15.06.03, 19:06
Może wiecie co to znaczy? Byłam na badaniu usg (transwaginalne). Na wyniku
jest napisane: zrosty w rzucie przydatków lewych. Pani doktor powiedziała, że
to nic poważnego. I tak idę do ginekologa w przyszłym tygodniu, więc o nic
więcej nie pytałam (zresztą nie była zbyt rozmowna). Ale trochę się
niepokoję. Tym bardziej, że wynik sugeruje PCO. Mam jeszcze jedno pytanko:
jaki jest normalny rozmiar jajników (w badaniu wyszło ok. 35x30mm). Ginekolog
powiedział mi jakiś czas temu, że aby stwierdzić PCO nie wystarczą te
pęcherzyki na jajnikach. Musi wystąpić kilka innych objawów (m.in. jajniki
muszą być powiększone), że kilka pęcherzyków nie oznacza PCO. Biorę pigułki
(Mlvane). Parę miesięcy temu robiłam badania hormonalne i były ok. Podobno
jestem nadwrażliwa na testosteron (sporo nadprogramowych włosków).
Będę bardzo Wam wdzięczna za odpowiedzi i odrobinę wsparcia (trochę się
denerwuję).




Obserwuj wątek
    • iwonka50 Re: zrosty 16.06.03, 19:56
      W czasie brania pigułek obraz jajników z pęcherzykami nie jest niepokojący, a
      już na pewno nie można na podst. tego objawu zdiagnozować PCO. Zrosty mogą
      pojawić się po zapaleniu przydatków ewentualnie po zabiegach chirurgicznych.
      Wymiary jajnika są w porządku. Pozdrawiam.
      • ola_c Re: zrosty 16.06.03, 20:31
        Byłam dzisiaj u ginekologa - powiedział, że to nie jest PCO. Za mało
        pęcherzyków na jajnikach. Co więcej - powiedział, że zrostów nie można wykryć
        za pomocą usg, więc nie wiem, gdzie ta lekarka je zobaczyła.

        Ale jak napisałam w piewszym poście - mam problem z włoskami w nieprzepisowych
        miejscach, tak jak moja mama, więc może to jest kwestia genów (broda, górna
        warga, wokół sutków). Czytałam, że winowajcą może byc PCO. Sama już nie wiem.
        Może powinnam powtórzyć badania hormonalne. W związku z tym mam pytanie: czy
        takie badania mają sens w pierwszym cyklu tuż po odstawieniu pigułek? Czy to,
        co się dzieje z gospodarką hormonalną jest wiarygodne, czy trzeba poczekać, aż
        organizm powróci sam do normy i zbadać jak to jest rzeczywiście (a nie krótko
        po pigułkach hormonalnych)?
        Co o tym myślicie?
    • monika.antepowicz Re: zrosty 17.06.03, 21:10
      Do rozpoznania pco potrzebne sa badania hormonalne, natomiast postęp choroby i
      objawy są hamowane dzielki temu,ze stosuje Pani pigułki antykoncepcyjne

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka