ola_c
15.06.03, 19:06
Może wiecie co to znaczy? Byłam na badaniu usg (transwaginalne). Na wyniku
jest napisane: zrosty w rzucie przydatków lewych. Pani doktor powiedziała, że
to nic poważnego. I tak idę do ginekologa w przyszłym tygodniu, więc o nic
więcej nie pytałam (zresztą nie była zbyt rozmowna). Ale trochę się
niepokoję. Tym bardziej, że wynik sugeruje PCO. Mam jeszcze jedno pytanko:
jaki jest normalny rozmiar jajników (w badaniu wyszło ok. 35x30mm). Ginekolog
powiedział mi jakiś czas temu, że aby stwierdzić PCO nie wystarczą te
pęcherzyki na jajnikach. Musi wystąpić kilka innych objawów (m.in. jajniki
muszą być powiększone), że kilka pęcherzyków nie oznacza PCO. Biorę pigułki
(Mlvane). Parę miesięcy temu robiłam badania hormonalne i były ok. Podobno
jestem nadwrażliwa na testosteron (sporo nadprogramowych włosków).
Będę bardzo Wam wdzięczna za odpowiedzi i odrobinę wsparcia (trochę się
denerwuję).