie masz wiedzy medycznej i
              nie powinnaś tak szargać własnym zdrowiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka